Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2019, 17:15   #221
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Isto,stoji mi da zavrsim zadnji kvest vec 2 dana,bukvalno jedino na silu da upalim kolko me izmracila igra,samo fetch kvestovi ostali,e idi donesi pice za kvest mojoj devojci koje me je strah da joj priznam da je volim,e idi na grob kod nekog mog poznanika bla bla bla.
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2019, 23:44   #222
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 713
Zahvalnice: 519
Zahvaljeno 163 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Kada sam poceo da igram nisam ocekivao previse a onda igra je pocela nekako da signalizira hrabrost , kompleksnost i raznovrsnost a bas su to polja koja su izuzetno slaba . Svet je statican sve sve sto se desava je u dijalogu koji ne znaci nista samo prazna slova na ekranu . Nisam zavrsio , samo 10 -ak sati igram ali to je i poenta - vise ne mogu a zelo bih .
Igra je hvaljena mnogo vise nego sto ima razloga da bude. Ljudi zele da bude nesto sto nije plus su besni zbog gomile novca kojeg su bacili na nedovrsene bagovite igre pune mikrotransakcija .
Nekako mi se cini da je 2015. bila vrh u svetu video igara , dijamanski vrh zlatnog doba . Sada ima i bice dobrih igara ali sve sto vezujemo za kvalitet i trajniju univerzalniju vrednost
polako opada .
Ne spojlujem sam sebi igre da bi usao u njih kao nekad kad sam imao minimum informacija , samo se okvirno informisem. Zaprepastio sam se kad sam odlucio da pogledam recenzije i komentare a opet poneki na noz docekani kometnar kaze bas ovo sto je preovladjujuce misljenje i ovde . Mislim da kada pocnu ljudi 2. , 3. obrt igre shvatice veci broj igraca da su pristali na samobmanu ali vecina ce i dalje tvrditi da je ovo iznad proseka .
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2019, 23:46   #223
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Ocigledno je bila sala, izvinjavam se player1. Ostalo je jos svega par nas koji pratimo ovaj deo foruma, pa nije lose otici malo i u tu stranu. Niko ne misli nista lose o nekom drugom clanu, posebno ne na osnovu igara koje neko voli da igra.

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Kada sam poceo da igram nisam ocekivao previse a onda igra je pocela nekako da signalizira hrabrost , kompleksnost i raznovrsnost a bas su to polja koja su izuzetno slaba . Svet je statican sve sve sto se desava je u dijalogu koji ne znaci nista samo prazna slova na ekranu . Nisam zavrsio samo 10 -ak sati ali to je i poenta.
Igra se hvali previse a kad sam procitao ovde komentare shvatio sam da nisam lud , poceo sam da se pitam sta nije u redu , mozda jednostavno meni nikao da klikne igra sem kratog uzleta ocekivanja posle nekoliko kvestova a onda stagnacija i pad , shvatam da zelim , jako zelim da bude to to ali nije. i to je fora . Ljudi zele da bude nesto sto nije jako zele i plus besni su na gomilu novca koje su bacene na nedovrsene igre , bagovite jedva igrive kopije kopija koje im traze pare i kad kupe igru i osecaju kao da nemaju celo iskustvo za svoj novac i ako su mikrotransakcije kozmeticke to nema veze , u konzumeristicki instruiranom umu nekog americkog ( i drugih i ostalih ) tinejdzera ne kupiti ponudjeno moze da znaci propustiti jer treba kupovati , stvari postoje da bi se kupovale . Pogotovu kada ako drugi imaju ... Industrija sve to koristi , ocekivanja su pala , standardi su se sunovratili .
nekako mi se cini da je 2015. bila vrh u svetu video igara , dijamanski vrh zlatnog doba . Sada ima i bice dobrih igara ali sve sto vezujemo za kvalitet i trajniju univerzalniju vrednost bilo kog dela ( ne volim da kazem proizvoda )
polako opada .
Ne spojlujem sam sebi igre da bi usao u njih kao nekad kad sam imao minimum informacija , samo se okvirno informisem. Zaprepastio sam se kad sam odlucio da pogledam recenzije i komentare a opet poneki na noz docekani kometar kaze bas ovo sto je preovladjujuce misljenje i ovde i mislim da kada pocnu ljudi 2. , 3. obrt igre shvatice veci broj igraca da su pristali na samobmanu ali vecina ce i dalje tvrditi da je ovo iznad proseka .
Sve je otislo u ***** onog trenutka kad su developeri prestali da prave igre kakve su zeleli, a onda poceli da gledaju kako da zarade sto vise. A ovo sto sada vidis su ljudi kojima je Skyrim vrhunac RPG zanra, koji jednostavno zele da dodju kuci sa posla/faksa/iz skole, zalegnu u fotelju i ulaze u jednu laganu avanturicu koja ce ih jednostavno opustiti. Ko zeli nekakav izazov, kompleksnost i dobro pisanje, morace da zaviri malo dublje u RPG zanr od raspalog Obsidiana.

Poslednja ispravka: Krilce (31.10.2019 u 23:56)
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 0:27   #224
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

@Krilce

Loša fora druže, pogotovu na netu gde nemaš pojma kako će neko da protumači komentar.

Uglavnom što se tiče igre bolje uzmite NV sa gomilom modova nego ovaj OW. Prosto na brzaka sklepana igra i poturena kao duhovni nastavak Vegasa...a lošija od njega u 99% stvari

Poslednja ispravka: Exia (1.11.2019 u 0:42)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 0:32   #225
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Ja vidim 'pad ' kvaliteta - u tome sto je, davno vec, krenula GRAFIKA da bude najjace oruzje izdavacima...A prica iliti sve ukupno atmosfera - bacena u drugi plan (odradjuje se) U moje vreme bilo obrnuto...Ograniceni u grafici, ali luda zabava
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
filpan (1.11.2019)
Stara 1.11.2019, 0:39   #226
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom The Outer Worlds

To je tačno ali tada su developeri bili zapravo kreativni i imali su ideja, danas niti jednog niti drugoga. Jedino indie deo ima još kreativnosti, sve ostalo je praćenje trendova i jurenje brze zarade
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 0:41   #227
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
@Krilce

Loša fora druže, pogotovu na netu gde nemaš pojma kako će neko da protumači komentar.

Uglavnom što se tiče igre bolje uzmite NW sa gomilom modova
Jbg, ocekivao sam da nece tolko lose biti posto se generalno ovde poznajemo godinama. Sta sad.

@Shonkas Generalno da, ali bar u RPG zanru to do sad nije bas bio slucaj. Vecina ljudi je i dalje vise vrednovala nesto drugo, sto se pokazuje i ovde, posto se TOW bas ne moze pohvaliti najboljom grafikom. Igra kao igra nije losa, nema nikakih vecih uspona, ali ni padova. Igrali su na sigurno i izgleda da im se isplatilo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 0:45   #228
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom The Outer Worlds

Zapravo sada će se videti kako će Obsidian funkcionisati, sada imaju i finansijsku zaledjinu i dovoljno prostora koji im je obezbedio MS jer već masovno angažuju za novi projekat
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 0:49   #229
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Definitivno mozemo ocekivati drugi deo ovog, u najmanju ruku. Mozda im je falilo resursa da odrade sve sto su zeleli. U sledecoj igri takav alibi nece imati.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 1:02   #230
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Tesko nama kad Obsidian prelazi na MP. Ja ipak mislim da ce im MS odresiti kesu za neki veci RPG poduhvat.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 1:03   #231
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom The Outer Worlds

Pa neki RPG sa jakom MP podlogom, MS danas gotovo u sve igre gura multi lol

Uglavnom mislim da je od Obsidiana ostalo samo ime (isto kao i sa Bethesdom ili Bioware om) ali videćemo
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 1:04   #232
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Ja vidim 'pad ' kvaliteta - u tome sto je, davno vec, krenula GRAFIKA da bude najjace oruzje izdavacima...A prica iliti sve ukupno atmosfera - bacena u drugi plan (odradjuje se) U moje vreme bilo obrnuto...Ograniceni u grafici, ali luda zabava
Ako cemo iskreno, ni OW-u grafika nije bas najbolja strana

Mada, da ne idemo bas iz krajnosti u krajnost, starije igre su u to vreme itekako bile i graficki impresivne. Planescape recimo je u ono vreme izgledao fenomenalno. Ograniceno ako se gleda sa danasnje tacke gledista, u to vreme nikako.

Sto se tice OW-a, mislim da su isli na sigurno i nisu hteli da rizikuju sa " prvom" igrom ovog tipa nakon dosta dugo vremena. Mozda i mali nedostatak finansija i eto. Pucali na sigurno.

Ja bih voleo kada bi igra dobila nastavak i da ispuni svoj pun potencijal. Ovo ipak nije to.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Krilce (1.11.2019)
Stara 1.11.2019, 1:16   #233
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Kako lupetate sa onim "prošlo zlatno doba, više nema dobrih SP igara", kad pogledamo ovu godinu samo, izobilje odličnih naslova, što od visokobudžetnih igara, što od indie timova.


Što se ove igre tiče, ebiga, pao delete, vratih se nazad na Valfaris, ponovo bih igrao GRIS koja me je baš oduvala, a i Control mi stoji nedovršen - tu mi makar priča deluje prefinjenije - sve to dok čekamo Red Dead, da i to ponovo odigram u punom sjaju
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
pentraksil (1.11.2019)
Stara 1.11.2019, 1:17   #234
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Mislim da ce dosta toga zavisiti i od toga kako Cyberpunk bude prihvacen. Pre par godina svaku igru su poredili sa Skyrimom, zatim sa TW3, a sada ce verovatno i sa Cyberpunk-om. Takve igre guraju trziste i vuku druge developere da "ukradu" ponesto odatle. S druge strane imas igrace koji ce nakon Cyberpunka (ukoliko sve prodje kako je to CDPR isplanirao) od svih drugih naslova ocekivati vise. TOW je dosao u odlicno vreme suse, gde je Bethesda propala, a niko drugi nije pravio nista slicno njima. Zato je toliko dobro i prosao, ne zbog samog kvaliteta.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 4:23   #235
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Kod igre me najviše odbija world dizajn. Sve je mehanički na mjestu ali na artstylu je trebalo posvetiti više vremena. Kao da se krećem kroz loše generisan san.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 11:26   #236
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Iako mi sf seting sada malo vise prija od fantazijskog, greedfall, sa svim svojim kriminalno postavljenim zidovima, meni mnogo intrresantniji i igriviji od ovog.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2019, 1:26   #237
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Instalirao sam i ja The Outer Worlds.
Što se mene tiče solidna igra, da je sve već viđeno jeste, podsjeća svojim sterilnim elementima strašno na Fallout 3 i NV.
Ovo je jednostavno tip igre koje čovjek prosto ne zna kako da ocjeni, pa kao u SK, "lupiš" 80, koje obično znači da je nemoguće igru ni nahvaliti ni nagrditi, već više zavisi od trenutnog raspoloženja da li da se igra ili ne.
Meni lično prija uzevši u obzir činjenicu da Fallout igara nema evo već nekoliko godina tj. to što je Fallout 76 apsolutni promašaj.
Svakako nije loše, s vremena na vrijeme u skladu sa raspoloženjem, ali će vrlo brzo ostati da "ćuti" kod mene na disku kada izađe RDR2.
Kome nedostaje ovakav tip igara sa ovakvom mehanikom, sigurno će biti zainteresovan da je odigra, kome je preko glave ovakvih RPG naslova, neće mnogo propustiti ako je zanemari.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
mvasic (2.11.2019)
Stara 2.11.2019, 17:54   #238
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Meni je trebalo ovakvih igara, tražim ih celu deceniju. Jedino da ima opciju za treće lice, bilo bi ama baš sve što želim.
Zajedno sa Greedfallom, za mene je ovo praznik, pošto sam uvek najviše uživao u 00s akcionim RPG naslovima, a koje su izumrle kada se pokazalo da su bile samo evolucijski korak za razvojne timove da se prebace na visokobudžetne, spektakl akcione krljačine... A opet, sa druge strane, bile prekomplikovane i preskupe za manje timove, makar do sada.
I eto sada dva naslova u tako malom vremenskom razmaku.
Praaaazniiiik.

Uz Disco Elysium, koji je opet drugačija zverka, no kakve je takođe falilo, ja presrećan.


A što se tiče forumskih starih kajli i spolovila što se ne dižu kao nekada, pa njima i takvima nije i ne bi valjao niti jedan "kultni klasik" iz ovog milenijuma da danas opet izađe. Gothic, originalni Witcher, VtM:B, Morrowind, KOTOR(2).. sve su to igre koje su imale ozbiljnih problema i mana i u ono doba.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SchizoidMan na korisnoj poruci:
mvasic (3.11.2019), player1 (2.11.2019)
Stara 2.11.2019, 19:33   #239
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Citat:
SchizoidMan kaže: Pregled poruke

A što se tiče forumskih starih kajli i spolovila što se ne dižu kao nekada, pa njima i takvima nije i ne bi valjao niti jedan "kultni klasik" iz ovog milenijuma da danas opet izađe. Gothic, originalni Witcher, VtM:B, Morrowind, KOTOR(2).. sve su to igre koje su imale ozbiljnih problema i mana i u ono doba.
Pa ova igra i npr sa tvoje liste VtM:B ne moze ni dan danas da se porede The Outer Worlds nije los! Ali mi lici na osobu u komi, toliko adrenalina sipa... Cim ti proda prve pozitivne fore, puls ti se toliko umiri - da se smoris vrlo brzo...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2019, 20:17   #240
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 713
Zahvalnice: 519
Zahvaljeno 163 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: The Outer Worlds

Čitam komentare onih koji su završili ili igraju već neko vreme i već ide ono
" dobro je ali ..." . Baš kao što sam i mislio i pretpostavio . To mi je interesantno kao fenomen . nadam se da je ok da prekopiram neke komentare. Mislim da će biti interesantno kako se menja pogled na igru kako vreme prolazi , jako brzo . A mozda nisam u pravu .a počeće i klipovi sa naslovima tipa " Da li baš toliko dobro " .

- Just completed it, it's not as good as people say it is, hell, it's not even half as good as Obsidian's Fallout: New Vegas. Here's my tip: if you're not entertained in the first 2 hours of the game, then don't even bother, it won't get better.

-It annoys me that everyone in this game have circus hair colors, like why cant you just be normal NPC without being attention queen ?

-Killing a man feels like nothing, its all bcuz colorful visuals and ***** optimization that take away a lot from immersion... the game doesnt have emotions, i doesnt matter if you kill the entire city/rape/dismember you wont feel bad about it. ...
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pirates Of The Caribbean At Worlds End sasha-SE Akcione igre 16 23.7.2017 1:01
AMD Unveils World's First Hardware-Based Virtualized GPU Solution voodoo_ Vesti 1 8.9.2015 6:35
The Worlds Hardest Game SV 84 Male igre 42 13.2.2011 15:07
Two Worlds voodoo_ Role-Play 157 6.10.2010 12:29
Kojem se RPG-u najviše nadate? Guardian Role-Play 310 13.10.2009 13:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com