Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2019, 14:12   #821
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ako su primali na bankovni racun onda je moguće, jer kao što sam ranije napisao, od pre 4-5 godina banke su dužne da svaki devizni priliv prijave poreskoj upravi. Mislim da nema veze kako ti stizu pare, svaki prihod koji sa dobio na bilo koji nacin se mora prijaviti, ako vec nije, i platiti porez. Znaci i kada bi dobio na poklon 100e ili 100000e od roditelja na primer i to trebas da prijavis, a poreska ce odrezati neki porez ili nece, jer je poklon. To sad vec ne znam...

Poslednja ispravka: galebns (4.3.2019 u 14:19)
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2020, 6:29   #822
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

ljudi, ima li neko iskustvo koje bi bio voljan da nesebicno podeli ovde ili na pvt... ukratko, godinama radim kao novinar na ugovor o delu za mizernu platu i voleo bih da zaradim nesto van toga da imam za dostojan zivot.

bio bih zadovoljan i do 10 bednih dolara dnevno, kada bih mogu da ubijem. mislio sam da cu lako naci bar ankete koje bih popunjavao ali su gotovo sve za americko trziste, koliko vidim. casovi engleskog su stres od kako svuda "profesore" ocenjuju ucenici, ali mi je engleski vrlo dobar, da ne kazem odlican. naravno, pisanje mi je u opisu posla, mozda bih i na egnleskom mogao nesto...

a siguran sam da bih mogao i brzo da naucim da izradjujem npr. neke jednostavnije logo-e i slicno. ali kako plasirati, gde poceti. sta vredi?

nisam pametan. pun je net sajtova i saveta, ali ni jedan mi nije proveren pa se, eto, nadam da ce neko sa foruma da naleti i da pravu smernicu. ko zna... pomoglo je za 1.000 nebitnijih stvari, mozda moze i ovako.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2020, 9:24   #823
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ljudi, ima li neko iskustvo koje bi bio voljan da nesebicno podeli ovde ili na pvt... ukratko, godinama radim kao novinar na ugovor o delu za mizernu platu i voleo bih da zaradim nesto van toga da imam za dostojan zivot.



bio bih zadovoljan i do 10 bednih dolara dnevno, kada bih mogu da ubijem. mislio sam da cu lako naci bar ankete koje bih popunjavao ali su gotovo sve za americko trziste, koliko vidim. casovi engleskog su stres od kako svuda "profesore" ocenjuju ucenici, ali mi je engleski vrlo dobar, da ne kazem odlican. naravno, pisanje mi je u opisu posla, mozda bih i na egnleskom mogao nesto...



a siguran sam da bih mogao i brzo da naucim da izradjujem npr. neke jednostavnije logo-e i slicno. ali kako plasirati, gde poceti. sta vredi?



nisam pametan. pun je net sajtova i saveta, ali ni jedan mi nije proveren pa se, eto, nadam da ce neko sa foruma da naleti i da pravu smernicu. ko zna... pomoglo je za 1.000 nebitnijih stvari, mozda moze i ovako.

Novinarski posao u Srbiji i na Balkanu sveden je na rijaliti novinarstvo, senzacionalizam i potresne čitulje kad odapne neka starleta/pjevač/ica. Ako si u stanju da pišeš iole ozbiljne tekstove, kolumne i sl. prijavi se na neki bolje stojeći, ozbiljan domaći portal kao autor. Pošalješ im par tekstova mejlom i uzeće te honorarno. Isto tako, copywriting na engleskom je unosan posao ali ako nisi stilski "potkovan" usavršavaj se i posveti tome u čemu već imaš neki temelj na našem jeziku, da ne bi puno lutao, jer net je pun Filipinaca, Grka i Indijaca koji "logotipe" sklepaju u Paintu ili Photoshopu što nema blage veze sa zdravom pameću, a da počinješ učiti dizajn morao bi prvo da se profilišeš, ili da učiš totalno sve pa da poslije biraš šta bi radio. Ako ciljaš na 10-tak dolara dnevno, sasvim realna cifra, preporučujem ti Fiverr kao početnu stanicu. Tamo ćeš naći klijente i krenuti, ali da bi imao klijente moraš imati dobar portfolio, da bi nabildao portfolio moraš učiti, da bi naučio gledaj tutorijale, i tako u krug. Kroz godinu-dvije može da se i nauči, i napravi portfolio, a i da se zaradi solidno. Nadam se da sam pomogao, sretno
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2020, 18:39   #824
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

ok, ali da ucim sta npr? :-(
video sam i ja fiverr kada sam trazio potencijalna resenja ali nisam siguran u kom smeru tu krenuti, tj. sa cime. siguran sam da skoro sve mogu da savladam, samo sta vredi i sta ce dati rezultat u iole normalno vreme...

i hvala, naravno. znaci svaki savet. dugo sam cekao da nesto krenem, moram.

a novinarstvo kojim se bavim je sportsko, pobegao sam iz najljigavijeg odavno. :-)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2020, 18:45   #825
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

možeš da radiš content creation tj da pišeš tekstove na neku temu na engleskom, ne znam zašto bi se ograničavao na srpski mala publika i siromašna nema tu neke zarade..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2020, 7:01   #826
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

uh sumnjam da sam toliko dobar da se takmciim sa milionima kojima je engleski maternji jezik.
jel ima neki proveren dobar sajt sa mikro poslovima, neko grindovanje, ankete... da vredi u srbiji, naravno?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2020, 12:21   #827
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ima, YouTube.

Postavljaj klipove u kojima praviš budalu od sebe, pogotovo ako imaš neki talenat, tipa padanje, prejedanje, nesnosno pevanje itd.

Još ako budu na engleskom možeš milione da zaradiš.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2020, 12:13   #828
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ima, YouTube.

Postavljaj klipove u kojima praviš budalu od sebe, pogotovo ako imaš neki talenat, tipa padanje, prejedanje, nesnosno pevanje itd.

Još ako budu na engleskom možeš milione da zaradiš.
A tek ako umes pr*ezom da odsviras neki hit... Sky is your limit!
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2020, 16:11   #829
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

još ako uzmeš naziv kanala kao neki crtani pa iskačeš deci dok sede sama kući i učiš ih da psuju...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2020, 16:23   #830
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Evo predloga
Predlog
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 4:30   #831
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

zezate se vi, ali meni malo fali...
ocaj.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 12:04   #832
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

Ako rešiš da se igraš bilo čim na YT, ovo je potreban milestone za monetizaciju:

For a channel to be eligible for monetization, it will have to meet the following requirements:

Have at least 1,000 subscribers

Have at least 4,000 hours of watch time within the past 12 months

Channel/content must adhere to the*YouTube Partner Program policies,*YouTube Terms of Service,*YouTube spam policies, and the*Community Guidelines.

A sama zarada na reklamama zavisi naravno od gledanosti ali jako puno i od tipa sadržaja, zemlje u kojoj se najviše gleda, kao i od doba godine... Tako da zarada varira od 1.4$ do 7$ na hiljadu pregleda.

Ženski vlogovi zarađuju najviše (3-5x više od muških/gikovskih). US publika vredi najviše (iz mog iskustva ~1.5x više od razvijenih evropskih zemalja i Kanade... 5-6x više od publike iz Srbije, Kine, Indije...). Krajem godine, u prazničnoj sezoni, je najviša zarada od reklama... Ovi sad prvi meseci su poludepresivni... Taman vreme da kreneš i postigneš milestone...

YT uzima 45% tebi ide 55%. Uplaćuju redovno na devizni račun, nema nikakve provizije u tom procesu. Za porez na dobit te YT takođe ne cima, to je na tebi da platiš...

Ozbiljna zarada je moguća tek sa stvarno jako puno pregleda... Meni je npr. kanal u poslednja 3 meseca i ukupno 135 000 pregleda doneo celih 240$ (120 u decembru, po 60-ak u Jan i Feb).

Toliko o svemu iz mog skromnog iskustva, sad samo da smisliš nešto viralno što ide u milionima.

P. S. Većina onih koji opisuju neke proizvode se priključe na Affiliate programe. Ja sam na Amazon Affiliate od prošlog meseca i to u mom slučaju donosi više od samih reklama. Tj. donosilo je pre Korone, sad je zbog virusa mnogo oslabila kupoprodaja i verovatno će tako ostati mesecima...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 12:15   #833
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

meni za zadnjih 90 dana 252,048 pregleda estimated revenue 68$
Kanal o poljoprivredi na srpskom uglavnom domaća balkanska publika i po neki stranac...
Moram da nateram voditelja da počne da priča na engleskom... nego nije to ni poenta kanala više reklamira svoje proizvode a zarada bonus..
Od januara do leta negde skaču pregledi posle sića..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 14:55   #834
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Jel može na fiverru da se kebaju poslovi, ili se samo ovako zabaci udica pa se čeka?
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 15:06   #835
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Gaming, na engleskom, za 90 dana ~109,000 pregleda, ~250 evra.

Po vremenu gledanja: ~32% USA, ~9% UK, ~5% Kanada, ~3% Nemačka, ~3% Holandija, ~3% Australija. Ostalo je sve boranija od koje se zarađuje po 6,7 puta manje. Jedno vreme su mi bili USA i Australija $10 na hiljadu pregleda a Srbija tipa $0.7.

Posledice korone, 25% više gledanosti, a 25% manje novca od reklama.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 15:12   #836
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

@water wizard

Uh, to je verovatno najniži CPM za koji sam čuo do sada... Ali eto odličnog primera kako nije sve jednako profitabilno.

Skoro sam pričao sa vlasnikom auto placa gde je prijatelj uzeo auto. Njegova žena ima na našem jeziku blog/vlog sa kuvanjem i receptima, 40K subscribera i zarađuje više od njega i njegovog placa. Mada kaže da ona već ima ugovore sa sponzorima a ne samo automatske reklame.

Tako da... ko ima neki zanimljiv hobi ili talenat a zna da ga pretoči u video, može da bude od džeparca do ozbiljne zarade.

@perablenta

Ti imaš sasvim fin CPM, zbog velikog procenta US-evca. I kod mene su oni najbrojniji, mislim malo ispod 30%. Da li ti kanal i dalje raste ili si u nekoj stagnaciji?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 17:30   #837
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
@perablenta

Ti imaš sasvim fin CPM, zbog velikog procenta US-evca. I kod mene su oni najbrojniji, mislim malo ispod 30%. Da li ti kanal i dalje raste ili si u nekoj stagnaciji?
Od maja prošle godine se po prvi put ozbiljno bavim kanalom, i od tada se povećao broj pretplatnika za 25%, sa 2k na 2.5k, stim što je 40% novih u poslednjih 90 dana, pregledi za 1000% sa 120 dnevni prosek na 1200.

Vrsta sadržaja je takva da ne obezbeđuje veliki prinos novih pratilaca, ali je zato dobar za povećanje broja pregleda i odgledanih minuta. Meni je potrebno samo da dođem do 10k pratilaca jer tek onda mogu od većine AAA izdavača, razvojnih timova, da dobijam AAA igre za džabe. Za sada su to Indie i Sega/Creative Assembly od AAA.

Edit:
Da ne dođe do zabune. Kada se priča o zaradi na hiljadu pregleda to su monetanizovani pregledi, tj. pregledi videa kojima je prethodila ostvarena reklama. To je obično 40-60% od ukupnog broja pregleda. Znači nije svaki pregled videa pregled od koga se zarađuje.

Poslednja ispravka: perablenta (24.3.2020 u 17:47) Razlog: Da pojasnim
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 0:06   #838
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

Kad se već aktivirala tema. Da li je neko trgovao stranim akcijama preko naših brokera i kakva su iskustva? Da li to sve može online ili mora uvek lično nalog za trgovinu da se daje. Guglao sam ali šture su informacije.

Privlačna mi je tema već neko vreme. Beležio sam par puta kada bih ulagao u nešto (ali realno nisam imao ni novca ni cohonas) i da sam to uradio bio bih u lepom plusu. Ovih dana jer su akcije baš popadale zbog virusa me opet mami. Mislim da je pravo vreme za neku srednjeročnu investiciju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 0:16   #839
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Radio sam s jednom brokerskom kućom u Banjaluci kratko vremena, imao neke sitne investicije ("ne stavljaj sva jaja u istu korpu") i od 7 ulaganja samo se jedno isplatilo pa sam izvukao novac na vrijeme i batalio to. Možeš to nazvati početničkom srećom ili kako god, ali nikada se sirotinja nije obogatila na takvim stvarima, "Vuk sa Wall Streeta" je samo film. Prave pare i čitav sistem manifestuju se tako da siromašni dodatno osiromaše a bogatima uvijek prelijeva. Koliko god da su akcije pale zbog korone, toliko je nekom drugom odgovaralo da padnu (Kinezi su povratili akcije državnih/privatnih firmi od zapadnih kapitalista i imaju 100% udio u tim firmama koji su povratili za "relativno" male pare zbog virusa). Američka berza je uništila samu sebe prije 12 godina.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 11:17   #840
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Apro Pro, sve je (manje-vise) namjestaljka !
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alertpay, moneybookers, web, zarada

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Problem pri gledanju videa na netu Francesko Aplikativni softver 12 3.11.2008 18:37
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com