Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2014, 21:23   #1981
dekla
Član
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: NS
Poruke: 136
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 29 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Malo tu igra i sto je kinesko-engleski malo los , mozda i nas srpsko-engleski + mislim da se jako mnogo tamo stvari pazari ,procesuira i ostalo.
Ja sam hteo da uzmem doge dg350 na akciji u ponedeljak , ali dok sam zavrsio sa poslom nahvatao drugara sa karticom , uplatio pare u intesi i dok smo stigli kuci da pazarimo akcija prosla ! Umalo sam se zeznuo da kupim neku tengdu za 180 dolara i iskoci i takodje neken za 150 dolara . Kontaktirao sam ih odmah na live chatu da mi provere ima li ga na stanju . Posle nekoliko terenutaka rekose da imaju jos par komada da pozurim ako sam zainteresovan,sto naravno jesam bio. tako da je posle ne znam koliko dana stigao do mene . Jedino sto je carinjen na 200 umesto 150 dolara. Ima tema ovde o nekenu , podeli svoja misljenja ...

ju ala grmi, duva i pada !!!
dekla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 21:35   #1982
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Evo i moje sokocalo se pojavilo u nasoj posti "za carinu" nakon 9 dana, a realnih 4-5. Sad jos da prodje muke
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 22:23   #1983
Teleplay
Novi član
 
Član od: 29.7.2014.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
dekla kaže: Pregled poruke
Ima tema ovde o nekenu , podeli svoja misljenja ...
Znam da ima zato i nisam pisao opširno. Proučio sam naširoko sve što je pisano. Štaviše, zahvaljujući baš ovom forumu saznao sam za čudesni svet kineskih telefona.

Evo nekih opservacija van već rečenog:

- telefon mi je stigao sa folijom (zaštitom) koja je mat, pretpostavljam iz antirefleksivnih razloga, ali rekao bih malo preterano jer su pikseli na ovom telefonu tako sitni (FHD) da dolazi do nekih neželjenih efekata i kvalitet ekrana ne dolazi do izražaja. Takođe, ostaje mnogo otisaka prstiju. Planiram da je skinem pa da uživam u prizoru.

- povremeno se isključi autorotacija slike što se reši restartovanjem. Mislim da to nije problem specifičan za ovaj model. Možda problem pravi neka od zilion aplikacija koje sam natrpao u njega.

- lepši je uživo nego na slici, bela zadnja strana je u stvari blago sedefasta što izbliza izgleda lepo.

- GPS hvata veliki broj satelita (bar u odnosu na moj prethodni telefon) - nekih 11 u proseku (2-3 čak i kad sam u stanu), ali mu treba minut-dva da ih aktivira. Nakon toga radi odlično.




Stiže grmljavina i u PA.
Teleplay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 23:53   #1984
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Imam jedno pitanje, naručio sam neki cd player za kola preko alija pre 20-tak dana. Sad je fora što je onaj period slanja bio 9-10 dana, ajde sačekao sam to. I poslednji dan mi kao poslato i dobio sam broj za praćenje. E sad, posle 10-tak dana kad ukucam broj pošiljke nigde. Ja pitam kineza on kao vraćena je pošiljka bla bla poslaće opet. Moje pitanje je sad šta se dešava kad pokrenem dispute? Jel mi sigurno novac ili ma nekih peripetija? Hoću da pokrenem zato što me zavlači.
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 9:14   #1985
paradaja
Član
 
Član od: 28.3.2014.
Lokacija: Prijedor
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
paradaja kaže: Pregled poruke
Ja imam narucen telefon na pandawill 18.06. i nikad nije napustio kinu. Kada sam kontaktirao customer service rekli su mi da sacekam do 06.08 . dakle kad prode 45 dana od narudzbe. Kad sam im zaprijetio podizanjem dispute na paypal onda su mi rekli da se javim 22.07 ako ne dode telefon do tada i da ce poslati drugi ili vratiti pare. Tel nije promjenio status na trackingu tako da cekam 22. i trazicu da ponovo posalju tel. Zasad cekam 22. Javicu kako je proslo

Poslali su telefon kao sto su i obecali 22. na trackingu se pojavio 2014-07-27 22:30, Information Received...... do danas nema promjena. Ja jos danas i sutra mogu ici dispute na paypal, ne znam sta da radim.

EDIT: Danas promjena statusa: Despatched to overseas. dobri su, necu pokretati dispute.

Poslednja ispravka: paradaja (31.7.2014 u 15:10)
paradaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 11:48   #1986
Teleplay
Novi član
 
Član od: 29.7.2014.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Što se tiče carinjenja Nekena, pretpostavljam da tu ulogu igra činjenica da se prodaju tri modela sa potpuno istom oznakom (Neken N6), a različitom cenom. Pa koji teta na carini zakači.
Teleplay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 16:48   #1987
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Evo jedna radosna vest, bar za mene

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news...tphones-567987
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 16:52   #1988
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

@milanche
Da castis sto sam ti otvorio oci
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 10:42   #1989
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Evo odmah i da se požalim. U nameri da telefon flešujem novijim softverom, greškom sam kliknuo na link za ROM koji nije bio njegov, i telefon je sada hard bricked (drukčije rečeno, mrtav/blokiran). Ne uključuje se ni normalno, ni u Fastboot-u, ni u Recovery MIUI. Ne prepoznaje ga kompjuter (nepoznat uređaj ili piše Alcatel), niti pokazuje da se puni. Drugim rečima uništio sam mu kernal. E sada sve bi bilo super kada bih imao servis koji mogu da okrenem i da ga odblokiram (JTAG)... ali Xiaomi niko ne radi od servisa koje sam zvao. Treba mi neki kontakt ako imate neki servis koji može da sredi ovaj problem ili mora nazad za Kinu... Eto, kao da sam prizivao nesreću sa raspitivanjem za reklamacije. Doduše moja nepažnja, moja greška. A sve je taman ispalo fenomenalno...
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 10:46   #1990
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

A sta planiras da reklamiras kad si ga ti pokidao ?
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 11:03   #1991
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
rellik kaže: Pregled poruke
A sta planiras da reklamiras kad si ga ti pokidao ?
Kinez hoce da ga servisira. Iskreno sam mu rekao sta je bilo, i rekao mi je da ce ga odneti u Xiaomi Service Centar na servis. Tako makar kaze. Ja jos nisam potvrdio primanje artikla. Naravno transport u oba pravca placam ja, carinu i PDV ne (raspitao se). Ali bih da ga ne saljem jer racunam 20 dana da bude u transportu na tamo, 20 dana kod njih i 20 na ovamo.. Bolje mi je ovde da platim ako ima neko da mi uradi. Da je Samsung bilo bi mnogo lakse sa jig-om.
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 12:14   #1992
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

A jel si pogledao na par xiaomi foruma? Mozda oni imaju resenje?
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 12:23   #1993
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jooj bre millanche ... kud ne paziš šta radiš! Sa takvim stvarima se ne greši!
Mora da ima specijalan program za to, pogledaj na njihovom nekom forumu. Obično su to recovery koji rade preko cmda, ali nije nemoguće popraviti. Samo vidi jer je moguće da mu greška u flesovanju softvera sprži matčnu ploču. Nadam se da kod tebe nije taj slučaj.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 12:49   #1994
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Moca kaže: Pregled poruke
A jel si pogledao na par xiaomi foruma? Mozda oni imaju resenje?
Ma vec sam se raspitivao na MIUI forumu, i dali su mi odgovor da mora da se rucno pokrene, prespajanjem u telefonu kako bi se uslo u Download mod i zatim flesovalo preko kompa ispravnim ROM-om.
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 12:52   #1995
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Jooj bre millanche ... kud ne paziš šta radiš! Sa takvim stvarima se ne greši!
Mora da ima specijalan program za to, pogledaj na njihovom nekom forumu. Obično su to recovery koji rade preko cmda, ali nije nemoguće popraviti. Samo vidi jer je moguće da mu greška u flesovanju softvera sprži matčnu ploču. Nadam se da kod tebe nije taj slučaj.
Mislim da ploca nije sprzena, jer ga prepoznaje na kompu (makar nekako), ali da sam ga blokirao j sam mu kevu... Greskom sam skinuo ROM za Mi 1S. Ono sto sam mislio da nikad ne moze da mi se desi desilo mi se u trenutku nepaznje... Hocu da se pojedem od muke.
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 13:01   #1996
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jesi pogledao na YT jel ima neki video? Malo je zahebano otvarati telefon, a da ne znaš šta da prespajaš. Ako nadjes neki klip naoružaj se strpljenjem i vrati ga u život sam.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 13:11   #1997
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Jesi pogledao na YT jel ima neki video? Malo je zahebano otvarati telefon, a da ne znaš šta da prespajaš. Ako nadjes neki klip naoružaj se strpljenjem i vrati ga u život sam.
Necu ni da ga otvaram. Ako niko nema kontakt nekog servisa koji moze da mi pomogne, onda cu da ga saljem nazad za Kinu. Pa jos ako me Kinez na kraju *****e o vise mi se nikad ne javi, neka tako i bude, zasluzio sam. Pitanje jedno... Da li on moze bez mene da zatvori/dovrsi/potvrdi transakciju? Vreme jos tece za potvrdjivanje da je posiljka stigla, tako da ne znam sta da radim.
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 13:22   #1998
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Posle 40 dana valjda ističe rok za disput, ako ne pokrenes isti do tog roka podrazumeva se da si dobio paket, a PP automatski zatvara transakciju tj šalje pare prodavcu. Ne bi bilo fer da ga pokrenes sad,a pohvalio siga za brzinu. Mada opet, valjda nije tako pokvaren da ti ne vrati telefon.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 13:35   #1999
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Posle 40 dana valjda ističe rok za disput, ako ne pokrenes isti do tog roka podrazumeva se da si dobio paket, a PP automatski zatvara transakciju tj šalje pare prodavcu. Ne bi bilo fer da ga pokrenes sad,a pohvalio siga za brzinu. Mada opet, valjda nije tako pokvaren da ti ne vrati telefon.
Nisam ni hteo da otvaram dispute. Zasto bih? Ja sam kriv. Covek je bio maksimalno korektan. Jedino cu pred kraj tog vremena da otvorim dispute, ali sa objasnjenjem da je to samo iz predostroznosti. Bitno je da imam dovoljno vremena.
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 13:46   #2000
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pa vidi bas ta predostroznost, na nju sam i mislio. To njemu ide u ocenu sto nije fer. Ti onda požuri i pitaj ga kako da se osiguraš od gubitka telefona u kini, da ne budeš bas bezobrazan pa da ga pitaš da se osiguraš od njega, a da ne pokrenes disput. Ne znam ,bas si u nezavidnoj situaciji.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com