Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2006, 17:41   #141
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
@Paladin
Da bi uopšte igrao NotR moraš preći dobar deo originalne dvojke ispočetka, jer kada instaliraš addon, stari savovi postaju neupotrebljivi. Znači prvo i jedino igraj Gotu2 sa instaliranim NotR.
Znam to. Samo ne znam da li da igram NotR i kolike su šanse da zaglavim zbog težine. Sad sam na levelu 7 nakon 18 sati igranja, trenutno imam 12 level poena neiskorištenih, sporo se napreduje pa ne znam na šta da dajem teško zarađene level poene. Savjeti? Idem na to da budem Paladin.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 20:52   #142
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

Citat:
Paladin kaže:
Idem na to da budem Paladin.
A ko bi rekao?
Samo ti igraj sa NotR-om i ništa ne brini zbog težine. Ako ti u nekom slučaju i bude teži (u šta ne verujem), uvek možeš da se vratiš u main region i da bilduješ.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2006, 21:16   #143
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

pre nedelju dana otprilike sam poceo da igram Torment, a evo sinoc i Arcanum.... igre su do yaya, cudo jedno su igre zanimljive... a otkrio sam i super foru za pare u arcanumu: samo pick-pocket-ujes trgovca za kljuc, i onda mu iz sobe pokrades sve sto oces, a sta ti ne treba prodas mu nazad! jos bolje je sto on dobija nov priliv para/itema za prodaju SVAKOG DANA pa sam tako za nekoliko sati igranja i sa likom 3 levela imao sasvim lepu opremu... jedini "problem" arcanuma je sto je malo vise komlikovan sto se tice izgradnje lika, znaci samo u "magic" sektoru menija se chovek pogubi... a i nezgodno je to sto je igra toliko NElinearna jer imas toliko mnogo izbora i stvari da uradis odjednom da ti 3 sata prodje a i da ne primetis...
A sto se tice Tormenta igra je stvarno za "pred spavanje", mislim kad mi je ona baba izvadila organe pa sam ih nosio kao item u invertoriju [uz sve -pljas- zvuk kad ga premestas...]...uhh

Poslednja ispravka: 6am3 Fana71c (7.5.2006 u 6:20)
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 3:04   #144
goldmmund
Novi član
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

Pozdrav!
Slazem se sa svim ovde prisutnim RPG veteranima/RPG Elders-ima po pitanju razloga za&protiv - covek stvarno dobije objektivnu sliku koja ga ili jos vise navuce na igru ili natera da padne s kreveta i probudi se
QUEST(ION): Sto bre niko malo jace ne pohvali ToEE (Temple of Elemental Evil). Prica je klasicna avantura. Ne nudi duboka duhovna otkrovenja, ali avanturu... e, pa avantura je FENOMENALNA! Imas osecaj kao da sa svojim drustvom igras pravi, "zivi" pen & paper DND! Likovi su stvarni i zivi jer ih sve do jednog ti kreiras ili razvijas - svih OSAM (ukljucujuci i NPC-e, koji su jako zivopisni i "imaju dusu"). Grafika je FANTASTICNA, radnja je interesantna i napeta, borbe nisu ni malo lake, razvoj likova je posebna prica - osecaj da si istovremeno u telu, glavi i dusi OSAM likova koji su potpuno razliciti a nastupaju kao tim. Uz sva 3.0 DND pravila, skill-ove, feat-ove, napitke, magije i item-e o kojima moras dooobro da razmislis - jednostavno, angazuje igraca u potpunosti. Interfejs je dobro uradjen - sve je na dohvat ruke. Taktike do mile volje - narocito kada krenes da se odmaras, a odmor ti prekine ARMIJA trolova koji se nonstop regenerisu (ako im ne das coupe de gras, za sta naravno nemas vremena jer biju k'o ludi, gle cuda, svuda oko party-ja u uskom hodniku!!! itd. itd. Ko nije probao neka proba, ko jeste neka se podseti. Enjoy...
goldmmund je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 16:38   #145
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

ToEE je velicansvena igra koju je neko skroz unistio i napravio najodvratniji RPG koji sam u zivotu video. Imala je takav potencijal, najlepsi engine do sada, i sve se to spucalo na bagovito mucenje bez ikakve price, zacinjeno level cap-om koji se dostigne za sat vremena igranja. Uzas, uzas, uzas, nemam sta vise da kazem.

...ipak imam...
evo sad cu da quotujem sam sebe:
Citat:
ja kaže:
napravim lika, lepi human fighter, i pocetak mu dodje kao 'ja u elfovskom gradu, pricam sa elfovima koji mi daju zadatak da odem u Homlet i nadjem neku tamo zenu'. Prvo sto ja kao Human Fighter nemam nikakve veze sa elfovima, onda odem tamo i saznam da je nekada davno doslo milijon mageova i zatvorilo zlo u hram elementalnog zla (baljezgarija) i onda idem i bijem neke pauke i nabijem deseti nivo i sa velikom merom zaprepascenja ustanovim da je to gornja granica...

Da ne pominjem odvratne bagove...
...ili da ih ipak pomenem:
-ciganka mi trazi da joj nabavim kristalnu kuglu. Ja odem, nabavim kuglu i donesem kod nje, i ona kaze "idi i nabavi mi kristalnu kuglu"...
-NPC mage koji me gadja fireballom kroz tri zida i preko 40 metara razdaljine, iako me ne vidi...
-Isti taj mage pogodi fireballom avatar dobrog boga (st. Cuthbert) koji je posle razgovora sa zlim bogom ostao zabagovan (umesto da nestane, kao sto tekst kaze), i onda se lepi i dobri st. Cuthbert okrene PROTIV mene, i pogazi mi party...

ima jos ovakvih odvratnih/banalnih stvari koje ne zelim da navodim...
Patch sam instalirao, da ne dodje do zabune :P

A, da, i protivnici koji se stvaraju u zidovima dok se restujem. Prosto milina. Kako prodjes pored zida krene bitka.
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 17:32   #146
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

Zaboravio si kleptomacicne NPCove koji trpaju u inventar sve sto stignu, odeca, obuca, oruzija koje ne mogu da koriste i slicno. I naranvo, to ne moze da se proda ili da drugome.

Steta sto s tim endzinom neko drugi nije napravo igru.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 21:16   #147
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

ah da, loot sharing... Baldur's Gate ne zna sta je to loot sharing, pa sta mu fali? Jes', da dajem da mi neki tamo bangavi NPC uzima moje GPove :P
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 21:36   #148
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: RPG igre

Ma bila je interesantna ideja, ali it lose izvedena it bagovita.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 18:54   #149
goldmmund
Novi član
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: RPG igre

Ukusi su bas razliciti

Ja sam uzivao u igri i prvi put - cak i protiv svih tih bagova (to mi je samo pojacavalo napetost i zelju da se uzivim i prodjem kroz tako dobru avanturu. U stvari sve je u licnom afinitetu i fazonu - svima nama se svidjaju razne stvari, ali ono sto nas vezuje je ljubav prema AVANTURI. Masta je ono glavno sto pokrece, pa igrali se kao klinci sa drvenim macevima, ili kao stariji DND sa papirom i olovkom ili "lupali" po tastaturi. Stvar je u tome koliko mozemo da se PREDAMO igri i UZIVIMO u nju. Nekada nam je glad za avanturama tako jaka da prosto progutamo i neke sh#tty avanture, samo radi feeling-a...

BTW,

Nije bilo milion mage-ova, vec osam, koji su sebe nazvali "circle of eight". Ovo navodim da bi vas uputio na sajt Greyhawk sveta, gde uzged imate i druge Troikine stvari, zatim Arcanum i sl. i NAJvaznije - patcheve i detaljna uputstva sta sa njima raditi. Probao sam i tu varijantu i sve ide super.

- na gomilu pomenutih bagova slobodno zaboravi

- sa NPC inventarom i GP radis sta ti je volja

- level cap moze da se skine, mada za tim nema potrebe jer igra je i pravljena da dotle ide (pa i u NWN-u je tek u expansionu dodat epic level)

- sa Cigankom nema frke, cak je i otkljucana javna kuca iza nje, pa mozes da trosis GP na ***** a cak ti i one daju questove i to interesantne (vezane za njihov mali biznis

- sa St Cuthbertom u jednoj turi nisam imao nikakvu frku, ali drugi put mi se desilo isto - sredio mi je parti na ex ali to je bi takav iznenadjujuci zaj#b da sam se SMEJAO! Treci put i dalje, posle patcheva se nijednom nije desilo.

- sto se "stvaranja protivnika u zidovima kada se restujes" tice, ja to nisam tako doziveo. Kada smo povredjeni ili se odmaramo da bi ozdravili i sakupili health, u zavisnosti od umora/povreda nam treba manje ili vise vremena. E za to vreme dok se odmaramo "zlo ne spava" i ne ceka da se mi povratimo, vec nemilosrdno udara. Oni se u stvari ne stvaraju, vec mi kako se budimo otkrivamo da su svuda oko nas. Sto duze vreme odmora das party-ju veca je verovatnoca da ce se pojaviti - sto bi se i u realnom svetu u nekom ratnom podrucju desilo (samo bez mogucnosti za quick save/quick load)

Bilo kako bilo, da se vratim na pocetak, ukusi su razliciti, a ono sto je bitno je da razmenjemo dozivljaje i (mozda) razbijemo neke predrasude. Poz!

Goldmund
Champion Eternal

(sto mi se ove uloge uselise u zivot - Hesse i Moorcock me bas dobro uputili u materiju
goldmmund je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 19:26   #150
goldmmund
Novi član
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Re: RPG igre

Al smorih,
evo linkova za ToEE, ako neko od vas ne voli da mu ga daje po Barbarian Rage-u, pa kao ja ni ne vidi bagove lol

-Web site (glavna strana)

http://www.co8.org

-Download strana (nema sta nema, kao kod dobrog merchant-a

http://www.co8.org/forum/forumdisplay.php?f=31

-Download patch-eva i detaljno uputstvo

http://www.co8.org/forum/showthread.php?t=1819

-ubacivanje non-default portreta i glasova

http://www.co8.org/forum/showthread.php?t=2823

Uzivajte!
goldmmund je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 20:18   #151
goldmmund
Novi član
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: RPG igre

Citat:
player1 kaže:
Zaboravio si kleptomacicne NPCove koji trpaju u inventar sve sto stignu, odeca, obuca, oruzija koje ne mogu da koriste i slicno. I naranvo, to ne moze da se proda ili da drugome.

Steta sto s tim endzinom neko drugi nije napravo igru.
Resenje za to je sledeca stvar:

http://files.co8.org/patch/humble_npc_v1.zip

Vise nema problema sa loot-om i inventory-em
goldmmund je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta imate od originala? voodoo_ O igrama uopšte 937 25.12.2013 9:28
Java igre vs. Symbian igre PhaetoN Igre za mobilne telefone 66 26.5.2007 16:06
Stare i nove igre BEAST Stare igre 42 30.3.2006 20:39
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09
Igre za N-gage R@mbo Aparati i oprema 1 10.1.2006 5:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com