Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2009, 15:19   #1461
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Third Age je genijalan! Zbog njega je Empire izleteo sa kompa, da ne smeta...
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 16:38   #1462
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
BaJa VuJa kaže: Pregled poruke
a šta sve tačno popravlja ovaj patch za third age total war????
Puno toga, od mnoshtvo bagova, pa do dodatnih glasova, i balansa jedinica
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 13:43   #1463
roadrunner
Novi član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Barni kaže: Pregled poruke
- sad će Tsardoms, samo što nije
- od ovog moda sam davno digao ruke, momci pokušavaju da naprave istorijski tačnu srednjevekovnu Srbiju, vojne jedinice kod njih moraju biti potpuno autentične, od odeće do naoružanja, pa čak i takvih sitnica kao što su izgled štitova, pokušavajući da nadmaše autore same igre sređuju i nama susedne države i tako odlaze u nepotrebnu širinu i prave sebi dodatnog posla, umesto toga su mogli još pre 2 godine da nam daju korektno sređenu Srbiju (pravi nazivi jedinica i srpska imena generala i vladajuće dinastije bi meni bilo dovoljno)...

- probao sam i Sicilian Vespers tačnije Chivalry II: The Sicilian Vespers
- pozitivna stvar je da ima SRB ali je biber igrati sa njom, na startu igre (izabrao sam 1080 god) raspolažete sa dovoljno solidne vojske, provincije kao što su Zagreb, Raguza itd su pod kontrolom pobunjenika i kao takve su legitiman plen i prostor za bezbednu expanziju, ali vojska u tim gradovima je brojna, Zagreb je max popunjen sa vojskom, Raguza oko 70%, no dobro oni nisu problem i već nakon 2 turna ih možete slomiti uz podnošljive gubitke i tu sad dolazimo do kvake 22:
- autor mod-a vam je dao solidnu vojsku ali vi tu armiju ne možete da izdržavate i već posle 1 turna odlazite u minus a to opet znači da nema ništa od popunjavanja gubitaka vaših kopljanika ili izuzetno korisnih horse archer-a
- nakon svake nove bitke opada će vam borbeni potencijal i jedino pojačanje će vam biti usvojeni članovi porodice i zetovi, barem dok se ne odmetnu i zabodu vam nož u leđa
- osvojeni gradovi na balkanu su takođe siromašni pa je od njihove pljačke slaba vajda, a bune su česte jer je stanovništvo nezadovoljno zbog inflacije pa se lako može desiti da vas izbace iz grada pa ga morate nanovo osvajati
- a SRB je makar u srednjem veku bila među bogatijim državama i rudnici srebra i zlata su omogućili procvat Nemanjića, a u ovom modu imate bankrot državu koju vrebaju tradicionalni takmaci, Mađarska, Venecija, Bugarska i Vizantija, a vi nakon nekih 10-15 turnova morate ratovati protiv jedne petostruko jače Mađarske npr i to sa desetkovanom armijom koju ste koristili za obračun sa pobunjenicima, što je mnogo mnogo je...
- ako neko zna gde se mogu modifikovati prihodi SRB pa da mogu makar plaćati onu startnu armiju bez odlaska u minus neka kaže. To bi učinilo ovaj mod vrlo igrivim
- inače uskoro treba da izađe 3.3. verzija sa znatno poboljšanom našom frakcijom, pa će osim autentičnih jedinica vojske autor možda učiniti naše malo carstvo u nastajanju finansijski jačim
Ne bih se slozio, SV je jedan od najboljih tj najrealisticnijih modova ako ne i najrealisticniji. Ebiga in real life niko nije u srednjem veku od Evropskih vladara osvojio pola Evrope sam. Ne ide se u sitna crevca kako se planira sa Tsardom za Srbiju ali svi bitni elementi i nase, srpske jedninice su tu (vlastela, vlastelincici, krajisnici, gusari itd )

Oko problema sa lovom u SV modu. Pa to je opet realno, u sredjem veku nisu postojale niti je koji vladar mogao da izdrzava velike stajace vojske. Mali broj placenika, a ostalo je feudalna vojska koja se pozove u rat na kratak vremenski period. SV i DaVinchi (glavni moderi tamo) su upravo isli na to...da bude sto realnija reprezentacija srednjeg veka. Ebiga, to relizam i realna tezina je po meni odlika dobre strateske igrice...ako hocete deciju zezanciju, toga barem ima...ovo je za real man ;-)

Ja nisam poodavni igrao Srbiju,.i evo nedavno sam igrao ponovo sa 3.3 verzijom i to u High campanju (pocetak oko 1220 ako se ne varam). Namerno sam to igrao jer Srbija ima najtezu stratesku poziciju za pocetak . Jedna provincija, i okolo nema rebel provincija(kao Barni kad je igrao Early campanju) tako da si prinudjen da zaratis ODMAH sa nekom od frakcija. Tj, na Dubrovnik u prvom krugu protiv Venecije, u drugom na Drac protiv Vizantije, itd. Posto si Bad boy, uskoro su me napali Madjari sa severa (gde sam bio stalno u defanzivi, koristeci snagu tvrdjava Ras i Dubrovnik) i Latinsko Carstvo kojima sam hebao kevu i osvojio Carigrad. Sve dosta brzo...nije tako tesko, jedostavno moras da tu vojsku koju imas uposlis (stajace voske koje sede i nista ne rade su bile retkost u ta vremena), tj da osvaja gradove - osvojen grad = lova od placke. Trudio sam se i da igram sto realnije tj da ulazem pere u infrastrukuru (prevashodno u ekonomiju) mada se to ne isplati na kraci rok, a ja nikad ne igram vise od 40ak godina u igri (jos uvek mi je ziv kralj sa kojim sam poceo). Da sam isao na total blizkrig moglo je brze. Elem, postavicu mapu ako stignem, ali evo sad kontrolisiem ceo Balkan (osim Madjraskog dela, ako to spada u Balkan), Bugari i Latinsko Carstvo unisteni kao frakcije, Madjari su izginuli 10 ak puta pod Dubrovnikom i Rasom, i upravo se spremam da dovucem svoju veteransku vojsku na sever i da im pokazem svoga boga, odah posto osvojim ostrvo Krf od Venecije (mali siromasan grad, no mi je council of nobles dao tu misiju, pa ajd da ih ispostujem)

Ukratko, kad igrate sa malom frkacijom , u pocetku je blizkrig nepohodan, sto pre i sto brze zauzmite sto vise gradova po mogustvu sto vecih, i posle opsuteno..manje vise...Normalno, u pocetku to znaci da ce mnogo bitke biti na granici...
roadrunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 19:54   #1464
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

da ova najnovija verzija SV moda delimično popravlja stvari, sada je veći broj naših naziva za jedinice, dodate su i neke nove, za sad sam primetio grešku samo kog gen. bodig. koji su transparentni odnosno nisu ubačene texture za njih pa izgledaju kao da su pravljeni od stakla
- ali dobro sada je barem moguće uz manje gubitke satirati protivničke armije (med/med), ali avaj, kretenski sistem sa garnizonima je ostao prisutan pa tako sada svako selo nakon što ga opsednete u sledećem turnu ima punih 22 odreda vojske, znači bez obzira da li napadate Beč ili pak Segedin očekuje vas borba sa oko 2000 protivničkih vojnika, ovo je po meni nerazumna odluka da frakcije ma koliko slabe bile mogu da naprave takvu vojsku po gradovima bez obzira na njihovu veličinu i ekonomsku moć

- naravno napad na takve gradove bez jake vojske je nemoguća misija, i vrlo skupa avantura u smislu pretrpljenih gubitaka ako se napadne pre isteka vremena koje je potrebno da branioci ostanu bez hrane i da krenu u proboj...

- još jedna sitnica, sada se ne sećam da li je tako i u originalu ali ako vaš grad/zamak opsedne protivnička vojska bez obzira na to što imate novca, ne možete popunjavati vaše jedinice ili praviti nove u tom mestu sve dok protivnik ne podigne opsadu ili ga oterate
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2009, 14:43   #1465
roadrunner
Novi član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Nisam primetio taj bug sa generalom. Inace je SV najpoznatiji kao mod sa najmanje bagova i CTD-ova od svih

-ja uvek igram na hard/hard .Znaci jos teze, a na very hard je nerealisticno, jer AI dobija ogromne bonuse u kinti, i +2 moral u bitkama.

-Elem, taj "kretenski sistem" je takozvani garnizon script, i ako ti ne odgovara moze da se izbrise. Ali ja smtaram da je veoma relistican i dobar.

-Prvo resen je problem uglavnom glupog AI, koji ce u svojim gradovima cesto ostaviti svega dve, tri jednince za odbranu, sto ce svakom ljudskom igracu omoguciti hopa cupa blizkrig. Ako to volis, ebiga, igraj vanilu, sta ce ti modovi koji se trude da igru priblize realnosti

-Drugo, to sto kad opsednes neprijateljski grad, i on se napuni preko tog skripta vojskom, to je opet realizam srednjeg veka. Feudalne vojske su bile pre svega defanziven, tj ako neko napadne provinciju dici ce se kuka i motika da se odbrani. Tj, ako opsedas grad, dici se stanovnistvo, ako nista da baca kamenje sa zidina. I to je upravo tako odradjeno u u SV modu, te jednicie koje se pojave su 90% bashibozuk tj kuka i motika, sto nece biti problem za tvoju profesionalnu vojsku u ofanzivi. Cak ce ti jedninice dobiti dosta iskustva, klanjem te buranije. Znaci opet realno, ne ides u osvajanje sa buranijom, vec sa kolko tolko profi vojskom.

- Ne mozes mobilisati nove jedinice dok si pod opsadom, to je i u orginalu i svim modovima tako, a i realno, ne znam sta ti je to cudno
roadrunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 0:18   #1466
BaJa VuJa
Član
 
Član od: 8.12.2006.
Lokacija: Crna Gora
Poruke: 94
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BaJa VuJa
Određen forumom Re: Medieval II Total War

pređe li ko third age?
BaJa VuJa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 11:58   #1467
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Presao sam sa Mordorom (m/m), sada igram novu sa patuljcima (h/wh). Sjajan mod.
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2009, 13:17   #1468
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Igram Third Age evo vec nedelju dana, treba sad da izadje i 1.2, ko nije probao, mnogo propusta...
Instalirao sam i par mini modova: visual enhacement-menja dosta 2d prikaza i cini da se jos vise unesete u igru, good vs evil-ovo pomaze sklapanju saveza i zajednickom radu ka unistenju neprijatelja (sa ovim modom good factions ne napadaju druge good factions sve dok ima neki evil faction) i mod koji donosi 3xLeto i 1xZima takodje sa ovim modom generali pravilno stare...

E sad, najvise sam igrao sa Gondorom, nekako mi je najzanimljivije obzirom da su na prvoj liniji fronta, uzmem Ozgilijate i Cair Andros, tu se ulogorim, i cekam da napravim vojsku za ofanzivu u Mordor...
Prvi put kad sam igrao, branim Ozgiliat po stoti put kad primetih da postoji kopneni prelaz preko Anduina koristeci ona ostrvca, i da je 2 pune armije Haradrima tuda preslo Ubrzo ode ceo juzni i zapadni deo carstva, i onda new game. Sad znam za jadac pa ce biti boje!

Preporuka svima
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 9:55   #1469
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
stef1985a kaže: Pregled poruke
Instalirao sam i par mini modova: visual enhacement-menja dosta 2d prikaza i cini da se jos vise unesete u igru, good vs evil-ovo pomaze sklapanju saveza i zajednickom radu ka unistenju neprijatelja (sa ovim modom good factions ne napadaju druge good factions sve dok ima neki evil faction) i mod koji donosi 3xLeto i 1xZima takodje sa ovim modom generali pravilno stare...
Nisam siguran da su ovi mini-modovi dobro odradjeni. Instalirao sam ih i posle desetak krugova mi je totalno zakucao igru, tako da sam morao da se vratim na staro.
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 13:54   #1470
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Aca973 kaže: Pregled poruke
Nisam siguran da su ovi mini-modovi dobro odradjeni. Instalirao sam ih i posle desetak krugova mi je totalno zakucao igru, tako da sam morao da se vratim na staro.
Ja sam odigrao stotinak, bez ijedne greske... Nisam video da se neko drugi zalio, mozda je nesto drugo u pitanju?
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2009, 11:20   #1471
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Nije iskljuceno...
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2009, 3:27   #1472
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Stigao i novi patch 1.02 za Third Age i sad je definitivno najbolji TW ikada
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2009, 11:23   #1473
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
stef1985a kaže: Pregled poruke
Stigao i novi patch 1.02 za Third Age i sad je definitivno najbolji TW ikada
Instalirao sam, zaista puno poboljshanja. Tu su sada Aragorn, Gandalf itd. Neke nove jedinice i animirane strune na lukovima. Samo shto je meni problem shto ja ne vidim te animacije a trebalo bi da postoje. Zna li neko u cemu je problem?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2009, 13:49   #1474
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Da li mod Third age zahteva neki patch da bi se igrao
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2009, 14:32   #1475
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom

Moras imati instaliran Kingdoms (makar jednu kampanju), sto podrazumeva da vec imas patch 1.2 i 1.3. Posle instaliranja Third Age imas dva patcha, koji nisu obavezni ali u mnogome poboljsavaju iskustvo

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Instalirao sam, zaista puno poboljshanja. Tu su sada Aragorn, Gandalf itd. Neke nove jedinice i animirane strune na lukovima. Samo shto je meni problem shto ja ne vidim te animacije a trebalo bi da postoje. Zna li neko u cemu je problem?
Uradjene animacije su za Elves, Gondor i Rhun

Poslednja ispravka: DeCoy (12.9.2009 u 15:11)
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku stef1985a na korisnoj poruci:
redsi (14.9.2009)
Stara 14.9.2009, 17:58   #1476
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Kad hocu da instaliram patch 1.2 prikazuje mi poruku

The setup has detected that no version of medieval total war not installed.
This update requires that a previous version of the apllication be installed.
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 18:10   #1477
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Hmmmm, verovatno prvo treba 1.1 da instaliraš? Ili si već osnovnu igru namazao pekmezom, pa patch ne može da nađe originalni .exe fajl?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 18:41   #1478
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Namazan je pekmezom,jedino da obrisem igru,pa da je ponovo instaliram
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 16:19   #1479
kosarkas_94_
Član
 
Član od: 4.3.2009.
Poruke: 431
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

da li neko zna kako da igram owu igru na netu???cuo sam da treba neki mod za online da li moze neko da mi posalji link toga?
kosarkas_94_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 19:27   #1480
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
kosarkas_94_ kaže: Pregled poruke
da li neko zna kako da igram owu igru na netu???cuo sam da treba neki mod za online da li moze neko da mi posalji link toga?


Ima , kupi original i postoji opcija multyplayer .
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
medieval, patch, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval Total War + Viking Invasion DukeofSerbia Strateške igre 100 9.8.2012 11:25
Medieval II Total War - najava!!! DukeofSerbia Strateške igre 544 8.11.2006 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com