Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2009, 23:55   #3941
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

^^^Ma jok, što njega?Ja ostavljam spama po celom forumu, pa nikom ništa (osim povremenih kartona, Chivan, hvala)
JohnnyNT je offline  
Stara 13.12.2009, 23:57   #3942
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Al' ne, ovo su baš gluposti, tipa cela poruka u fazonu:
PHP kod:
www.google.com 
Ili poruka:
www.google.com
Ili citira nečiji post i onda u bodyju poruke iskopira tekst koji je citirao
itd.
Geomaster je offline  
Stara 14.12.2009, 0:10   #3943
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da se nadovezem na predlog o OS-u... Zar ne bi bilo lepse da se konfiguracija forumasa, koju isti navede u profilu, ispisuje ispod njegovih postova kao signature ali sitnim fontom u redu ili dva?
Khm... da ponovim (nemoj DeCoy/Chivan/Goran da mi izleti neko od vas sa pricom kako spamujem , nego da vidite sta sam predlozio, jer ovi pocese raspravu o spamerima )
Mislim da bi ovo bilo dobro, jer it really sucks kada moram da se bacim do necijeg profila
doctor je offline  
Stara 14.12.2009, 0:19   #3944
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da se nadovezem na predlog o OS-u... Zar ne bi bilo lepse da se konfiguracija forumasa, koju isti navede u profilu, ispisuje ispod njegovih postova kao signature ali sitnim fontom u redu ili dva?
Već je jednom prilikom (pre par meseci) Voja rekao da ništa od toga. Jer za tako nešto nepostoju zvaničan plagin za vBulletin, i ako bi smo želeli tako nešto morao bi da se piše plagin za tu namenu. A pošto je poznat stav administratora da se izbegavaju i zvanični plaginovi za vBulletin valjda ti je jasno koike su šanse da ti se predlog prihvati. Tako da se bojim da ćeš morati da se zadovoljiš/zadovoljimo onim što trenutno imamo.
Freško je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
doctor (14.12.2009)
Stara 14.12.2009, 0:24   #3945
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Aham. Voja je znaci tezak lenjivac cim nece da naskraba jedan plugin
Mada, moguca solucija bi bila da se omoguci signature, ali samo i samo ako se u njega stavi konfiguracija i da uz to sig ima totalno ogranicenu velicinu fonta kao i broj karaktera. Moderatori bi neprikladne sigove mogli da resavaju sa dva-tri klika
doctor je offline  
Stara 14.12.2009, 0:28   #3946
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

@doctor: il' što reče VojaM nedavno u odgovoru na identično pitanje (da konfiguracije stave na vidljivo mesto): zar ti je toliko teško da klikneš dva puta?
JohnnyNT je offline  
Stara 14.12.2009, 0:29   #3947
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
@doctor: il' što reče VojaM nedavno u odgovoru na identično pitanje: zar ti je toliko teško da klikneš dva puta?
Ja bih njega pitao: "Zar ti je toliko tesko da iskodiras malecki plugin za 2 sata?" (i suppose da bi mu trebalo toliko vremena...)

A, uostalom, isto bi vazilo za njega (i ostale modove/admine/sve te krvopije ) sto se tice uklanjanja nepozeljnih sigova
doctor je offline  
Stara 14.12.2009, 0:33   #3948
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja bih njega pitao: "Zar ti je toliko tesko da iskodiras malecki plugin za 2 sata?" (i suppose da bi mu trebalo toliko vremena...)
Izvoli napiši ga, pa mu pošalji, možda i ubaci. Obožavam stav "tebi je to lako".
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Moderatori bi neprikladne sigove mogli da resavaju sa dva-tri klika
(20k članova)x(2-3 klika)=(40-60k klikova) Isto kao i gore. Lako će to moderatori...
Ketchua je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
holodoc (14.12.2009)
Stara 14.12.2009, 0:37   #3949
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja bih njega pitao: "Zar ti je toliko tesko da iskodiras malecki plugin za 2 sata?" (i suppose da bi mu trebalo toliko vremena...)

A, uostalom, isto bi vazilo za njega (i ostale modove/admine/sve te krvopije ) sto se tice uklanjanja nepozeljnih sigova
A da pitam ja tebe nešto. Zar je tebi toliko teško da iskodiraš malecki plugin za dva sata kad si usput i potpuno besposlen? Evo pošto si i onako na par tema stalno zapitkivao šta da učiš evo ti predloga. Napravi jedan jednostavan plugin za vBulletin koji će da radi upravo to što tražiš pa ako se pokaže kao stabilan siguran sam da bi administratori porazmislili o tome da ga eventualno upotrebe. Ništa više. Samo jedan vBulletin plugin.

A za potpise neću ni da komentarišem zato što bi tada bukvalno moralo da se kontroliše svih 24 280 članova koliko ih sada ima. Dovoljno je da se prijavi neko ko je registrovan pre par godina i da izmeni potpis i da nastane belaj jer se promena potpisa ne prijavljuje kao recimo novi post. Isuviše sam puta imao takvu situaciju da ne bih znao koliko gadno može biti sa potpisima.
holodoc je offline  
Stara 14.12.2009, 1:06   #3950
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Nije da nekoga napadam ili kritikujem, ali mi nije baš jasna logika po kojoj se ne samo da ne povećava, već i smanjuje "vizuelni doživljaj" foruma.Znam da je bitna suština foruma, a izgled je na drugom mestu, ali ipak...Matori FSK će ostati isti i za 10 godina...A ipak to ne dolikuje forumu posvećenom časopisu koji se bavi računarima i IT-om uopšte.Uostalom, zar se u časopisu ne piše o tome da je klasičnim načinima distribuiranja informacija(pogotovo novine uopšte, radio, i televizija je ugrožena) sve teže da održe korak sa internetom, dakle ide se na savremenije načine informisanja, znači treba unapredjivati postojeće sajtove/forume da bi se održao korak sa vremenm (a bogami i sa ostalim forumima).Ovo je moje lično mišljenje (a verujem i većeg dela forumaša), i ne tražim nikakav odgovor, samo sam uputio moje vidjenje stvari vezanih za "izgled foruma".

Poslednja ispravka: JohnnyNT (14.12.2009 u 1:13)
JohnnyNT je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (14.12.2009)
Stara 14.12.2009, 1:14   #3951
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Jedini problem u toj logici je da ljudi imaju običaj da vremenom traže sve više i više i na kraju dođu u situaciju da zanemare ono što bi trebalo da je najbitnije u celoj priči a to su upravo informacije i razmenjena mišljenja. Vizuelni sadržaj treba da bude prilagođen nameni i da bude u svrsi funkcionalnosti inače bi Yahoo ili recimo Alta Vista odavno pojeli Google za mali doručak
holodoc je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
DeCoy (14.12.2009), Ketchua (14.12.2009)
Stara 14.12.2009, 1:33   #3952
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Jedini problem u toj logici je da ljudi imaju običaj da vremenom traže sve više i više i na kraju dođu u situaciju da zanemare ono što bi trebalo da je najbitnije u celoj priči a to su upravo informacije i razmenjena mišljenja.
Naravno, to mi je jasno, iz tog razloga su ukinute reputacije kao i zahvalnice i post count u odredjenim delovima foruma, i to je sasvim ok (+ navedeno i nije nešto doprinosilo estetici).Ali ja govorim o celokupnom vizuelnom utisku, koji je veoma vremešan.Ne doprinosi razvoju foruma u smislu po većanja broja članova i postova, a samom popularizacijom foruma i sajta, povećao bi se i broj čitalaca časopisa, pa i profit...Naravno kažete da veći broj članova ne znači i veći kvalitet ali grešite, sigurno bi se i kvalitet povećao.A FSK nije google, ako ćemo već takve komparacije uzmimo za primer verzije odredjenih programa koje samo fejsliftingom privuku više korisnika nego nedopadljive prethodne verzije, a sa istim funkcijama kao i ona.Kad pogledam ovaj post, deluje mi kao da nekome solim pamet ali "drevna" i toliko puta pominjana tema o izgledu foruma mi za sada izgleda ovako.

Poslednja ispravka: JohnnyNT (14.12.2009 u 1:45)
JohnnyNT je offline  
Stara 14.12.2009, 1:37   #3953
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
A da pitam ja tebe nešto. Zar je tebi toliko teško da iskodiraš malecki plugin za dva sata kad si usput i potpuno besposlen? Evo pošto si i onako na par tema stalno zapitkivao šta da učiš evo ti predloga. Napravi jedan jednostavan plugin za vBulletin koji će da radi upravo to što tražiš pa ako se pokaže kao stabilan siguran sam da bi administratori porazmislili o tome da ga eventualno upotrebe. Ništa više. Samo jedan vBulletin plugin.
Čemu taj stav? Jesam li lepo pitao nešto i predložio? Bio sam slobodan da samo pretpostavim da mu ne bi trebalo mnogo vremena, ali sam samo pretpostavio a nisam ni rekao "Vojo napiši to obavezno! Odma'!" nego sam dao predlog čemu ova tema i služi. Takođe nisam rekao da bih umeo da tako nešto uradim. Predlog može biti privaćen i odbijen. Ovaj je odbijen uz potpuno validne argumente i nema potrebe da mi skačete za vrat odmah u želji da ispadnete superiorniji na određenim poljima. Ja sam samo dao predlog, meni život ne zavisi od ovog foruma, pa me je briga da li će biti prihvaćen ili ne, samo sam nešto predložio.
Očigledno je da ja pojedincima baš smetam. Neki su mi bar to rekli u lice. A šta bih dao da se znam lično sa vama..

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Izvoli napiši ga, pa mu pošalji, možda i ubaci. Obožavam stav "tebi je to lako".

(20k članova)x(2-3 klika)=(40-60k klikova) Isto kao i gore. Lako će to moderatori...
Na prvo sam odgovorio...
Što se tiče klikova, samo se ti nadaj! -.- Od tih 20k ... Koliko ima aktivnih forumaša? Ostale budale i tako banujete.

EDIT: A onda je usledila prijatna tišina...

Poslednja ispravka: doctor (14.12.2009 u 2:46)
doctor je offline  
Stara 14.12.2009, 11:04   #3954
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da se nadovezem na predlog o OS-u... Zar ne bi bilo lepse da se konfiguracija forumasa, koju isti navede u profilu, ispisuje ispod njegovih postova kao signature ali sitnim fontom u redu ili dva?
Isti djavo ko potpis,al to bi bilo onda isto kao takmicenje ko ima veci.... mislim komp.
Bokile je offline  
Stara 14.12.2009, 12:05   #3955
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Jedini problem u toj logici je da ljudi imaju običaj da vremenom traže sve više i više i na kraju dođu u situaciju da zanemare ono što bi trebalo da je najbitnije u celoj priči a to su upravo informacije i razmenjena mišljenja. Vizuelni sadržaj treba da bude prilagođen nameni i da bude u svrsi funkcionalnosti inače bi Yahoo ili recimo Alta Vista odavno pojeli Google za mali doručak
Tačno tako, ali ima još. Ja sam dosada uvek naglašavao da se trudim da ostavljam forum što je moguće manje "opterećen" raznim dodacima. S jedne strane, to olakšava upgrade. Nemate pojma koliko je i sada veliki posao svaki put uraditi sve izmene u templejtima da bi apgrejdovani forum izgledao i ponašao se isto kao pre, pa to ipak ponekad nije moguće (vidite i sami kako neporavnato stoji ona slika u zaglavlju).

S druge strane, kad bi se sve pouključivalo, to bi drastično usporilo rad. Većina tih "advanced feature" stvari može da radi kako valja samo na serverima specijalizovanim za baze, kakvih kod nas uglavnom nema. Kolege sa Bench foruma, recimo, takođe su se trudile da ne uključuju sve i svašta, ali su ipak došle u situaciju da im forum malo-malo pa trokira (ne bih da ispadne da govorim nešto protiv njih - za probleme je, skoro sigurno, velikim delom odgovoran i njihov provajder). Mislim da je ipak najbolje da forum radi kako treba, umesto da šljašti, ali trokira.

Inače, što se tiče programiranja plaginova - nećeš verovati, ali niko, ali baš niko u redakciji SK-a ne bavi se web programiranjem. Žao mi je ako smo pali u nečijim očima, ali eto, čovek ne može sve da zna i svime da se bavi. A i programiranje server-side aplikacija sa upotrebom baze podataka nije baš stvar koja se uzima olako, naročito ako se zna da su u toj istoj pazi i mnogi drugi važni podaci koji moraju da se sačuvaju po svaku cenu. Holodoc to najbolje zna, a i može da vam objasni bolje nego ja, samo ako bude raspoložen.

Poslednja ispravka: VojaM (14.12.2009 u 12:14)
VojaM je offline  
Stara 14.12.2009, 12:34   #3956
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Isti djavo ko potpis,al to bi bilo onda isto kao takmicenje ko ima veci.... mislim komp.
Uvek je bitno ciji je veci... komp

Zato sam i rekao da bi to moglo da bude izuzetno limitirano.
Ali ok ispada da je cela stvar daleko komplikovanija nego sto se meni cinilo i predlog pada u vodu.
doctor je offline  
Stara 14.12.2009, 17:33   #3957
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Nećeš verovati, ali niko, ali baš niko u redakciji SK-a ne bavi se web programiranjem.
Vidi se...
Znam da je ovaj forum samo za hardcore kompjuterase kojima nije bitan dizajn, nego sta se ovde pise, bla, bla, truc, ali cete uskoro i vi morati da se prilagodite.
--ComputerBoy-- je offline  
Stara 14.12.2009, 17:47   #3958
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Čemu taj stav? Jesam li lepo pitao...
Ne, nisi lepo pitao. Otud taj stav. Ti ili imaš žestokih problema sa izražavanjem, ili si neopisivo bezobrazan. Ovo nije prvi put da ljudi reaguju na tvoje postove, a da se ti onda javiš da bi "pojasnio" ono što si rekao. I obično se to "pojašnjenje" kosi sa prvobitnom izjavom.
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A šta bih dao da se znam lično sa vama.
Same here...
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Što se tiče klikova, samo se ti nadaj! -.- Od tih 20k ... Koliko ima aktivnih forumaša?
Opet, jel to tvoj posao?
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ostale budale i tako banujete.
Nažalost, ne sve...
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A onda je usledila prijatna tišina...
Da, obično i usledi, kad shvati čovek da je ušao u bespoentnu raspravu.
Ketchua je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Eni (14.12.2009), zoran845 (14.12.2009)
Stara 14.12.2009, 21:30   #3959
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Obviously pojedinci (ukljucujuci i tebe) znaju da shvataju mnoge stvari licno pa imaju problema sa mnom. Dace Bog, upoznacemo se jednog dana.

Niti sam ja bezobrazan, niti nepismen, vec vecina vas ne ume da cita izmedju redova, ali ste zato sjajni u pogresnom shvatanju stvari. Meni ovaj forum u zivotu apsolutno nista ne znaci, i ako vasa mala vesela grupica od 2 moderatora i 10-ak clanova ne prestane da odgovara na moje postove sa takvim prepotentnim stavom nece mi biti nikakav problem da napustim forum, da bih sebi sacuvao zivce.

I don't even try da se vadis iz necega u sta si upao. (izmedju ostalog tice se i "klikova").

Molim te, od sada, molim i tebe i holodoca (a i vase istomisljenike) da ne ulazite u rasprave sa mnom jer mi ne pada na pamet da se raspravljam sa ljudima kao sto ste vi, jer, koliko vidim, nisam pokvaren ni 2% od toga koliko ste vi. Znaci, avoid me, inace cu (sto, ponavljam, nije nikakav problem) da ja izbegnem forum.

Malo vas ovde ima racionalnih, tolerantnih i onih bez raznih stereotipa. Pih.
doctor je offline  
Stara 14.12.2009, 22:02   #3960
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Calm down, ljudi.

Ako imate nešto da razjasnite, molim vas uradite preko PM-a . Nije u duhu ove teme a ni Novogodišnjih praznika (ovo se piše velikim slovom ).

Vidis da vole da se raspravljaju pred svima, postoje licne poruke, kao i mogucnost da dodas nekog na listu ignorisanih pa to ne rade. Meni ne treba ni to, ako ne zelim da se raspravljam necu ni odgovoriti na tu poruku.
Hephaestus je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com