Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Pregled rezultata glasanja: Da li cete se vakcinisati protiv novog gripa
Da 24 11,32%
Ne 188 88,68%
Glasova: 212. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.12.2009, 18:56   #261
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Haha, zacudjen sam rezultatima. Mislio sam da ce vise vas da glasa za "Da".

P.S. Odledajte
Zeitgeist
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 11:34   #262
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

@Nikola16789:

Citat:
Treba napraviti razliku
Da, treba napreaviti razliku. Ja i danas kad odem kod doktora na završnu kontrolu, odnesem bar čokoladu, jest, doktorka i ja se znamo od malih nogu (mojih) ali je to meni nekako pitanje lepog ponašanja, odnesem i kafu sestrama, i to ću uvek da uradim. Nije mi to neka cifra i neće meni neki ministar da kaže da nesmem. Oni pošteno odade posao, i ovo je moj način da im kažem hvala, mala pažnja, nije mito.

I slažem se da imamo mnogo stručnjaka koji su u svetu mnogo poznatiji nego ovde. Mada da se razumemo, veliki broj doktora, pogotovu onih koji su prošli spexijalizacije i sve dalje, se dobro poznaju i znaju koliko ko vredi. I sramota je da nama zdravstvo vode ljudi za koje veliki broj njih kaže da su jao stručnjaci nule. Mi sebi dozvoljavamo da mnoge institucije koje su imale svetski glas danas propadaju, da sistem urušavamo uz priču mora da se privatizuje i da bude privatno .... Pa i SAD su na kraju shvatili da to ne ide i ne funkcioniše, dali su ovi naši geniji uopšte i pismeni, često se zapitam. Da jesu pročitali bi to u novinama, ako ništa drugo, pošto očigledno ne čitaju ništa od literature koje treba da čita doktor.

Citat:
Dajte tim ljudima normalne plate i radice produktivnije, nece uzimati mito, radice produktivnije, svi ce biti zadovoljniji, bolje doktorima vece plate nego Tomici u dzep.
Dokazano u praksi kod nas, kad je u onom propalom sistemu radio doktor imao je pristojnu platu, živeo bez problema od nje, nije bilo problema, zdravstvo je bilo bolje nego danas. Mada, tad je direktor bio zadovoljan sa time što je imao službena kola i vozača, ode u kafanu na piće i ako može napravi neki "dil" sa sekretaricom koji nema veze sa parama. Ovi sada ....

Nešto mora da se menja i to brzo, iskreno, ovako ne valja ništa.

@Schnak3:

Šta se čudiš, ovde su ljudi koji imaju internet, koji se najviše informišu preko interneta, koji baš vole Google, a on daje mnogo informacija koje i nisu baš povoljne, imali su prilike da vide zadnje rezultate iz SAD i drugih zemalja .... Kad se sve stavi na tas, tada naš ministar gubi i to debelo. Mislim, ja baš nešto ne padam na izjave tipa: valjda verujete meni ne nekim dokumentima, slikama, izjavama i sl, ja vas volim i brinem o vama, majke mi. Meni daj dokumente, analize, podatke, ima da verujem, ovako, neće moći.

Mada, da je neka plavuše, pa da se ubeđujemo u četiri oka, pa da i prođe, bar za tu noć, dalje ne garantujem .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 4:04   #263
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Mediji igraju jednu veoma iritirajucu ulogu u svemu ovome. Udarne vesti kada neko umre od gripa. Jedno ljudi moraju da shvate a to je ko umire od svinjskog gripa. To su obicno teshki hronocni bolesnici sa astmom i ostalim plucnim problemima, dijabeticari itd. Ljudi nisu svesni koliko ljudi u svetu umire od obicnog sezonskog gripa. Verovali ili ne vishe ljudi umre od sezonskog gripa nego bilo koje druge bolesti u svetu. To su stari, bolesni i slabi ljudi. E sad, shto bih se ja vakcinisao protiv ovog svinjskog, a u zivotu se nisam ni protiv sezonskog vakcinisao? Naravno narod treba da obrati paznju na higijenu i ostalo, ali to je valjda ona opshta kultura. A niko se od tih medija nije setio da intervjuishe bar jednog od onih 400 nesrecnika u nashoj zemlji shto ga prelezashe. Ali oni su zivi pa verovatno nisu zanimljivi medijima.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 18:51   #264
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Ja sam, čini mi se, bio sasvim jasan.

Da, u pravu si, mediji se usredsređuju na smrtne slučajeve, ali se i ti usredsređuješ.
Ja i ti, recimo, nismo u istoj situaciji jer ja spadam u jednu od rizičnih grupa (mada, naravno, teško da ću u četrdeset osmoj godini pandrknuti zbog malko povišenog pritiska).

Međutim, nije fora u tome da se vakcinišeš da ne bi umro, već se vakcinišeš da se ne bi razboleo. To, nekako, nije isto, složićeš se? Grip je ipak malko ozbiljnija bolest od "Ura, prehladio sam se, neću ići nedelju dana u školu!"

Uzgred, nadam se da znaš da nije "pentraksil" nego "pentreksil".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 20:59   #265
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Kolega Vojo, malo manje spricera. Za početak sa 20 smanjiš na 19.
E Pentraksil, lepo sam se nasmejao. Tako pismen čovek da napravi grešku i to u svom niku. Podseća me na stare polupismene ljude kojima je trotoar, tretoar.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 0:12   #266
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Jel se neko dosad vakcinisao? Kakvi su utisci, efekti, jel se javljaju 3 glave, 5 ruku?
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 0:22   #267
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Kao što smo rekli, moguće posledice od ove vakcine javljaju se dosta kasnije.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 0:39   #268
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Jel se neko dosad vakcinisao? Kakvi su utisci, efekti, jel se javljaju 3 glave, 5 ruku?

Citat:
voodo_ kaže:
Kao što smo rekli, moguće posledice od ove vakcine javljaju se dosta kasnije.

Ko preživi, pričaće........
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 1:14   #269
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Jel se neko dosad vakcinisao? Kakvi su utisci, efekti, jel se javljaju 3 glave, 5 ruku?
Projezdi poslednjih par strana malo pazljivije.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 1:23   #270
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Ova vakcina je za zaglupljivanje naroda. Sto je narod gluplji, njima je lakse da upravlja njime. Ko zna, mozda je u vakcinu ubaceno nesto sto sprecava dalje razmnozavanje ljudi nakupili smo se previse...
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 4:08   #271
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Pa de od nas da krenu, nas nikad manje? Doduše, Kinezima ne smeju, a oni i onako imaju svoju vakcinu...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 10:17   #272
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Kao što smo rekli, moguće posledice od ove vakcine javljaju se dosta kasnije.
Da, za nekih 20-30-40 godina mozete da ocekujete tumor na testisima ili debelom crevu, a moze vas napasti i neka bolest koja "udara" na nervni sistem, tako da vam ne gine u najboljem slucaju ludara, Sveti sava, a ako imate srece mozda i neurohirurgija...
A onda ce te da se pitate, otkud meni ovo, pa ja ceo zivot bio zdrav, bavio se sportom. Eee, al kasno, kad budete skapirali (shto nece kratko da traje, zbog ostecenja mozga) da je u pitanju ona vakcina protiv gripa iz 2010 bice kasno, vec ce da vam odbrojavaju 10, 9, 8, 7... ali ne za novu godinu...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 17:23   #273
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Kolega Vojo, malo manje spricera. Za početak sa 20 smanjiš na 19.
E Pentraksil, lepo sam se nasmejao. Tako pismen čovek da napravi grešku i to u svom niku. Podseća me na stare polupismene ljude kojima je trotoar, tretoar.
Sasvim moguće da čovek zna kako se to kaže, ali je iz nekog zezanja namerno napisao pogrešno. Zato sam i napisao "nadam se da znaš", a ne "uaaa, beee, vidi kakav si, a i pogrešno si napisao, bljuuu", kao što neki ovde vole.

Poslednja ispravka: VojaM (5.1.2010 u 17:41)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 19:39   #274
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

VESTI

Istraga protiv pandemije A H1N1



Evropski savet će pokrenuti istragu o uticaju farmaceutskih preduzeća na globalnu kampanju svinjskog gripa, navode Dejli njuz Montenegro i Global Riserč. Zdravstvena komisija parlamenta EU jednoglasno je donela rezoluciju kojom zahteva istragu.

Parlament je na ovaj čin pokrenuo dr Volfgang Vodarg, sadašnji predsedavajući ogranka parlamenta EU za zdravstvo, lekar i epidemiolog, koji je ocenio sadašnju „pandemiju“ kao „jedan od najgorih medicinskih skandala stoljeća.“

„Da bi svoje patentirane medikamente i vakcine progurali, farmaceutska preduzeća vrše uticaj na naučnike i na zvanična mesta za standarde u zdravstvu, alarmiraju vlade širom sveta i navode na trošenje tesnih zdravstvenih resursa za neefikasne strategije vakcinisanja i nepotrebno izlaganje miliona zdravih ljudi riziku velikog broja nepoznatih posledica od nedovoljno ispitane vakcine.

Parlamentarna komisija za ispitivanje istražiće temu „lažirane pandemije“ proglašene u junu 2009. na savet svoje grupe akademskih eksperata SAGE i dokumentaciju njihovih intenzivnih finansijskih veza sa farmaceutskim gigantima kao Glakso Smit Klajn, Roš, Novartis, koji su profitirali na lekovima i vakcinama.

Istražiće se i uticaj Farmaceutske industrije na vođenje kampanje širom sveta protiv takozvane H5N1 „ptičjeg gripa“ i H1N1 „svinjskog gripa“ .Parlament EU mora obratiti posebnu pažnju na ulogu Svetske zdravstvene organizacije i njeno hitno proglašenje pandemije, koja je naglo promenila kriterijume i nije sagledala činjeničnu opasnost od bolesti, već broj slučajeva.

Takođe, vlade država moraju biti stavljene pred odgovornost zbog nedovoljne parlamentarne kontrole.

Slobodna Evropa

ILI B92

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=402178



DA li je ovo kraj priče o svinjskoj gripi ili nas čeka još neko veliko iznenadjenje, ne znam,
Ako je kraj.......................
A za nekog ....jbg



Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 19:45   #275
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

O hvalim te Bože.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 20:25   #276
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ja sam, čini mi se, bio sasvim jasan.

Da, u pravu si, mediji se usredsređuju na smrtne slučajeve, ali se i ti usredsređuješ.
Ja i ti, recimo, nismo u istoj situaciji jer ja spadam u jednu od rizičnih grupa (mada, naravno, teško da ću u četrdeset osmoj godini pandrknuti zbog malko povišenog pritiska).

Međutim, nije fora u tome da se vakcinišeš da ne bi umro, već se vakcinišeš da se ne bi razboleo. To, nekako, nije isto, složićeš se? Grip je ipak malko ozbiljnija bolest od "Ura, prehladio sam se, neću ići nedelju dana u školu!"

Uzgred, nadam se da znaš da nije "pentraksil" nego "pentreksil".
Znam, gledam ga svaki dan sa police. Ali sam nik davno pravio, namerno da ne pomisle da sam uzivalac lekova . Hteo sam palitreks ali kasno je za to hehe.
Naravno zaboravio sam da dodam, ja se izvinjavam, da bi rizicne grupe mozda i trebalo da se vakcinishu, ali sam protiv toga da se ceo narod vakcinishe i ugrozi, jeste tezi oblik gripa ali nema potrebe dizati toliku buku oko toga. Bio je i SARS i Pticiji grip isto ovako pa nishta. Ima dosta sumnjivog u tim lekovima, prvo potpis pa onda toliko napinjanje da se svi vakcinishu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
vakcina, vakcine

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com