Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2020, 15:14   #21
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Po meni, nema razloga. Pre dosta vremena, Spotify je imao daleko najveću bazu pesama, danas je ta razlika dosta manja. Pritom, i Deezer i Tidal (dve, rekao bih, glavne opcije pored Spotify) imaju Hi-Fi pakete, za koje svako malo postoje promocije za bagatelu, ili Family paketi ako ništa drugo. Kome tako nešto znači i misli da ima benefita od toga, naravno.

Ko ima Deezer preko Telenora npr., ne vidim zašto bi prelazio na Spotify. Ja imam Deezer i Tidal, koristio sam i Spotify neko vreme, i ne vidim bitnu razliku između tih servisa za način na koji ja slušam muziku.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
PSP man (16.7.2020)
Stara 16.7.2020, 16:20   #22
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Koristio sam Spotify na kompu preko VPN-a i Deezer na mobilnom. Spotify ima mooooogo veći izbor muzike, sjajan algoritam za pravljenje mixeva koje i najviše slušam, plus ne trpa mi domaću muziku u svaki prokleti miks.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2020, 18:55   #23
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje, po cemu bi neko ko je recimo do sada koristio Deezer ili Apple music ili sta vec "MORAO" da predje na Spotify?
Koje su to prednosti i/ili mane za prelazak/ostajanje na starom!?

hocu da cujem od vas koji su to vec koristili ili koriste duze vreme

hvala
Koristim Deezer dobrih deset godina, par poslednjih godina preko Telenor ponude. Spotify bar isto toliko preko naloga kreiranog u drugoj zemlji (bar do sada).

Stavke koje Spotify po meni radi bolje.

1) Daleko zreliji ekosistem što se aplikacija tiče.

Deezer je pre par godina uradio veliki redizajn svog sajta i aplikacija za mobilne uređaje i do dana današnjeg nisu uspeli da iskorene sve bagove.

Naprasno pucanje aplikacija i playbacka, česte prijave raznoraznih grešaka i gomila neverovatno amaterskih bagova koji se ispravljaju godinama unazad.

Spotify sa druge strane prosto radi. Nebitno na kom uređaju se koristi aplikacije prosto deluju zrelo i stabilno.


2) "This track is not available in your country"

Deezer u poslednjih par godina sve više podleže trendu izuzetno glupog stavljanja sve većeg broja numera na "This track is not available in your country" listu.

Konkretan primer: Luna - 2020 (dobro, nećemo sada o muzičkim ukusima) pre nekog vremena je iznenada dospela na listu numera koje nisu dostupne na Deezeru za korisnike iz Serbistana I to je tek jedan od primera na veoma dugačkoj listi.

Spotify (bar za sada) nema tih problema pre svega zato što mislim da izdavači, čak i naši, shvataju daleko veći marketinški potencijal koji sa sobom nosi ime "Spotify". U Spotify biblioteci sam za sada naleteo možda na tek par albuma koji su kompletno nedostupni, i to se obično radi, kao što sam već rekao, ili o kompletnom albumu ili o samom autoru.


3) Interaktivnost krojenja sadržaja po meri korisnika

Kratko i jasno - Spotify ima daleko interaktivnije aplikacije što se krojenja sadržaja po meri korisnika tiče.

Od algoritma koji daleko preciznije kroji automatske mikseve (ne može recimo Šaban da upadne u sred Rebecca Black opusa ) pa sve do korisničkog interfejsa koji daleko više olakšava pravljenje playlisti.

Primera radi, ispod svake playliste nalazi se desetak preporučenih naslova koji su slični naslovima na aktivnoj playlisti a koji mogu jednostavno da se dodaju opcijom "Add". Nema numera na toj listi koje hoćete da dodate na play listu? Klik na "Refresh" i dolazi desetak novih.


4) Povezanost uređaja na istoj mreži

Imate PC koji je povezan na dobro ozvučenje ali vas mrzi da stalno ustajete i prilagođavate playliste na PC-u? Ništa zato. Uzmite telefon i odatle kompletno kontrolišete Spotify na PC-u ili bilo kom drugom uređaju koji se nalazi u istoj lokalnoj mreži.

Ubedljivo jedna od najboljih opcija koju Spotify ima.


5) Izbor muzike

Ne znam kako Spotify i Deezer mere broj dostupnih numera na svom servisu i da li su javni brojevi uopšte tačni ali znam sledeće.

Svaki put kad na Deezeru pokušam da nađem original neke numere, Deezer će veoma često ponuditi nekakvu "fan art" verziju iz prostog razloga što original nije dostupan.

Kod Spotify servisa prvi rezultat servisa je u skoro 99,47% slučajeva upravo onaj koji sam tražio, nebitno da li je mainstream ili fan-art.


6) Automatske i daily liste

Dok Deezer nudi samo jednu opciju automatskog miksovanja muzike (tzv. "Flow") Spotify ima tzv. dnevne mikseve ("Daily mixes").

E sad, Flow i ovde pati od standardnog problema ubacivanja svega i svačega što nađe u vašim lajkovanim numerama. Znači, Šaban je i dalje više nego moguć nakon Pavarotija.

Međutim, Spotify uredno raspoređuje numere u zasebne liste po algoritmu koji se brine da ako recimo Šaban baš mora da uđe u izbor, on dobije svoj sopstveni dnevni miks.


7) Deljenje sadržaja

Znam da ovo verovatno nije prioritet većini korisnika ali dok Deezer ima samo jednu (i to veoma bangavu) opciju linkovanja sadržaja Spotify nudi punu podršku za sve socijalne mreže, embedovanje sadržaja itd.


Na kraju hoću da kažem da je Deezer i dalje relativno dobar servis i da je dok je bio jedini zvučniji muzički servis kod nas i dalje imalo smisla koristiti ga.

Međutim, sada kada je Spotify konačno dostupan i u Serbistanu po relativno pristupačnoj ceni (4,99€/mesečno) zaista se postavlja pitanje zbog čega slepo ostati veran Deezeru.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (18.7.2020), DeCoy (17.7.2020), M.C. (16.7.2020), Partybreaker (16.7.2020), Shobe (22.7.2020), ZoNi (17.7.2020)
Stara 16.7.2020, 20:49   #24
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Instalirao juče Spotify ali sam samo par pesama isprobao i radilo je sve kako treba.

Deezer sam jednom probao ali nije mi se svideo kvalitet zvuka kod njih. Čak i nije u vezi sa sa bitrate-om (Tidal na istom bitrate zvuči jasno bolje), možda je sama aplikacija bangava ali dodaje neku svoju boju što mi ne leži. Čuo sam od poznanika da je Spotify bolji zvučno.

Inače koristim Tidal već nekih godinu dana. Prvih 5 meseci sam bio na akcijama za po dolar mesečno i sl. a trenutno sam u Tidal familiji gde 5 ljudi deli HiFi pretplatu od 25$ pa me košta 550 din mesečno. On zvanično nije podržan kod nas ali je VPN potreban samo prilikom registracije i nikad više. Inače se u tom HiFi kvalitetu skoro i ne razlikuje od kvalitetnog CD-ripa i audiofili ga baš vole zbog toga. Što se samog sadržaja tiče, iako je veliki, mislim da je ipak jasno siromašniji od Spotify...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2020, 21:36   #25
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Pa sad, kvalitet reprodukcije muzike je realno pomalo subjektivna stvar.

Deezer nudi HiFi plan (oko 10€ mesečno) koji streamuje u FLAC formatu ali osim što je za kvalitetnu reprodukciju zaista potrebna kvalitetna oprema, broj numera koje su podržane FLAC formatom je jako jako mali (možda tek nekih 10% od ukupnog broja na Deezeru).

Spotify sa druge strane trenutno nema HiFi opciju (bila je jedno vreme nekakva beta koja je nudila CD kvalitet) pa je trenutno maksimalan kvalitet AAC na 256kbps jer najveći broj korisnika i onako koristi servis na mobilnim uređajima gde ne postoje uslovi za kvalitetniju reprodukciju.

Dakle, ko nema sluh kao Ferengi za njega "smrtnička" verzija bilo kog servisa verovatno pokriva sve potrebe.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2020, 23:06   #26
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 994
Zahvalnice: 313
Zahvaljeno 298 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
6) Automatske i daily liste

Dok Deezer nudi samo jednu opciju automatskog miksovanja muzike (tzv. "Flow") Spotify ima tzv. dnevne mikseve ("Daily mixes").

Deezer takođe ima dejli mikseve, možda već godinu dana unazad ili više.



A što se tiče nedostupnosti za našu zemlju, albumi i pesme koji nisu dostupni na Dizeru, nisu dostupni ni na Spotify, tj u mom slučaju servisi kao da su sinhronizovani po tom pitanju.


Na Spotify bih jedino prešao ako bude neka povoljnija ponuda od Telenorove (500 din mesečno), inače za sada koliko vidim uopšte nema potrebe...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2020, 23:31   #27
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Deezer takođe ima dejli mikseve, možda već godinu dana unazad ili više.
Pokušavam da nađem u Deezer release notes kada je tačno ovo dodato ali skoro da smem da se zakunem da Deezer nije imao tu opciju do pre mesec-dva dana.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2020, 9:03   #28
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 994
Zahvalnice: 313
Zahvaljeno 298 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Ne znam tačno zaista ali ove godine su imali jer ih preslušavam svakodnevno. Ono što su menjali skorije tj pre nekoliko meseci je da su stavili te liste na vrh strane, pored flow liste, takođe su menjali dizajn sajta pa su sada neke stvari uočljivije, al nebitno. Drago mi je da konačno imamo izbor pa ako neka priča sa jednim "pukne", možemo izabrati drugi


EDIT: Zapravo, ovaj redizajn od "pre nekoliko meseci" je bio u januaru (al vreme leti) https://support.deezer.com/hc/en-gb/...-Deezer-Music- , a imali su liste i pre toga samo na drugom mestu. Stvarno nemaju release notes, malo čudno.

Poslednja ispravka: ogisha (17.7.2020 u 9:18)
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2020, 10:31   #29
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Već mi stigla ponuda od Deezera za tri meseca premiuma po ceni jednog
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2020, 23:00   #30
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Kakve veze imaju radio stanice sa ovim servisima?
Pa, zar Spotify, Deezer i ostali nisu kao neke lične, "custom" radio stanice? Ili su više kao neka kolekcija muzike, pa ti biraš šta voliš da slušaš, a onda ti oni sami dodaju sličnu muziku?

Rekoh već da nisam siguran šta je tačno Spotify, ali meni to zvuči kao da npr. izabereš neku online radio stanicu koja pušta neki žanr muzike - znači, hoćeš RnB, on ti pušta samo to? Jedino što na Sp. možeš da ubaciš pesme koje baš ti voliš, i da ti one onda ostanu u plejlisti...

Pih, al' sam mator, ništa ne kontam
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2020, 23:52   #31
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

@Neutrino

hvala na opsirnom odgovoru,a da li znas koja je cena Family Paketa Deezera kod nas? jer ja deezer koristim nekoliko godina,ali sam ga registrovao iz Engleske...

hvala
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2020, 23:54   #32
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
hvala na opsirnom odgovoru,a da li znas koja je cena Family Paketa Deezera kod nas?
1 mesec besplatno, a zatim 10,49 € mesečno.
https://www.deezer.com/sr/offers/family
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2020, 0:02   #33
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
1 mesec besplatno, a zatim 10,49 € mesečno.
https://www.deezer.com/sr/offers/family
Uhhh pa to je duplo jeftinije nego do sad sta sam placao!! prekinucu onda pretplatu na sadasnjem Deezer nalogu,sacekacu onaj "mesec dana" perioda do sledeceg placanja i onda se opet registrovati,ali sad preko naseg IPa i lokacije...


Spotify Family pack je koliko eura?
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2020, 1:21   #34
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.468 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
Ne znam koje su cene za Spotify sada kod nas
Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Spotify je 8€ za 6 članova.
Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
pa da vidim
Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
Spotify Family pack je koliko eura?
Ti malo nas zaje*avaš?
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2020, 10:26   #35
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ti malo nas zaje*avaš?
Cuo sam da su PSP-ovi imali nekih problema sa memorijom
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
ZoNi (18.7.2020)
Stara 18.7.2020, 14:53   #36
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Cuo sam da su PSP-ovi imali nekih problema sa memorijom
https://www.youtube.com/watch?v=OoSk7MfsODU
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2020, 0:11   #37
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Čisto eksperimenta radi, importovao sam svoju Deezer Favorites listu u Spotify (novi nalog), da vidim koliko numera više nije dostupno.

Od ukupno 1493 numera na listi koja je skoro dobrih deset godina stara, 109 numera više nije dostupno (oko 7,4%).

Od tih nedostupnih numera na Deezeru samo tri nisu dostupne na Spotify-u.

Odnosno čak i te tri postoje ali ne u orginalnoj verziji koju je imao Deezer
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2020, 18:32   #38
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Nikad mi nije bilo jasno čemu kuknjava za ovim, Deezer je uvek bio mnogo bolji.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Kekčina teška. Deezer je 2 svetlosne godine iza Spotify, prvenstveno što se UX tiče kod mene nema poređenja. Sad što se tiče kvaliteta zvuka diskutabilno je ali za 5e mesečno je sjajan servis.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Auuu, bogtemazo, meni ovo zvuči kao besmisleno bacanje para Mislim, ima čitavo brdo besplatnih FM i online radio stanica, što bi neko plaćao tolike pare za muziku?!?
Mesečno 8e family acc za 6 osoba. Plus, fenomenalne aplikacije na svim platformama.

I moraš da napraviš nalog, to što si ti našao je nešto levo.

Ja sam i free verzijom prezadovoljan, razmišljam se da uzmem ovu family varijantu...

Savršeno funkcionalne aplikacije gde mi je playback sinhronizovan između svih uređaja i mogu da ga prebacim na i kontrolišem sa bilo kog uređaja je najbolja stvar ikada.

Poslednja ispravka: doctor (21.7.2020 u 19:00)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2020, 23:02   #39
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

ih pa nije sve u new age "cooL" muzici ima nešto i kad te udari merak, krene na dernek, ima li na spotify-u Šabana? Miroslava? Neki kafanski mix? To je na dizeru bilo!!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2020, 1:12   #40
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stigo Spotify

Jutros sam slušao Sinana tako da pretpostavljam da ima i ostalog sadržaja koji si naveo.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
bokela (23.7.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stigo' Netflix dex3108 Internet tehnologije 226 3.12.2023 12:09
Spotify DonCorleone91 otpaTci 6 4.6.2017 0:57
Spotify Marko93 otpaTci 3 16.1.2014 21:34
Stig'o aparat (sa popravke) DarkNemos Fotografija 1 28.11.2008 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com