Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2006, 20:19   #61
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Imam jednog druga koji radi u MediaWorks-u i sad zove ga neka zena,kaze moze te li doci da mi pogledate šta je sa računarom pao mi je sistem,pita on nju "pa dobro šta ste radili,da niste išli na internet,nešto instalirali.." ona kaze "vi ne razumete,pao mi je sistem (kućište) sa stola i sad nece da radi

znači ne verujem kakvih ljudi sve ima
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 10:42   #62
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

pre nekih 10-tak godina,kad sam kupio novu 486-icu,smetali mi oni fajlovi u root-u C:/ i ja lepo napravim novi direktorijum i prekopiram ih tu..sve je lepo radilo do sledeceg paljenja
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 12:39   #63
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Meni je bas sinoc otisao system tamo gde ne treba...Jedna zena mi je kukala kako ne moze da nadje crack za neki problem, i ja pametan se nadjoh da joj skinem...(crack jel) A prethodno sam zaboravio da pokrenem antivirus...I skinem fajl, pokrenem ga i otvorih pandorinu kutiju Posle ni antivirus nije pomogao, ni gomila programa za ciscenje. Sva sreca da win radi koliko toliko, pa mogu da sacuvam fajlove...pa onda da formatiram sve...ebga. I dok ovo sada kuckam, iskacu mi $#%^&$#^ reklame
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 18:54   #64
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

..e sada sam uspeo da otklonim skoro sve probleme, osim sto mi ne radi battlefeld 1942 preko neta Dakle, format...( ps, ako budem neki put kupio original nekog programa, to ce biti jer me mrzi da jurim neki normalan crack)
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2006, 23:54   #65
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

zabagovao mi se kompjuter i lupim ja glavno dugme za paljenje (i gashenje ) toliko jako da se skroz uvuklo i zaglavilo.Vise se nikad nije upalio
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 1:16   #66
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Davila me drugarica kako joj ne radi štampač te moram da odem da vidim šta je s njim. konačno, odem ja i posle nekolika bezuspješna pokušaja da ga upalim provalim da nije bio uključen u struju...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 2:04   #67
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

pre skoro 2 godine odem do brata sa novim aplikativnim softverom (čini mi se da je bio sistem mechanic i još ponešto) čisto, kao da mu 'sredim' komp. i pustim da mechanic odradi sređivanje celog sistema koji je predhodnu godinu urnisan pisanjem-brisanjem, a nikada sređivan.
posle nekih 30,000 grešaka koliko je sis.mech. ispravio, restartovao sam komp. sve je bilo lepo sem potpuno nestalih cd-romova (uredno podešenih u bios-u), kao i 2/3 programa i igara.nisam se još ni opasuljio, moj bata je kuckao format c:
na kraju sam mu 'sredio' komp doslovce
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2006, 19:31   #68
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Moj drug se sebi pozalio sto mu C:\Windows zauzima mnogo mesta pa je preduzeo odredjene mere. Kako je uspeo da ne obori sistem ne znam, znam da sam morao posle da mu instaliram gomilu driver-a
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 4:43   #69
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

ja sam kao preventivu drugaru u control panelu iskljuchio vidljivost hidden failova da ne bi chachkao po windowsu mada me stalno pita kako ta particija zauzima toliko mesta a nema nishta na njoj a ja kad mu kazem da ne znam on stalno izjavi:"..eh i ti si mi neki kompjuterash.."...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 5:42   #70
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Citat:
deusdies kaže:
Moj drug se sebi pozalio sto mu C:\Windows zauzima mnogo mesta pa je preduzeo odredjene mere. Kako je uspeo da ne obori sistem ne znam, znam da sam morao posle da mu instaliram gomilu driver-a
Nije ga oborio zato sto je nemoguce obrisati fajl koji se trenutno koristi od strane bilokog programa/systema. U to se mozes najlakse uveriti tak sto ces pustiti neku pesmu u nekom od playera i pokusati da je obrises dok je slusas, windows ce uredno prijaviti da se taj fajl koristi i nece dozvoliti brisanje.
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 8:45   #71
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Citat:
Aksic Srdjan kaže:
Nije ga oborio zato sto je nemoguce obrisati fajl koji se trenutno koristi od strane bilokog programa/systema. U to se mozes najlakse uveriti tak sto ces pustiti neku pesmu u nekom od playera i pokusati da je obrises dok je slusas, windows ce uredno prijaviti da se taj fajl koristi i nece dozvoliti brisanje.
sistem moze radit sa dosta obrisanih sistemskih fajlova ali nakon ponovnog paljenja, nema sanse... a to da, nemogu se programi ili fajlovi obrisat koji su trenutno pokrenuti sto me cesto iznervira jer nekad iskopam neke viruse na kompi al ih ne mogu ubit jer su aktivni
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 11:21   #72
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Ima Windows jos neku zastitu.
Eto jedamput kada sam nesto cackao u tim folderima, bilo je fajlova koje ako obrisesem se ponovo vrate nazad za par sekundi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2006, 18:08   #73
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Citat:
jonathan kaže:
sistem moze radit sa dosta obrisanih sistemskih fajlova ali nakon ponovnog paljenja, nema sanse...
Upravo tako.
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 14:08   #74
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Bilo je to davno, kad sam tek dobio komp. Bio sam radoznao i htio sam saznati "kako to funkcioniše", pa sam, čisto iz radoznalosti, obrisao nekoliko fajlova u C:\Windows...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 21:14   #75
Shirley_Manson
Novi član
 
Član od: 15.1.2007.
Lokacija: Zemlja seljaka na brdovitom Balkanu
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Najgluplje obaranje sistema...

Moj se jednom restartovao sam od sebe. I to mi se nije sacuvao milenijumski text koji sam pisala pola sata . Preopterecenje ram memorije? bilo je u nekom filmu kao zena stavi casu vode pored kompa, zadrhti joj ruka ispoliva sve po tastaturi i misu, a onda joj se pojavi na ekranu (sec kasnije) da ima neki virus koj progresivno deluje. I nemoze da upotrebi ni mis ni tastaturu da nesto uradi.
Shirley_Manson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 8:38   #76
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Citat:
Shirley_Manson kaže:
... bilo je u nekom filmu kao zena stavi casu vode pored kompa, zadrhti joj ruka ispoliva sve po tastaturi i misu, a onda joj se pojavi na ekranu (sec kasnije) da ima neki virus koj progresivno deluje. I nemoze da upotrebi ni mis ni tastaturu da nesto uradi.
ništa posebno, rekao bih ... ne vidim šta ti je tu čudno...
očigledno je da se ovo desilo negde širom belog sveta, najverovatnije na nekom Linux sistemu pošto oni koriste jeftinija mastila za pisanje koda pa se lakše odapiraju
da se slučajno desilo kod nas, sa vodom iz vodovoda, srećna korisnica bi ostala bez miša, tastature i parčeta stola a virus bi pokokao sve računare u bližoj okolini...
naravno da ne bi bilo nekih posebnih problema sa programima jer bi mali iz komšiluka, inače član SPZWOS-a (Srpska Piratska Zajednica Windows Open Source) sve rešio za dva i po minuta, 100 posto.

Čitao sam da je neki stranac došavši u Pančevo ili Loznicu, sad se već ne sećam najbolje, izvadio laptop na sto u obližnjoj kafani i naručio kafu...
kada ga je otvorio i upalio isti je odmah počeo da štuca i da preskače, ventilatori nisu ni pokušali da se okreću na onakvom vazduhu, poremetili su mu se svi kodovi, slika počela da bledi pa kada je još konobar na sto stavio čašu vode koja ide uz kafu i ratluk već posle prvog pogleda na vodu nesretni laptop se ugasio trajno i stranac više nije mogao da ga upali niti upotrebi za bilo šta smisleno... takodje čujem da su ga kasnije prodavali na buvljaku u Pančevu ali nisam siguran da li je prodat...

Inače, moram napomenuti, očigledno je da se desilo negde drugde jer naše žene osim što se ne približavaju računarima, osim nekih retkih primeraka (osim valjda onih muškobanjastih)... vodu isključivo koriste za fajtanje veša, polivanje bašte, pranje musave dečice i osvešćivanje muža pred vratima kada se ošamućen nekako dovuče do kuće iz obližnje kafančine...

ovo je Balkan, sestro ... ovde važe neka drugačija pravila:

· Nemoj udisati gradski vazduh. (strpi se, strpljen - spašen)
· Nemoj piti vodu iz vodovoda. (nemoj je dirati ni golim rukama ako ne moraš)
· Nemoj puštati ženu blizu računara. (osim ako nema pajalicu i magičnu krpu u rukama)

Sve što od ovoga uradiš činiš na sopstvenu odgovornost.

Poslednja ispravka: Simke (17.1.2007 u 8:56)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 9:54   #77
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Najgluplje obaranje sistema...

Pre 5-6 godina je moj drugar instalirao neku igru i nije bilo space-a pa je deletovao Program Files i posle se cudio sto prokletija ne radi!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 23:00   #78
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: Najgluplje obaranje sistema...

Dodje mi drug iz Rusije, isao da radi, i donese brdo programa. Naravno ja ih instaliram par i sve super. posle par programa u nizu primetim da mi je ceo sistem na ruskom. Naravno posle par sati brisanja nisam mogao da otkrijem sta je, krenem da resetujem komp. i vise umesto da ga upali da mi poruku u DOS-u da mi je sitem riknuo i to naravno na ruskom, sa groznim potpisom nekog ruskog hakera i ode sistem....
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 22:36   #79
darko90
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Lokacija: Bijeljina RS
Poruke: 172
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 25 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darko90
Exclamation Re: Najgluplje obaranje sistema...

Dva puta:

1. pre 2 god zablokirao warcraft 3 TFT i ja pritisnem restart.
2. Čistio kompjuter od prašine i kad sam ga upalio shvatim da nisam priključio kablo za napajanje u dvd-rw, i onako na upaljen kompjuter uštekam napajanje ode windows, rezač, a zamalo da poginem koliko je počelo da varniči.
whoa, nikad ne pokušavajte ovo kod kuće!
darko90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 0:51   #80
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: Najgluplje obaranje sistema...

Citat:
darko90 kaže:
Dva puta:

1. pre 2 god zablokirao warcraft 3 TFT i ja pritisnem restart.
2. Čistio kompjuter od prašine i kad sam ga upalio shvatim da nisam priključio kablo za napajanje u dvd-rw, i onako na upaljen kompjuter uštekam napajanje ode windows, rezač, a zamalo da poginem koliko je počelo da varniči.
whoa, nikad ne pokušavajte ovo kod kuće!
Nije to nista, bio mi brat i video kako kacimo hard da prebacimo neke podatke! i tako ode on kuci i skine svoj hard i odnese kod druga, da razmene podatke, ali zaboravi da iskljuci komp kad je prikacio svoj hard
Zamisli sta se desilo
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem u dizanju sistema schmaug Operativni sistemi 3 5.2.2006 16:29
molim pomoc - nestabilnost sistema severijan Kvarovi 10 5.12.2005 0:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com