Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2016, 16:40   #41
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Konkstruktivna da,ovakva ne
Po meni je kontruktivna. Saznao sam detaljnije o samom servisu, saznao i o Kodiju i saznao da Netflix može da se deli sa više ljudi i da to radi bez banovanja i saznao da za pun sadržaj možeš da koristiš VPN i saznao da će uskoro po najavama samog Netflixa sav sadržaj biti dostupan svuda.

Meni vala dosta, ne znam za tebe.

Hvala svima na odgovorima.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
C64freak (2.2.2016), player1 (7.1.2016)
Stara 7.1.2016, 16:57   #42
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Zaboravio sam da dodam i da troškovi za VPN mogu da se podele jer većina VPN servisa omogućava više istovremenih konekcija na istom nalogu.

VPN servis koji ja koristim omogućava do pet istovremenih konekcija, apsolutno nebitno odakle dolaze. Godišnjom pretplatom na VPN stiče se pravo na 50+% popusta tako da mesečno iznese 3,33€.

Dakle računica za četvoro ljudi koji dele troškove za pun pristup kompletnom sadržaju (recimo Netflix USA): 6,95€ (VPN) + 11,99€ (Netflix UHD stream) / 4 ≈ 4,75€/mesečno. Sa godišnjom VPN pretplatom i popustom izađe ≈ 3,80€ mesečno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
C64freak (2.2.2016)
Stara 7.1.2016, 17:06   #43
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Sad će tamo neki prosečni Pera/Mika/Laza da puca dodatnih 1200 din mesečno za šta? Pored Interneta i kablovske koje već plaća. Pa još i VPN uz to.
Oće, kad Netflix kaže ibn Vučić al Eksandru da ukine torente.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 17:42   #44
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Oće, kad Netflix kaže ibn Vučić al Eksandru da ukine torente.
UseNet tebra
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 17:49   #45
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Oće, kad Netflix kaže ibn Vučić al Eksandru da ukine torente.
irc (xdcc)
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 17:50   #46
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Stigo' Netflix

Netflix ima velike sanse cak i ovde. Torrenti su za mnoge previse komplikovani, daleko je udobnije preko sarenog interfejsa, jos titl ako srede...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 18:30   #47
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Ovi što koriste Kodi su nema sekta. Ja sam proveo pre neki dan par sati drndajući se sa addonovima i video da sve to se mnogo lakše skine da bilo koji drugi način, samo ne preko njega. Tako da ili direkt skidanje ili Netflix kod mene dolazi u obzir.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
player1 (7.1.2016)
Stara 7.1.2016, 19:09   #48
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Sekta predlaze The Black Box build za Kodi, meni definitivno zavrsava posao za sada, a nisam se ni petljao nesto sa add-onovima, mogu da se gledaju crtani, filmovi, serije, slusa muzika, gledaju tv programi (cak i svih 5 Arena preko UK Turk plejliste, SK je takodje u listi ali trenutno nije dostupan), tako da moz' da bacite pogled i na to ko voli da se igra, ja jos nisam stigao da isproveravam i pogledam sve sto nudi, skinuo cisto zbog TV kanala i ostao na njemu od tad. Moze da se desi da vam pobrise sve zivo Ares Wizard (preko njega instalirah) tako da obratite paznju i na to.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
ColdBoot (7.1.2016)
Stara 7.1.2016, 19:19   #49
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Stigo' Netflix

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Ovi što koriste Kodi su nema sekta. Ja sam proveo pre neki dan par sati drndajući se sa addonovima i video da sve to se mnogo lakše skine da bilo koji drugi način, samo ne preko njega. Tako da ili direkt skidanje ili Netflix kod mene dolazi u obzir.

Natko repo za hrvatske kanale, Orion tv repo za Srbiju, filmovita/filmovizija/phoenix za serije, Sportdevil za sportove, titlovi i podnapisi.net za subtitl, i još mali milion repoa i addonova samo ako znaš šta hoćeš. Ako ne znaš, pogubiš se lako u šumi addonova i repoa ali niko te ne spamuje i sloboda je tvoja
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Schnak3 (11.2.2016)
Stara 7.1.2016, 19:49   #50
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Sekta predlaze The Black Box build za Kodi, meni definitivno zavrsava posao za sada,
U pravu si, odličan, a ko neće da se puno zaebava s Kodijem pomenuo bih još The Beast build koji mi je tranutni fav. Fantazija bez drndanja...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 21:17   #51
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

A šta vam je taj VPN i koja je svrha? To mu dođe neki "inkognito" pristup nekim funkcijama ili sajtovima?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 22:42   #52
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
A šta vam je taj VPN i koja je svrha? To mu dođe neki "inkognito" pristup nekim funkcijama ili sajtovima?
VPN je skraćenica za Virtual Private Network, opciju kojom se dve ili više privatnih mreža koje su fizički odvojene spajaju u jednu zajedničku putem udaljene konekcije. U konkretnom slučaju VPN se odnosi na servise koji nude tu opciju i gde klijenti mogu da se zakače na zadati VPN server i potpuno nezavisno ga koriste kao gateway (proxy) za dalju komunikaciju. Komunikacija se uspostavlja na nivou mrežnih adaptera i za to se u većini slučajeva koriste tunneling protokoli (HTTP) koji prenose enkriptovane podatke putem SSL/TLS (mada ne mora da bude tako). VPN servisi nude obično veliki broj dostupnih servera koji su situirani u različitim delovima sveta tako da klijenti mogu da se zakače na njih i tako prevare regionalne restrikcije koje postoje na većim servisima tipa Netflix, Spotify itd. Za VPN servis je veoma bitno da podržava SSL, ima mali hendikep na ukupan protok zbog enkripcije (maksimalno 5-10% od protoka prema ISP-u) i da podržava anti DNS-leak opciju. Veoma je bitno shvatiti da su VPN i proxy dve potpuno različite stvari jer iako deluju kao da rade istu stvar funkcionišu na drugačiji način. VPN-ovi su sigurniji od običnih proxy servera.

Poslednja ispravka: Neutrino (8.1.2016 u 0:37) Razlog: g(r)amatika
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
ZoNi (8.1.2016)
Stara 7.1.2016, 22:57   #53
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Da spomenem samo da trial mesec ne traje mesec dana od kad se prijavite, nego do 6. februara. Pa iskoristite sto pre, ako planirate...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 0:34   #54
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Da spomenem samo da trial mesec ne traje mesec dana od kad se prijavite, nego do 6. februara. Pa iskoristite sto pre, ako planirate...
Trial uvek traje mesec dana od trenutka prijave. Pošto je juče bio šesti logično je da će isteći 6. februara.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 0:49   #55
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Da spomenem samo da trial mesec ne traje mesec dana od kad se prijavite, nego do 6. februara. Pa iskoristite sto pre, ako planirate...
Top kek m8
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 1:21   #56
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Trial uvek traje mesec dana od trenutka prijave. Pošto je juče bio šesti logično je da će isteći 6. februara.
Nisam bas nesto siguran, ali posto si veteran netflixa verovacu ti. Ne verujem doduse da ce zauvek trajati ta ponuda, pogotovu u martu kad krenu sezone novih nflix serija.

Istestirao sam, deluje sve fino i radi utegnuto, pogotovo streaming (subtitles je premali za moj ukus), ali npr dve serije koje sam hteo da pogledam (vikings i dbz) nisam nasao. Necu nista da prognoziram, tek su poceli i obecali su da ce preduzeti neke korake koji se meni licno svidjaju, pa cemo videti.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 1:31   #57
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Ne znam za zauvek, ali mislim da traje duže od prvih mesec dana, i u Americi imaš free trial, doduše od 7 dana.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 1:53   #58
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ne znam za zauvek, ali mislim da traje duže od prvih mesec dana, i u Americi imaš free trial, doduše od 7 dana.
Malo mi je nelogična sva ta priča o Netflix trial periodu, VPN-u i "snalaženju" za otkrivanje inače ograničenih sadržaja: ako imaš 7 ili mjesec dana trial + VPN, zar ne može da se uz taj isti VPN dobije 7 + 7 + 7 + 7, ili mjesec dana + mjesec dana + mjesec dana?
Ako ne može, ništa onda
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 2:15   #59
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Daje se informacija o platnoj kartici da dobijes trial.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
LoneWolf (8.1.2016)
Stara 8.1.2016, 5:16   #60
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Ovi ljudi ne samo da distribuiraju serije i filmove, oni ih i prave. Samo želim da podsetim na to, jer smo tokom godina imali brojne rasprave na temu " da li su igre besplatne", ali se čak i oni koji nađu hiljadu izgovora za pirateriju na kraju nekako slože da, čak i kad oni ne žele da daju svoje pare, razumeju da neko želi da nagradi - makar i samo delić pune cene - autore svoje omiljene igre. Kako bi zaradili, preživeli, napravili još neku...

Po meni isto važi i za serije. Bez Netflixa, u vreme kad je 90% serija na isti fazon, ne bismo imali House of Cards, Daredevil, Kimmy Schmidt i mnoge druge serije koje mnogi sa ovog foruma vole da gledaju.

Da ne pominjem da su nastavili neke kultne serije koje su njihove matične kuće prethodno otkazale, poput Arrested Development.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ted_by_Netflix

Da, ima mnogo "besplatnih" sajtova koji pružaju sličnu uslugu (i koji, gle čuda, pokušavaju da što više imitiraju Netflix, samo nakrcaju 1000 reklama i onda kukaju ako se koristi adblock) i odnedavno aplikacija koje koriste poznate tehnologije na nov način, al' Netflix je nešto kao Steam. "Prvi, najpouzdaniji".

Ne kažem da nije skupo za naše uslove - 96/120 evra godišnje nije malo, al' kao što je neko već rekao, ko ima posao i jedva je dočekao da može da podrži nešto što voli, platiće; ko ne želi, naći će izgovor i alternativu, tako je oduvek bilo i biće još neko vreme.

Nema razloga za nepoštovanje i vređanje sa bilo koje strane.

Sa druge strane, neskriveno promovisanje sajtova i programa koji se koriste za otvorenu distribuciju piratizovanih sadržaja, na ovom forumu, u temi gde se priča o legalnom servisu... ne znam, u vreme dok je Voja bio živ ne biste smeli da zinete, i bilo bi vas sramota. Moderatore i admine takođe. Možete da se ne slažete sa pravilima, možete da ne poštujete zakone u svojoj kući, ali ovo je ipak javni forum jednog IT časopisa, gde su oduvek važila neka pravila. Mada kad vidim šta se piše, ne čudi me što ima ~100 aktivnih članova ovih dana.

Što se tiče prevoda... Koliko vidim, interfejs je već preveden na 15-20 jezika, ne bi me čudilo da uskoro bude i naš među njima. Sinhronizacija i titlovi nisu nešto što očekujem uskoro, barem što se zvanične podrške tiče, ali čujem da postoje browser ekstenzije koje sređuju to i mnogo više, kome je potrebno.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Тормунд (8.1.2016), altafir (8.1.2016), cages (9.1.2016), Keki (8.1.2016), mvasic (8.1.2016), Neutrino (8.1.2016), player1 (8.1.2016), Schnak3 (11.2.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stig'o aparat (sa popravke) DarkNemos Fotografija 1 28.11.2008 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com