Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2010, 20:20   #1
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Kriminal u Srbiji

Hteo bih da u ovoj temi pričamo o dve stvari – da li ste do sada imali nekih neugodnih iskustava sa kriminalcima (recimo da vam je neko ukrao auto, opljačkao kuću ili nešto slično) i šta mislite da bi bilo rešenje za suzbijanje kriminala u Srbiji?

Ja sam imao jedno neugodno iskustvo u leto 2008. godine kada mi je u večernjim satima upao lokalni kriminalac u kuću i prepao me u špajzu kada sam išao po led (pošto se sakrio iza vrata). Iako je to veče upao u nekoliko kuća, i svi su ga identifikovali (pošto je poznat u našem mestu) policija, po njihovim rečima, nije mogla ništa da uradi.

Početkom ove godine mom prijatelju su upali u kuću nekoliko ulica dalje od mene i ukrali pare i nekoliko skupih alatki; policija je došla, napravila uviđaj i posle se ništa nije desilo.

Sve u svemu, zanima me da li je neko od vas imao sličnih iskustava koje bi hteo da podeli sa drugima, i kakvi su vaši pogledi na to šta bi trebalo uraditi da se suzbije takva vrsta kriminala? Da li je uopšte išta i moguće uraditi povodom toga u našoj zemlji?

Ja smatram da bi bilo dobro, između ostaloga, napraviti sistem kao u SAD-u gde imaš pravo da braniš svoju kuću upotrebom sile.

Poslednja ispravka: =FI=Ghost (30.1.2010 u 19:51)
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:25   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Nisam i nadam se da će tako i ostati.
Mada mi jesu jednom (tj. na ćaletovom autu) ukrali presvlaku za volan. Ostalo nisu ni dirali. Mada (opet), to je Zastava 128, šta su mogli da ukradu.

A da mi neko upadne u kuću, ne bi' se sigurno suzdržao od upotrebe sile (ako je moguća).

Da li je moguće nešto ovako zaustaviti? Jedino boljim radom policije i strožijim kaznama.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:25   #3
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Slazem se sa tobom za odbranu poseda upotrebom sile.
A tema ide direkt u otpatke
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:33   #4
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Spoiler za Resenje:
x
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:02   #5
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Meni na srecu nikad nisu upali u kucu, ali su mom komsiji ukrali radio iz kola, a ortaku upalu u kucu gde ih je njegov pas izgrizao samo tako

E sad tu treba praviti malo razlike izmedju kriminalaca i lopova, zato sto postoji i zna se ko je gde i sta radi. Samo sto u ovoj drzavi svi okrecu ledja tome...
DonCorleone91 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:12   #6
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Ni meni (na sreću) nisu ništa ukrali, ali su zato OPELJEŠILI ceo komšiluk. Skoro svima u naselju su nešto ukrali (šporet, krompir, bicikl...). Zanimljivo, ali je verovatno zato što se svi plaše našeg psa (koji je jazavičar, a mačke ga jure i jedu njegovu hranu)...
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:16   #7
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Sa lopovima hvala Bogu nisam imao problema i nadam se da ce tako ostati ali sam imao iskustva sa nasom Interventnom brigadom to vam je odprilike isto samo ovde nema upotrebe sile barem sa vase strane
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:19   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Meni su opelješili kuću i odneli nešto love. To je bilo aprila 2001. godine. Ja pretpostavljam koje to uradio, ali zvaničnih rezultata ni do danas nema. Zato sad dok maltretiram moj netbook , kraj leve moje strane na krevetu drema jedna opasna životinjka. Imam ih dvije. Iako imaju dvorište i boks, tamo ne idu ni da pišaju, a kamo li da spavaju. Uveo sam kamere koje se do sada ispostavilo maju psihološki efekat na bilo koga, a kamo li na nekog kriminalca. Takođe i dvoja vrata one touch look sistem, jedna sa tri a druga sa šest brava, takođe i automobil sam kasko osigurao, tako da me ne zanimaju nikakvi lopovi koji bi nasrnuli na njega.
Ne podržavam odbranu koja je kao u Teksasu. Možeš onda komotno nekog da zovneš u kuću, i upucaš ga i kažeš da te je napao, to jest provalio u posed. Postoje druge alternative za to.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:24   #9
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Meni ukrali psa cuvara

Drogirali ga i odneli... Nikad ga vise nisam video.


Inace, ironija je sto je u Srbiji lopov i kriminalac bolje zasticen od postenog coveka....
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:24   #10
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Meni su opelješili kuću i odneli nešto love. To je bilo aprila 2001. godine. Ja pretpostavljam koje to uradio, ali zvaničnih rezultata ni do danas nema. Zato sad dok maltretiram moj netbook , kraj leve moje strane na krevetu drema jedna opasna životinjka. Imam ih dvije. Iako imaju dvorište i boks, tamo ne idu ni da pišaju, a kamo li da spavaju. Uveo sam kamere koje se do sada ispostavilo maju psihološki efekat na bilo koga, a kamo li na nekog kriminalca. Takođe i dvoja vrata one touch look sistem, jedna sa tri a druga sa šest brava, takođe i automobil sam kasko osigurao, tako da me ne zanimaju nikakvi lopovi koji bi nasrnuli na njega.
Ne podržavam odbranu koja je kao u Teksasu. Možeš onda komotno nekog da zovneš u kuću, i upucaš ga i kažeš da te je napao, to jest provalio u posed. Postoje druge alternative za to.
Ti si lud covek!
DonCorleone91 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:27   #11
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Meni ukrali psa cuvara

Drogirali ga i odneli... Nikad ga vise nisam video.


Inace, ironija je sto je u Srbiji lopov i kriminalac bolje zasticen od postenog coveka....
Tužna ironija..

Moj dobar prijatelj ima ujaka kojemu je letos lik upao u kuću i ukrao DVD plejer. Ovaj ga je spazio i povijao i kad ga je uhvatio izudarao ga. Na kraju je prijateljev ujak završio na sudu zbog nanošenja telesnih povreda a ovaj nije odgovarao ni za šta...
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:32   #12
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Meni je taksista ukrao mobilni Eh, moja draga Nokia 7650... smrc...

Izlazim iz taksija i cim sam izasao, provalih da mi je mobilni ispao iz dzepa. Brze bolje do obliznje trafike i zovi, zovi, zovi, niko se ne javlja... Ja opet zovi, zovi, zovi, nista... treci put zovi...
Citat:
Telekom Srbija, besplatno obavestenje. Pozvani korisnik trenutno nije dostupan.
Izgleda da je taksisti dugo trebalo da shvati kako da ga iskljuci.

Inace, to je bilo pre 5 godina. Moj otac ga je video i pretrazili su automobil i naravno, nista. Covek se zakleo u decu da ga nije uzeo...
Inace, jedan od taksista koji tu radi mi je pricao kako je njemu taj covek nudio taj telefon za 50 evra...
No comment.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:38   #13
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Tužna ironija..

Moj dobar prijatelj ima ujaka kojemu je letos lik upao u kuću i ukrao DVD plejer. Ovaj ga je spazio i povijao i kad ga je uhvatio izudarao ga. Na kraju je prijateljev ujak završio na sudu zbog nanošenja telesnih povreda a ovaj nije odgovarao ni za šta...
Na zalost to je tuzna istina, ne smes da branis svoje a onaj ko te krade nije kriv nizasta. Da meni neko dodje nebi izasao bez polomljene obe ruke .I opet bi ja bio kriv zbog nanosenja teskih telesnih povreda, a on nebi mogao da bude optuzen za upadanja na privatni posed bez dozvole, kradju licne imovine, narusavanje javnog reda i mira...
DonCorleone91 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:43   #14
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Meni je taksista ukrao mobilni
Sad kad si to spomenuo za mobilini, i meni su ukrali SE k810i iz torbe posle škole (odavnoooo...) I tema nije loša (dobra je) i mislim da nije zrela za otpatke.

P.S. Sećam se da (kada sam bio mali (6-7godina)) mi je jedan drug iz ulice ukrao TETRIS! Kada sam video da ga nema(tetrisa), našao sam (ex) druga i našao tetris u njegovom džepu... Dobio je batine i kuglice (iz pištolja)... Najgore je to što je taj mali bio duplo bogatiji od mene i imao 5 tetrisa...
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 21:55   #15
Djoroje
Banned
 
Član od: 4.1.2010.
Poruke: 39
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Kriminal u Srbiji

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Meni su opelješili kuću i odneli nešto love. To je bilo aprila 2001. godine. Ja pretpostavljam koje to uradio, ali zvaničnih rezultata ni do danas nema. Zato sad dok maltretiram moj netbook , kraj leve moje strane na krevetu drema jedna opasna životinjka. Imam ih dvije. Iako imaju dvorište i boks, tamo ne idu ni da pišaju, a kamo li da spavaju. Uveo sam kamere koje se do sada ispostavilo maju psihološki efekat na bilo koga, a kamo li na nekog kriminalca. Takođe i dvoja vrata one touch look sistem, jedna sa tri a druga sa šest brava, takođe i automobil sam kasko osigurao, tako da me ne zanimaju nikakvi lopovi koji bi nasrnuli na njega.
Ne podržavam odbranu koja je kao u Teksasu. Možeš onda komotno nekog da zovneš u kuću, i upucaš ga i kažeš da te je napao, to jest provalio u posed. Postoje druge alternative za to.
Kaže se koga zmija ujede i gušterice se boji, a todos se toga očito pridržava...
A što se tiče lupeža imam dosta iskustva, mene nikad niko nije odradio jer sam ja lupež... Šalim se...
Živim u takvom kraju đe su najveći lupeži u gradu...(skoro svaki dan nam je policija, pucnjava, dizanje kola i tako to uobičajno tako da sam i akcione filmove zamrzio)
--Jednom su mi obili auto i ukrali lovačku opremu (nož, metke od karabina oko 70 kom., a jedan komad kod nas košta 1€ )koja je bila veoma skupa...U trenutku kad smo prijavili policiji rekli su mome ocu, "bolje ti je da ne traziš, ako misliš đeci dobro"stvarno smiješno
--Jednom su mi ukrali auto koje sam ja sam našao u nekom prigraskom naselju pošto su naši policajci veoma stručni....
--Ovo već nije bilo jednom već više puta su mi dolazili na vrata da obijaju ali na svu sreću niko nam u porodici nije prigluv i svi dobro čujemo tako da smo brzo odreagovali pa je čak i jednom za malo došlo do pucnjave od strane moga oca...
Nadam se da vas nijesam smorio mojom pričom...

Poslednja ispravka: Djoroje (30.1.2010 u 13:23)
Djoroje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 22:00   #16
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Na zalost to je tuzna istina, ne smes da branis svoje a onaj ko te krade nije kriv nizasta. Da meni neko dodje nebi izasao bez polomljene obe ruke .I opet bi ja bio kriv zbog nanosenja teskih telesnih povreda, a on nebi mogao da bude optuzen za upadanja na privatni posed bez dozvole, kradju licne imovine, narusavanje javnog reda i mira...
Čuo sam priču šta je moguće uraditi u situaciji kada otkrijete nekoga da vam krade u kući. Ako želite da ga izudarate, onda nakon toga ne treba da zovete policiju, nego ga izbacite na ulicu. Posle toga se pravite blesavi. On, ako će i da zove policiju, nikako ne može da dokaže da ste ga vi izudarali, mada sumnjam da bi ih i zvao..
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 22:02   #17
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Da, kako da zove, kad je vec pokusao da izvede kradju?
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 22:11   #18
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Cuo sam neku pricu (sad koliko je tacna pitanje je) da je neki lik uvatio komsiju (na selu) koji mu je krao kokoske, ubijao krave, krao seno,kukuruz...itd...i vezao ga za drvo i zvao policiju, i na kraju covek zavrsio 2,3 godine u zatvoru zato sto je "maltretirao"....zalosno...ko moze da bezi odavde nek to cini sto pre...
DonCorleone91 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 22:13   #19
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

Citat:
C O F I kaže: Pregled poruke
Sad kad si to spomenuo za mobilini, i meni su ukrali SE k810i iz torbe posle škole (odavnoooo...) I tema nije loša (dobra je) i mislim da nije zrela za otpatke.

P.S. Sećam se da (kada sam bio mali (6-7godina)) mi je jedan drug iz ulice ukrao TETRIS! Kada sam video da ga nema(tetrisa), našao sam (ex) druga i našao tetris u njegovom džepu... Dobio je batine i kuglice (iz pištolja)... Najgore je to što je taj mali bio duplo bogatiji od mene i imao 5 tetrisa...
Ja sam imao slično iskustvo u petom osnovne, samo je u pitanju bio Gameboy. Došao tadašnji prijatelj kod mene u goste i nakon što je otišao shvatim kako mi nema Gameboya. Naravno, on je poricao da ga je uzeo, a kasnije sam čuo od nekih likova kako je pokušavao da proda jedan Gameboy. I u mom slučaju, on je bio mnogo bogatiji od mene i već posedovao jedan Gameboy..
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 22:16   #20
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Kriminal u Srbiji

A najjaca mi je fora (da li se desilo stvarno, ne znam, a nije ni bitno)
(Zvoni telefon)
Decak: Halo.
Covek: Ko je to?
Decak: Ovde Nikola.
Covek: Sta radis, Nikola?
Decak: Nista.
Covek: Jesu li ti roditelji kuci?
Decak: Ne.
Covek: A jesi li sam?
Decak: Ne.
Covek: A ko je tu sa tobom?
Decak: Voja.
Covek: Koliko Voja ima godina?
Decak: 7 meseci.
Covek: Aha... A ti?
Decak: 7 godina.

Posle 10 minuta upada covek u stan i skonta da je Voja ustvari Rotvajler! U, nije dobro prosao...

Ne znam zasto sam ovo ispricao, ali ovo ne moze da skodi, a ako ne skodi, znaci da koristi.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ekologija todos Opšta kultura 151 18.4.2017 12:13
SMS naplata za web sajtove u Srbiji Xela Internet usluge 8 17.12.2016 11:22
Internet u Srbiji 2006 - poražavajuća statistika Jerry McLafllin Tekstovi u SK 26 5.2.2008 18:22
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56
Web Shop U Srbiji HcRope Zanimljive Web lokacije 20 3.7.2007 22:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com