Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2019, 21:24   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Vrljavi SBB modem ili LAN kabl(ovi), ili pak nesto trece?

Ovako, imam dva povezana racunara preko kablova na Ubee EVW32C-0N modem (stigao sa SBB paketom). Moj racunar je povezan jednim UTP kablom od metar i po na ruter i sve funkcionise kako treba.

Drugi komp je povezan preko 3 (i slovima tri) lan kabla, pomocu 2 ekstendera (jedan jer nije bio dovoljno dug; drugi jer majstori iz SBB koji su krimpovali kabl su stavili konektor koji nije pravio konekciju sa ruterom, dok je ekstender imao malo vise izbacene kontakte te je konekcija ostvarena). Inace, taj krimpovani kabl prolazi kroz rupu na zidu a koja taman tolika da se provuce kabl bez konektora.

U cemu je problem? Na drugom kompu sam primetio da cesto ume da iskoci na steamu "Friends Network Unreachable". Na netu vele da je to nesto do promene steam interfejsa, te da je relativno cest problem.

E ali evo realnog problema: kada sam pokusao sa devojkom da igram Borderlands igre, javljao se neverovatan lag (bukvalno neigrivo). To se desavalo u online mecevima, ali i u LAN partijama. Ono sto je interesantno, ni ona ni ja nismo imali problema kada smo igrali online pojedinacno, sa drugim ljudima. Takodje, pokusali smo Dying Light co-op, nema lag-a sve radi normalno.

Slag na tortu, malopre pokusam da ona iskljuci mreznu karticu, poveze se na net preko wirelessa, koristeci USB tethering na androidu (telefon povezan na internet preko istog Ubee modema) i voila, sve radi normalno (osim lana, odnosno ne vidimo se u istoj mrezi, verujem da zato sto telefon ne radi kao klasicna mrezna kartica nego dodeljuje posebnu IP adresu racunaru), ali online, igramo sasvim normalnu partiju, bez laga, cak i voice chat radi normalno (ranije je bio uzas, prekidanje, uzas).

E sad, da li probati drugi kabl (posto kroz zid ne moze da prodje jer je izgletovano, morao bih da idem zaobilazno, nekih dvadesetak metara). Druga opcija, ako uzmem USB Wireless karticu, da li bismo mogli da budemo u istom LANu (ili mozda cak nekako konfigurisati android telefon da to omoguci)? Treca, neki ruter/switch?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2019, 20:45   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vrljavi SBB modem ili LAN kabl(ovi), ili pak nesto trece?

Ili ceo kabl bez peripetija ili USB wifi adapter, druga opcija je verovatno bolja jer je jednostavno lakše izvesti to ako je ruter blizu i nije apsolutna neophodna maksimalna brzina/minimalna latencija.

99% šansi da ti taj frankenštajn od kabla pravi probleme.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
makiem (29.6.2019)
Stara 29.6.2019, 22:48   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Vrljavi SBB modem ili LAN kabl(ovi), ili pak nesto trece?

Sledece nedelje cu pokusati sa usb wifi adapterom, donece mi drug na probu... I ja sam mislio da je do kabla (sasvim moguce) ali interesantno je kako ostali naslovi ne prave problem (dok identican problem sa BL igrama je izgleda jako zastupljena stvar, host nema problema dok guestovi imaju i preko 5000 ms cak i preko lana). Imam i neki stari dug utp kabl na selu kao i pci wifi karticu pa cemo isprobati. Ako je do kabla, lemilica i zamena konektora bi trebalo da rese problem.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2019, 1:40   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vrljavi SBB modem ili LAN kabl(ovi), ili pak nesto trece?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Na drugom kompu sam primetio da cesto ume da iskoci na steamu "Friends Network Unreachable". Na netu vele da je to nesto do promene steam interfejsa, te da je relativno cest problem.
Za ovo se ne brini previše, meni isto ponekad iskoči, konkretno danas mi je bilo na par sati. Kažu da ima veze sa kešom u klijentu (pošto je u suštini najobičniji browser), pa ako duže traje da se obriše (keš, ne klijent).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
makiem (30.6.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
40-45000, neintegrisana grafa, Asus, acer ili nesto trece? JohnnyBravos ŠDK - Prenosni računari 3 15.3.2010 15:28
Treba mi ruter, modem, nešto, nemam blage veze... zdravkelja ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 14.3.2010 19:49
Hard ili ploca...ili mozda nesto trece? mmm87 Osnovne komponente 7 23.2.2010 18:03
Bag ili nesto trece? Bojan Jeremic Operativni sistemi 11 14.6.2008 12:45
Problem:Monitor, graficka ili nesto trece b12cky Kvarovi 7 24.5.2007 21:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com