Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2008, 22:32   #801
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Shto je mocnog izgleda taj kub-m
Da to je inace ako neko pita nas sistem za srednji domet.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 22:36   #802
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Avioni

I nas sistem za velike daljine Neva-m. Dva raketna diviziona naoružana sistemom S-125M Neva-M nalaze se u sastavu 250. raketne brigade PVO. Divizioni Neva-M su od 1982. do reorganizacije sprovedene 2007. godine bili razmešteni u prsten oko Beograda, sa zadatkom odbrane šireg rejona glavnog grada. Tokom odbrambene operacije 1999. godine pripadnici 3. diviziona oborili su po jedan avion F-117А i F-16C iz sastava RV SAD.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	_DSC4438.JPG
Viđeno:	33 puta
Veličina:	69,8 KB
ID:	23547   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	lanser 5P73 za RS PVO Neva-M.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	54,4 KB
ID:	23548  

Poslednja ispravka: paulvandyk68 (17.8.2008 u 22:45)
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 22:53   #803
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Nisam ja rekao da su ih oborili sa strelom vac sam time hteo da pokazem kolko su ameri dobri u tome da nesto prikriju .Kao npr. u Iraku pre bombardovanja u pustinji Ruski tenk T-80 koji smo mi pravili po licenci bio bolji od Americkih M1A1 Abrams-a ali su ipak nas stavili na 2. mesto .
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 22:55   #804
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
MareZinjo kaže: Pregled poruke
Nisam ja rekao da su ih oborili sa strelom vac sam time hteo da pokazem kolko su ameri dobri u tome da nesto prikriju .Kao npr. u Iraku pre bombardovanja u pustinji Ruski tenk T-80 koji smo mi pravili po licenci bio bolji od Americkih M1A1 Abrams-a ali su ipak nas stavili na 2. mesto .
Pa sta si mislio da ce da kazu da je strani proizvod bolji od njihovog. Decko znas li koliko tamo ulazu u ratnu opremu, pa da jos neko sa strane bude bolji od njih. I nije m-80 nego m-84. Drzi se teme.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 4:14   #805
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
Ja sam rukovao tim stvarima a ti? Ako nisi onda nisi kompetentan da potires moje tvrdnje
I ja sam pucao iz snajperske puške, pa nisam baš kompetentan da drugima držim predavanja. Šta, kao Strela nije sposobna da obori neku savremenu borbenu letelicu? A na koju je foru Neva koja je isto tako matora zveknula F-117? Daleko je Strela od neupotrebljivog kakvom je ti predstavljaš. Nije poslednja reč borbene tehnike, ali pod pravim okolnostima je vrlo upotrebljiva.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 4:18   #806
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Avioni

Ja nemam pojma o vecini tih vojnih stvari . Mada mi je zanimljivo kad se prepirete. Dajte neke slike usput. A i neki video na youtube-u nije na odmet.
A mozete i neke zanimljive textove da ubacite (kao sto i sad radite, samo cesce), tipa ovaj je bolji od ovog itd...
Aaa iskustva cenim posebno .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 11:57   #807
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
A na koju je foru Neva koja je isto tako matora zveknula F-117?
Zapravo pukovnik Zoltan Dani je izvrsio jednostavnu ali genialnu modifikaciju na raketama i to mu je omogucilo da ih vidi na radaru na nekoliko sekundi dovoljno da se ispali nekoliko raketa .Cak sam citao da F-117 nema radar warning indicator tako da je jedino upozorenje pilotu bila sama rakete dok leti ka njemu . Zoltan nikad nije odao sta je uradio tog dana mada ima mnogo predpostavki .Takodje je zanimljivo sto je on hteo da upozna pilota kog je oborio i saznao je da je on poreklom iz Slovenije. I ameri naravno opet da to malo zataskaju kao videli su ga na radaru jel je padala kisa tog dana .
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 12:06   #808
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Avioni

^^Brate f-117 je vidjen na radaru 4 sekunde kada je testirao otvarace za bombe!
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 12:12   #809
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

To je bilo retoričko pitanje, pošto on tvrdi da je zbog zatarelosti Strela neupotrebljiva, a ja sam Nevu naveo samo kao primer kako se i sa zastarelom opremom kada se poklope okolnosti može uraditi mnogo.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 15:42   #810
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
I ja sam pucao iz snajperske puške, pa nisam baš kompetentan da drugima držim predavanja. Šta, kao Strela nije sposobna da obori neku savremenu borbenu letelicu? A na koju je foru Neva koja je isto tako matora zveknula F-117? Daleko je Strela od neupotrebljivog kakvom je ti predstavljaš. Nije poslednja reč borbene tehnike, ali pod pravim okolnostima je vrlo upotrebljiva.
Jos kada bi ti shvatio sta je mali a sta veliki domet. Pa normalno je da sistem Neva-M nesto i obori covece, ako te neko pita ona i nepogadja direkto u metu nego explodira u blizini. Kod strele 2m je losa situacija kada se ispali ziroskop mora da odradi svoje, a helikopteri bacaju mamce i mamce avioni takodje tako da neznam dali uspevas da me pratis. Neva-M se rucno navodi na cilj i manje su sanse da je mamac odvuce.Ovom spravicom se sistem Neva-m navodi na cilj.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC_4149.jpg
Viđeno:	35 puta
Veličina:	27,8 KB
ID:	23557  
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 15:50   #811
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Avioni

dužina: 5.948 mm
startna masa: 952,7 kg
masa bojne glave: 72 kg
masa eksplozivnog punjenja: 42 kg
brzina leta rakete na kraju aktivnog dela putanje: oko 700 m/s

Protivavionske rakete 5V27U/D
Rakete za Neva-m sisteme.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 16:07   #812
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Lock On: Modern Air Combat

samo da se osvrnem na ovu neistinu.
Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Američka vojska je daleko najbolja i najmodernija vojska na svetu. Samo su oni u stanju voditi rat bilo gde i bilo kada (što nažalost i čine, ali to nije tema ovog foruma).
američka vojska nije ni najbolja ni najmodernija vojska na svetu. samo je vojska najmoćnije države na svetu. zbog toga je i najnabudženija. ali kao što se kaže "boj ne bije svijetlo oružje, već ga bije srce u junaka", tako i ovde važi. zamišljam da izrael poseduje vojnu moć ekvivalentnu američkoj. koliko bi se oni drndali sa Irakom, Afganisatanom? da li bi sebi dozvolili Vijetnam, zaliv svinja, somaliju i Kosovo tj. Srbiju?

sama tehnika ne znači mnogo kada se ne upotrebljava pametno ili kada se koristi tamo gde za njom nema potrebe. pushke sa zglobovima ne vrede mnogo u brdskoj borbi, avioni nanose više štet nego koristi u sukobu u urbanoj sredini...

američka vojska ima čitavu drugu polovinu 20. veka ratnog iskustva, pa im to ništa ne pomaže. ponekad zaista pomislim kako je njihova komanda sastavljena od samih debila. jeste, imaju oni sjajnih operacija, ali sjajno vodjen rat im je nepoznanica. čak je iskrcavanje na normadniju i operacija overlord više delo jednog briljantnog engleskog generala i jednog premijera nego američki plan.

sad imate slučaj sa gruzijom koju je rusija za nekoliko dana bacila na kolena, uprkos činjenici da su gruzini godinama dobijali američku pomoć i da su bili njihovi najodaniji saveznici (skoro naleteh na podatak da osim u Albaniji, bilbordi sa Bušovim likom se nalaze još jedino u Tbilsiju). amerikanci jednostavno nemaju ovakav angažman protiv neke zemlje koju je za vreme hladnog rata podržavao SSSR, gde god da su došli zapeli su po nekoliko godina, ili meseci, sjajno ****avajući efikasan rat. baš kao i nemačka u oba svetska rata.

sa druge starne, Moše Dajan je mogao da ih nauči par stvari o tome kako se rat vodi. al da li ga nisu slušali, ili nisu skapirali o čemu on govori nije mi poznato.

ukratko, američka vojska je daleko od toga da se nazove najboljom. ta titula verovatno pripada Izraelu.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 16:14   #813
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Ja ne znam što se meni obraćaš kao da nikad ništa nisam čuo o PVO sistemima? Da, znam da je Neva vođena, a Strela samonavođena raketa i da im je princip vođenja potpuno različit (radarski naspram IC) i isto tako znam da su im dometi i ostale performanse bitno različiti, ali ja ne upoređujem ova dva sistema po performansama nego po godištu. Strela (i uopšte sve IC samonavođene rakete) imaju prednost u tome što se lansiraju sa relativno malih rastojanja, iz zasede i "hvataju na prepad". Pilot letelice ne može da zna da je zahvaćen i da je na njega lansirana IC raketa sem ako je vizuelno ne uoči ili ako mu neko od kolega to ne javi, a s obzirom na male razdaljine sa kojih se Strela lansira, preostaje mu malo ili nimalo vremena da reaguje. Jeste glava za vođenje osetljiva i podložna ometanju (naročito aktivnim IC ometačima), pa je shodno tome i procenat uspešnih pogodaka relativno nizak, ali u sadejstvu sa PVO artiljerijom i/ili još nekoliko drugih Strela koje se lansiraju iz različitih pravaca, šanse za pogodak su sasvim pristojne. I veruj mi, nisi jedini koji je imao prilike da koristi Strelu, na ovoj temi ima i aktivnih PVO oficira i borbenih pilota koji se ne bi složili sa tobom. Ako pročitaš temu od početka, videćeš ko su, ja neću da im izigravam advokata.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 4:08   #814
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Lock On: Modern Air Combat

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke


rusija za nekoliko dana bacila na kolena...

...ukratko, američka vojska je daleko od toga da se nazove najboljom. ta titula verovatno pripada Izraelu.
Nekoliko dana? Misliš za 5 sati koliko im je trebalo da se ukrkaju u obje otcijepljene repubilke?
Za Izrael se slažem, jbt, opkoljeni sa svih strana, 3 zemlje krenu sa ofanzivom protiv nj. i uspjednu da se odbrane i krenu u kontra napad. Čak mislim da su opkolili jedan mirovni bataljon JNA koji se je na kraju predao, i eskortovan je ka moru i nazad u Jugu..
Izraelska vojska inače ima oko 120 borbenih aviona, a među njima ima i prapravljenih putničkih...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 5:36   #815
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Lock On: Modern Air Combat

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Izraelska vojska inače ima oko 120 borbenih aviona, a među njima ima i prapravljenih putničkih...
Svaki avion koji tamo leti je borbeni/izviđački...nemaju oni mesta ni vremena za zezanje! Svaki mogući respekt njihovoj armiji, tako se brani država!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 15:55   #816
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Lock On: Modern Air Combat

@paulvandyk68:

Oko Strele2M. Nije zastarela tako kako ti kazes, i danas ona je vrlo upotrebljiv sistem samo treba znati koji tip cilja se kako gadja. Zato sam i napisao da se gadja sa vise raketa i sa vise mesta da bi se uhvatio cilj u unakrsnu paljbu. Cime god da je opremljen He on nije opremljen kao avion, njegov sistem ometanja je drugacijeg tipai nacina dejstva, manjih je mogucnosti a i sama platforma je manjih letnih karakteristika. Usput receno, nisam gadjao strelom ni iglom ali znam momka koji je to "praktikovao" 99te, i to sa oba sistema Igla i Strela (inace oficir). Interesantan podatak koji je dao je da je Strela dosta efikasnija od Igle pri gadjanju krstarecihi projektila. Dakle, ima ona jos zivota (pod uslovom da je ministar odbrane ne unisti uz izgovor da ne padne teroristima u ruke).

@MareZinjo:

F117 je oboren tako sto je tu primenjeno gomila resenje i preklapanja podataka uz neke manje modifikacije i modernizacije. Stari radari na sistemima Neva su radili u metarskom opsegu, povuceni zvanicno davno ali su uvek bili tu zbog obuke i za nedaj boze. Oni lepo vide F117, sta da se radi, kada je pravljen nije bilo stealth tehnologije pa verovatno neko zaboravio da kaze da netreba da vide F117. Americki radar ( sad koja bese oznaka nisam siguran) je centimetarskog opsega i on ne vidi staealth avione. Preseci podatke sa ta dva radara i imas podatak koji cilj je viska i to je garant stealth. Iskoristi termoviziju za akviziciju pre lansiranja da usmeris rakete, lansiraj i pali radare samo toliko koliko im treba da zahvati nisanski radar cilj i navede raketu i to je to. Inace, F117 ima jedan od najboljih RWR jer je njegov nacin letenja da registruje radare i da proracuna zone u kojima je najmanja verovatnoca zahvata aviona. Nema tu nikakva 4 sekunda provere otvaranja bomboluka i sl, to se u ratu neradi.

@dkdnt:

U Gruziji je sukob dve doktrinerva je americka koja kaze mala profesionalna armija dobro opremljena koja odradi posao za par dana. Ono posle toga je diovlaci na teren dodatne snage iz rezerve jer nemas ljudi da kontrolises teritoriju. Tu nema odbrane, samo napad. Ruska doktrina je dovoljno ljudi da se zavlada teritorijom od pocetka, dakle masovni napad ili odbrana. Sto nemas i tehnici lako nadoknadis u broju. To im je iz istorije, T34 nije bio bolji od nemackih Tigar tenkova (nemci su bili tehnicki bolji, poznata je izjava nemackih inzinjera da T34 kod njih nebi prosao nikada ni najgoru kontrolu kvaliteta), ali je njihov broj odradio posao (uz neke prednosti koje su znali da iskoriste). Izrael je kombinacija te dve doktrine, jake profi jedinice opremljene najmodernijim oruzjem kao udarna pesnica i velika rezerva koja obezbedjuje kontrolu teritorije i koja se stalno obucava. Elem, neko ce iz ovoga da izvuce pouku, neko ce da cuti kao kod nas i to je tako. Ako mene pitas, mislim da je bolje da smo lepo ko ljudi unajmili Izraelske oficire da nam kazu sta i kako, nego sto su doveli britanske ucenike (i nije bas neko na koga treba da se ugledamo).

I da. usput receno, Izrael ima dosta vise aviona od pomenutih 120. Ima samo zadnje verzije F16 100 komada i njih je platio 4.5 milijardi dolara, bez neke elektronike(ubacuju svoju, bas me interesuje sto) i bez nesto mnogo delova, i bez oruzja(stavljaju svoje rakete). Gde su stariji F16, pa F15, pa F4 koji je i dalje u naoruzanju, pa gde je Kfir (on je u rezervi)? Oni su vrlo ozbiljna drzava koja se oko nekih stvari ne igra i zna da ako ne plati na mostu ima da plati na cupriji i to bar dva puta skuplje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 16:15   #817
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Lock On: Modern Air Combat

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke

I da. usput receno, Izrael ima dosta vise aviona od pomenutih 120. Ima samo zadnje verzije F16 100 komada i njih je platio 4.5 milijardi dolara, bez neke elektronike(ubacuju svoju, bas me interesuje sto) i bez nesto mnogo delova, i bez oruzja(stavljaju svoje rakete). Gde su stariji F16, pa F15, pa F4 koji je i dalje u naoruzanju, pa gde je Kfir (on je u rezervi)? Oni su vrlo ozbiljna drzava koja se oko nekih stvari ne igra i zna da ako ne plati na mostu ima da plati na cupriji i to bar dva puta skuplje.
Ja sam to u novinama pročitao, novine svašta kažu (za avione).
Ne samo da je ozbiljna država, nego im ozbiljno prijeti nestanak s obzirom da se 90% arapa kunu da će uništiti izrael...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 16:29   #818
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Avioni

F117 je oboren tako sto je tu primenjeno gomila resenje i preklapanja podataka uz neke manje modifikacije i modernizacije. Stari radari na sistemima Neva su radili u metarskom opsegu, povuceni zvanicno davno ali su uvek bili tu zbog obuke i za nedaj boze. Oni lepo vide F117, sta da se radi, kada je pravljen nije bilo stealth tehnologije pa verovatno neko zaboravio da kaze da netreba da vide F117. Americki radar ( sad koja bese oznaka nisam siguran) je centimetarskog opsega i on ne vidi staealth avione. Preseci podatke sa ta dva radara i imas podatak koji cilj je viska i to je garant stealth. Iskoristi termoviziju za akviziciju pre lansiranja da usmeris rakete, lansiraj i pali radare samo toliko koliko im treba da zahvati nisanski radar cilj i navede raketu i to je to. Inace, F117 ima jedan od najboljih RWR jer je njegov nacin letenja da registruje radare i da proracuna zone u kojima je najmanja verovatnoca zahvata aviona. Nema tu nikakva 4 sekunda provere otvaranja bomboluka i sl, to se u ratu neradi.

Kada kazes nas radar na koji tip mislis? Starih radara ima dosta budi precizniji. Dali mislis na p-18 ili s-600 ako si uopste video nesto tako? Ukoliko nisi evo ti njihov izgled na slici.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	16.jpg
Viđeno:	21 puta
Veličina:	54,0 KB
ID:	23582   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Antena osmatraca1.jpg
Viđeno:	20 puta
Veličina:	53,3 KB
ID:	23583  

Poslednja ispravka: paulvandyk68 (20.8.2008 u 16:37)
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 20:31   #819
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Lock On: Modern Air Combat

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@paulvandyk68: To im je iz istorije, T34 nije bio bolji od nemackih Tigar tenkova (nemci su bili tehnicki bolji, poznata je izjava nemackih inzinjera da T34 kod njih nebi prosao nikada ni najgoru kontrolu kvaliteta), ali je njihov broj odradio posao (uz neke prednosti koje su znali da iskoriste).
T-34 nije ni bio zamišljen da bude bolji od nemačkih tigrova. T-34 se pojavio na samom početku rata i bio je bolji od svih tenkova koje je Wermacht tada imao na raspolaganju (ako se ne varam, tada su došli do PzKpfW IV). Tigar se pojavio tek na samom kraju 42e godine, a u većim brojevima tek sredinom 43e. Tada su rusi već imali teške tenkove koji su se mogli nositi sa Tigrovima.. T-34 je stalno poboljšavan tokom čitavog rata i zaslužen status najboljeg tenka WW II proizlazi iz kombinacije njegove vatrene moći, oklopne zaštite i pokretljivosti. Nikako ne iz brojčane nadmoći..
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 20:37   #820
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Lock On: Modern Air Combat

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
T-34 nije ni bio zamišljen da bude bolji od nemačkih tigrova. T-34 se pojavio na samom početku rata i bio je bolji od svih tenkova koje je Wermacht tada imao na raspolaganju (ako se ne varam, tada su došli do PzKpfW IV). Tigar se pojavio tek na samom kraju 42e godine, a u većim brojevima tek sredinom 43e. Tada su rusi već imali teške tenkove koji su se mogli nositi sa Tigrovima..
Da zato je Tiger 2 Kingtiger dobio oblu kupolu na uzor t-34/85. Uvideli su Nemci neke odlicne strane kod Ruskog tenka. Desavalo se da se granata rikosetira kada je dolazila u dodir sa kupolom, zahvaljujuci njenoj obloj izradi.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com