Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Gde bi ulozili tesko zaradjene pare?
Nitendo Wii 76 24,52%
Xbox360 81 26,13%
Playstation 3 153 49,35%
Glasova: 310. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2007, 18:23   #241
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Hoćeš da kažeš da je potrebno više vremena usnimiti žive likove nego napraviti virtuelno okruženje sa animiranim karakterima? Pa znaš li ti da je Blizzardovim animatorima trebalo godinu dana da naprave nekoliko animacija za Frozen Throne!
Definitivno nisi u pravu, te priče o lakoći programiranja koje gura Microsoft znače samo da programeri neće trošiti ogromnu količinu vremena na neke banalnosti na koje su morali gubiti vreme pre desetak godina zbog ograničenja programskog jezika i primitivnog DirectX API-ja, ali će trošiti ogromnu količinu vremena na programiranje realistične fizike, shader rutina, optimizaciju, animatori će pljuvati majčino mleko da bi napravili maksimalno realistične scene itd.
Na više mesta sam pročitao izjave vodećih programerskih timova, uključujući Epic i id Software, i situacija je daleko od "sedneš, ukucaš a ono sve samo radi". Nikako ne može biti lakše isprogramirati višejezgarni procesor i grafiku sa unificiranim šejderima i stotinama miliona tranzistora, od jednojezgarnog procesora i fixed-function akceleratora od pre 5-6 godina, ma koliko se Sony ili MS trudili da svoje API-je dignu na što viši nivo. U stvari moguće je, ali ćeš dobiti nešto tipa Gothic 3, kome neće biti dovoljno ni šleper RAM-a. Ne čeka se Crysis zato što ne postoji dovoljno jaka grafika da ga istera (jer postoji), nego što ljudi gube ogromno vreme na optimizaciju i maksimalno iskorišćenje hardvera.
Ja nisam ni pricao o optimizaciji/ciscenju od bagova, koja je poslednja stepenica pred izdavanje igre, vec o tome da je hardver danas jaci i da je na njemu moguce uraditi vise za manje vremena. Ako posmatras relativno, uvek je trebalo u proseku 2-3 godine za razvitak prosecne solidne kompjuterske igre. Ono sto ja pricam je da je utroseno programersko vreme smanjeno u odnosu na ranije razvitkom softverskih resenja, ali da je hardver poskupeo (uznapredovao) i zakomplikovao se (kao sto si ti i rekao).

Ali, dobro. Ne bavim se razvojem igara, tako da ne mogu da se raspravljam dalje. Ja samo pricam sta sam cuo od drugih koji su upuceniji u tu problematiku...
JCDenton je offline  
Stara 30.3.2007, 18:38   #242
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Razmisli malo, ako je danas lakše i brže napraviti igre, zašto se onda čeka na njih i po 1-2 godine da izađu? Iz generacije u generaciju igre postaju sve teže i skuplje za pravljenje, što je jedan od najvećih ako ne i najveći razlog zašto ekskluzive postaju retkost.
Ocelot je offline  
Stara 30.3.2007, 18:45   #243
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Razmisli malo, ako je danas lakše i brže napraviti igre, zašto se onda čeka na njih i po 1-2 godine da izađu? Iz generacije u generaciju igre postaju sve teže i skuplje za pravljenje, što je jedan od najvećih ako ne i najveći razlog zašto ekskluzive postaju retkost.
Pa, dobro, kao sto rekoh ne bavim se game development-om, tako da mogu reci da mozda i nisam upravu...

Al' odosmo off-topic, bre...
JCDenton je offline  
Stara 30.3.2007, 18:56   #244
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
" Sony prodao 650.000 konzola za dva dana". Pa, sta. Jesi li cuo za ono "early adopters of technologlical innovations"?
Napisao sam: "Sony je prodao 650.000 konzola za dva dana, dok je Microsoftu trebalo mesec dana." To onda baca tvoju tvrdnju u vodu da će Sony propasti. Po tvojoj logici, to znači da X360 možemo otpisati.

Citat:
Pa, moze svaki kompjuter da se koristi u pronalazenju leka za razne bolesti. Sta je toliko revolucionarno u Sony-jevoj ideji osim da jos vise izreklamira svoj proizvod?
To da PS3 radi to mnogo brže. Jesi li uopšte i pogledao onaj link što sam ti dao? Izgleda da nisi.

Citat:
Osim brzih ucitavanja, koje su to jos mnoge druge prednosti? Grafika je toliko minimalno unapredjena da stvarno ne zasluzuje da se o tome prica, a trebalo im je toliko da prebace Oblivion na PS3. Brza ucitavanja su pre plod optimizacije samog koda igre, a ne boljeg hardvera PS3 konzole.
Prvo si rekao da je PS3 jači, a sad da nije nego je samo bolje optimizovan. Odluči se šta je od ta dva.

Citat:
Od ovih ostalih igara koje si naveo, nijedna ne izgleda nista bolje od jednog BioShock-a ili Gears Of War-a.
Da ponovim: GoW i BioShock su igre druge generacije. Motorstorm, Ressistance i druge su igre prve generacije a već su im se približile. Eto ti još jednog dokaza da je Cell sasvim dobar za igranje igara.
Ocelot je offline  
Stara 30.3.2007, 19:12   #245
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

@Ocelot:

Da, ali je Sony imao MNOOOGO vecu fan bazu u Evropi od Micro$ofta i njegovog XBOX-a, tako da tvoja tvrdnja da drzeci se moje logike treba otpisati XBOX 360 ne stoji. Pre ce biti obrnuto. Uzmi u obzir samo koliko je ljudi kupilo konzolu da bi je prodalo na e-bay-u, plus i cinjenicu da su svi priznali da su ocekivali mnogo vece redove ispred prodavnica u Evropi (sto se naravno nije dogodilo).

Gledao sam link. I? Jesi li ti uzgred cuo za [B]SETI@home[/B].?

Jaoj, bre!!! Nisam rekao da je PS3 jaci, pa to porekao, vec sam rekao da je KOD IGRE optimizovan (napisan na efikasniji nacin), sto je dovelo do brzeg ucitavanja. Ja sam svojevremeno skinuo patch za igru Max Payne 2 i nivoi su se ucitavali brze za 50%. Dakle, to sto su se nivoi ucitavali brze je posledica patch-a (efikasnijeg softvera), a ne mog hardvera (koji je ostao isti).

Ajde, vise dosta sa tim "prva generacija", "druga generacija". Pa, ako te igre izgledaju fenomenalno danas, sta ce to programeri da unaprede (a da bude vidljivo) u igrama druge generacije? Naravno da ce biti razlike, ali daleko od toga da PS3 moze mnogo bolje od ovoga sto trenutno prikazuje. On je DirectX9 generacija hardvera, a isti je dostigao vrhunac. Crysis ce izgledati verovatno bolje od vecine igara sa PS3 konzole...

Poslednja ispravka: JCDenton (30.3.2007 u 19:32)
JCDenton je offline  
Stara 30.3.2007, 19:55   #246
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Da, ali je Sony imao MNOOOGO vecu fan bazu u Evropi od Micro$ofta i njegovog XBOX-a, tako da tvoja tvrdnja da drzeci se moje logike treba otpisati XBOX 360 ne stoji. Pre ce biti obrnuto. Uzmi u obzir samo koliko je ljudi kupilo konzolu da bi je prodalo na e-bay-u, plus i cinjenicu da su svi priznali da su ocekivali mnogo vece redove ispred prodavnica u Evropi (sto se naravno nije dogodilo).
PS3 na Ebayu niko nije tražio zato što je bilo milion konzola u prodavnicama. Hoćeš da kažeš da je PS3 u Evropi imao slab prijem? Definitivno moraš češće da čitaš vesti.

Citat:
Gledao sam link. I? Jesi li ti uzgred cuo za [B]SETI@home[/B].?
Naravno da sam čuo i šta sad hoćeš da mi kažeš? Ja ti govorim kako PS3 mnogo brže obrađuje podatke od PC. Pogledaj statistike

Citat:
Jaoj, bre!!! Nisam rekao da je PS3 jaci, pa to porekao, vec sam rekao da je KOD IGRE optimizovan (napisan na efikasniji nacin), sto je dovelo do brzeg ucitavanja. Ja sam svojevremeno skinuo patch za igru Max Payne 2 i nivoi su se ucitavali brze za 50%. Dakle, to sto su se nivoi ucitavali brze je posledica patch-a (efikasnijeg softvera), a ne mog hardvera (koji je ostao isti).
To onda govori da Cell i nije toliko težak za rad kao što neki pričaju.

Citat:
Ajde, vise dosta sa tim "prva generacija", "druga generacija". Pa, ako te igre izgledaju fenomenalno danas, sta ce to programeri da unaprede (a da bude vidljivo) u igrama druge generacije? Naravno da ce biti razlike, ali daleko od toga da PS3 moze mnogo bolje od ovoga sto trenutno prikazuje. On je DirectX9 generacija hardvera, a isti je dostigao vrhunac. Crysis ce izgledati verovatno bolje od vecine igara sa PS3 konzole...
Ne mogu da verujem da možeš ovako da lupaš. Ovo je tek početak onoga što ćemo da vidimo. Bolje promeni zanimanje. Na ta tvoja proročanstva bi se mnogi nasmejali kada bi videli šta si napisao.
Ocelot je offline  
Stara 30.3.2007, 20:12   #247
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Hvala ti! Nisam znao da je PS3 jaci od PC racunara. Prosvetlio si me. Ja govorim da to sto Sony radi nije nista novo. I samo to tvrdim. Niti tvrdim da je lose, niti da je dobro. End of story. Nemoj mi u usta trpati nesto sto nisam rekao.

Sto se tice prijema u Evropi, bolje ti citaj vesti, jer ja jesam:

http://www.igniq.com/2007/03/londone...p-for-ps3.html

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/6485483.stm

http://blogs.guardian.co.uk/technolo...a_exposed.html

http://www.siliconrepublic.com/news/...yid=single8004

http://www.dvorak.org/blog/?p=10584

http://www.pcpro.co.uk/news/108609/l...station-3.html

http://www.flickr.com/photos/fozi999/429443942/ Slika vredi hiljadu reci...


A, jeli? A kada je Cell toliko mocan, i kada su developeri imali dodatnih 7 meseci da konvertuju igru, kako onda grafika na PS3 ne "razbija" grafiku na PC-ju ili XBOX 360 konzoli? Gde ode sva ta moc...? A, ako je tako lako raditi na Cell-u, zasto se igre za PS3 odlazu u beskonacnost (MGS4, novi Final Fantasy)? Losa karma, sta li je....

A sta cemo to da vidimo? Zar ti stvarno mislis da ovo sto PS3 sada pokazuje nije nista, a da tek kasnije dolaze prave stvari??? Ne budi smesan! RSX je, bre, malo poboljsani geforce 7800GT i u pitanju je DirectX9 tehnologija! Kao sto sam napomenuo, moracu da ponovim jel ti izgleda i ne citas bas sve sto ja pisem: BICE razlike izmedju te famozne "prve i druge generacije igara", ali da li je moguce da ti mislis da ce te razlike da budu toliko velike da ce u potpunosti zaseniti ovo sto sada gledamo na monitorima?

Ne znam cime se ti bavis, ali ja svoju profesiju ne bih menjao...

Poslednja ispravka: JCDenton (30.3.2007 u 20:40)
JCDenton je offline  
Stara 30.3.2007, 21:06   #248
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Hvala ti! Nisam znao da je PS3 jaci od PC racunara. Prosvetlio si me. Ja govorim da to sto Sony radi nije nista novo. I samo to tvrdim. Niti tvrdim da je lose, niti da je dobro. End of story. Nemoj mi u usta trpati nesto sto nisam rekao.
Ne kažem da radi nešto novo, već da to isto radi mnogo bolje.
Evo ti još neki podaci: http://kotaku.com/gaming/folding%40h...ome-246543.php

Citat:
Sto se tice prijema u Evropi, bolje ti citaj vesti, jer ja jesam:

http://www.igniq.com/2007/03/londone...p-for-ps3.html
A meni se sve čini da si pročitao ono što si hteo da vidiš. Razlog slabe posete je taj što su ljudi već rezervisali svoju konzolu i nema potrebe da stoje cele noći da bi je uzeli. Evo ti pa čitaj nešto što je bitno:
http://www.mcvuk.com/news/26261/Reco...d-at-UK-launch
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=74689
http://translate.google.com/translat...language_tools
http://ps3.ign.com/articles/777/777163p1.html

Ovo su još malo stariji linkovi. Videćemo koliko je još posle ovoga prodato.

A taj Microsoftov pokušaj sa "XBox loves you" mi izgleda pomalo patetično, a tebi? Uostalom, kako može mašina da me voli?

Citat:
A, jeli? A kada je Cell toliko mocan, i kada su developeri imali dodatnih 7 meseci da konvertuju igru, kako onda grafika na PS3 ne "razbija" grafiku na PC-ju ili XBOX 360 konzoli? Gde ode sva ta moc...
To je ono o čemu smo ti i ja i voodoo pričali u prethodnim porukama. Pravljenje igre za konzole nove generacije je veoma težak i zahtevan posao. Ali, zato kad se pojave biće vredne čekanja.

Citat:
A sta cemo to da vidimo? Zar ti stvarno mislis da ovo sto PS3 sada pokazuje nije nista, a da tek kasnije dolaze prave stvari??? Ne budi smesan! RSX je, bre, malo poboljsani geforce 7800GT i u pitanju je DirectX9 tehnologija!
Nije ti ovo PC. Konzole funkcionišu malo drugačije.

Citat:
Kao sto sam napomenuo, moracu da ponovim jel ti izgleda i ne citas bas sve sto ja pisem: BICE razlike izmedju te famozne "prve i druge generacije igara", ali da li je moguce da ti mislis da ce te razlike da budu toliko velike da ce u potpunosti zaseniti ovo sto sada gledamo na monitorima?
Čitam ja odlično, ali ti izgleda ne znaš da postoji mnogo više od igara prve i druge generacije. Prilično sam siguran da će biti vidljive razlike, kolike ne znam.
Ocelot je offline  
Stara 30.3.2007, 21:16   #249
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
JCDenton kaže: Pregled poruke
BICE razlike izmedju te famozne "prve i druge generacije igara", ali da li je moguce da ti mislis da ce te razlike da budu toliko velike da ce u potpunosti zaseniti ovo sto sada gledamo na monitorima?
Prva generacija Xbox 360 igara.

SLIKA 1

Druga generacija Xbox 360 igara.

SLIKA 2

Razlika je ocigledna i "zasenujuca".

Poslednja ispravka: voodoo_ (7.4.2007 u 23:07)
Densetsu je offline  
Stara 30.3.2007, 22:10   #250
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

@Densetsu

E, nasao si sta ces da poredis. Unreal 3 engine (Gears Of War, na slici) je verovatno najsavrseniji engine danasnjice (dok se ne pojavi Crysis, barem), a poredis ga sa Call Of duty ili Battlefield 1942 (nisam siguran sta je na slici) koji nije imao vrhunsku grafiku ni kada se pojavio, tako da ovo nije dobar primer.

@Ocelot

Ma, naravno da je i M$ smesan sa tom parolom. (hehe, "Volim i ja vas..." )

Sto se tice opaske da ne znam da postoji nesto vise od prve i druge generacije, mislim da gresis, jer smatram da sam informisan o konzolama mozda i vise nego sto bi normalan covek trebao da bude.

Pa, eto i ti mi dade linkove za koje bih sada ja mogao tebi da prebacim da je to ono sto ti zelis da procitas. Besmisleno je o tome raspravljati.

To ti je k'o ova situacija: U novembru u Japanu, Sony proizvede 80 000 konzola i sve ih rasproda. U decembru u Japanu, Sony proizvede ~40 000 konzola i sve ih rasproda. E sada, oni koji vole Sony i PS3 kazu "PS3 je rasprodat", a oni koji ga ne vole kazu "Prodaja je opala za 50%". Moja poenta je da je sve stvar tumacenja i licnog misljenja. Ja, kao i vecina ljudi, smatra da PS3 nece pobediti u ovom konzolnom ratu. Da ce propasti kao Dreamcast, malo je verovatno, ali pobediti nece.

I jos nesto: Iskreno me boli uvo ko ce da pobedi u ovom konzolnom ratu. Ipak mislim da to nije vredno "teskih" reci i zucne rasprave koju vodimo ovde (pogotovu nas dvojca u poslednjih par postova).
JCDenton je offline  
Stara 30.3.2007, 22:22   #251
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Razlika je u tome što sam ti ja dao linkove na kojima vidiš informacije o prodaji koja je ogromna i koja je oborila rekorde, a to je ono što je važno.

Prodaja u PS3 u Japanu i SAD jeste slaba, besmisleno je da to neko uopšte i pomisli da osporava. Ali, Evropa je pokazala da cena nije u pitanju već izbor igara. Čim počnu da se pojavljuju AAA igre, prodaja će se povećati.
Bilo kako bilo, ipak se bolje prodaje u odnosu na X360 koji za mesec dana u Japanu, proda 2000 konzola.

Nemam nameru da se sa tobom svađam i da bez razloga pljujem druge produkte. Uvek sam birao Sony jer je nudio ono što meni odgovara i smatram da će to i u ovoj generaciji biti slučaj. Zbog toga sam spreman da malo sačekam i vidim kako će se stvari odvijati, ali nijedna kompanija me ne plaća da ih reklamiram ili da pričam negativne stvari o ostalima.
Ocelot je offline  
Stara 30.3.2007, 22:31   #252
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
JCDenton kaže: Pregled poruke
@Densetsu

E, nasao si sta ces da poredis. Unreal 3 engine (Gears Of War, na slici) je verovatno najsavrseniji engine danasnjice (dok se ne pojavi Crysis, barem), a poredis ga sa Call Of duty ili Battlefield 1942 (nisam siguran sta je na slici) koji nije imao vrhunsku grafiku ni kada se pojavio, tako da ovo nije dobar primer.
Poenta je u tome da igrice napreduju tokom vremena,i kao sto si sam rekao u svom postu,sa vremenom se prave se bolji i optimizovaniji engini.
Zato postoje igre prve generacije i igre druge generacije.
Densetsu je offline  
Stara 30.3.2007, 22:35   #253
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Postavlja se samo pitanje KOJE su to AAA igre koje ce toliko povecati prodaju PS3 konzole, a da se nece pojaviti na XBOX 360? Prekjuce su ponovo krenule glasine da Final Fantasy "will go multiplatform". Od najpoznatijih naslova ostaju jedino Tekken 6, MGS4 i Gran Turismo, ali sve te igre su odlagane u beskonacnost i pitanje je sta ce biti kada se heavely hyped HALO 3 pojavi na jesen...
JCDenton je offline  
Stara 30.3.2007, 22:52   #254
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Lair, Heavenly Sword, Little Big Planet, Drakes Fortune, Warhawk, Ninja Gaiden, Ratchet & Clank, Afrika, God of War 3, SingStar, White Knight Story, Killzone 2, Jack & Dexter su samo neke od mnogih koje su mi trenutno pale na pamet. Nijedna od tih igara koje se naveo nisu bile nijedom odložene. Sony je najavio oko 200 novih ekskluzivnih naslova. To je ono o čemu sam ti pričao kada sam rekao da se okreću ka izbacivanju svojih naslova umesto da zavise od third party developera.
Ocelot je offline  
Stara 6.4.2007, 0:21   #255
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Evo, ja sam juče kod prijatelja probao Wii. mogu reći da sam oduševljen, čitavn dan smo igrali Wii sports. Po meni jedini nedostatak je manjak igara, ali to će se popraviti. Sviđa mi se način upravljanja . Ako danas nisam crk'o, nikad neću
M1los je offline  
Stara 6.4.2007, 8:08   #256
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

ljudi oladite vise
Ja sam SONY covek, Neko je M$ covek itd. po meni XBOX je pokazao da M$ krace traje stoga mi je losiji. XBOX360 se kvari ko koneski automobili i to me odbija. Igre sa druge strane su odlicne a M$ ima pare da placa svima i svakome da rade portove i za njihovu konzolu. Nesto sto SONY nema u tim kolicinama sto nije lose ili zlo. To je cista ekonomija.
Mislim da ce mo videti sve vise jupovanja studija od strane ove dve firme da bi obezbedili ekskluzivnost jer ekskluzivni naslovi prodaju konzolu.
Carnex je offline  
Stara 7.4.2007, 21:04   #257
THE_BOSS
Član
 
Član od: 7.4.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

sony sa PS3 sigurno propada.razlog je naravno-visoka cijena....Vjerovatno se ovdje misli oni iz inostranstva imaju vece plate pa mogu kupiti konzole i jos mnoge stvari...Ali u stvari kad im dodju racuni za struju vodu i jos mnogi drugi troskovi (racuni za vodu struju i ostale stvari su mnoooooogo veci nego kod nas) oni prakticno nemaju para da kupe konzolu..I jos jedna stvar:njima ne pada na pamet da plate za jednu konzolu 600eura.PSP i PS2 prije nego sto su izasli ljudi su mislili da ce biti mnogo skupi...Medjutim sony im je stavio veoma nisku cijenu...PSP(valjda 300eura) a svi su mislili da ce biti preko 500..

xbox 360 je super i konkurent je po grafici od PS3 a i jeftiniji je.sto znaci da ga ljudi vole....A tu je i wii...Koji je slabiji po grafici ali ima svoj inovativni kontroler...Sto je super.Sa drugom ili clanom porodice uz wii je zagarantovana odlicna zabava...Da je wii izasao prije xboxa on bi sigurno pobijedio u ratu konzola...ali ovako ipak mislim da ce pobijediti xbox360,mada wii ce mu uvjek biti za petama.
THE_BOSS je offline  
Stara 7.4.2007, 22:27   #258
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Smile Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

the boss,ajd ne bulazni sabana ti. U vezi visoke cijene i propoadanja!
Svi(na zemaljskoj kugli) imaju 3 opcije,ili ne kupiti , ili stedjeti pa kupiti ili kupiti.
Jeste istina je da su dadzbine ovdje vece ali samo zbog standarda.
Evo npr.ja je mogu sada kupiti ali necu nego za dva mjeseca jer mi sada treba za gradzevinu na necijem tudzem moru.I kupit cu je bila ista cijena ili nesto malo jeftinija.Prica se da je u luxemburgu 25e jeftinija.

Samo kad bi znao sta sve covjek moze postici strpljenjem nebi ti bilo kraja.
Uostalom procitao sam da se i po srbiji rasprodao brzo....hmmm..nema se para a?
che daboli guz je offline  
Stara 7.4.2007, 22:53   #259
crossover
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 174
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku crossover Slanje poruke preko MSN-a korisniku crossover Slanje poruke preko Skypea korisniku crossover
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Eh, to vam je klasičan primer paradoksa. Ljudi stalno kukaju kako se nema para, a od svačega uvek najskuplje ode. Naravno da će i PS3 naći svoj auditorium kod nas. Ne toliko brojni, doduše, ali ima onih koji imaju 700+ EUR za ovakvu vrstu zabave. A što se Wii-a tiče, ja ga ne bih stavljao pored ostala sva konkurenta. Wii bi pobedio u ratu konzola? Ne. Wii u neku ruku i nema konkurenciju, jer ne puca na iste kupce kao PS3 i Xbox. Masa ljudi će kupiti Wii i jednog od preostale dve konzole.
crossover je offline  
Stara 7.4.2007, 23:06   #260
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
crossover kaže: Pregled poruke
Ljudi stalno kukaju kako se nema para, a od svačega uvek najskuplje ode.
Oni što kukaju kako se nema para svakako nisu oni koji su pokupovali PS3 konzole, isto kao što oni koji se voze GSP-om nisu isti oni što na sajmu automobila pokupuju najskuplje eksponate.
voodoo_ je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com