Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2007, 21:35   #1
xcom
Novi član
 
Član od: 18.2.2007.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom UPS i Napajanje - koja kombinacija moze?

Planiram novu konfiguraciju i resio sam da kupim UPS. Odlucio sam se za APC Back-UPS CS BK650EI, kosta oko 110 evra i deklarisan je na 650VA i 400W. Posto nisam ranije koristio UPS imam par pitanja:
1. Da li je to najbolje sto mogu da nadjem za taj novac? Pri tome bitan mi je kvalitet, tj. da se sto bolje zastiti racunar od strujnih oscilacija, a dovoljno je da baterija drzi 5 minuta u slucaju nestanka struje.
2. Na formumima se stalno pominje neki surge-protector kabal. Da li je to isto sto i stabilizator napona i da li je to potrebno ako vec imam UPS.
3. Da li ovaj UPS ima zastitu za telefonsku liniju, citao sam da cesto preko telefonske linije grom sprzi komponente. Takodje, da li preko kablovskog modema moze da dodje do slicnih havarija i ako moze da li tu postoji neka zastita?
4. Posto kupujem i napajanje, pretpostavljam da ako je UPS deklarisan na 400W da onda napajanje ne sme da bude preko toga, tj. da i ono bude najvise 400W. Da li je to tacno ili moze i jace napajanje?
5. Koje napajanje biste mi preporucili a da taj UPS moze da ga podrzi. Bitan mi je kvalitet, ali uopste ne znam koja je zapravo realna razlika izmedju napajanja od 50 evra i 100 evra, tj. sta je to tacno sto dobijam za ulozeni novac. U svakom slucaju gornja granica kinte za napajanje mi je 100 evra.

Unapred, Hvala.
xcom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Maticna koja ima AGP slot ,podrzava SATA 300 i na kojoj mogu koristiti P4 1.7 celeron Dane87 ŠDK - Osnovne komponente 6 22.8.2006 20:58
Zanima me da li neko moze da prepozna koja je moja stara ploca? Ilke Osnovne komponente 3 15.7.2006 8:25
Koja video kompresija? Kokan Video/TV softver 8 3.4.2006 19:30
graficka, napajanje ili prokleta avlija Vault Dweller Kvarovi 5 24.12.2005 11:05
Dual pentuim3 prikljucak za napajanje...? oluja ŠDK - Osnovne komponente 3 21.10.2005 3:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com