Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2008, 23:37   #21
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Zanima me kako da namestim u programu da skida fajl po fajl a ne fajlove odjednom? Ne mislim da vise aktivnih torrent fajlova nego na fajlove koji se nalaze u jednom torrentu!! Preciznije- hteo bih da skidam futuramu i sve epizode u torrentu su posebno arhivirane, da li moram da skidam jednu po jednu ili mogu nekako da namestim da skida redom epizode?
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2008, 23:55   #22
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Zanima me kako da namestim u programu da skida fajl po fajl a ne fajlove odjednom? Ne mislim da vise aktivnih torrent fajlova nego na fajlove koji se nalaze u jednom torrentu!! Preciznije- hteo bih da skidam futuramu i sve epizode u torrentu su posebno arhivirane, da li moram da skidam jednu po jednu ili mogu nekako da namestim da skida redom epizode?
Možeš. Ali pre toga, moraš da podesiš utorrent da ti prilikom učitavanja novog torrenta izbaci novi prozor preko kog možeš da podesiš koje fajlove treba da skida, a koje ne. Podešavanja vršiš ovako: Options - Preferences - Downloads - čekirati opcije Show a window that displays the files inside the torrent, nemoj da čekiraš Don't start the download automatically. Sledeći put, kada dodaješ neki torrent sam program će izbaciti novi program gde možeš da obeležiš koje ćeš fajlove skinuti, a koje ne. Pored toga, postoji i druga varijanta. Ukoliko si počeo da downloaduješ, a želiš da utorrent ne skida određene fajlove, selektuj taj torent i prebaci na Files tab. Desnim klikom obeleži ime fajla koji ne želiš da skineš i klikni na Don't Download. Tu možeš da podešavaš i priority, tj "prednost" nekim fajlovima - ukoliko jedan fajl staviš na High priority, taj fajl dobija veću prednost u odnosu na ostale i download tog fajla će biti prvi završen.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2008, 0:06   #23
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Ok hvala znam za ta resenja ali sad me nervira sto ima 50tak epizoda a mrzi me da stavljam jednu po jednu epizodu non stop... problem je sto nemam na hardu 13 gb slobodnog prostora pa moram da skidam malo po malo pa da rezem...e ne znam da li stvarno radi ono priority ili ce biti fora: high priority skinut 80% a normal 75% ma skidacu redom polako...
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2008, 0:09   #24
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Ok hvala znam za ta resenja ali sad me nervira sto ima 50tak epizoda a mrzi me da stavljam jednu po jednu epizodu non stop... problem je sto nemam na hardu 13 gb slobodnog prostora pa moram da skidam malo po malo pa da rezem...e ne znam da li stvarno radi ono priority ili ce biti fora: high priority skinut 80% a normal 75% ma skidacu redom polako...
Skini jednu, a ostale stavi na Skip. Posle, jednu po jednu redom vraćaj na Priority Normal.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 21:59   #25
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

WARNING TO ALL BITTORRENT USERS:
Do not download torrents containing DAA or UIF. These file(s) contains
viruses that will be activated when opened with PowerISO or MagicISO.
These torrents are duplicates of existing torrents, re-packaged to contain
a virus. If you want the clean torrent version, do another search for the
title of the torrent. An existing clean one will ALWAYS be found.
Torrent sites are being SPAMMED continously with torrents using these formats to spread their shit.LET'S STOP THIS NONSENSE.

** Do not use POWERISO or MAGICISO. SPREAD THE WORD. BEWARE. **

Ljudi shvatite ovo ozbiljno da ne prodjete kao ja!Dva od tri posledja torenta koje sam skinuo bila su nacickana virusima,trojancima i rootkit-ima i cime sve ne.OPREZ!

Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 22:20   #26
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Video sam i ja ovo skoro... ali ako skidas sa proverenih trackera nema problema...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 1:02   #27
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Na stranici za skidanje language pack-a na spisku podrzanih jezika lepo stoji srpski latinica,ali kad se skine i instalira nema ga wtf,a u prethodnoj verziji je postojao.Jel ovo kod mene neka "buba" ili o cemu se radi?
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 8:44   #28
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Na stranici za skidanje language pack-a na spisku podrzanih jezika lepo stoji srpski latinica,ali kad se skine i instalira nema ga wtf,a u prethodnoj verziji je postojao.Jel ovo kod mene neka "buba" ili o cemu se radi?
Je si ga ubacio u program files, kod mene radi bez problema.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 10:52   #29
milana_c
Novi član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 33 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Kada preuzmeš language pack za odgovarajuću verziju µTorrenta (izabereš opciju "Save file") .lng file će ti se pojaviti on Desktopu.Otvoriš Program files\uTorrent i samo prevučeš mišem .lng file u prozor.Zatvori µTorrent (program) i kada ga opet otvoriš .lng file će nestati iz prozora Program Files\uTorrent.U µTorrentu idi na Options → Preferences → General i tamo ćeš naći drop menu za sa svim jezicima.

Ne bih ništa napamet da predpostavljam, ali meni izgleda kao da ne preuzimaš language pack za odgovarajuću verziju µTorrenta.
milana_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 16:56   #30
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Citat:
milana_c kaže: Pregled poruke
Ne bih ništa napamet da predpostavljam, ali meni izgleda kao da ne preuzimaš language pack za odgovarajuću verziju µTorrenta.
Tako je!Pogresno sam kliknuo na language pack za u torrent 1.8 release candidate,evo sada su tu i cirilica latinica.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 19:02   #31
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Rekose mi da ne otvaram novu temu o ovome ali sve teme vezane za ovo gde bih mogao nesto da pitam su zakljucane a u onome sto je vec postovano ne vidim resenje.Dakle kako da otvorim port?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitledcmd.JPG
Viđeno:	100 puta
Veličina:	33,8 KB
ID:	23202  
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 19:04   #32
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Rečeno ti je da ne otvaraš novu temu jer postoji nekoliko tema u kojima je objašnjen port forvarding! Rešenje postoji, samo moraš malo da se potrudiš, i iščitaš sve relevantne teme u kojima se pominju torenti, uTorrent, Huawei itd... Ako ti to ne bude dovoljno, proširi spisak literature na rezultate pretraživanja na Internetu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 22:52   #33
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Rešenje postoji, samo moraš malo da se potrudiš, i iščitaš sve relevantne teme u kojima se pominju torenti, uTorrent, Huawei itd... Ako ti to ne bude dovoljno, proširi spisak literature na rezultate pretraživanja na Internetu.
Jeste,pronasao sam!Jedino sto je to moras "malo" da se potrudis trajalo skoro 4 sata,tj jos uvek traje,a ideja je bila da mi neko ko je mozda vec upoznat sa ovim pomogne ili ostavi link,cisto da ne bauljam po netu 4 sata,a za to da uz pomoc gugla nadjem ono sto me zanima mi ni ne treba forum sk.
Dakle kao sto rekoh ideja je bila da me neko uputi cisto da brze resim problem
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 23:22   #34
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Modem je HUAWEI Echolife hg 510 i nije preko usb-a nego lana,i bio je zakljucan za podesavanja ali nasao sam na netu kako da ga otkljucam i sad je sve u redu,ali da ne sirimo pricu...
Slutim neko brisanje!
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 23:48   #35
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Jeste,pronasao sam!Jedino sto je to moras "malo" da se potrudis trajalo skoro 4 sata... a za to da uz pomoc gugla nadjem ono sto me zanima mi ni ne treba forum sk.
Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
ali nasao sam na netu kako da ga otkljucam i sad je sve u redu

Ovaj forum, kao i bilo koji drugi ne služi kao biro za informisanje, niti poligon za učenje ili rešavanje problema sa torentima - forumi služe onima "koji bi da se povežu sa ostalim čitaocima srodnih interesovanja, kao i da čitaju o opštim IT temama..."

Ako si na forumu SK-a samo radi toga da ti neko nešto na brzaka odradi, potpuno si promašio njegov smisao! Činjenica da si našao rešenje na Internetu dokazuje moju poentu - konsultujte ga uvek, ili bar što češće, jer se na njemu nalazi sva mudrost ovoga sveta! I nemoj da te mrzi da istražuješ, pošto se niko naučen nije rodio
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 0:12   #36
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Citat:
- Pitajte za neki konkretan problem, detalj koji vas zanima u ovom trenutku!
U cemu je problem?
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 0:37   #37
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Preskočio si "Molim da ne provlačite" (jedna te ista) "pitanja o torentima i u svakoj temi u ovom podforumu", kao i "razvoj Interneta u ovoj zemlji i vaše lično angažovanje i e-obrazovanje po pitanju P2P protokola ne treba da se vrti oko toga gde ćete i kako 'skinuti' neki novi film ili igru"

Pošto apsolutno istovetno pitanje kao tvoje postoji i postavljeno je više puta u više različitih tema tokom ove dve godine, nema poente da se stalno vraćamo na istu stvar! Odgovori postoje, a ako te mrzi da ih tražiš - oh well...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 12:29   #38
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Question Re: uTorrent-problem?

Trazio sam svuda po forumu odgovor na ovo pitanje i nigde ga nisam nasao, a za mene bi bio od ogromne pomoci. Zanima me kako da podesim u uTorrent-u pr.: Ubacim u uTorrent download listu npr. 4 torrent file-a i upalim prvi file da se downloaduje i onda odem na posao nekih 8 sati i dok sam ja na poslu prvi file se skine i za njim automatski bez icije pomoci pocne da se skida drugi, pa treci itd. I kad dodjem kuci imam 4 file skinuta.

Znaci zanima me kako da podesim da se file-ovi automatski skidaju jedan za drugim, tako da ja nisam obavezan da budem u prisustvu kompjutera?

Nadam se da sam dovoljno jasno objasnio.
Hvala
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 12:49   #39
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Moj uTorrent je uvek skidao samo jedan fajl u odredjenom trenutku, iako je vise njih bilo startovano (queued) - oni bi se startovali nakon kraja skidanja ovog prvog. Verovatno postoji podesavanja kojim se odredjuje koliko fajlova moze da se skida istovremeno, pa potrazi tako nesto.
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
dacajak (29.7.2008)
Stara 29.7.2008, 14:48   #40
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: uTorrent-problem?

Options > Preferences > Queueing

Maximum number of active torrents: 1
Maximum number of active downloads: 4

Na ovaj nacin ce ti skidati jedan po jedan torent od maksimalno 4.
Ako imas 10 komada, stavi umesto 4 da bude 10 ali ne diraj prvu opciju jer onda skida istovremeno...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
utorrent - skidanje dva torenta istovremeno pakito Aplikativni softver 7 5.11.2009 17:14
uTorrent + ADSL = Problem Palitreks Komunikacioni uređaji i umrežavanje 71 17.7.2009 15:52
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07
uTorrent 1.7 Download The EXCALIBUR Aplikativni softver 10 6.8.2008 21:01
Nasrtljivi utorrent nighthawk Internet tehnologije 19 25.3.2007 17:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com