Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.5.2015, 20:34   #1081
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Jel moze neko da postavi link mape (najnovija verzija ako je bilo updatea).

Koristim 1.16.2 verziju igre.
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2015, 20:38   #1082
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
Rade kaže: Pregled poruke
Jel moze neko da postavi link mape (najnovija verzija ako je bilo updatea).

Koristim 1.16.2 verziju igre.
Idi na prvu stranicu, prva poruka tu su ti linkovi i upustvo....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2015, 11:52   #1083
Petar Coko
Novi član
 
Član od: 5.6.2015.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Majstorii bree Svaka Vam cast,sve je uradjeno odlicno Vecina mesta se prepozna lako skoro pa original Jos samo kada bi mogli da uradite da se poveze Cacak i deo ka Crnoj Gori da ide preko Uzica i Zlatibora i tim delom,zbog brda i krivina Bilo bi bas zanimljivo
Igram jos uvek ovu mapu i ako je 1.18.3s verzija drzi se
Petar Coko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2015, 14:29   #1084
tobra
Veteran
 
Član od: 3.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.092
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 310 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
Petar Coko kaže: Pregled poruke
Majstorii bree Svaka Vam cast,sve je uradjeno odlicno Vecina mesta se prepozna lako skoro pa original Jos samo kada bi mogli da uradite da se poveze Cacak i deo ka Crnoj Gori da ide preko Uzica i Zlatibora i tim delom,zbog brda i krivina Bilo bi bas zanimljivo
Igram jos uvek ovu mapu i ako je 1.18.3s verzija drzi se
Kako uspevas da igras? Kod mene pucala igra na verziji 1.18.1s, probacu na 1.18.1.3s.

Poslednja ispravka: tobra (6.6.2015 u 22:18)
tobra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2015, 20:25   #1085
DusanN
Član
 
Član od: 10.1.2014.
Lokacija: Vranje
Poruke: 453
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 41 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Da li se idalje radi na mapi ili je sve obustavljeno ?
DusanN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2015, 23:43   #1086
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
DusanN kaže: Pregled poruke
Da li se idalje radi na mapi ili je sve obustavljeno ?
Originalni moderi vise ne rade na razvoju mape. Sad da li je ovo samo privremeni zastoj ili potpuno odustajanje to vam ne mozemo reci... ali u svakom slucaju jedno vreme mi necemo raditi na razvoju mape.

Mozda neki ne znaju pa nije na odmet da ponovimo: mapa ni u kom slucaju NIJE zakljucana i svako, ko god to zeli, moze da nastavi da je razvija. Cak i modeli koje (ni)sam ja pravio su OTKLJUCANI ako vam nesto kod njih ne odgovara mozete slobodno da ih menjate ili iskoristitite kao polaznu tacku za novi model.

E sad, ako medju vama, koji ovu temu pratite, ima i onih koji osim price (komentara, pohvala, kritika...) znaju i nesto da urade, imate cast i potpunu slobodu (tj. nase odobravanje) da nastavite rad na mapi u bilo kojem njenom segementu. Nije modovanje mape samo pravljenje puteva (crtanje mape) vec i pravljenje modela i konfigurisanje .sii fajlova, pa ko sta zna neka to i radi.

Tako da, organizujte se i ajde da vidimo sta znate. Jedino vas molimo da sve izmene dokumentujete ovde na forumu i da posle svake vece izmene javno objavite mod mape, isto kao sto smo i mi do sada radili.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2015, 10:00   #1087
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
tobra kaže: Pregled poruke
Kako uspevas da igras? Kod mene pucala igra na verziji 1.18.1s, probacu na 1.18.1.3s.
Meni je radila normalno i na 1.17 i na 1.18 (doduse, odvezao sam samo 3-4 ture), ali svakako ko zna da konvertuje mapu, mogao bi da to uradi, ne bi bilo lose, upravo da ne bi pucala nikome.

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Originalni moderi vise ne rade na razvoju mape. Sad da li je ovo samo privremeni zastoj ili potpuno odustajanje to vam ne mozemo reci... ali u svakom slucaju jedno vreme mi necemo raditi na razvoju mape.
Ja trenutno radim na modu za drugu igru koji sam davno poceo, pa nikako da ga zavrsim (pauzirao sam rad na tom modu da bi se mapa dovela u kako-tako igrivo stanje). Vremena imam sve manje, pa tek kad zavrsim ovo sto mi je prioritet (ne pitajte kada, ne znam) videcemo sta dalje sa mapom.

Uostalom, sto rece ksrele, ko god zeli da se prikljuci radu na mapi, dobro dosao.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2015, 19:54   #1088
tobra
Veteran
 
Član od: 3.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.092
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 310 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
Meni je radila normalno i na 1.17 i na 1.18 (doduse, odvezao sam samo 3-4 ture), ali svakako ko zna da konvertuje mapu, mogao bi da to uradi, ne bi bilo lose, upravo da ne bi pucala nikome.
Evo ja sam probao i kod mene na verziji 1.18.1.3s radi osim ali samo jednom za sada se desilo da pukne igra prilikom izlaska iz igre. Ja isto nemam vremena od posla ali polako poslao si mi tutorijal pa cu da se oprobam kod mape, mada moji privatni modovi su motori i menjaci i oznake na kamionima ili ti signalizacija, sve znakove radim u Adobe Ilustratoru, za sada po mom misljenju je dobro ali avaj razlicitu su ukusi...



Poslednja ispravka: tobra (9.6.2015 u 19:58)
tobra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2015, 12:08   #1089
djeda
Član
 
Član od: 8.1.2007.
Poruke: 41
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Pohvale za ekipu koja je ovo napravila, svaka vam čast. Zanima me u kojim ste programima radili zgrade i sve ostalo. Inače se bavim 3D modelovanjem ali u mašinskim programima (SolidWorks) pa postoji li mogućnost da se to iskoristi za detaljnu izradu samo nekog grada sa svim saobraćajnicama ali i vjerno prikazanim zgradama, drvećem i slično?
djeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 8:13   #1090
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Hvala u moje ime.

Osnovu 3D modela, tj sirovi (ja ga zovem "mrtav") model mozete praviti u cemu vam je volja, moze i 3D Studio Max moze i Maya moze sta god vam dodje pod ruku ALI jednog momenta cete taj 3D model MORATI ucitati u program pod nazivom Blender koji mora da ima neki od dodataka za exportovanje u format koji igri odgovara. Ja sam licno koristio Blander2SCS (ili kako se vec zvase) plugin ali se nedavno pojavio i zvanican SCS-ov plugin "SCS Tools" se valjda zove. On je meni licno prekomplikovan i zato sam ja koristio "Blender2SCS".

E sad, kao sto rekoh, finalni posao (ja to zovem "ozivljavanje modela" a tu spada: dodavanja "dummy" objekata, triangulacija, namestanje textura, pripremanje modela u SCS format [ima to jako mnogo posla za one koji misle da je lako ukrasti tudji 3D model]) se MORA odraditi u Blenderu. A za to postoji brdo video tutorijala na netu.

Sta sve spada u 3D objekat koji se moze napraviti Blenderom i ucitati u igru:
-vozila (AI vozila ali moze i vozilo koje vozi igrac stim da se instrument tabla i volan mora ukrasti od nekog postojeceg modela)
-delovi vozila (ovo vazi samo za vozilo koje igrac vozi)
-svi nepokretni objekti (u igri se zovu "model": kuce, zgrade, spomenici, prodavnice...)
-neki od pokretnih objekata (u igri se zovu "mover": avioni, posebna vozila, td...)
-saobracajni znakovi

Ono sto ne moze da se napravi u Blenderu:
-putevi (igra funkcionise tako sto ima sliku - teksturu asfalta koju lepi na interno generisane 3D objekte puta, a te puteve "crta" moder preko map editor dela igre)
-raskrsnice
-utovarno/istovarna mesta
-komplet gradovi (gradovi se prave u map editoru postavljanjem modela, movera, utovarno/istovarnih mesta, puteva, raskrsnica, saobracajnih znakova...)

I na kraju jedan specijalan program se koristi a on se zove "Notepad"
Svi ga imaju u Windows-u. Sa njim se moraju editovati/kreirati .sii fajlovi.

Dakle ko zeli da pravi posebnu mapu ili deo mape mora da ima spremne 3D modele (ili ce ih sam praviti ili ce mu neko drugi pripremiti) onda uz svaki 3D model mora da ima spremne popratne .sii fajlove i tek onda moze da udje u map editor da to sve postavlja na mapu.

Za sve ostale nedoumice i detalje imate Google i Youtube.

P.S.
E da, umalo da zaboravim da vam treba jos jedan program za kraj, odnosno neki od ovih:
Total Commander
WinZip
7Zip

Da bi mod upakovali u nekompresovani .zip file.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 10:27   #1091
djeda
Član
 
Član od: 8.1.2007.
Poruke: 41
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Hvala na iscrpnom odgovoru, ako dam dobro razumeo grad modelovan u ušminkan u Blenderu se importuje u map editor. A treba li u Blenderu modelovati pumpe, znakove i table ili se to odradi naknadno u map editoru?
djeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 16:14   #1092
Lucarr
Novi član
 
Član od: 17.6.2015.
Poruke: 1
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Pozz skino sam beta verziju,ali moze li full verzija dokle ste stigli?
Lucarr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 22:46   #1093
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
djeda kaže: Pregled poruke
Hvala na iscrpnom odgovoru, ako dam dobro razumeo grad modelovan u ušminkan u Blenderu se importuje u map editor. A treba li u Blenderu modelovati pumpe, znakove i table ili se to odradi naknadno u map editoru?
Ne! Grad se ne moze modelovati odjednom! Ocigledno niste pazljivo procitali moj odgovor. Ovaj ce biti poslednji na ovu temu.

Grad se pravi tako sto se MORA izradjivati model po model. Kasnije se udje u map editor, iscrtaju se prvo putevi pa se onda postavljaju modeli jedan po jedan.
Pumpa se takodje ne moze praviti u Blenderu. Tacnije, ni jedan obejekat po kome se krecu vozila se ne moze praviti u Blenderu: putevi, tuneli, pumpe, raskrsnice, utovarno-istovarna mesta, trajekti... (ne znam sta sve) zato sto Blender nema mogucnost da exportuje .ppd file (ako se dobro secam ekstenzije) u kome su putanje kretanja AI vozila.

Sto se tice pitanja da li ce biti novijih verzija mape, molim vas da pazljivije procitete par poslednjih poruka na ovoj temi.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2015, 21:38   #1094
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Mislio sam da ce se ovo ispraviti ova greska u prevodu,ali ona ostaje ista u svim verzijama.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture2.PNG
Viđeno:	501 puta
Veličina:	59,6 KB
ID:	52675  
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2015, 13:36   #1095
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Arrow Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Nije to do mape, nego do same igre, prevod u samoj igri. To ti je za glavnu temu o igri.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 15:19   #1096
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Ma znam ja da nije to do mape ,nego kad je vec prevedeno sve steta da se ostavi ova greskica koja nikako prevodioci nisu prepravili a bode oci cim pokrenem igru.
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2016, 16:24   #1097
Патриота
Novi član
 
Član od: 4.3.2015.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Ех, када би неко ко зна некада на ову феноменалну мапу додао још неколико градова.....
Патриота je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Offline mapa Srbije (i Evrope)? ZoNi Programi za mobilne telefone 12 28.4.2013 15:31
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konferencija mladih lidera iz dijaspore i Srbije 2011, Beograd, 15. i 16. jul Dukes Dešavanja i događaji 7 9.7.2011 17:05
GPS mapa Srbije Alek92 Programi za mobilne telefone 52 20.8.2009 22:06
Projekat: GNU/Linux mapa Srbije Eni Slobodni softver 18 20.5.2008 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com