Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2016, 13:52   #21
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Sta je po tebi odgovarajuca cijena za ove prostore? Prije par godina dok su Video/DVD klubovi bili zivi kod nas iznajmljivanje filmova je kostalo oko 1 euro. Znaci za cijenu od 10e mogao si da dobijes 10 filmova dok ti Netflix nudi neogranicen pristup svim filmovima i serijama za istu cijenu.
Pre 10+ godina nije bilo lakih alternativnih načina za nalaženje sadržaja kao što ih ima danas. Izbor je bio iznajmljivanje, kupovina na ulici ili cimanje nekoga da reže. Cena servisa mora da bude takva da jedan dobar procenat ljudi kojima je piraterija normalna stvar kao što im je vazduh oko sebe uopšte razmisli o dodatnom plaćanju da gleda nešto što može lako da nabavi bez dodatnih troškova. Sad će tamo neki prosečni Pera/Mika/Laza da puca dodatnih 1200 din mesečno za šta? Pored Interneta i kablovske koje već plaća. Pa još i VPN uz to.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 13:58   #22
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Pored Interneta i kablovske koje već plaća. Pa još i VPN uz to.
Čudi me da nisi uračunao i struju koju ruter i kompjuter/TV potroše?

Jeftinija legalna alternativa ne postoji (opet kažem ako se dogodi unifikacija sadržaja).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 14:07   #23
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Ne vredi raspravljati, tržište će reći svoje.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 14:12   #24
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Cena servisa mora da bude takva da jedan dobar procenat ljudi kojima je piraterija normalna stvar kao što im je vazduh oko sebe uopšte razmisli o dodatnom plaćanju da gleda nešto što može lako da nabavi bez dodatnih troškova.
I to se nikada neće desiti jer ljudi koji su navikli da racionalizuju pirateriju će nastaviti da je koriste čak i kad bi Netflix za svaki potrošen dolar vraćao dva.
Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ne vredi raspravljati, tržište će reći svoje.
Tržište ne postoji ako nemaš ni teoretske šanse da budeš konkurentan.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 14:44   #25
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

1. Odlično što se Netflix pojavio kod nas. Svakako ga neću koristiti, ali ima ko hoće i dobro je što se ovoga tiče da nismo zadnja rupa na svirali.

2. Ovaj ko se "smeje" SD kvalitetu ponude treba da ima na umu da veeeeelika većina i dalje fura single core ili bajate dual core procesore, 18-19' monitore, 32' TVe, bednu Telekom brzinu od do 10Mb/s koja je često u praksi oko 7Mb/s i da je takvim ljudima SD više nego dovoljan.

3. Što se komfora i skidanja torrenta tiče, sa 70Mb Netom koji imam (ali to je nebitno i sa 20Mb je ista priča), nema tog filma koji se ne skine za 15 minuta.

Naravno, nekada sam bio mlad i zelen i backupovao ceo Internet, to sam odavno prestao da radim, sada skidam samo ono što mi se gleda ili što ću u bliskoj budućnosti odgledati. To se svodi na svega par filmova mesečno, 2 - 4 i par serija koje pratim redovno.

Da li je to vredno dodatnih 10€ mesečno da plaćam na svu ovu muku što plaćam u ovoj državi? Nije.

Da li je vredno da kupujem neke HTPC za Kodije i ostala čuda? Nije.

Tako da, viva torrente.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 14:51   #26
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Netflix nije televizija nego video-on-demand servis sa mesečnom pretplatom umesto plaćanja za iznajmljivanje pojedinačnog sadržaja.

EDIT: Ne znam gde je nestao post na koji sam odgovorio, a nisam quoteovao...

Poslednja ispravka: doctor (8.1.2016 u 0:43)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 14:54   #27
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Tako je. I onaj ko provodi veći deo svog života/slobodnog vremena gledajući veliki broj serija, filmova, crtaća i dokumentaraca, ovo je za njega prava stvar i svakako da pretplata u tom slučaju nije skupa.

Ali za nas koji odgledao par naslova mesečno i koji se vrtimo tu negde oko prosečne plate, pretplata je taman dovoljno visoka da nam ne predstavlja cimanje da skinemo nešto sa torrenta.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 14:58   #28
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.468 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Ovaj ko se "smeje" SD kvalitetu ponude treba da ima na umu da veeeeelika većina i dalje fura single core ili bajate dual core procesore, 18-19' monitore, 32' TVe, bednu Telekom brzinu od do 10Mb/s koja je često u praksi oko 7Mb/s i da je takvim ljudima SD više nego dovoljan.
7Mb/s je sasvim dovoljno za stream hd sadržaja, a razlika u kvalitetu će se više nego dobro videti na 32' televizorima. Ceo komp sa i dalje pristojnim C2D E8400 koji je dovoljan za hd strim/reprodukciju sam platio 70e, tako da ne vidim razlog zašto bi se iko i dalje odlučivao za sd kvalitet sadržaja.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:14   #29
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

7Mb/s je dovoljno za HD koji troši oko 5Mb, ali dok jedan gleda film, ostali ukućani mogu da duvaju u prste i skakuću što im sporo radi Internet, a onda ovaj što gleda HD mu malo secne film, pa počne da baferuje, itd.

Kao što rekoh, SD kvalitet je i te kako potreban.

Jedno pitanje... Vidim da je Premium za 4 uređaja, da li to znači da mogu da podelim pretplatu sa još njih 3 i svako da gleda od kuće šta želi, bez da dospe na crnu listu što gleda Netflix sa različitih IP adresa?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:24   #30
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
VPN je do sada bio potreban samo da bi se zaobišla regionalna restrikcija korišćenja servisa u Srbiji, isto kao i za bilo koji drugi veći servis ovog tipa (Spotify, Hulu itd.) Što se razlike u ponuđenom sadržaju tiče za to su krivi izdavači koji ograničavaju u kojim zemljama će njihov sadržaj biti prikazan a ne Netflix. Uskoro će po navodima Netflixa sve regionalne restrikcije biti podignute.
Dok ih ne podignu, ja im ne vjerujem + na Kodiju su već sada podignute jer nikada nisu ni postojale restrikcije


Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I torente kad skidaš možeš da preuzmeš samo ono što je dostupno, zar ne? Zašto sada ne skineš "Star.Wars.The.Force.Awakens.1080.3DS.BlueRay.YIFI "? Zato što ne postoji. Ista stvar je i sa Netflix-om.
Nisam neki fan Star Warsa pa me i ne pogađa

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Čista dezinformacija. Sve što je na Netflix-u dostupno u SD-u dostupno je i u HD verziji.
Jeste, ali za pare. Kodi sve što daje, daje džabe, a da li je sadržaj SD ili HD kvaliteta zavisi od repoa i samih kanala/sadržaja koje nudi emiter/uploader.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke

Godišnja pretplata za dobar VPN servis (SSL, anti DNS leak) može da se nađe već za $30 (toliko ja plaćam privateinternetaccess.com). To je boks i po cigara. Na to dodaj svakog meseca dve ture pića u kafani i eto ti Netflix ceo mesec.
30$ godišnje + moje dvije ture pića u kafani mjesečno: otkud znaš kol'ko mogu popit'? Ne stvarno, svaki trošak je bespotreban uz mjesečnu pretplatu i ostale gluposti koje se bespotrebno gomilaju a sve to ne vrijedi ponuđenog sadržaja: stvar finansija više nego stvar ukusa, jer ja ne bolujem od toga da "prvi u selu" pogledam Star Wars ni da se ku*čim komšijama kako imam "neke Američke video burgije preko interneta". U tome se razlikujemo, i zato mi je draži besplatan Kodi, a nemam ništa protiv ljudi koji imaju para za Netflix - dao bih i ja pare kad bih pronašao nešto što me zanima a nema na Kodiju



Citat:
bachi kaže: Pregled poruke

Da li je vredno da kupujem neke HTPC za Kodije i ostala čuda? Nije.

Tako da, viva torrente.
Kodi ne zahtjeva HTPC ni "dodatnu kutiju"; postoje desktop verzije za Windows, Linux i druge platforme, pokreneš program i udri
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:38   #31
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Moze li neko da objasni u par recenica zasto uopste ne omoguce "sve svima" nego se zezaju sa selektivnom dostupnoscu sadrzaja?

Inace koristim Kodi od pre par dana, sa par podesavanja od telefona i laptopa sam napravio kucni bioskop + TV i to za dz, jeste polulegalno ali nista ne kosta, ne patim za UHD kvalitetom, dovoljno mi je da nema previse vidljivih piksela i da je zvuk dobar, sub se skine sa podnapisa i opensubtitles i to je to.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:39   #32
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Netflix je super jer pruza udobnost koriscenja i gomilu crtaca i decijih filmova i za nas sa decom. Nije mi jasna ova rasprava,kome se svidja neka koristi,kome se ne svidja nek nastavi da torentuje i gg...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:40   #33
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Kodi ne zahtjeva HTPC ni "dodatnu kutiju"; postoje desktop verzije za Windows, Linux i druge platforme, pokreneš program i udri
Ma to je ok, ali naslove gledam na svom 47' TVu kojeg sam krvavo otplaćivao 12 meseci. Netflix kao aplikacija na primer postoji za moj TV, Kodi ne.

Dodatno pitanje za Kodi i te "repoe"? Šta je to? Da li je to legalno ili nelegalno?

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Netflix je super jer pruza udobnost koriscenja i gomilu crtaca i decijih filmova i za nas sa decom. Nije mi jasna ova rasprava,kome se svidja neka koristi,kome se ne svidja nek nastavi da torentuje i gg...
Dođe čovek na forum i nije mu jasno otkud rasprava.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:47   #34
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Ma to je ok, ali naslove gledam na svom 47' TVu kojeg sam krvavo otplaćivao 12 meseci. Netflix kao aplikacija na primer postoji za moj TV, Kodi ne.

Dodatno pitanje za Kodi i te "repoe"? Šta je to? Da li je to legalno ili nelegalno?
Ne znam koji je to tv ali ako je baziran na androidu, može da mu se instalira Kodi. Repo = repozitorijum = mjesto (direktorijum) gdje se nalaze addonovi, liste kanala, protokoli i rutine koje povlače sadržaj koji želiš gledati, serije, titlove, streamove itd. Dakle, repo(zitorijum) sadrži dependencijes, URL-ove, addonove, koji mogu biti multimedijalni, karaoke, prevodilački za titlove, gotovi titlovi, Soundcloud i mnogi drugi servisi su podržani, pa čak i društvene mreže
Da li je legalno ili ne, to zavisi od samih repoa i onoga što se nudi na njima: postoje zvanični (oficijelni) i nezvanični (unofficial) repoi koje mogu kreirati napredniji korisnici Kodija pa u svoje repoe kačiti kanale i sadržaje po želji (od inače nedostupnih dokumentaraca preko "zabranjenih" filmova, alata za zaobilaženje plaćanja pay-per-view servisa i otključavanje sadržaja, zemalja sa ograničenim pristupom medijskim sadržajima tipa Kina, Turska, Indija, Koreja i tako dalje)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:50   #35
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Moze li neko da objasni u par recenica zasto uopste ne omoguce "sve svima" nego se zezaju sa selektivnom dostupnoscu sadrzaja?
Netflix nema nista sa tim. Regionalna zakljucavanja sadrzaja su najcesce uslov velikih kuca koje potpisuju ugovor sa Netflix-om je da sadrzaj bude dostupan samo u odredjenim regionima. Netflix je servis koji se ovim potezom otvaranja ka citavom svijetu bori protiv ovoga ali su velike kuce i dalje tvrdoglave i zive 50 godina u proslosti nazalost.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Lanikor (7.1.2016)
Stara 7.1.2016, 15:53   #36
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Da li je legalno ili ne, to zavisi od samih repoa i onoga što se nudi na njima: postoje zvanični (oficijelni) i nezvanični (unofficial) repoi koje mogu kreirati napredniji korisnici Kodija pa u svoje repoe kačiti kanale i sadržaje po želji (od inače nedostupnih dokumentaraca preko "zabranjenih" filmova, alata za zaobilaženje plaćanja pay-per-view servisa i otključavanje sadržaja, zemalja sa ograničenim pristupom medijskim sadržajima tipa Kina, Turska, Indija, Koreja i tako dalje)
Zvuči mi kao veće cimanje da ganjam te nezvanične repoe da bih gledao filmove, nego da odem na tpb i skinem film.

Da ponovim. Jedno pitanje... Vidim da je Premium za 4 uređaja, da li to znači da mogu da podelim pretplatu sa još njih 3 i svako da gleda od kuće šta želi, bez da dospe na crnu listu što gleda Netflix sa različitih IP adresa?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 15:58   #37
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Po meni jedina mana streaming servisa (u odnosu na "besplatne" torrente), ako izuzmemo cenu, je to sto si vezan ili za kucu, ili moras da trosis mobilni saobracaj.

Moj "modus operandi" je skini torent, prebaci na telefon i gledaj seriju/film na putu za posao.

Kada bude postojao streaming operater koji dozvoljava "skidanje sadrzaja" (neka stave koliko god oce DRM-a preko, ne bi mi smetalo) i gledanje offline na telefonu, ima prvom prilikom da se pretplatim.

Za sad, nista od toga:
http://bgr.com/2015/09/07/netflix-of...phone-android/

Ko god ponudi takvu opciju, ima da placam i 20e ako treba mesecno.

Poslednja ispravka: player1 (7.1.2016 u 16:24)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 16:06   #38
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Moze li neko da objasni u par recenica zasto uopste ne omoguce "sve svima" nego se zezaju sa selektivnom dostupnoscu sadrzaja?
Pitanje licenci. Kao iz za klasicnu televiziju, Netflix mora da prati licence za distribuiranje odredjenog filma ili serije, a globalna licenca je skuplja od npr. one koja dozvoljava emitovajje samo u SAD.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 16:18   #39
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke


Dođe čovek na forum i nije mu jasno otkud rasprava.
Konkstruktivna da,ovakva ne
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 16:29   #40
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stigo' Netflix

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Da ponovim. Jedno pitanje... Vidim da je Premium za 4 uređaja, da li to znači da mogu da podelim pretplatu sa još njih 3 i svako da gleda od kuće šta želi, bez da dospe na crnu listu što gleda Netflix sa različitih IP adresa?
Apsolutno je nebitno odakle i koliko ljudi pristupa istom nalogu sve dok model koji se plaća pokriva dovoljan broj streamova u isto vreme. Čak štaviše Netflix omogućava do pet profila po nalogu što znači da recimo Standard (plan sa 2 HD streama) može bez problema da se deli među petoro ljudi sve dok je u isto vreme aktivno maksimalno dva streama (potpuno nebitno odakle se gledaju). U stvari veoma veliki broj Netflix korisnika upravo ovako koristi servis - međusobnim deljenjem troškova između više ljudi

Ti recimo možeš bez problema da napraviš deal sa još troje ljudi i da trošak mesečnog zakupa Premiuma (4 UHD streama) podelite međusobno (svako dobije po jedan profil na nalogu i ostane jedan kao rezerva). Naravno za plaćanje bi se koristila kartica ili PayPal nalog jednog od vas.

Poslednja ispravka: Neutrino (7.1.2016 u 16:36)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Schnak3 (11.2.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stig'o aparat (sa popravke) DarkNemos Fotografija 1 28.11.2008 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com