Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2013, 15:47   #61
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Onako je kako je Neutrino rekao, ništa dinarski samo jedan devizni direktno vezan za Internet karticu. Čekaćeš 10-15 dana da naprave karticu doduše.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 15:49   #62
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Ne mora da se ima dinarski racun.Ja ga nemam a imam Visa internet karticu.
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gorgilije na korisnoj poruci:
JohnnyNT (10.4.2013)
Stara 10.4.2013, 15:50   #63
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Znaci po onome sto je Prief postovao, ne isplati se uopste kupovati robu u inostranstvu ,ako prelazi 50 eura ? posto ljudima nesto sto vredi 80 ispadne 132 ovde ? Cemu ce mi onda Pay Pal, osim ako necu da kupujem virtuelne stvari ,tipa softver ,igrice itd.. ?
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 15:57   #64
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Ne isplati se zbog carine, sve što kupiš a prelazi 50€, carini se (valjda sve ukupno na kraju bude 30% skuplje, zna i više, ne znam kolike su carinske stope, ima da se izgugla negde). Ako ti neko šalje nešto kao poklon ne carini se do 70€.
Dakle, nije nešto posebno važan za kupovinu, koliko za prodaju (tj. primanje novca, a toga još nema). Osim ako ne podignu ove limite na makar 100€.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 15:57   #65
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Znaci po onome sto je Prief postovao, ne isplati se uopste kupovati robu u inostranstvu ,ako prelazi 50 eura ? posto ljudima nesto sto vredi 80 ispadne 132 ovde ? Cemu ce mi onda Pay Pal, osim ako necu da kupujem virtuelne stvari ,tipa softver ,igrice itd.. ?
Ne, napisao sam da nema nekog pravila, pogotovo ako ste baksuz... Ali većinom su iskustva pozitivna, jer ako kupujete jeftinu robu, nećete skoro sigurno platiti carinu, a i ako kupujete skuplje stvari (u konsultaciji sa prodavcem) opet imate dobre šanse da prođete odlično. A ako se carinici ipak odluče za carinu i PDV, samo ih podmažete se deset evra. Ovako je u "našoj" državi, ne znam kako to ide u Srbiji, ali opet kažrm da su iskustva uglavnom vrlo pozitivna. Jedino možete imati eventualnih problema sa gabaritnijim pošiljkama.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:01   #66
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Pa ja ovo i pitam ,jer kad sam dobio na poklon Samsung Galaxy Ace s5839i ,mene carina oderala za iznos koji nisam mogao da verujem. Ja vidim po inostranstvu jeftine stvari (ali su opet cesto preko 50 evra), a i pitam se kako ovi nasi to "obracunavaju". Na primer ja narucim u inostranstvu hard disk od 1TB, koji izgleda kao nov, carina to moze da gleda i kao 30,40,50 ali i kao 60 evra. Ako budu obracunavali "po vecoj ceni", onda ce me debelo ispasti carina.. To je ono sto me najvise muci. Kako oni uopste vrednuju robu ? Odokativno ili ? Ja sam mislio da otvorim Pay Pal pa da kupim nesto "sitno", ali to moze da ispadne i krupno...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:01   #67
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Ne isplati se zbog carine, sve što kupiš a prelazi 50€, carini se (valjda sve ukupno na kraju bude 30% skuplje, zna i više, ne znam kolike su carinske stope, ima da se izgugla negde). Ako ti neko šalje nešto kao poklon ne carini se do 70€.
Dakle, nije nešto posebno važan za kupovinu, koliko za prodaju (tj. primanje novca, a toga još nema). Osim ako ne podignu ove limite na makar 100€.
I ovdje treba računati da se nekad i vrijedne stvari ne carine (pogotovo ako su fizički male ili označene od Kineza kao manje vrijedne), bar je tako u našoj banana državi. I opet kažem, ako vas zovnu iz carine, samo podmažite. Sve u svemu, ovaj način kupovine je u velikoj većini slučajeva pozitivan i isplativ.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:04   #68
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Prief kod nas je gore. Kapiram da si iz Bosne (predpostavljam) ,a ta devojka sto mi je slala telefon na poklon je bas u Srbiji obracunata carina ,a kod vas u Bosni nije ! Kaze da stalno salje u Bosnu i tamo nikad ne naplate carinu ,a meni redovno tuku. Zato sam i prestao da primam poklone (ali prave). Ja sam zvao i nasu carinu i rekla mi zena bukvalno "pa ta roba ima i neku vrednost zar ne, mora da se carini". Ne mozes ti njima objasniti da je nesto pravi poklon i da je posiljalac neko nas.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:08   #69
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Aj sto nece da mi verifikuje karticu,jel na njoj imam (valjda nedovoljnih)1.51 evro,nego nece ni da mi verifikuje e-mail.Dobijem od njih mail,kliknem na -confirm e-mail- i samo me vrati na moj account.Vec 5-6 puta sam dobio mail od njih i uvek isto,to jest nista se ne promeni u mom account-u,i dalje mi stoji da mogu da verifikujem mail!
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:10   #70
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Kapiram da si iz Bosne (predpostavljam)
Pa da, piše mi ispod imena da sam iz Banjaluke - ili nisi vidio ili mi ne vjeruješ... Vjerovatno si u pravu, ja mislim da su naši carinici previše lijeni (iako nisu Crnogorci) da pregledaju svaku pošiljku, tako da se i vrednije stvari često provuku bez carine. A mislim da treba proći još vremena dok ovakav način kupovine uzme maha, još uvijek su zakoni previše nezgodni za naše kupce. U Evropi je to puno bolje riješeno. Balkane, Balkane moj...
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:14   #71
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
I ovdje treba računati da se nekad i vrijedne stvari ne carine (pogotovo ako su fizički male ili označene od Kineza kao manje vrijedne), bar je tako u našoj banana državi.
Bem li ga, u našoj banana državi znaju da ih otvore ako su malo veći paketi a označeni kao pošiljke male vrednosti. Inače, za te sitne, fizički male pakete nema brige, naručivao sam sa TinyDeal i sličnih sajtova, nije otvarano (doduše nije ni prelazila vrednost 50€).

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
Aj sto nece da mi verifikuje karticu,jel na njoj imam (valjda nedovoljnih)1.51 evro,nego nece ni da mi verifikuje e-mail.Dobijem od njih mail,kliknem na -confirm e-mail- i samo me vrati na moj account.Vec 5-6 puta sam dobio mail od njih i uvek isto,to jest nista se ne promeni u mom account-u,i dalje mi stoji da mogu da verifikujem mail!
Za karticu ti treba 1.58€, ali bolje malo više, makar 2.
A za email se isto i meni dešavalo, uradi sledeće:
Idi u taj email što si dobio, naći ćeš kod, kopiraj ga, idi na PayPal, klikni na notifikaciju da treba da verifikuješ email, na toj strani imaš kao neki link "Enter code manualy" ili tako nešto, nalazi se negde na sredini teksta na toj strani. Tu unesi kod koji si kopirao iz emaila, i eto - verifikovana ti je adresa.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Kako oni uopste vrednuju robu ? Odokativno ili ? Ja sam mislio da otvorim Pay Pal pa da kupim nesto "sitno", ali to moze da ispadne i krupno...
Negde sam čitao da imaju katalog sa vrstama robe i preporučeni mstopama za carinjenjen pa uz pomoć toga a i malo odokativno ocene. U prevodu - kako im se digne
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
gorgilije (10.4.2013), Sladjan85 (10.4.2013)
Stara 10.4.2013, 16:14   #72
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Bem li ga, u našoj banana državi znaju da ih otvore ako su malo veći paketi a označeni kao pošiljke male vrednosti. Inače, za te sitne, fizički male pakete nema brige, naručivao sam sa TinyDeal i sličnih sajtova, nije otvarano (doduše nije ni prelazila vrednost 50€).
Iskreno da ti kažem, ja sam naručivao samo male pošiljke i/ili pošiljke male vrijednosti, pa nisam imao problema do sad. Za veće stvari je uvijek upitno.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:20   #73
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Znaci u principu ne isplati mi se nista da kupujem sa popularnih evropskih (pa i ruskih) sajtova. Bedak. Taman sam se ponadao Posto igre i virtuelna dobra bas i ne kupujem ili se posluzim drugovom u Hrvatskoj, onda nije za mene ovo. No hvala na odg.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:25   #74
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
Aj sto nece da mi verifikuje karticu,jel na njoj imam (valjda nedovoljnih)1.51 evro,nego nece ni da mi verifikuje e-mail.Dobijem od njih mail,kliknem na -confirm e-mail- i samo me vrati na moj account.Vec 5-6 puta sam dobio mail od njih i uvek isto,to jest nista se ne promeni u mom account-u,i dalje mi stoji da mogu da verifikujem mail!
I ja sam imao istu zezanciju sa mailom moras da ukucas kod koji ti je stigao na mail ispod Activate My Account imas Confirmation Code taj kod ukucas tako sto odes na Verify Email i zatim kliknes na nesto sto pise plavim slovima i tu ukcuas kod i verifikovaces mail. Ja sam dobio tako nekoliko puta mail dok nisam provalio foru.
Typhoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Typhoon na korisnoj poruci:
gorgilije (10.4.2013)
Stara 10.4.2013, 16:30   #75
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Znaci u principu ne isplati mi se nista da kupujem sa popularnih evropskih (pa i ruskih) sajtova. Bedak. Taman sam se ponadao Posto igre i virtuelna dobra bas i ne kupujem ili se posluzim drugovom u Hrvatskoj, onda nije za mene ovo. No hvala na odg.
Meni je korsno za kupovinu digitalne robe (hosting, softver, i mnoge druge stvarčice), tamo gde imaju samo PP opciju plaćanja. Koliko mi se puta do sada desilo: dođem na sajt, vidim opcije plaćanja PP i kartica, sav srećan kliknem na karticu, kad ono otvara PayPal interfejs da se registrujem na PP da bih platio karticom
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:32   #76
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Ajd da ostavim još jednom link sa objašnjenjem zašto ponekad online transakcija neće da prođe iako na kartici ima dovoljno sredstava.

Dupla rezervacija

Bottom line je, prilikom svake online transakcije (nebitno da li je PayPal ili ne) pobrinite se da imate bar duplo veći iznos na kartici od navedenog.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:33   #77
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Ja cu PayPal u uglavnom koristiti za digital download igara softwra i td. Kao sto sam i do sad korstio karticu za te stvari. Samo igre i kupujem na internetu.
Typhoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:40   #78
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Zasto bre ljudi samo za digitalne stvari ?
Vama je sve dzabana ispod 70 evra ?
Koliko majica ima, dzidzabidza,poklona itd...

Nego pitanje? Sta npr ja njemu uplatim a meni ne stigne roba? Jel ima neki povracaj nesto ili kao na Limundu " pij pike ne vazi/to ti je za nauk" fazon ?
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:43   #79
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Nego pitanje? Sta npr ja njemu uplatim a meni ne stigne roba? Jel ima neki povracaj nesto ili kao na Limundu " pij pike ne vazi/to ti je za nauk" fazon ?
Ljudi se ljubazno ponudili da pomognu, a ti navalio k'o dete na zvečku. Uzmi pa potraži neke odgovore i sam!

https://www.paypal.com/us/webapps/he...=11500007&m=BT
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 16:44   #80
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Pa sad na majicama necu nesto ustedeti niti je vredno muke. Nacu isto / slicno u Srbiji ,bez cekanja. Steta sto imamo carinu :/ Pa neki kazu 50, neki 70. Koliko je ?
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Quiz DobroslaV Kvizovi 13122 20.11.2012 17:08
SK CASE CHASE - Pitanja i odgovori Dr. Marko SK Case Chase 117 17.10.2009 14:18
Sony Ericsson F305 pitanja BlueDeth Programi za mobilne telefone 0 2.9.2009 1:37
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Pascal - pitanja Cheguevara Programiranje 5 14.10.2007 13:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com