Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2006, 15:29   #61
sunce86
Član
 
Član od: 14.4.2006.
Poruke: 103
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Ulazim u prodavnicu i pitam za dvd rezace dal imaju pioneer 110d a unutra dva lika. Jedan prica sa mnom a drugi nesto radi na kompu. Ja pitam ovog lika a on se okrece i pita drugog:
- E jel imamo pioneer 110d na lageru?
- Nemam pojma! (odmahujuci rukom)

Ja opet pitam ovog lika:
- A koja je cena?

Lik se ponovo okrece ovom drugom i pita:
- E a koja je trenutna cena 110d?
- Nemam pojma, bre!

Ja reko, hvala lepo, i izadjem iz radnje...
sunce86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 20:33   #62
Temuchin
Novi član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

ovo je mislim vrhunac zavlachenja ali srecom sa srecnim krajem(bar se nadam )
Pozovem ja jednu firmu posto sam na tv-u chuo da daju neki popust i da moze na 24 rate.
Pozovem ih pitam da li imaju Samsung TFT 713N,oni kazu da imaju,da moze na rate,da dodjem da mi daju profakturu.Ja odem uzmem profakturu posaljem mojima u Uzicki region.Pa moja majka ode u P.Stedionicu,odobre joj taj potrosacki kredit,ona mi vrati profakturu u Beograd.Ja odem tamo da bi mi rekli da nemaju 713N ali da imaju 740N a da je to isto,i da isto kosta.Onda sam trazi da mi daju da odem na net da mu proverim karakteristike,sto su mi dozvolili i kako je imao iste kao i 713N,tada sam pozvao jos jednog dilera da proverim da li isto kostaju i kako je i to bilo ispunjeno,ja pristanem
Temuchin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 23:15   #63
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Iz svega ovde napisanog, ja samo mogu da zaključim da su većinom krivi kupci, a ne prodavci. Valjda je to zato što ljudi nemaju naviku kupovine računara na ovim prostorima. Na zapadu je to fino rešeno. Hoćeš kompletan računar, fino, imaš Dell-ove mašine, imaš HP-ove mašine... pa biraj. Dobiješ lepo garanciju na celu konfiguraciju i završeno. Ako bilo šta ne radi, odneseš kompletnu konfiguraciju, i u roku od 1-2 dana dobiješ drugu istu takvu i završeno. Većini ljudi to i odgovara, šta ima da se zamlaćuje sa otvaranjem kućišta i ispravljanjem krivih drina. Komponente kupuju hobisti i oni koji se razumeju u to, pa ako hoćeš tako lepo dobiješ garanciju na svaku komponentu, račun, pa ti s njom radi šta hoćeš. Ali nema da nosiš ceo računar na dijagnozu, nego komponentu koja ne radi i koju si kupio tu. Trgovac i ne treba da zna ništa o tim računarima i komponentama, osim onoga što mu je rekao proizvođač. E tako treba da bude i ovde, a ne da se svi "razumeju" u računare, pa se prave pametni i biraju komponente, ni ne gledaju šta im piše na računu, a onda su im krivi prodavci. Kako bre neko može da vam uvali nešto ? Lepo tražiš to i to, tražiš da se to napiše na računu, pa ako ti je neko slučajno uvalio neku komponentu koja nije na računu, pravac inspekcija, pa sa kućištem i računom pod ruku u tu firmu. Da vidiš kako će sledeći put da se prave pametni i uvaljuju nekome nešto. A što se tiče ovoga...
Citat:
- E jel imamo pioneer 110d na lageru?
- Nemam pojma! (odmahujuci rukom)

Ja opet pitam ovog lika:
- A koja je cena?

Lik se ponovo okrece ovom drugom i pita:
- E a koja je trenutna cena 110d?
- Nemam pojma, bre!

Ja reko, hvala lepo, i izadjem iz radnje...
Umesto da si lepo tražio gazdu, direktora, šefa... ili ko već upravlja tom radnjom i ispričaš mu situaciju. Ne verujem da postoji neki vlasnik koji bi dozvolio da se radnici ponašaju tako sa mušterijama, tako da bi ta dvojica u momentu popila otkaz. Ali ne, lakše je doći na neki forum i kukati, i ne uraditi ništa povodom toga. Mislim, svakako ima prodavaca koji nesavesno obavljaju posao, ali vi kupci ste ti koji treba da se izbore za svoja prava i bore se protiv takvih. Neće se oni sami od sebe promeniti.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 10:12   #64
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Citat:
Marko_L kaže:
Umesto da si lepo tražio gazdu, direktora, šefa... ili ko već upravlja tom radnjom i ispričaš mu situaciju. Ne verujem da postoji neki vlasnik koji bi dozvolio da se radnici ponašaju tako sa mušterijama, tako da bi ta dvojica u momentu popila otkaz. Ali ne, lakše je doći na neki forum i kukati, i ne uraditi ništa povodom toga. Mislim, svakako ima prodavaca koji nesavesno obavljaju posao, ali vi kupci ste ti koji treba da se izbore za svoja prava i bore se protiv takvih. Neće se oni sami od sebe promeniti.
Ma sto bi se on smarao da trazi gazdu i ispravlja krive drine?
I ja bi isto izasao i potrazio drugu firmu (ima ih koliko hoces), a ako bi svako tako ucinio, gazda bi se zapitao sto mu roba ne ide, otpustio radnike ili zatvorio firmu. Mislim, j3b3 mi se vise da nekome objasnjavam, kako se sta radi.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 20:30   #65
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

E vidiš, to je ono gde većina ljudi greši. Svi su u fazonu "Zašto ja nešto da uradim, to nije moja stvar.", umesto da se organizuju i bore protiv takvih, tj. protiv prevaranata i nesavesnih trgovaca, tako što će razgovarati sa vlasnikom radnje ili pozvati inspekciju. Lakše je okrenuti leđa i pobeći. I kako će onda neko drugi da zna da ne treba da dolazi u tu firmu, kada si ti jednostavno okrenuo leđa svemu i prećutao. Ta firma će svakako nastaviti da radi i bez tebe. Na zapadu je za bilo kakvog trgovca najstrašnije pitanje koje kupac može da postavi "Can I see the manager please ?", jer to uglavnom znači da nešto nije u redu i da kupac nije zadovoljan uslugom, što vrlo lako može dovesti do otkaza i što je najvažnije negativne preporuke, pa će tom trgovcu posle biti teže da se zaposli bilo gde. Isto tako, ni vlasnicima radnji nije svejedno kako rade, jer ako kojim slučajem uvalja pogrešnu komponentu, kupci znaju koja su njihova prava, pa će lepo da uradi nešto povodom toga, recimo obratiće se društvu za zaštitu potrošača, a vlasnik te firme više neće moći da otvori ni tezgu na pijaci, a ne prodavnicu računarske opreme. Nisu ljudi tamo takvi zato što ne vole pare i zato što im ne bi odgovaralo da umesto GF6600 uvaljaju GF4, nego zato što ako se to desi, on je završio karijeru, i biće obeležen kao negativan za ceo život. Prema tome, kupci su ti koji treba da se izbore i ostvare svoja prava kao potrošača, a ne da očekuju da će se nesavesni trgovci i vlasnici radnji promeniti sami od sebe, jer dok ima ovaca biće i šišanja. Da se razumemo, ni u kom slučaju ne nazivam kupce ovcama, to je samo metafora koja u prevodu znači, dok god se kupci ne bore za sebe i dok ćute kada nalete na prevaranta, naći će se neko ko će hteti da ih prevari.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 20:37   #66
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Kod nekih manjih firmi, čest je slučaj da se i sam gazda bahato ponaša što je u neku ruku neobjašnjivo, ali i regularno u manjim mestima, gde ljudi nemaju baš puno izbora kada je u pitanju kupovina konfiguracija ili nekih komponenti. Moraće da prođe još poprilično vremena i gluposti, kako bi se kod nas trgovina koliko-toliko normalizovala i popela na standard većine stranih zemalja iz sveta i okruženja.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 20:59   #67
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Citat:
Marko_L kaže:
Lakše je okrenuti leđa i pobeći. I kako će onda neko drugi da zna da ne treba da dolazi u tu firmu, kada si ti jednostavno okrenuo leđa svemu i prećutao.
Ih sad, ispade da bih pobegao

Sta bi se desilo? Otisao bih kod prodavca, momci bi popili otkaz (a mozda je glupi gazda bio uzrok njihove nervoze), i za mesec dana bih ponovo naleteo u nekoj radnji na slican problem.
Pa sta sad da radim? Da gubim vreme setajuci od sefa do sefa, trazeci nekakvu svetsku pravdu?
Ako je tako, onda bih trebao da prvo tuzim kolegnicu direktoru, koju mrzi da ustane da mi da kasetu jer igra igricu. Da tuzim gazdu (i da izgubim tuzbu) jer nam daje neredovne plate. Da se raspravljam sa moderatorima, koje teme bi trebalo da budu razdvojene, a koje ne

Mrzi me, a i nemam vremena za sve to.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 23:11   #68
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Nikad nikoga nebih ocinkario.To tako mora da bude,valjda svi znamo gde zivimo.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2006, 1:25   #69
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Pa onda nemate pravo da se bunite, čak se možete podvesti pod saučesnike
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 9:33   #70
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Molio bih moderatore da ovu temu prebace na Cvet Kompjutera, ako je moguce.
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 14:55   #71
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Nakon što sam malo porazmislio, najadekvatniji forum za ovu temu jeste brbljaonica. Problematika ponekad zaista poprima obeležja humora, ali i dalje je to jedna vrlo ozbiljna i više tragična pojava, te je najbolje da se o tome diskutuje ovde.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 15:03   #72
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Citat:
Orvel kaže:
Pre mesec i po sam kupio od doticne firme UPS (Mustek) koji je bio kod mene u posedu jedva 3 dana.Zasto?Zato sto nije radio pa je morao u servis koji je trajao 2 nedelje!!!Nakon toga ja ga opet prikljucim kad ono opet ne radi pa opet u servis!Danas ga prikljucim pre nepunih pola sata a on "eksplodira" !Sad cu da im sve po ****** !
Pravilo br. 1: NIKAD NE KUPUJ NISTA STO JE PRAVIO MUSTEK!
Pravilo br. 2: NIKAD NE KUPUJ NISTA STO JE PRAVIO LG!
Podrazumeva se da ne kupujes nista od InnoVisiona, Eagle-a, Canyon-a...

i nikad te nece boleti glava
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 21:56   #73
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Citat:
ATI` kaže:
Pravilo br. 1: NIKAD NE KUPUJ NISTA STO JE PRAVIO MUSTEK!
Pravilo br. 2: NIKAD NE KUPUJ NISTA STO JE PRAVIO LG!
Podrazumeva se da ne kupujes nista od InnoVisiona, Eagle-a, Canyon-a...

i nikad te nece boleti glava
Zasto tako mislis.Velika greska.Imam combo 3 god.koji je narezao svasta i cita no-name medije.I svi koji su kod mene bili se iznenade sa njegovim kvalitetom u svakom pogledu LG 4408-B.Mustek skener UB 1200,zavrsava poso ,napunio tri godine.A da ne pricam o Mustek UB600VA, koji je na maksimalnom optercenju (zbog velikog broja komponenti) napunio tri godine.Za ove tri god. sam dosta renoviro racunar a oni i dalje rade.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 23:01   #74
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Ja se ne slazem. Kao prvo imam LG DVD citac, i prociti svaki, ama bukvalno svaki DVD, cak brze od ostalih sa kojim sam se susretao. Takodje imam Eagle 6600, i klokovao sam je, i postavljen je klok da radi pri svakom paljenju, i cak dobijam bolje rezultate od Asusovih 6600. To mozete da pogledate u temi "Overclock 6600".

Poslednja ispravka: Sasa (16.6.2006 u 19:09)
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 23:20   #75
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Da, jedina mana LG DVDa je sto sporo cita CD posle ubacivanja. Sem toga je odlican u svim ostalim kategorijama.

Monogo mi je vaznije da cita svaki CD koji imam, nego da cekam 5-6 sekundi na Auto-Play.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 4:42   #76
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Citat:
ATI` kaže:
Pravilo br. 1: NIKAD NE KUPUJ NISTA STO JE PRAVIO MUSTEK!
Pravilo br. 2: NIKAD NE KUPUJ NISTA STO JE PRAVIO LG!
Podrazumeva se da ne kupujes nista od InnoVisiona, Eagle-a, Canyon-a...

i nikad te nece boleti glava
Imam 3,5 godina star LG-DVD koji josh nijednom nije zakazao, a do nedavno sam bio vlasnik Eagle GF460, koji je sasvim pristojno radio posao, tako da uopste ne smatram da te dve firme zasluzuju toliko loseg publiciteta!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 8:49   #77
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Citat:
zone2403 kaže:
Imam 3,5 godina star LG-DVD koji josh nijednom nije zakazao, a do nedavno sam bio vlasnik Eagle GF460, koji je sasvim pristojno radio posao, tako da uopste ne smatram da te dve firme zasluzuju toliko loseg publiciteta!
Takodje se slazem sa tobom! Svi govore Eagle je los, nemoj to uzimati itd.
Ja vam kazem slobodno uzmite Eagle jer uopste nije takav kakvog ga svi opisuju!
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2006, 11:49   #78
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Jedan klinac kupi 6600GT,i dodje kod mene da je ugradim,
posto nije dao malo para,a i kartica nije za zezanje,pitam ga gde mu je garancija,cisto da vidim sta se sme a sta ne...
Ladno i bez blama mu NISU dali garanciju,sva sreca sacuvao je racun,pa smo otisli zajedno.
Sacekaju nas sa odgovorom da garancija nije potrebna,da je to jedna od najboljih kartica i da se ne kvare
Sigurno je pomislio da sam laik.
Posle par reci sa njim,i na moje insistiranje da vidim gazdu napisao je garanciju ko bela lala,ocigledno besan...
Uljudno se zahvalim i izadjem iz radnje...

Ima i OK prodavaca,ali i ma i takvih da ti se smuci zivot...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 3:21   #79
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Citat:
Bokile2000 kaže:
Jedan klinac kupi 6600GT,i dodje kod mene da je ugradim,
posto nije dao malo para,a i kartica nije za zezanje,pitam ga gde mu je garancija,cisto da vidim sta se sme a sta ne...
Ladno i bez blama mu NISU dali garanciju,sva sreca sacuvao je racun,pa smo otisli zajedno.
Sacekaju nas sa odgovorom da garancija nije potrebna,da je to jedna od najboljih kartica i da se ne kvare
Sigurno je pomislio da sam laik.
Posle par reci sa njim,i na moje insistiranje da vidim gazdu napisao je garanciju ko bela lala,ocigledno besan...
Uljudno se zahvalim i izadjem iz radnje...

Ima i OK prodavaca,ali i ma i takvih da ti se smuci zivot...
Stvarno, sta reci posle ovako necega!!! Neki ljudi stvarno treba da popiju zatvorsku kaznu da bi se opametili. K'o da ta garancija ide iz njegovog dzepa. Mislim, zbog ovakvih stvari u normalnim zemljama bi im zatvorili radnju, verovatno, trajno!!!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 16:49   #80
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kakva svinjarija 2! Trgovci neznalice...

Kupi moja drugarica svojevremeno nekog celerona na 1.1 i pripadajuci ostatak konfiguracije, strogo da se vozi po netu i nizasta drugo. Dodjem kod nje da vidim sta je stiglo, procackam malo, i comp umre na mrtvo. Dodje tzv serviser, gleda natpis na kome pise da ubaci instalacioni disk za nesto (nisam video ceo ispis, sedeo sam iza njega), a posto nazalost to pise na engleskom, comp je morao u servis. Vrate ga oni, ja dodjem, kad ono ne radi flopi. Comp naravno opet u servis. Treci put sednem za njega, a on se ponasa kao C64, otprilike. Zovnem onog lika, spreman da mu izredjam poreklo do Murata, a on meni kaze da obrisem XP. Na moje pitanje sta trazi XP (sveze nov i pun rupa) na tako slaboj masini, i hoce li biti ljubazan da donese 98-icu, lik mi mrtav hladan objasni da je 98-icu "apgrejdovao" na XP i da slobodno brisem. Dalji dijalog zamislite sami.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com