Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Tema zaključana

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2018, 12:12   #7801
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 248 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Mozda i jeste prodan u 30 miliona, ali sa DLCovima?
A sto se tice svinjara Toda, on cim otvori usta slaze. To je cinjenica.

I da, Bethesda kao svaka korporacija ce iskoristiti ljudsku glupost. A za tebe je to normalno? Ovo nesto govori o tebi.
Sa DLC-ovima ili bez, Skyrim je Skyrim. Ne mozes igrati DLC-ove bez njega. Cinjenica je da je Skyrim sada cross-gen naslov jer ga ima i za stare i za nove konzole + PC. Megapopularnost i modovanje, zarada preliva.
Da je Tod svinjar, tacno je. Bukvalno nam se sprda "prestanite da kupujete Skyrim", dakle, krivica je i nasa sto ce TES 6 preskociti ovu generaciju konzola, a da je bilo srece izasao bi 2019-2020 za current-gen.
Dovahkiin je offline  
Stara 12.7.2018, 13:35   #7802
hate
Član

Član od: 28.5.2011.
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 237 puta na 151 poruka

Sivnjar koji baca bisere pred svinje.
hate je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
filpan (12.7.2018)
Stara 12.7.2018, 13:45   #7803
S.t.a.r.a.c.
Član

Član od: 24.3.2018.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 28 puta na 11 poruka

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Sa DLC-ovima ili bez, Skyrim je Skyrim. Ne mozes igrati DLC-ove bez njega. Cinjenica je da je Skyrim sada cross-gen naslov jer ga ima i za stare i za nove konzole + PC. Megapopularnost i modovanje, zarada preliva.
Da je Tod svinjar, tacno je. Bukvalno nam se sprda "prestanite da kupujete Skyrim", dakle, krivica je i nasa sto ce TES 6 preskociti ovu generaciju konzola, a da je bilo srece izasao bi 2019-2020 za current-gen.
E vidis ja u tu kategoriju ne spadam, nisam dio toga sto si napisao. Zasto, nije vazno. Krivica je vasa, ne moja.
Za mene je Skyrim jedno od najvecih razocarenja ikad u svijetu video igara.

Da sam ja neki overlord na ovoj zemlji, igre kao Skyrim se ne bi smjele praviti, a konzole ne bi postojale. Bio bi kvalitet, ne samo kvantitet.
S.t.a.r.a.c. je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku S.t.a.r.a.c. na korisnoj poruci:
helen (12.7.2018), Krilce (12.7.2018), Leonida (12.7.2018), nameless1 (12.7.2018), Skenderevo (14.7.2018)
Stara 12.7.2018, 14:08   #7804
nameless1
Deo inventara foruma

Član od: 19.8.2009.
Zahvalnice: 2.786
Zahvaljeno 4.634 puta na 2.150 poruka

Damn, ovaj S.t.a.r.a.c. je hard core! Skyrim je najprodavaniji "RPG" naslov ikada, gomila ljudi ga i dalje igra, ima 95 prosek na metakritikz.. Tragedija, ali jbg tako stvari stoje.
nameless1 je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
jaomile (12.7.2018), Leonida (12.7.2018), Skenderevo (14.7.2018)
Stara 12.7.2018, 14:17   #7805
Laskaris
Starosedelac

Član od: 28.5.2010.
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 692 puta na 562 poruka

Citat:
Da sam ja neki overlord na ovoj zemlji, igre kao Skyrim se ne bi smjele praviti, a konzole ne bi postojale. Bio bi kvalitet, ne samo kvantitet.
I igre bi kostale u proseku 150 eur i svi bismo igrali narodnjake posto se na PC-u, jelte, moze.
Izrada kvalitetne igre kosta danas mnogo vise nego pre 20 pa i 30 godina (osim ako se radi o nekoj simpaticnoj 2D igri indie tipa). Zato i ima puno krs i prosecnih naslova - postoji prostor na trzistu za njih tj namerno se i formira ukus prosecnog igraca tako da konzumira sadrzaj koji kosta od 30-60 eur. Kvantitet, da - kvalitet bi bio previse skup a treba maksimirati profit.
Laskaris je offline  
Stara 12.7.2018, 14:52   #7806
S.t.a.r.a.c.
Član

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
I igre bi kostale u proseku 150 eur i svi bismo igrali narodnjake posto se na PC-u, jelte, moze.
Izrada kvalitetne igre kosta danas mnogo vise nego pre 20 pa i 30 godina (osim ako se radi o nekoj simpaticnoj 2D igri indie tipa). Zato i ima puno krs i prosecnih naslova - postoji prostor na trzistu za njih tj namerno se i formira ukus prosecnog igraca tako da konzumira sadrzaj koji kosta od 30-60 eur. Kvantitet, da - kvalitet bi bio previse skup a treba maksimirati profit.
Ne ne, igre ne bi kostale 150 eura, niti bi igrali narodnjake. Sistem bi bio drugaciji, funkcionirao bi. Ali za to ti treba diktatura, ne demokratija. U demokratiji svaki moron radi sta hoce.
I tacno, namjerno se formira ukus igraca, jer demokratija. A ljudi iza Bethesde su upravo takvi.

Kvalitet uopce nije skup kada sistem funkcionira.
S.t.a.r.a.c. je offline  
Stara 12.7.2018, 15:44   #7807
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
E vidis ja u tu kategoriju ne spadam, nisam dio toga sto si napisao. Zasto, nije vazno. Krivica je vasa, ne moja.
Za mene je Skyrim jedno od najvecih razocarenja ikad u svijetu video igara.

Polako. Kada sam rekao da je krivica nasa mislio sam na igracku popolaciju, ne na tebe ili mene. Moje misljenje je da je Skyrim po izlasku bio dobra igra jer na trzistu nije bilo nista slicno, a ukoliko je neko cenio dobar exploring igra je bila odlicna.
Da, sve je po konzolaski, i svi su svesni cinjenice da bi danas igre samo na PC-u bile savrsene, medjutim zbog novca, niti bi ih ko igrao, niti bi ih iko pravio, to bi bio ekstremni luksuz.
Dovahkiin je offline  
Stara 12.7.2018, 16:20   #7808
mvasic
Starosedelac

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 477
Zahvaljeno 547 puta na 313 poruka

Kad mi neko kaze da je PC gaming masina, dodje mi da se onesvestim. Najobicnije jeftino kancelarijsko ...nje. DOS, Windows i Linux OS... Milsim stvarno. Ne zna se koji je glomazniji od kog. Amiga forever! Bila masina i za igranje, i za ozbiljan rad.

Elem, S.t.a.r.a.c. po tvojoj viziji nema ni potrebe prodavati igre. Svako mora da kupi/uzme, pa bog. Meh...

Kao sto neko rece, danasnje igre su zrtve ogromnih ulaganja u iste. Ako investiram pare u neki projekat, glavno mi je kako cu da ih vratim. Kao i u svakom drugom poslu. Kvalitet, ako nije prepoznat od vecine ciljane populacije, ne znaci nista. Da li me se isplati da ubedjujem (reklamiram proizvod) populaciju da je moj kvalitet prava stvar, pitanje je za marketing kompanije. U principu, ne isplati se. Odnos ulozeno vraceno je dosta manji. Solidan primer je filmska industrija. Vecina blockbuster filmova su golo g, ali pune bioskope. Postoji sijaset odlicnih indie filmova, ali ne prave ni blizu toliko para, bez obzira na kvalitet.

Ako vec radim na nekoj igri. Ulazem trud. Zasto da zaradim manje, ako mogu vise?

Skyrim vizuelno mnogo lepo izgleda. Meni su smor nepregledni kompleksi pecina. Vise bih voleo da su fizicki manje, ali sa razlicitim sadrzajem. Ovako sve su iste, gomila mobova, i na kraju jaci mob/boss. Dosadno. Takodje, ispade ceo Skyrim izrovan, bog te maz'o...

Odnos izmedju sveta i igraca mi je malo mrsav. Karma u Fallout 2 je funkcionisala mnogo bolje.

Smeta mi cinjenica da postoje NPC-jevi koje ne mogu da ubijem. Vise bih voleo da mogu da failujem glavni quest, i nastavim da igram kao sandbox.

Prva bitka sa zmajem je stvarno epic. Mnogo mi se svidela. Posle toga, ubijas zmajeve kao bubasvabe (rad scorpions?).

Levelovanje sveta zajedno sa mojim je likom je nevidjena glupost. Ja odradjuem kojekakve zadatke, treniram, skupljam koje sta, a neki veseljak samo sedi u pecini, u pidzami, i napreduje istom brzinom!?

Upravljacki interfejs i grafika su totalno sekundarne stvari.
mvasic je sada online  
Stara 12.7.2018, 16:45   #7809
nameless1
Deo inventara foruma

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ako vec radim na nekoj igri. Ulazem trud. Zasto da zaradim manje, ako mogu vise?
Po toj logici, zašto bi neko uređivao i vodio npr. kulturnu emisiju, kad može lepo da napravi još jedno rijaliti smeće i otrsi se od gledanosti? Ili, zašto bi neko izdavao sjajne knjige u tvrdom povezu i sa kvalitetnom hartijom (npr. Orfelin), kad može da štampa na recikliranom guz-papiru kič besceler autore poput Vanje Bulića? Opsednutost izdavača hladno kapitalističkim i tržišnim pravilima poput maksimiziranja profita i oportunitetnim troškom guši gejming industriju i kreativnost developera, a igrači su ti koji ispaštaju. To je realnost, ali nije nešto što bi trebalo opravdavati..

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Da, sve je po konzolaski, i svi su svesni cinjenice da bi danas igre samo na PC-u bile savrsene, medjutim zbog novca, niti bi ih ko igrao, niti bi ih iko pravio, to bi bio ekstremni luksuz.
Dovke, ako pogledaš trenutne brojke, Skyrim i TW3 ostvarili bi profit da su izašli samo za PC; a da su pravljeni kao PC ekskluzive, prodaja bi bila još veća.
nameless1 je offline  
Stara 12.7.2018, 16:53   #7810
mvasic
Starosedelac

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 477
Zahvaljeno 547 puta na 313 poruka

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Po toj logici, zašto bi neko uređivao i vodio npr. kulturnu emisiju, kad može lepo da napravi još jedno rijaliti smeće i otrsi se od gledanosti? Ili, zašto bi neko izdavao sjajne knjige u tvrdom povezu i sa kvalitetnom hartijom (npr. Orfelin), kad može da štampa na recikliranom guz-papiru kič besceler autore poput Vanje Bulića? Opsednutost izdavača hladno kapitalističkim i tržišnim pravilima poput maksimiziranja profita i oportunitetnim troškom guši gejming industriju i kreativnost developera, a igrači su ti koji ispaštaju. To je realnost, ali nije nešto što bi trebalo opravdavati..

Kulturna emisija vs. rijaliti je odlican primer. Igre, danas, imaju isti problem kao i TV.

Kako ces da ubedis nekoga da uzme manje za svoj rad? Ulozi isti trud i rad (cak i manji, kad je u pitanju rijaliti), a zaradi daleko manje...
mvasic je sada online  
Stara 12.7.2018, 17:31   #7811
nameless1
Deo inventara foruma

Možda tog nekog ne vode čisto materijalistički porivi i ne smeta mu što će manje zaraditi ako radi ono što voli i ima priliku da se u tome ostvari?
nameless1 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Krilce (13.7.2018)
Stara 12.7.2018, 23:06   #7812
S.t.a.r.a.c.
Član

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Kad mi neko kaze da je PC gaming masina, dodje mi da se onesvestim. Najobicnije jeftino kancelarijsko ...nje. DOS, Windows i Linux OS... Milsim stvarno. Ne zna se koji je glomazniji od kog. Amiga forever! Bila masina i za igranje, i za ozbiljan rad.

Elem, S.t.a.r.a.c. po tvojoj viziji nema ni potrebe prodavati igre. Svako mora da kupi/uzme, pa bog. Meh...

Kao sto neko rece, danasnje igre su zrtve ogromnih ulaganja u iste. Ako investiram pare u neki projekat, glavno mi je kako cu da ih vratim. Kao i u svakom drugom poslu. Kvalitet, ako nije prepoznat od vecine ciljane populacije, ne znaci nista. Da li me se isplati da ubedjujem (reklamiram proizvod) populaciju da je moj kvalitet prava stvar, pitanje je za marketing kompanije. U principu, ne isplati se. Odnos ulozeno vraceno je dosta manji. Solidan primer je filmska industrija. Vecina blockbuster filmova su golo g, ali pune bioskope. Postoji sijaset odlicnih indie filmova, ali ne prave ni blizu toliko para, bez obzira na kvalitet.

Skyrim vizuelno mnogo lepo izgleda. Meni su smor nepregledni kompleksi pecina. Vise bih voleo da su fizicki manje, ali sa razlicitim sadrzajem. Ovako sve su iste, gomila mobova, i na kraju jaci mob/boss. Dosadno. Takodje, ispade ceo Skyrim izrovan, bog te maz'o...

Odnos izmedju sveta i igraca mi je malo mrsav. Karma u Fallout 2 je funkcionisala mnogo bolje.

Smeta mi cinjenica da postoje NPC-jevi koje ne mogu da ubijem. Vise bih voleo da mogu da failujem glavni quest, i nastavim da igram kao sandbox.

Prva bitka sa zmajem je stvarno epic. Mnogo mi se svidela. Posle toga, ubijas zmajeve kao bubasvabe (rad scorpions?).

Levelovanje sveta zajedno sa mojim je likom je nevidjena glupost. Ja odradjuem kojekakve zadatke, treniram, skupljam koje sta, a neki veseljak samo sedi u pecini, u pidzami, i napreduje istom brzinom!?

Upravljacki interfejs i grafika su totalno sekundarne stvari.
PC je ujedno gaming masina i alat. Sve igre, znaci i igre za konzole se prave na PCu. A Amiga je daleka proslost. Nemoj zivjeti u proslosti.

Po mojoj viziji ne mora svako da kupi igru, niti sam ja to izjavio ili napisao. I ako ti se bas trudis da napravis nesto dobro, to ce proci bez problema i prodati se odlicno. To je CDPR dokazao i srusio sve te mitove kako igra mora biti zaglupljena da bi se odlicno prodala.

To sto si naveo su sitnice u odnosu na to kakve Skyrim propuste ima a koje ti nisi primjetio. Pisao sam vec o tome ovdje, a imas i intervju sa Danijelom Vavrom gdje on prica o tim propustima. Mada je propustio spomenuti probleme sa kvestovima, ili ni on mozda to nije primjetio, a sto me cudi s obzirom na njegovu profesionalnost.

I nista tu nije sekundarno, niti interfejs niti grafika. Oba ova elementa su mi smetala, i to jako. Zato i jesam napravio najbolji texture mod za Skyrim, i evo trenutno je na prvom mjestu i to izmedju 34000 modova. Da se pohvalim malo

https://www.moddb.com/mods/skyrim-realistic-overhaul

Bilo mi je neprihvatljivo da igram igru u 2011 godini sa texturama na nivou Morrowinda. A razlog za takve texture su old-gen konzole sa krs hardverom.
S.t.a.r.a.c. je offline  
Stara 13.7.2018, 8:21   #7813
perablenta
Deo inventara foruma

Član od: 30.1.2009.
Zahvalnice: 659
Zahvaljeno 1.354 puta na 851 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta

Citat:
To je CDPR dokazao i srusio sve te mitove kako igra mora biti zaglupljena da bi se odlicno prodala.
Brain fart...
perablenta je offline  
Stara 13.7.2018, 10:00   #7814
S.t.a.r.a.c.
Član

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Brain fart...
Citiraj me sa necim konkretnim i pametnim, ili nemoj nikako.
S.t.a.r.a.c. je offline  
Stara 13.7.2018, 10:43   #7815
Andross
nUBIe

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 530
Zahvaljeno 867 puta na 466 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Witcher 2 i 3 su zaglupljeni u odnosu na keca da bi se bolje prodali muahahahaha.
Andross je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
DeCoy (13.7.2018), Exia (13.7.2018), Ichigo222 (13.7.2018), Krilce (13.7.2018), Skenderevo (14.7.2018)
Stara 13.7.2018, 11:23   #7816
Sava Stankovic
Član

Član od: 1.10.2013.
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka

Gaming je danas mainstream i logicno je da preovlada kvantitet, kao i u svakom biznisu. Odavno je tako sa muzickom i filmskom industrijom. Sreca da postoji indie scena.
Sava Stankovic je offline  
Stara 13.7.2018, 11:52   #7817
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Witcher 2 i 3 su zaglupljeni u odnosu na keca da bi se bolje prodali muahahahaha.
Po cemu su to zaglupljeni? Witcher 3 je pojednostavljen u odnosu na prethodne ali to su sitnice sta tek drugi rade sa svojim igrama.
Koliko je to kompleksan bio kec?
Dovahkiin je offline  
Stara 13.7.2018, 13:42   #7818
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 2.116 puta na 878 poruka

Dobar deo likova po internetu koji danas "bacaju" na TW i CDPR nisu culi ni za jedne ni za druge pre treceg vesca a sada se smatraju nekim velikim poznavaocima...ali to je standardno. Meni je TW3 dobra igra ali losija od keca i dvice, kec mi je bio naj naj izazovniji (doduse kad se on pojavio imao sam 20tak godina pa sam bio relativno novajlija u tim vodama) meni je bio pravi hardcore rpg, dvojka je meni najbolja jer je bila zlatna sredina, gameplay mi je bio unapredjeniji i bolji nego u kecu, prica i ono racvanje u main questu su isto bilo odlicni, i imao sam osecaj da u oba prelaza ipak igram nesto drugaciju igru u svakom od tih puteva. Treci deo je dosta je najvise mainstrim i meni je bio daleko najlaksi i najmanje izazovan za igranje...OW je lepo dizajniran ali je zato igra platila cenu u naraciji i main questu koji su prilicno losi (onaj deo sa Ciri je tek posebna prica) u jednom momentu sam shvatio da mi je vise vuklo da Roachujem po GW i resavam gomilu odlicnih side questova nego da se bakcem sa main pricom. A da ne spominjem sam gameplay i koliko je moj vestac na polovini igre postao OP (kao pravi fantazi dzedaj kojem niko nista nemoze), I one odluke i krajevi igre su isto diskutabilni...i dalje mi je smesna ona prica o 33 kraja dok u stvari postoje cela tri kraja sa dosta varijacija (iluzija nekih odluka)a sam igrac ne moze da oseti posledice dosta odluka iz end game-a jer se ne moze nastaviti sa igranjem posle finalnog obracuna. Ekspanzije su dosta ispravile stvari (BAW je jedna od najboljih ekspanzija koju sam ikad imao zadovoljstvo da predjem) ali u globali TW3 je dosta uprosceniji u odnosu na keca i dosta vise je mainstrim i sa svim time pristupacniji je vecini danasnjih igraca nego sto su to bili ranije igre...pogotovu kec

Tako da se i tu moze povuci paralela sa TW serijalom i TES, uporediti recimo Daggerfall i Morrowind sa Obilivonom i Skyrimom ili Fallout 1/2 sa kasnijim igrama...svi ti serijali su postali dosta vise kezual i kasnijim nastavcima i time su postali laksi za igranje i pristupacniji pogotovu novajlijama i kezual igracima (koji danas ipak cine vecinu gaming scene)
Exia je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
filpan (13.7.2018), Ichigo222 (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 14:08   #7819
nameless1
Deo inventara foruma

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
kec mi je bio naj naj izazovniji (doduse kad se on pojavio imao sam 20tak godina pa sam bio relativno novajlija u tim vodama) meni je bio pravi hardcore rpg
Kec je niti hardcore RPG, niti je izazovan. Čak naprotiv, igra je boza i najvećoj težini. Mislim, trebaš baš da se trudiš da izgineš (samo me je ona biljka u močvari koliko toliko namučila), a kad nabiluješ malo grupni stil, onda samo klik klik klik.. i svi gi potepaš bez po muke. Ali, samo izvođenje i old school šmek daleko više podsećaju na CRPG-ove od dvojke..
nameless1 je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Bascelik (13.7.2018), Leonida (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 14:19   #7820
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 718
Zahvaljeno 1.027 puta na 557 poruka

Witcher 1 hardcore RPG Lakse malo sa tableticama raznih boja , vidite da kuckate svasta.
Bascelik je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Krilce (13.7.2018), Leonida (13.7.2018)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1124 17.6.2018 19:00
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:05.