Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.5.2009, 19:57   #1
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

Nakon dugog broj godina u aktivnoj službi, omanji (54 cm dijagonala) Samsungov tv otišao je u večna lovišta, jednostavno prestavši da radi jednog lepog aprilskog dana........sa njim su otišla i sećanja na sad već ’’staru’’ crt tehnologiju........

.....iz ovog uvoda možete zaključiti da sam krenuo u potragu za novim tv-om, naravno kako sam od samog početka planirao intenzivno korišćenje tv-a sa kompom, a pre svega mislim na gledanje HD filmova i igranje poneke igre, odustao sam od kupovine ’’novog’’ crt-a i bacio se u analizu i razgledanje tv ponude domaćih uvoznika lcd i plazma tehnologije.......

Ovde ću jednostavno zaobići celu priču o tome da li je bolje imati plazma ili lcd tv....ako nekog interesuje ovo je zaista lako pronaći na netu......mada je najbolje otići do izložbenog salona i pogledati sve varijante, pa kome se šta svidi......i tako je moja potraga počela, obišao sam veliki broj prodavnica televizora, pogledao veliki broj modela, i u početku ni sam nisam znao za koju dijagonalu da se opredelim, razdaljina sa koje bih gledao tv je bila oko 2.5m, a soba oko 22 kvm, u početku sam zacrtao dijagonalu od 32’, mada kada sam po salonima razgledao televizore, predomislio sam se i počeo sam da se dvoumim između 37’ ili 42’.....i tako sam krenuo u konkretan izbor tv-a.......u igri su bili razni modeli, neki su bili plazme a neki lcd-ovi, od proizvođača tu su se pojavili LG, Samsung, Philips, Panasonic.

Krajnji izbor se sveo na dve plazme LG od 42’ (model 42PG3000) i najnoviji Panasonic od 37’ (model TX-P37X10), i posle jednog dana razmatranja koji od ta dva modela, uputio sam se u prodavnicu u kojoj sam prethodni dan video sve gore navedene modele.......nakon skoro četrdeset minuta ponovnog razgledanja oba televizora, puštanja raznih kanala i izvora slike, odlučio sam se za Panasonicov model, jednostavno mi je LG-jev model bio prevelik za sobu, a i nekako je puno zračio toplotom, tamo iza tv-a kada se stavi ruka toplota tog tv-a se poprilično oseća, tako da sam od ove ’’grejalice’’ odustao, jes da sam tim žrtvovao 5’ dijagonale i potrošio skoro 10k dinara više za Panasonicov model, ali ne žalim, jer je na poslednjem modelu slika zaista fantastična......(a i dogovorio sam se sa menadžerom radnje da zamenim tv za veći ukoliko se 37’ pokaže malim....)

....a evo sledi i kraći opis sa slikama u prodavnici, dakle slika koja je puštana na TX-P37X10 je sa iptv i izgleda super, digitalni sadržaj koji su pustili sa blu rey-ja bila je fenomenalna, međutim pitao sam se kako će meni sve to da izgleda na ’’običnoj’’ kablovskoj televiziji – provajder KDS. Nakon početnog oduševljenje dizajnom tv-a, koji je nekako jednostavan a opet i sofisticiran, sledilo je i razočarenje po moj novčanik.....u svakom slučaju vredelo je......sutradan mi je tv stigao u vreme koje je prethodno ugovoreno........

Iz poteške kartonske kutije (cca 30kg), obavijen u zaštitni celofan i stiropor, izašao je klavirski crn Panasonicov plazma tv, koji je kao neki monolit iz Arturove Odiseje usamljeno stajao na podu moje sobe a ja ga posmatrao sa divljenjem i strahopoštovanjem ...baš kao u filmu......i tako namučih se ja da tv podignem i montiram na nosač koji je došao sa njim, zašrafim sve šrafove i tv postavim na policu (u upustvu piše da je za montiranje tv-a neophodno imati pomoć barem još jedne osobe ali sam ja to uradio sam) a rezultate možete videti na donjim slikame.........nakon sklapanja tv-a, povezivanja antene na isti, kao i antene na av risiveri i povezivanja kompa sa tv-om sa 10m dugim hdmi kablom (i sa av risiverom sa 10m dugim optičkim kablom) test je mogao da počne........(nastavak sledi)
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
oluja (12.11.2009), Peruzzi (12.11.2009), tomas (5.5.2009)
Stara 5.5.2009, 19:57   #2
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

(nastavak)

....Same karakteristike tv neću ove pisati, one se mogu pogledati na panasonicovom sajtu, a i ništa vam ne znače dok uživo ne pogledate tv. Samo da napomenem da sam tv ostavio na fabričkim ili na default podešavanjima, dakle nisam ništa eksperimentisao sa slikom ili sa nekim od naprednih opcija i tome slično......... napomene – donje slike su slikane u sobi, predveče sa slabijim osvetljenjem, ako je neko zainteresovan mogu da napravim i bolje ili detaljnije slike.......ali jbg, danas nema sunca......

1. slika sa antene izgleda odlično, mnogo bolje nego što sam očekivao već posle par sati gledanja u potpunosti sam se navikao na ovu sliku, neke rezultate možete videti na donjim slikama, naravno da ima i boljih i lošijih kanal ali su u proseku zaista super slike


2. slika sa kompa je fenomenalna, apsolutno nemam nikakve zamerke, mnogo je bolje nego na lcd monitoru........hd filmovi izgledaju odlično, detaljno, sa dosta ’’punih ili živih’’ boja, isto važi i za igre koje prosto da me teraju da ih opet pređem ali na velikom ekranu....neke od slika možete videti dole.....isto važi i za filmove sa youtubea i sličnih servisa, inače tv ne koristim kao zamenu za monitor tako da nemam komentara kako bi izgledao rad u wordu ili ne znam ni ja u kom drugom programu....


To je to, u suštini, ovaj tv je zista odličan,.....,možda će neko reći da je bilo i kvalitetnijih i boljih televizora za te pare, ali meni se ovaj model najviše dopao od mora raznih modela. Tv je zaista kvalitetno napravljen, nema krckanja plastike ili čudnih mirisa koji se mogu javiti kod nekih televizora, ne zuji kad je u stanju pripravnosti.........sveobuhvatan utisak je krajnje pozitivan i ovaj tv zaslužuje svaku preporuku.....mada opet ako se neko dvoumi oko raznih modela najbolje je da ih sve ’’isproba’’

Koje su to prednosti koje se po meni javljaju kod ovog tv-a
-odličan kontrast, i senzor za svetlo koji automatski menja osvetljenje tv-a
-fenomenalna slika sa hd izvora (komp), odlična slika sa analogne antene
-veliki broj priključaka, pre svega mislim na tri hdmi priključka i slot za sd memorijsku karticu, ostali priključci mi nisu tolko bitni jer ih i ne koristim
-čvrsta konstrukcija i lep dizajn tv, kao i super daljinac
-mod za uštedu energije
-100 Hz
-meni na srpskom

Šta se može zameriti tv-u po meni
-nedostatak optičkog (digitalnog) audio izlaza, tako da je tv moguće povezati sa risiverom samo preko analognog audio izlaza
-velika težina tv-a
-možda i klavirska crna, koja zaista ne skuplja otiske prstiju, ali se zato posle nekoliko dana može uošiti mala kolišina prašine, ovo je naravno rešeno krpicom koja dolazi uz tv
-cena, mogli su da malo smanje cenu ovog tv-a, bilo bi dobro da je bio na nekoj akciji ili nečemu slično.....
-nedostatak upustva na srpskom jeziku

Još jedan nedostatak – pogodili ste – fali mi samo još Sony PS 3 da upotpunim gornje slike ....nadam se da će nekom ovaj opis koristiti prilikom izbora tv-a.......
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
BN055 (12.2.2010), leka (3.10.2009), oluja (12.11.2009), Peruzzi (12.11.2009), tomas (5.5.2009)
Stara 5.5.2009, 20:02   #3
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

Koliko si platio dotični TV sa obzirom da je rezolucija 1024x720 znači da ne zadovoljava ni 720p specifikaciju?
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 20:37   #4
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

bio je poprilično skup...... i ja sam bio skeptičan što se tiče rezolucije koja i nije tako standardna i pitao sam se kako će da izgledaju hd filmovi, ali kad sam video sliku-film koju su mi u prodavnici pustili na blu ray-u i nakon više desetina minuta gledanja te slike i poređenja sa slikom na drugim plazmama, ovaj panasonicov model je definitivno bio pobednik, naravno ovde ne uzimam u obzir plazme velikih dijagonala sa šestocifrenim cenama.....mada se i te plazme koje imaju 1080p i ne proizvode u ''malim'' dijagonalama........takođe, sliku sam naravno poredio i sa lcd televizorima od kojih su pojedini modeli imali i rezoluciju od 1080p (ovde sam gledao dijagonale do 37', mada sam na kraju batalo 32' kao malu dijagonalu), na moje zaprepašćenje ovde mi je panasonic takođe emitovao bolji prikaz slike, tako da sam se opredelio za ovaj tv.......jedino mi je još za oko bila zapala i lg-jeva plazma, koji sam spomenuo u gornjem postu, ali mi je taj tv jednostavno prevelik......tako da izbor pao na ovu 37-micu.........što je po meni i više nego dovoljno za udaljenost od 2.5-2.7 metara (a može i za veću udaljenost).......
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 13:05   #5
spare
Novi član
 
Član od: 12.11.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a 42X10Y

Slika sa analogne TV zaista odlicna.
Slika sa sbb digitalne TV koja se prenosi sa DVB BOX-a - tjunera preko SCART prikljucka na TV
ima u pozadini jedva primetne horizontalne `nijanse` .
Naime, pri promeni kanala (dok se ne pojavi novi kanal-program, tokom 1 sekunde je ekran taman)
i tada ekran nije sasvim crn kao kod analogne TV pri promeni programa,
vec postoje 3-4 horizontalna polja u razlicitim nijansama tamno sive-crne
koja se vrlo sporo premestaju ka gornjem delu ekrana.
Ovo se vrlo malo odrazava na sliku tako sto se primecuje malo razlicita nijansa
tih polja preko slike kada je ona tamnija.
Kod analogne TV nema nimalo toga.
Kakve vrste moze biti taj problem i da li on iskljucivo vezan za SCART ili kvalitet samog signala ili...?
Pri ukljucivanju i konfiguraciji TV sam odabrao East Europe sto je pogresno,
pa sam morao rucno da korigujem svaki kanal kako bih dobio normalan zvuk . Treba izabrati Slovenija? Kako to vratiti na pocetak?
spare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 17:23   #6
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

ne vidim nikakve horizontalne nijanse prilikom prebacivanja kanala - kod mene je kds kablovska (analogna), niti kada prebacujem sliku sa kompa na tv - hdmi prikljucak, moguce je da bi ti kvalitetniji scart kabl pomogao......

sto se tice ovog drugog, i ja sam se zezno na istu foru, po ukljucivanju tv mahinalno sam odabrao istocnu evropu te sam imao istih problema sa zvukom, ne mogu da se seti tacno kako sam dobio normalan signal, mislim da sam iskljucio tv i izvukao kabl od napajanja iz struje, i po ponovno ukljucivanju mi se pokazalo da odaberem region (koji sam promenio) i sve ono ostalo...negde sam i procitao da ne treba odabrati istocnu evropu i valjda madjarsku....na sledecem linku imas uputstva za panasonicove televizore na srpskom http://www.beophone.rs/panasonic_upu...pski_jezik.htm
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 20:37   #7
milvuk1980
Novi član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

Molim vas za pomoc. Kupio sam panasonic plazmu P42C10Y. nemam kablovsku vec total tv. povezao sam ga sa skart kablom kao i prethodni crt tv. Slika nije cista, ima nekih sumova iako sam podesio da se maksimalno uklone sumovi. ne znam kako da objasnim al ima nekih horizontalnih smetnji koje se krecu gore dole. Da li bi mogao da povezem total tv sa nekim drugim kablom osim skarta i da li bi tada bila bolja slika ili postoji neki drugi nacin da poboljsam sliku? Hvala
milvuk1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 22:20   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Koliko si platio dotični TV sa obzirom da je rezolucija 1024x720 znači da ne zadovoljava ni 720p specifikaciju?
Zadovoljava samo sto je kod plazme pixel pravougaonog oblika dok je kod LCD-a kvadratnog oblika, o cemu (a i o jos ponecemu) se nesto moze procitati ovde.

Inace evo i
Spoiler za dela teksta sa wikipedie o tome:
The eye's perception of "display resolution" can be affected by a number of factors—see Image resolution and Optical resolution. One factor is the display screen's rectangular shape, which is expressed as the ratio of the physical picture width to the picture height. This is known as the aspect ratio. A screen's physical aspect ratio and the individual pixels' aspect ratio may not necessarily be the same. An array of 1280×720 on a 16:9 display has square pixels. An array of 1024×768 on a 16:9 display has rectangular pixels.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 22:30   #9
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

Citat:
milvuk1980 kaže: Pregled poruke
Molim vas za pomoc. Kupio sam panasonic plazmu P42C10Y. nemam kablovsku vec total tv. povezao sam ga sa skart kablom kao i prethodni crt tv. Slika nije cista, ima nekih sumova iako sam podesio da se maksimalno uklone sumovi. ne znam kako da objasnim al ima nekih horizontalnih smetnji koje se krecu gore dole. Da li bi mogao da povezem total tv sa nekim drugim kablom osim skarta i da li bi tada bila bolja slika ili postoji neki drugi nacin da poboljsam sliku? Hvala
Pokusaj sa nekim drugim scart kablom ili sa Scart-komponentni (Y Pb Pr) kablom. Da li je taj scart kabal "pun" sa svim kontaktima ili je samo povezan komponentni video i stereo zvuk? Ako nije potrazi u prodavnicama scart kabal koji ima sve kontakte (malo je deblji), pitaj prodavce).
Proveri u opcijama risivera da li postoji neko podesavanje slike (izlazi: scart - S video - cinc ili formati slike...) mozda je neko drugo podesavanje da bolje rezultate...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2010, 1:01   #10
milvuk1980
Novi član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pokusaj sa nekim drugim scart kablom ili sa Scart-komponentni (Y Pb Pr) kablom. Da li je taj scart kabal "pun" sa svim kontaktima ili je samo povezan komponentni video i stereo zvuk? Ako nije potrazi u prodavnicama scart kabal koji ima sve kontakte (malo je deblji), pitaj prodavce).
Proveri u opcijama risivera da li postoji neko podesavanje slike (izlazi: scart - S video - cinc ili formati slike...) mozda je neko drugo podesavanje da bolje rezultate...
Kupio sam bolji skart kabal, deblji i ubacio ga u drugi ulaz na tv-u i sad je bolje, nema onih horizontalnih smetnji. Presrecan sam zbog toga. Hvala puno prijatelju! Slika nije bas cista al dobro, razvucena je na 42'' pa ne moze ni da bude. jel znas mozda kako je najbolje da podesim one postavke za sliku na panasonicu P42C10Y i sto mi ne zapamti kad postavim neke vrednosti vec kad iskljucim tv pa sledeci put ukljucim ono se vrati na njegove pocetne postavke?
milvuk1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2010, 11:24   #11
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a

Citat:
milvuk1980 kaže: Pregled poruke
... jel znas mozda kako je najbolje da podesim one postavke za sliku na panasonicu P42C10Y i sto mi ne zapamti kad postavim neke vrednosti vec kad iskljucim tv pa sledeci put ukljucim ono se vrati na njegove pocetne postavke?
U kom modu (Shipping Condition) ti radi televizor (Home ili Shop)?
Ako je na Shop prebaci na Home i trebalo bi da pamti prethodna podesavanja.
Imas na daljinskom upravljacu dugme "N" koje "normalizuje" (podesava sliku na optimalnu - po misljenju proizvodjaca) pa pokusaj i sa tom opcijom kao najbrzom za dobijanje "dobre" slike...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31
Jos neku avanturicu... dzambo Avanturističke igre 9 12.12.2005 16:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com