Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2016, 7:28   #61
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Sa druge strane, neskriveno promovisanje sajtova i programa koji se koriste za otvorenu distribuciju piratizovanih sadržaja, na ovom forumu, u temi gde se priča o legalnom servisu...
Legalnom servisu koji te diskriminiše na osnovu regionalne pripadnosti, pružajući, na osnovu tako banalne činjenice manje sadržaja, mada plaćaš istu svotu. Jel to legalno? Ko je takvu praksu legalizovao i ima li tu neskrivenog, geo-rasizma i ako ima smatraš li to legalnim?

Poslednja ispravka: ColdBoot (8.1.2016 u 7:44)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 9:11   #62
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

^Naravno da je legalno. Mislis da distributeri, tj. vlasnici filmova/serija, besplatno daju svima da emituju svoj sadrzaj? Kad si poslednji put video na domacoj televiziji da se nova serija emtuje u isto vreme ko u inostranstvu (ne racunam kablovske kanale koji su vlasnici serija)?

Ako te bas zanima, sva Netflixova produkcija je dostupna globano.

.

Licno nemam nista protiv specijalizovanih programa za streming, ali u ovoj temi se ocigledno spominju radi promovisanja piraterije kao superiornijeg streming iskustva. Kako uopste takve stvari mogu da se porede?

Pa i ja licno preferiram torrent, bar dok ne narpave servis koji bi mi dozvolio offline download i gledanje na telefonu.

Poslednja ispravka: player1 (8.1.2016 u 9:19)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 9:36   #63
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

^Ne pratiš diskusiju s dovoljno pažnje jer ako je sve dostupno svima, zašto Neutrino koristi VPN da bi se servisu predstavio kao amer? To sam imao u vidu.

A ovo što bi nexe da gleda Vikinge, to naravno nemere kad je Amazon Prime kupio prava za streaming.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 9:40   #64
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
^Ne pratiš diskusiju s dovoljno pažnje jer ako je sve dostupno svima, zašto Neutrino koristi VPN da bi se servisu predstavio kao amer? To sam imao u vidu.
Sve sto je vlasnistvo Netflixa, tj. njihova produkcija, jeste dostupno svima.

Ono sto nije dostupno svima je sadrzaj za koji Netfix nema licencu da distribuira u Srbiji. Jel jelte oni treba da je plate, a za to treba da postoji ovde trziste koje bi uzimalo pretplatu.


Inace, Amazon Prime dozvoljava offilne gledanje, sto je stvarno dobra stvar. Steta sto ga nema u Srbiji.

Poslednja ispravka: player1 (8.1.2016 u 9:47)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 9:49   #65
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

^Au, pa to je onda koliko? 50-100 serija/filmova? Pošteno bi bilo da onda ostatku sveta daju velik popust za tu umanjenu ponudu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 10:27   #66
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Sa druge strane, neskriveno promovisanje sajtova i programa koji se koriste za otvorenu distribuciju piratizovanih sadržaja, na ovom forumu, u temi gde se priča o legalnom servisu... ne znam, u vreme dok je Voja bio živ ne biste smeli da zinete, i bilo bi vas sramota. Moderatore i admine takođe. Možete da se ne slažete sa pravilima, možete da ne poštujete zakone u svojoj kući, ali ovo je ipak javni forum jednog IT časopisa, gde su oduvek važila neka pravila. Mada kad vidim šta se piše, ne čudi me što ima ~100 aktivnih članova ovih dana.
Preteruješ. Jedno je objavljivati direktne linkove ka nekom piratskom sadržaju, a sasvim drugo u smislu diskusije spominjati generalno piratske sajtove, jer je to realnost. Ili si za cenzuru na ovom forumu?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 11:11   #67
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Preteruješ. Jedno je objavljivati direktne linkove ka nekom piratskom sadržaju, a sasvim drugo u smislu diskusije spominjati generalno piratske sajtove, jer je to realnost. Ili si za cenzuru na ovom forumu?
Citat:
Piratski softver i sajtovi („warez”) zabranjeni su u bilo kakvom obliku (pominjanje, reklamiranje, prilozi uz poruke, linkovi...). Zabranjena je i bilo kakva diskusija na temu nelegalnih radnji, posebno kad je reč o nelegalnoj upotrebi ili kopiranju softvera. Namerna zloupotreba će se kažnjavati. Ocena da li se radi o takvim temama predstavlja diskreciono pravo moderatora i administratora foruma.
http://www.sk.rs/forum/faq.php?faq=v...aq_forum_rules
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Keki (8.1.2016)
Stara 8.1.2016, 14:12   #68
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Čisto kao info, za 1080p su potrebni MS browseri:

https://help.netflix.com/en/node/23742
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 14:58   #69
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Čisto kao info, za 1080p su potrebni MS browseri:

https://help.netflix.com/en/node/23742
Privremena posledica skorašnjih izmena u browserima (NPAPI, Silverlight) i svežine novog HTML5 playera koji još uvek nema punu podršku za strimovanje zaštićenog sadržaja na svim playerima (Internet Explorer / Edge imaju svoju kompletiranu implementaciju).

Ko neće da se cima sa Microsoft browserima može da skine Netflix app sa Windows Store koji ima punu podršku za 1080p.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 4:13   #70
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Ali onda nema opcije koju ima chrome sa addon,da se ubace nasi titlovi?
Ne znam meni je ovo bzv prvo jer mi je internet 5mbit/s sto znaci da mogu samo superhd,a tv mi je ultrahd,plus je preskupo za ovako manje kontenta.A na ovako los net ne bi dirao VPN koji ako je free dosta uspori internet konekciju meni,za 40%.
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 12:58   #71
Stefan Jovicevic
Član
 
Član od: 9.3.2013.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

ne znam za vas, ja sam skinuo hola addon i netflix posecujem kao amerikanac, ima mnogo više sadržaja
Stefan Jovicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 13:01   #72
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Lepo od tebe što sa Hola ekstenzijom šeruješ svoj bandwidth korisnicima Luminati servisa
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 14:46   #73
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Stigo' Netflix

Ne treba vam vpn za gledanje netflixa kao "amerikanci" dovokjno je dns spoofer, npr unblock-us ili getflix. Ja uzeo getflix pre par meseci za $35 za lifetime pretplatu. Unblock-us moze trial od 7 dana samo se ubaci novi email i radi ponovo pa ne mora da se placa.
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 17:05   #74
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

http://www.indiegamebundles.com/pay-...iption-bundle/

Za manje od 150 din se nabavi VPN na godinu dana. Ne znam koliko je pouzdan, al' i da skikne za 2 meseca, džaba je. Ja sam uzeo i probao, radi ok, nema seckanja na Netflixu.

Zanimljivo da neki filmovi (nova dva Star Treka na primer) i serije (the Suits) koji su dostupni odavde nisu dostupni Amerima, verovatno kod njih licencu za prikazivanje drži neka druga TV/servis.

Al' na kraju dana konačno sam uspeo da pogledam The Way, tražim ga godinama a pirati nisu bili zainteresovani da ga uploaduju tamo gde sam zagledao...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 18:06   #75
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Ne treba vam vpn za gledanje netflixa kao "amerikanci" dovokjno je dns spoofer, npr unblock-us ili getflix.
Netflix je pre godinu dana počeo sa banovanjem korisnika koji koriste "smart" DNS servise. Odmah nakon toga svi Netflix appovi su prepravljeni tako da ignorišu DNS podešavanja uređaja što je efektivno potpuno eliminisalo mogućnost korišćenja ovih servisa. Postoji workaround kojim se "smart DNS" servisi trenutno služe ali i on može biti u svakom trenutku ugašen.

Drugi, mnogo veći, problem sa "smart" DNS servisima je što zbog prirode funkcionisanja ("smart" DNS je u stvari običan DNS hijacking koji daje časnu pionirsku reč da neće naneti štetu korisniku) korisnik zapravo nikada nije siguran kako se rutiraju zahtevi na DNS serverima servisa. Zato trenutno online može da se nađe veliki broj besplatnih DNS kodova koji se zloupotrbljavaju za preusmeravanje sadržaja na razne maliciozne sadržaje. Banalan primer zloupotrebe bi bila izmena broja u telefonu koji sada umesto na korisničku podršku banke poziva telefon osobe koja se predstavlja kao službenik banke. Ne treba da objašnjavam kakva štetu tako nešto može da napravi. Petljanje sa DNS-ovima je izuzetno opasna stvar.

Jedini siguran način korišćenja servisa sa regionalnim restrikcijama trenutno je VPN servis sa dobrom SSL enkripcijom i anti DNS-leak zaštitom.

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Zanimljivo da neki filmovi (nova dva Star Treka na primer) i serije (the Suits) koji su dostupni odavde nisu dostupni Amerima, verovatno kod njih licencu za prikazivanje drži neka druga TV/servis.
Zaboravio sam sinoć da kažem, Netflix često ima običaj da uklanja sadržaj sa servisa (i ubacuje drugi). Into Darkness i još par naslova su bili uklonjeni sa servisa i sada se nude samo kao DVD. Ne sumnjam da će ih vratiti u USA kada ponovo potpišu ugovor sa CBS. Do tada, u Srbiji možete da uživate u filmovima kojih nema u USA
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 19:20   #76
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Stigo' Netflix

Mislim da je bolja solucija mozda kanada ?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 19:22   #77
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Mislim da je bolja solucija mozda kanada ?
Kanada je najbolja opcija za gledanje sadržaja, posebno filmova, koji su iz raznoraznih razloga povučeni iz ostalih regija.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 22:21   #78
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Inače... Ko hoće može da proba Smartflix. Aplikacija je relativno nova ali je postala poprilično popularna zbog lakoće upotrebe. Autor tvrdi da ne koristi VPN i "smart DNS" servere već klasični proxy. Dostupno samo za Windows i MacOSX za sada.

https://www.smartflix.io/
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 7:01   #79
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Zanimljivo je da je korisnik koji se predstavljao prije koji mjesec kao kreator zapravo obrisan sa reddita. Sada je opet neki "novi" pod "smartflix".

Mozda ce trebati duze vremena da prodje da se otkrije da li postoji exploit ..a mozda je i neki solo projekt a ostalo paranoja.

Bitrate je takidjer čimitiran na 3000.. 720p.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2016, 11:49   #80
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Netflix cracks down on proxy streaming

Citat:
Subscribers that currently use proxies to view content outside their countries will only be able to access the service in their own countries in the coming week, the company said.
https://media.netflix.com/en/company...global-service

Poslednja ispravka: Picard (16.1.2016 u 0:27)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stig'o aparat (sa popravke) DarkNemos Fotografija 1 28.11.2008 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com