Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2013, 14:28   #6801
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
vboba89 kaže: Pregled poruke
Napravio sam novo ai vozilo ali igrica mi nije ucitala materijale zasto nije nemam pojma ustvari ucitala je tockove i tablice ali sve ostalo nije pokusacu jos nesto da uradim u toku dana pa ako uspem to da napravim.
Sta si uradio?
Ako hoces da svog Golfa napravis da ne menja ni jedno drugo vozilo vec da bude posebno, moraces ga otvoriti u Blenderu i ponovo exportovati ali sa promenjenom putanjom (base_path) ili kako li se vec zove pri eksportovanju.

Ljudi, nekad u pocetku sam imao plan da napravim jednu aplikaciju za ovu igru, ali sam odustao i sada mi se ta zelja ponovo radja.
Naime, hocu da napravim program koji bi proskenirao sve modove i trazio .sii fajlove koji se MORAJU izmeniti nekim novim modom.

Da pojasnim na primeru:
Ja sam napravio novo AI vozilo tako da ne menja ni jedno postojece. Da bi ga ubacio u igru morao sam da editujem /def/country/france.sii (primer) i da dodam red teksta koji poziva novo AI vozilo. Ali, moj "france.sii" fajl je bio standardan, ali imam mapu (europe_rebuilded) koja u sebi ima promenjem "france.sii" file. I onda ako ispred mape stavim "zzzzzzz" onda vidim automobile koji su dodati u toj mapi ali ne vidim moje auto. A ako ispred mog auta stavim "zzzz" onda vidim svoje auto ali ne vidim automobile iz ove mape.

E, moj program bi pretrazio sve modove i ako nadje da u nekom vec postoji "france.sii" file, njega bi izvukao i u njega bi dodao novi red gde treba i POSEBNO ga sacuvao kao poseban mod. Tako da nebi bilo konflikata.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 14:39   #6802
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Laxi kaže: Pregled poruke
за администратора који ми је обрисао пост који је иоле везан за игру.
Ne znam na kojim si ti drogama, ali tebi nije obrisana nijedna poruka u ovoj temi u poslednjih mesec dana, možda i duže mrzelo me da proveravam dalje...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 15:08   #6803
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Haris kaže: Pregled poruke
Druze koje gume koristis za snijeg. Ako moze link.
Gume su u okviru mape ,fulda otkljucavaju se tek nakon nekoliko nivoa.
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 15:11   #6804
Haris
Član
 
Član od: 25.11.2012.
Poruke: 45
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 15 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
soneje kaže: Pregled poruke
Gume su u okviru mape ,fulda otkljucavaju se tek nakon nekoliko nivoa.
Imam i ja te gume, i mogu voziti po ravnici, ali kad naidjem na malo veci uspon ne mogu da mrdnem.
Haris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 15:43   #6805
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Haris kaže: Pregled poruke
Imam i ja te gume, i mogu voziti po ravnici, ali kad naidjem na malo veci uspon ne mogu da mrdnem.
Drugi tip fulde otkljucavaju se u 18 nivou na uzbrdici uspori ali i treba da znas na kom delu puta mozes da prodjes,muuke opet ima alii manje.
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 19:41   #6806
vboba89
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Poruke: 245
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 33 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Napravio sam svog golfa 4 kao novo ai vozilo redak je ne moze se bas lako naci na putevima ali tu je.
vboba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vboba89 na korisnoj poruci:
nidzo101 (26.6.2013)
Stara 26.6.2013, 21:24   #6807
vboba89
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Poruke: 245
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 33 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Zna li neko ko je ovaj nidzo 101 primetio sam da se zahvaljuje na neke poruke ali ni jednom nije postavio neki post
vboba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 23:39   #6808
el92
Novi član
 
Član od: 14.2.2013.
Poruke: 22
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ukrainsko-Ruska granica .. odlična mapa , prava za ubijanje vremena
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ets2_00000.jpg
Viđeno:	94 puta
Veličina:	98,8 KB
ID:	46746  
el92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 23:55   #6809
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Koja je to mapa? Može link?
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 6:15   #6810
vboba89
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Poruke: 245
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 33 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Evo ko hoce da testira golfa 4 kao novo ai vozilo

http://www.file-upload.net/download-...golf4.rar.html
vboba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 12:58   #6811
Haris
Član
 
Član od: 25.11.2012.
Poruke: 45
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 15 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Koristim mapu Trucker V8, i ne radi mi ulicna rasvjeta ni u jednom gradu. Da li neko zna do cega je?
Haris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 13:16   #6812
mashom
Član
 
Član od: 6.3.2013.
Poruke: 122
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Nasao se maper koji je umislio da pravi snezni put za Mesec, ali i "jos ludji" kamion(dzija) koji je umislio da je macka ... i ne napusta zadatak (teret) iako je situacija stani-pani ...

mashom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mashom na korisnoj poruci:
Alchemist (27.6.2013)
Stara 27.6.2013, 13:23   #6813
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
vboba89 kaže: Pregled poruke
Evo ko hoce da testira golfa 4 kao novo ai vozilo

http://www.file-upload.net/download-...golf4.rar.html
Nemoj da se ljutis, ali ja sam nasao nekoliko gresaka. Barem ti ja mogu biti od koristi, verovatno vise niko nece ni skinuti ni probati sta si napravio...

Naime, idemo redom (kako sam ja primecivao):
-zasto si, za ime boga, u mod ubacio sve ove neke stvari koje su standardne u igri? Sta ce ti "material" folder? Sta ce ti "truck" folder?
-lod2 modelu nisi podesio putanje materijala. Igra ce izbacivati greske, tj lod2 model moze da se pojavi kao skroz drecavo roze model.
-ubacio si def file za tockove (a to ti uopste ne treba) dok npr nisi ubacio "def/country" folder. Bez "country" foldera i izmenjenih *.sii file-ova iz njega, ovaj AI auto niko nikad nece videti na putu.

Ajd sad "back to drawing board" i da ispravis sve ove greske sto sam ti napisao. Pre nego sto plasiras auto na mod sajtove, da ti se ljudi nebi smejali.

Poslednja ispravka: ksrele (27.6.2013 u 13:42)
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 16:51   #6814
Haris
Član
 
Član od: 25.11.2012.
Poruke: 45
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 15 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
mashom kaže: Pregled poruke
Nasao se maper koji je umislio da pravi snezni put za Mesec, ali i "jos ludji" kamion(dzija) koji je umislio da je macka ... i ne napusta zadatak (teret) iako je situacija stani-pani ...

jesi li uspio izaci na vrh.
Haris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 17:01   #6815
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Bacise me u bedak. Tek sto sam utvrdio (a utvrdjivao sam 2 dana) gde tacno na onoj suludoj 6XL Gobinoj mapi nema snega i taman sam se spremao da raspalim transibirsku suvu rutu Vladivostok - Engleska od 15-20.000km, kad izbacise ovo:

http://ets2.lt/en/brasil-map/

Mapa Brazila, nisam je ubacio jos, pa ne znam kolika je, a slika sa sajta ne moze da se uveca, ali trebalo bi da je ogromna. Cudno mi je samo da nema nijednog veceg grada - Rio, Sao Paolo, Porto Alegre... Jos cudnije da nije izbacio na njihov maticni sajt (brazilski), a najcudnije da nisu sacekali 1.4 patch.

Ubacio sam mapu, skontao sam sad zasto nema najvecih gradova. Nije mapa celog Brazila, vec samo drzave Parana i manjim delom Sao Paolo. Svejedno je bas velika. Ovo crveno na screenshotu je tura od 300km, cisto da steknete predstavu koliko ima sa kraja na kraj mape. Al' ce da se vozi.


Poslednja ispravka: Alchemist (27.6.2013 u 17:09)
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Alchemist na korisnoj poruci:
PREDATOR 011 (27.6.2013)
Stara 27.6.2013, 20:04   #6816
vboba89
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Poruke: 245
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 33 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Nemoj da se ljutis, ali ja sam nasao nekoliko gresaka. Barem ti ja mogu biti od koristi, verovatno vise niko nece ni skinuti ni probati sta si napravio...

Naime, idemo redom (kako sam ja primecivao):
-zasto si, za ime boga, u mod ubacio sve ove neke stvari koje su standardne u igri? Sta ce ti "material" folder? Sta ce ti "truck" folder?
-lod2 modelu nisi podesio putanje materijala. Igra ce izbacivati greske, tj lod2 model moze da se pojavi kao skroz drecavo roze model.
-ubacio si def file za tockove (a to ti uopste ne treba) dok npr nisi ubacio "def/country" folder. Bez "country" foldera i izmenjenih *.sii file-ova iz njega, ovaj AI auto niko nikad nece videti na putu.

Ajd sad "back to drawing board" i da ispravis sve ove greske sto sam ti napisao. Pre nego sto plasiras auto na mod sajtove, da ti se ljudi nebi smejali.
Ne ljutim se ja uopste pa testiraj malo taj auto pa pogledaj malo bolje
prvo ga testiraj tako kao sto sam ga ja napravio.Pa mu onda obrisi sta ti mislis da je nepotrebno i testiraj ga tako kao sto ti mislis da je nepotrebno ali sve to lepo uslikaj i postavi da vidim koja je razlika a sto se tice country nisam ga ubacio jer moze da smeta nekim mapama.A sto se tice lod2 modela nece se pojavljivati drecavo roze boja jer sam ga testirao i nije menjao boju.A da nemam nameru da ga postavljam na mod sajtove.
vboba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 20:30   #6817
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke
Ubacio sam mapu, skontao sam sad zasto nema najvecih gradova. Nije mapa celog Brazila, vec samo drzave Parana i manjim delom Sao Paolo. Svejedno je bas velika. Ovo crveno na screenshotu je tura od 300km, cisto da steknete predstavu koliko ima sa kraja na kraj mape. Al' ce da se vozi.

e bas cu probam ,a vidim sta ima preko bare
a jel mora novi profil ?

pocinjem 100-ti put


Citat:
vboba89 kaže: Pregled poruke
Ne ljutim se ja uopste pa testiraj malo taj auto pa pogledaj malo bolje
prvo ga testiraj tako kao sto sam ga ja napravio.Pa mu onda obrisi sta ti mislis da je nepotrebno i testiraj ga tako kao sto ti mislis da je nepotrebno ali sve to lepo uslikaj i postavi da vidim koja je razlika a sto se tice country nisam ga ubacio jer moze da smeta nekim mapama.A sto se tice lod2 modela nece se pojavljivati drecavo roze boja jer sam ga testirao i nije menjao boju.A da nemam nameru da ga postavljam na mod sajtove.
nemas uopste
http://ets2.lt/en/ai-golf-iv-beta/
PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 20:46   #6818
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
e bas cu probam ,a vidim sta ima preko bare
a jel mora novi profil ?
Evo sta je lik ostavio u komentaru mape (jeste komicni Google Translate prevod, ali shvatices sustinu): "New Map for Euro Truck Simulator 2, namely the map of Brazil. It’s a fairly large map with many cities, pesaije us new roads, driving experience us.
Each stage is an important area in Brazil with more cities.
The map was tested on version 1.3.1 of the game and go smoothly. The author also says that there is no need for a new profile will be able to play.
Tested the new profile."

Ne znam sta je mislio sa ovim.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 21:01   #6819
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
vboba89 kaže: Pregled poruke
Ne ljutim se ja uopste pa testiraj malo taj auto pa pogledaj malo bolje
prvo ga testiraj tako kao sto sam ga ja napravio.Pa mu onda obrisi sta ti mislis da je nepotrebno i testiraj ga tako kao sto ti mislis da je nepotrebno ali sve to lepo uslikaj i postavi da vidim koja je razlika a sto se tice country nisam ga ubacio jer moze da smeta nekim mapama.A sto se tice lod2 modela nece se pojavljivati drecavo roze boja jer sam ga testirao i nije menjao boju.A da nemam nameru da ga postavljam na mod sajtove.
Ma znas sta, nek si ti meni ziv i zdrav ali ja nemam nameru da se mesam u tvoj mod.
Ja sam ti samo nagovestio u cemu su ti greske. A mogao bi da mi verujes jer sam ja napravio Yugo da je posebno vozilo i znam sta je sve potrebno da se uradi.
E sad, kako ti ovo vozilo uopste i vidis na putevima ako nisi menjao /def/country/*.sii fajlove nemam pojma... ti verovatno jos uvek vidis onu prvu verziju koja menja SCS-ovog Golf-a.

Kako god hoces, ali nema potrebe da ja ovaj mod samo presnimim kod mene jer znam da nece raditi, a mrzi me da editujem .sii fajlove.

A jesam ja leeepo pricao da je glupo praviti AI vozila da su nova i nezavisna? Jesam lepo rekao da to nema nikakvog smisla. Bolje je zameniti neko smor SCS-ovo AI vozilo.

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
To je ona prva verzija, nije ova "standalone".
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 21:08   #6820
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Thumbs up Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
A jesam ja leeepo pricao da je glupo praviti AI vozila da su nova i nezavisna? Jesam lepo rekao da to nema nikakvog smisla. Bolje je zameniti neko smor SCS-ovo AI vozilo.
Nije. Tvoj Jugić na mapi koju radimo šljaka k'o besan.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com