Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2005, 1:21   #21
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Citat:
Hajde budi maksimalno objektivan, ako ti neko kaže nešto a ima svega 3-4 poruke, hoćeš li ga uzeti u razmatranje? Ozbiljno!?
Kad već pomenu, imam jednog ortaka koji se inače bavi grafičkim dizajnom, i pre jedno-godinu dve "švrćko" se tako po nekim poznatim stranim forumima koji se bave tom tematikom, onako iz dosade, i krene on tako da odgovara na neke teme i daje rešenja, odgovorio je na nekih 5-6 koliko mi se čini.I šta se dešava ? Sutradan mu stiže mejl od administratora tog foruma u kojem mu je napisao da dugo nije video tako kvalitetne postove i dobra objašnjenja za rešenje problema i ponudi mu čovek da ga postavi za moderatora Eto, posle 5-6 postova.Da se razumemo, poenta nije u tome da je postati moderator nešto uzvišeno, već da se i na osnovu malog broja postova može videti ko postuje nešto pametno, a ko spamuje.
Citat:
Broj postova ne znaci nista.
Ne bih se složio.Meni znači dosta.Recimo, ako vidim da neki korisnik danas ima 20 poruka, a već sutradan 50, to automatski upadne u oči.Onda lepo otvorim zadnjih 10-15 postova tog korisnika i vidim da je skoro svaki u fazonu "xexe do džaja brate", "xoxo slažem se", "xixi it rulez" i slično, odmah znam da je korisnik spamer i da se od njega ništa pametno ne može očekivati, i onda mirne duše mogu da preskačem njegove postove.
Marko_L je offline  
Stara 11.12.2005, 19:12   #22
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Mislio sam da ne treba da pominjem da ne znaci nista pozitivino.
Negativno, da, slazem se
Sasa je offline  
Stara 7.1.2006, 1:00   #23
Sagittarius
Novi član
 
Član od: 26.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Citat:
Wizard kaže:
A koliko je taj Wizard poslao besmislenih, irelevantnih ili off-topic poruka?

Pitanje je imaš li ti privatni život kad imaš vremena za ovakve "statistike" i za pisanje ovakvih besmislenih poruka?

Inače, Sagittarius sam kaže u svom profilu da mu je interesovanje, citiram: "zavitlavanje ljudi po forumima".
А ти ни немаш интересовања, па сад не знам шта је боље.
Био сам обрадован и узбуђен што сам се пријављивао на форум па сам свашта исписао, молим те извини, ако ти смета, променићу. Давно нисам ''форумисао'', а сад не могу ни да постигнем. За разлику од тебе, ја сам био одсутан са форума скоро неколико недеља и сад не знам како ни да приступим овој хрпи...

А пропо мога интересовања, погледај професију госн Urke-а, proprietary hater-а, (што сам ја стално мислио да је heater, па ми није било јасно шта он ту загрева...).
Ајд поздрав свима.

Sagittarius je offline  
Stara 7.1.2006, 17:30   #24
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Citat:
bobi kaže:
A kako tebe ne mrzi da gledas ljudima profile i ocenjujes ih po tome?

Nemoj da se uvredis, ali po meni ovo je besmislen topic, i mislim da moderatori i da zele ne mogu da ga prebace nigde, jer ne postoji forum: "gluposti".

P.S. Ovo je samo bila dobronamerna kritika.
Ja mogu samo da ponovim ovo... A onaj ko proverava svaciji licni profil e on nema zivot. Trebalo bi da se napravi podforum gluposti stvarno...
Sale013 je offline  
Stara 10.1.2006, 19:19   #25
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post Re: Heroji Foruma

Heheheh, to sam hteo da pitam, da li ste ocekivali da ce ovaj forum tako brzo da se procuje, toliko postova, toliko korisnika....


Verovatno su se autori SK dosetili pa izdvojili 3 strane jednog broja da sirokim narodnim masama objasne shta je to forum...I eto shta su uradili, hipnotisali su ljude i oni ni krivi ni duzni pisu po 20 postova na sat.. jbg. Kad bi jos napisali neshto pametno pa da svi tako nauce bilo bi dobro ...
M@rin je offline  
Stara 10.1.2006, 22:41   #26
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Citat:
Sale013 kaže:
Trebalo bi da se napravi podforum gluposti stvarno...
Gluposti treba da se brišu
Što je više članova,to su sve više potrebni moderatori,i to "strožiji" moderatori,i to je proces koji će se vremenom desiti...nadam se
aRTi je offline  
Stara 11.1.2006, 0:49   #27
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

A kada su pa gikovi imali privatni zivot?Ne kazem da je neko gik,samo da se tako ponasa...
Apostol je offline  
Stara 11.1.2006, 18:37   #28
TheDude
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Kvalitet vs. kvantitet, kakva dosadna fraza. Svako ima svoje misljenje o forumu i njegovom nacinu upotrebe, nemam nista protiv ljudi koji postavljaju i 50 poruka dnevno, cak sta vishe cenim ih zbog toga jer nije mala stvar biti toliko aktivan.

Kao da niko nikada nije zalutao (offtopic), sve je to spontana reakcija,ne znam zasto tolika buka oko toga.

Cemu tolika fama oko titule "moderator", ja prvi ne bi prihvatio tu vrstu obaveze, jer nije u pitanju hijerarhija po stalezima,vec ozbiljan i zahtevan posao. Moc nema veze sa tim...

Ne zaboravite, poenta svega je druzenje ( otrcana, ali krajnje istinita...)
TheDude je offline  
Stara 11.1.2006, 19:09   #29
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Citat:
The Dude kaže:
Cemu tolika fama oko titule "moderator", ja prvi ne bi prihvatio tu vrstu obaveze, jer nije u pitanju hijerarhija po stalezima,vec ozbiljan i zahtevan posao. Moc nema veze sa tim...
Heh, ne bih se slozio sa poslednjom recenicom

Poslednja ispravka: Magneto (11.1.2006 u 21:42)
Reloader je offline  
Stara 11.1.2006, 19:48   #30
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Molim Vas da ne vredjate osobe sa posebnim potrebama jer takvo ponasanje nije ljudsko. Svako ko je pomogao da neko resi neki problem je heroj. Ne volim ljude koji pisu poruke samo radi broja poruka ispod usera i koji kazu samo da se slazu sa tim ili ne zato je korisna funkcija reputacije.
Pantelija je offline  
Stara 11.1.2006, 20:06   #31
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Ja mislim da svi treba da pisemo sto veci broj poruka , pa makar one bile i glupe pa cemo tako biti najbolji clan foruma. Mislim da neki ovako razmisljaju ali TO JE JAKO GLUPO I NIJE KORISNO ZA OVAJ FORUM . Trudim se da savakome izadjem u susret kao sto ocekujem od drugih da meni pomognu savetima.
Night Hawk je offline  
Stara 11.1.2006, 21:49   #32
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Exclamation Re: Heroji Foruma

Javna opomena za Reloadera i tool.keenana - nedolične poruke nipodaštavanja i diskrimnacije osoba sa specijalnim potrebama su obrisane, a vi obratite pažnju ubuduće, pre nego što se odlučite na ovakve hirovite poruke. Ako vam je već do poređenja činite to na prikladan način.
Magneto je offline  
Stara 11.1.2006, 21:51   #33
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Cekaj, sta sam ja napisao ovde protiv pravila (i ne secam se)?
Reloader je offline  
Stara 11.1.2006, 21:54   #34
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Citat:
Zabranjeno je uopšte iskazivanje mržnje, netrpeljivosti i diskriminacije bilo koje vrste
Ako ti ovo nije dovoljno, dodaćemo posebno pravilo, nemoj da se brineš, pošto očigledno nemate nepisani pravilnik kulture i zdravorazumskog ponašanja koji se ne stiče po forumima.
Magneto je offline  
Stara 11.1.2006, 21:56   #35
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Nisam trazio da mi kopiras izvod iz pravilnika, trazio sam da mi kazes koja je moja rechenica obrisana.
Reloader je offline  
Stara 11.1.2006, 22:00   #36
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Stavio si sliku sinak, sa sve rečenicom na njoj. Sve ostalo na PM. Da završimo offtopic.
Magneto je offline  
Stara 17.1.2006, 12:57   #37
Sagittarius
Novi član
 
Član od: 26.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Unhappy Re: Heroji Foruma

@gaVra, bobi, Sale013
Sad to što ja (ponekad, ne uvek i ne za svakoga, niste svi to zaslužili...) kada pročitam neki post želim da saznam više o osobi koja ga je napisala pa kliknem na njegov profil da vidim iz kog je grada i slično znači da sam ja dokon, da se ponašam kao gik i slično... Istina je da me ponekad uhvati statističarska manija, eto danas sam , pročitavši neki post gde je čovek spomenuo kako je treći po broju poruka na Forumu, hteo da izlistam članove Foruma po broju poruka, ali nisam uspeo. E sad to što vama to nije bitno i što je glupo i slično - pa ovo je brbljaonica! Nekom je super Lada od 120 konja, a nekom kako se drugi ljudi ponašaju. I ako ste već mislili da je toliko loša tema, trebali ste svi da mi natovarite gomilu loše reputacije, kao što je to odmah učinio g.Wizard našavši se uvređenim što sam se usudio da ga ovde spomenem. Ne voli svako da bude heroj.
A ova tema uopšte i nije bila započeta tako što sam ja prebirao po tuđim profilima i pravio statistiku, nego sam čitao temu ''Jezički puritanci'' gde je raznog sveta bilo, pa sam video da neki imaju mnogo, a neki malo poruka.

Nemam više šta da kažem, a pošto ili ne mogu ili ne znam kako da zatvorim ovu temu koju sam i započeo, molim administratora da to učini za mene.
Sagittarius je offline  
Stara 17.1.2006, 17:40   #38
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Citat:
Sagittarius kaže:
@gaVra, bobi, Sale013
Sad to što ja (ponekad, ne uvek i ne za svakoga, niste svi to zaslužili...) kada pročitam neki post želim da saznam više o osobi koja ga je napisala pa kliknem na njegov profil da vidim iz kog je grada i slično znači da sam ja dokon, da se ponašam kao gik i slično... Istina je da me ponekad uhvati statističarska manija, eto danas sam , pročitavši neki post gde je čovek spomenuo kako je treći po broju poruka na Forumu, hteo da izlistam članove Foruma po broju poruka, ali nisam uspeo. E sad to što vama to nije bitno i što je glupo i slično - pa ovo je brbljaonica! Nekom je super Lada od 120 konja, a nekom kako se drugi ljudi ponašaju. I ako ste već mislili da je toliko loša tema, trebali ste svi da mi natovarite gomilu loše reputacije, kao što je to odmah učinio g.Wizard našavši se uvređenim što sam se usudio da ga ovde spomenem. Ne voli svako da bude heroj.
A ova tema uopšte i nije bila započeta tako što sam ja prebirao po tuđim profilima i pravio statistiku, nego sam čitao temu ''Jezički puritanci'' gde je raznog sveta bilo, pa sam video da neki imaju mnogo, a neki malo poruka.

Nemam više šta da kažem, a pošto ili ne mogu ili ne znam kako da zatvorim ovu temu koju sam i započeo, molim administratora da to učini za mene.
Nije lada sa 120 već 210 konja. Baš si pročitao.... Uostalom Velika braća su to zatvorila. Zašto se soba zove brbljaonica, ako to ne treba da je neobavezna tema? A kompjuter se nalazi i tom autu verovali ili ne i upravlja radom motora tako da to nije totalno off topic. Zato si ti tu da zavodiš red.... Pusti ti neki bolji topic osim ovog OMG ovaj šalje 20000000 poruka na dan mora da je bolid, OMG; OMG;OMG....
lijenština je offline  
Stara 19.1.2006, 0:21   #39
Johnnyy
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Havaji
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Moram da primetim da je ovo jedini forum na kome se ljudi toliko trude, muche, gore od zelje da budu primeceni, najbolji, hvaljeni… Mislim, do sada sam aktivno koristio nekoliko foruma i ni na jednom nisam primetio ovako neshto, ni u tragovima. Jedni su “spameri” dok ovi drugi koji nemaju dovoljno vremena ili vec chega da napostuju tu kolichinu poruka ljubomorno kritikuju ove druge. To ne znachi da ti isti nisu postavili i dosta korisnih poruka na pravom mestu u pravo vreme, ali opet ta zelja za kvantitetom chini svoje. Sushtina je da svako radi ono shto voli i da to tako treba da ostane. Ako je nekome zadovoljstvo i najveci uspeh da na kraju dana izbroji 20-30 svojih poruka na forumu pa neka, kome smeta. Iskreno nije mi nikakav problem da pri chitanju neke teme trazeci nesto shto me zanima kad naletim na beskoristan post malo ubrzam skroling na mishu i preskochim ga…to jedva da mi oduzima delic sekunde – A upucivanje kritika vlasnicima tih postova bi mi oduzelo drastichno vishe vremena.
…A i ja k*nj*m malo vishe…ma valjda zato i sluzi brbljaonica
Johnnyy je offline  
Stara 19.1.2006, 13:20   #40
Sasa011
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroji Foruma

Forum teoretski predstavlja mesto za neku raspravu,diskusiju,dijalog.To je filozofska definicija.
Meni je smesno to sto sam zatekao na forumima korisnike koji uopste ne postupaju po nameni ovoga,vec se ponasaju tako da neumem ni da definisem.
Kada vidim poruku sastavljenu od samo dve reci(nije cak ni recenica),tesko mi je da protumacim stav tog pisca.Kad vidim da se nize "diskusija" i od ostalih isto tako,po dve reci,nemogu ni da citam.
Razmislio sam zasto su ljudi takvi pa vrcaju recima,nece vecina pravilno da izkaze sta hoce.
To je zato sto je "skupo" biti online,pa potrositi 5-10 minuta da se nesto napise.
Sve se uvecava ako zelis napisati 5 poruka,znaci ode minimum 30 minuta,ako ne i vise.
Resenje je da otvoris Notepad,pa posle Copy Paste.
Sasa011 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ... Simke Forum o forumu 66 7.11.2007 11:52
Novo lice foruma MilanSM Forum o forumu 27 2.7.2007 17:22
RSS Feed foruma... gooza Forum o forumu 6 25.4.2006 9:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com