Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koji su vam omiljeni likovi "Harry Potter" serijala?
Hari Poter 13 24,07%
Ron Vesli 16 29,63%
Hermiona 17 31,48%
Fred 30 55,56%
Džordž 28 51,85%
Nevil 7 12,96%
Dambldor 18 33,33%
Hagrid 15 27,78%
Drako Melfoj 5 9,26%
Džini 4 7,41%
Snejp 19 35,19%
Voldemor 9 16,67%
Darslijevi 2 3,70%
Moli Vesli 5 9,26%
Artur Vesli 9 16,67%
Sirijus Blek 23 42,59%
Bil Vesli 7 12,96%
Čarli Vesli 6 11,11%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 54. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2007, 12:23   #61
MaxXx
Član
 
Član od: 15.1.2007.
Lokacija: Freeport city
Poruke: 122
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 17 puta na 9 poruka
Određen forumom Dambldor je mrtav!!! Pa, dešava se, šta se može.

Mozda sam malko zakasnio sa odvalama, no najuvrnutiji kraj bi bio na foru filma "Carrie", tj.kada bi horda nekih ludača koje liče na Pajper Lori jureći kroz Hogvorts nabadale učenike i predavače mesarskim nožekanjama, urlajući "This school is a SIN!", "Go back to where you came from, demons", "God is with me!", itd. sa lepim zutim oreolom iznad glave.
U istu svrhu bi mogal da posluzi i Kristabela iz Sajlent hila, noseći svoju "opremu" protiv grehova(lomaču, lance, bodljikavu žicu...). Hihihih.

Hari Poter je sad samo jos jedna dobra ideja isceđena komercijalizacijom kao suva drenovina. :, iz koje samo Marko Kraljević može iscediti još koju kap novca(A, šta će te? Takav je život)

Poslednja ispravka: MaxXx (7.12.2007 u 12:25) Razlog: gramatka
MaxXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 12:37   #62
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Dambldor je mrtav!!!

Ne mogu da se otmem utisku da nisi čitao knjige, već da pričaš o filmovima koji su, onako usput budi rečeno, pretrčani i iskasapljeni... Mene lično ne bi čudilo da u sledećem filmu vidim neku od tih "kreativnih" ideja. Žali bože onih dobrih glumaca i vizualizacije pored onakvih scenarija!
Što se tiče knjiga: moje mišljenje je slično kao pyost-ovo. Svaka sledeća mi je bolja od prethodne. Mada ne mogu da se otmem utisku da od četvrtog nastavka na dalje, to više uopšte nisu knjige za decu.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 12:46   #63
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Cool Re: Dambldor je mrtav!!!

Ja volim da gledam film, iako je iskasapljen i iseckan, kao što je Ulmawen navela, zato što mogu da vidim kako izgleda to što kad čitam knjigu zamišljam, i ma koliko knjiga bila bolja od filma (a dosta je bolja) ja volim uvek da pogledam neki nov film napravljen na osnovu knjige.
Slažem se sa Ulmawen da knjige od četvrtog dala ne liče na one prethodne, nema više zanimljivosti kojima bi se mladja deca privukla, ja sam u drugom razredu pročitao prvi deo Hari Potera, i kako je tada bio opisan privukao me je da čitam ostale knjige, jer sam mislio da su sve takve i mogu vam reći da je za mene važio ovaj zakon pre nego što sam pročitao prvi deo
Knjiga je svetinja, a svetinja se ne dira .
Šesti deo mi je gori od drugog, baš sam ga pretrčao, u opšte nisam zalazio u detalje, sve se svodilo na pokušaje ubistva, na Dambldora, onda dnevnik, smrtožderi, sve je to previše za jednu malu dečiju glavicu koja tek hoće da počne sa čitanjem i nikom mladjem od deset godina ne bi preporučio Hari Potera peti i šesti deo.

Poslednja ispravka: SER VOJA (7.12.2007 u 16:13)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku na korisnoj poruci:
zidan grobar (7.12.2007)
Stara 14.1.2008, 19:53   #64
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Harry Potter svet

E ovde možemo da diskutujemo o Harry Potter likovima i o svemu vezano za dotičnog Dečaka koji je preživeo
meni se od likova najviše sviđaju Braća Veslijevi i Nevil, oni nisu glavni likovi ali su podjednako važni za knjigu i super su.

Poslednja ispravka: SER VOJA (14.1.2008 u 20:18)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 20:04   #65
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Ovako:

Preimenovala sam temu u "Harry Potter svet" da bi se ovde diskutovalo i o likovima i uopšte o raznim ostvarenjima vezanim za serijal knjiga o Hari poteru, i da bi se kviz malo rasteretio.

Pošto se pojavilo dosta poštovalaca i obožavaoca serijala, možemo da ostavimo temu u životu.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
MaxXx (29.1.2008), Ulmawen (14.1.2008), Wolverine (15.1.2008), zidan grobar (14.1.2008)
Stara 14.1.2008, 20:06   #66
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Super
Spoiler za Hvala M.K. :
Hvala M.K. za glasanje

E sad da vas čujem ja sam rekao moje, mada nisu za bacanje ostali za koje sam glasao, Drako mi je ma koliko bio loš, dobar kao lik, sve zavisi od ukusa.
P.S. Mogu da se kladim da će zdravkelja da glasa za Snejpa.
Nego kako vam se dopada enterijer i eksterijer Hogvortsa u filmovima i igricama, meni je lep, nekad se razočaram u neke pojedinosti, ali je uglavnom dobar.

Poslednja ispravka: SER VOJA (14.1.2008 u 20:53)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 20:19   #67
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Za sada Hari nema ni jedan glas.

Inace, ne volem kada u fiktivnom svetu neko uradi nesto krajnje nepromisljeno i na kraju pokupi sve zasluge i pohvale, sto doticne gospodin stalno cini. Grrr.
________________

Jos nisam instalirao srBski (), pa nemadem c, c, dz, s, z. .
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 20:22   #68
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Ubjedljivo najbolji lik mi je Voldemort - jer je kad god bi se pojavio, uvijek isijavao neku moć, za razliku od većine dobrih likova, koji uglavnom (ne samo u HP) ispadaju kao nekakvi slabići...
A Snape mi se sviđa jer je lik očito metalac
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 20:24   #69
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke
Za sada Hari nema ni jedan glas.

Inace, ne volem kada u fiktivnom svetu neko uradi nesto krajnje nepromisljeno i na kraju pokupi sve zasluge i pohvale, sto doticne gospodin stalno cini. Grrr.
________________

Jos nisam instalirao srBski (), pa nemadem č, ć, dž, š, ž. .
E baš zato nisam glasao za dotičnog, mada sam mislio da glasam za Rona al sam se predomislio.

Poslednja ispravka: SER VOJA (14.1.2008 u 20:33)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 20:24   #70
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Albus Dambldor je super dedica,direktor Hogvortsa koji se na Harijeva neznanja vadi osmehom,a u sebi misli "ovo samo majka moze da voli".
p.s.Ponosni sam vlasnik njegovog smajlija.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zidan grobar na korisnoj poruci:
Stara 14.1.2008, 20:26   #71
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Namerno sam stavio Darslijeve, odkud znam možda su se nekom dopali.
Ja očito volem Grifindor, mada ni Revenklo nije loš, ali mi je Grifindor do jaya.
hteo sam da dodam i kuće u glasanje, živuljke i za koga ste Red Feniksa ili Smrtoždere, ali ne znam kako da podelim
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 20:38   #72
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Nego, van glasanja pošto ne može, koje vam se kuće, živuljke i strane (dobra,loša) dopadaju.
vidim ja da nema ništa od ovoga.

Poslednja ispravka: SER VOJA (14.1.2008 u 20:54)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 21:24   #73
Mateya95
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Citat:
M1los kaže: Pregled poruke
Ubjedljivo najbolji lik mi je Voldemort - jer je kad god bi se pojavio, uvijek isijavao neku moć, za razliku od većine dobrih likova, koji uglavnom (ne samo u HP) ispadaju kao nekakvi slabići...
A Snape mi se sviđa jer je lik očito metalac
Slazem se meni je Voldemort extra samo ne znam sto me svi gledaju ko ludaka kad to kazem.Mada me u poslednjem delu malo nervira jer samo ubija i nista drugo ne radi...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 22:09   #74
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Sta znam za likove, meni se svidja cio HP serijal, jer je pitak i lagan za citanje, obradjuje vrlo originalnu pricu, i uprkos tome sto nema neku duboku poruku, uvlaci citaoca i ne da mu da se odvoji od knjige, kako mladje, tako i starije. To je neko moje misljenje.
Od likova, volim Harija, kao i bracu Veslijeve. Hari je malo idealizovan u knjizi i tako, ali OK, ovo nije neki knjizevni klasik, vec djelo za opustanje. Freda i Dzordza Veslija volim zbog njihove duhovite prirode (koja daje humor u prilicno tamne tonove zadnjih djelova), prijateljstva prema Hariju i hrabrosti da ucine Ambridzovoj ono sto su ucinili u zadnjem dijelu (sestom, sedmi nisam citao).
Kako mi rece drugarica, sedmi dio je sjajan, tako da moram da ga nadjem pod hitno. Samo sto bih volio da malo pojeftini. I bio bih zahvalan ako bi se ucesnici u ovoj temi suzdrzavali od spoilera iz najnovijeg dijela serijala.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 22:39   #75
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Fred i Dzordz dva otkacena brata blizanca bez kojih Hari Poter nebi bio potpun.Uvek spremni na razne zadatke.Isli su na Hogvorts radi zezanja,a tako su i otisli.
Vole da rade sa raznim stvarima,pa su tako otvorili prodavnicu u DijagoN Aleji.
Fred i Dzordz su zakon.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 22:48   #76
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Glasala sam za Snejpa i Hagrida.
Za Snejpa, zato što ga je Alan Rickman tako maestralno odglumio, da ne mogu da ga zamislim nikako drugačije. I zato što je njegova priča veoma zaniljiva (saznajemo je tek na kraju sedme knjige, tako da nema spoilera).
Za Hagrida, zato što je dobrodušan ljubitelj životinja. (Glupe li definicije.. )

Poslednja ispravka: Ulmawen (14.1.2008 u 23:10) Razlog: prigodnija reč ;)
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 11:46   #77
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Uh, zaboravio sam da glasam za Hagrida
Al nema veze, vazno da sam glasao, kao sto je Ser Voja veoma lepo pretpostavio, za Snejpa. U filmu je zapostavljen.
Filmovi su po meni losiji, ne moze onoliko stvari da se utrpa u film od 2 i po sata. Mnogo su osakaceni. Zato mi se najvise svideo prvi deo filma, nisu mogli da izbace toliko stvari jer je knjiga kratka.
Za igre nemam komentara, ono je kriminalno.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 12:02   #78
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Citat:
ZIDAN GROBAR kaže: Pregled poruke
Fred i Dzordz dva otkacena brata blizanca bez kojih Hari Poter nebi bio potpun.Uvek spremni na razne zadatke.Isli su na Hogvorts radi zezanja,a tako su i otisli.
Vole da rade sa raznim stvarima,pa su tako otvorili prodavnicu u DijagoN Aleji.
Fred i Dzordz su zakon.
E a jesu najjaci likovi ,imaju provale ,ma klasicni skolski buntovnici a i nasli su se Hariju kad god je trebalo...

Samo je provala sto Fred ima vise glasova od Džordža , mislom....ko ih razlikuje?
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 15:03   #79
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Post Re: Harry Potter svet

Citat:
Gordon Freeman kaže: Pregled poruke
Samo je provala sto Fred ima vise glasova od Džordža , mislom....ko ih razlikuje?
To je zato što se u sedmom delu nešto desi (neću da kažem šta) ali meni su obojica dobri, jer jedan ne može bez drugog ipak su blizanci.
Alan Rickman je super odglumio Snejpa, baš je super a i u knjizi mi se Snejp svideo, ne zbog nečeg u sedmom delu već sama njegova tajanstvenost.
Fred i Džordž su propraćeni kroz sve igre, ali su meni najbolji u petom delu, kad postavljaju portabl močvare i kad lete na metlama i pale vatromete da bi iznervirali Ambridžovi, a u šestom njihova radnja, pitam se dal će je uopšte prikazati u filmu?
Ljudi Nevil je meni super od kad je promenio štapić, (od petog dela) stvarno se poboljšao i nije više neki šmokljan kao u predhodnim delovima.
Džini, Darslijevi i Moli još nemaju ni jedan glas
Kladim se da su neki glasali za Hermionu zbog Watstonove, mislim lepa je nema šta, ali mi su ipak likovinekako neverno prikazani, mislim ne mogu oni sad baš da izgledaju kao likovi iz knjige, ali ipak su trebali da odi i pitaju Roulingovu za savet oko izgleda.

Poslednja ispravka: SER VOJA (15.1.2008 u 15:56)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 16:03   #80
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Harry Potter svet

Btw, sto se igara i Hogvortsa u njima tice, igrao sam samo treci dio (koji mnogi smatraju i najboljim) i svidio mi se sa te strane. Hogvorts je prilicno vjerno predstavljen, sa pokretnim stepenicama, hodnicima, bibliotekom, mnostvom tajnih prolaza i svim onim sto ga cini sjajnim. Generalno, bez ikakvog nabrajanja, sama skola i njena okolina su do detalja predstavljeni u trecem djelu igre, i daju utisak igracu da je u sred centra magije. I to je ono najvaznije.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter filmovi/igre Balrog Kompjuteri i film 120 28.8.2013 20:55
Harry Potter Quiz zidan grobar Kvizovi 5440 6.9.2012 23:50
Spisak pogođenih pitanja - Harry Potter kviz iMa_NeKo_PljUgU Kvizovi 7 6.7.2008 11:16
Harry Potter & The Order of the Phoenix *K*O*M*A* Akcione igre 7 8.2.2008 23:26
Harry Potter 4 i vrste magija. NEMUS Akcione igre 1 27.1.2007 12:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com