Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2005, 23:06   #1
da007
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 29 puta na 3 poruka
Određen forumom Strategija nadogradnje

Kako nadogradjujete računar?
Da li svake godine kupujete jeftinije komponente ili čekate da uštekujete lovu pa se ponovite jednom u ko zna kad, ali onako žestoko? Da li čekate da mašina totalno zastari pa tek onda idete u kupovinu ili vas nervira i kad fps u igri opadne ispod 60 makar i za milisekundu? Koje su po vama dobre strategije nadogradnje?
da007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2005, 0:26   #2
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Strategija nadogradnje

Ne bih rekao da imam neku odredjenu taktiku. U principu, nadogradnja kompjutera je u 99% slucajeva povezana sa igranjem igara. Moj super ortak ima smesnu masinu u odnosu za moju, ali je za njegove potrebe odlicna i koristi je za posao koji mu donosi ekstra lovu (raznorazni dizajn i priprema za stampu).

Ja sam recimo takav da jednostavno obozavam da nadogradjujem kompjuter i kupujem komponente iako mi to mozda realno ne treba. Ali mozda mi i treba jer sam jedan od onih koji su ubedjeni da ce igrati igre i sa 50 godina.

U principu kupim nesto kad' god imam para... nekada me uhvati nevidjena potreba da kupim nesto za kompjuter... ono, bas nevidjena... a i to je u mom slucaju savrsena stvar za uklanjanje stresa... ove godine sam na primer kupio gomilu stvari za kompjuter... pre neki dan hard disk... pre toga USB flash... pre toga graficku... pre toga memoriju, pa zvucnike, zvucnu karticu i DVD RW.

Proslog leta sam zamenio napajanje, procesor i graficku. Leto pre toga, plocu, procesor i graficku...

I tako, za sledeci upgrade ce mi trebati dosta love jer planiram da uzmem AMD 64 tako da cu morati da menjam i plocu i graficku i procesor, i napajanje, i kuciste... tako da ko zna kada ce to biti...
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2005, 10:11   #3
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Strategija nadogradnje

Ja skupljam pare pa svake dve godine menjam veci deo kompjutera. Najskoriji upgrade mi je bio za novu godinu, kada sam promenio celo kuciste i unutrasnjost - maticna, procesor, graficka, memorija. A pre mesec dana sam nabavio i novu tastaturu, posto je prethodna bila stara 10 godina - bukvalno!

Sledeci put menjam komp za godinu ili godinu i po. Veoravatno maticnu graficku i procesor, pa dodam jos malo memorije.
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2005, 11:04   #4
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Strategija nadogradnje

Ja nikad ne kupim odmah sve, vec uvek malo po malo...
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 11:18   #5
gianni
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku gianni Slanje poruke preko MSN-a korisniku gianni
Određen forumom Re: Strategija nadogradnje

Ja uglavnom sve delove sem ploce, procesora i memorije (i naravno kucista i monitora) menjam nesto pre nego sto im istekne garancija. Plocu, procesor i ram prodam kad vidim da je momenat povoljan.
gianni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 18:13   #6
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: Strategija nadogradnje

ja uvek prvo idem na dogradnju gde cese najvise osetiti - naravno prvo memorija, optika i sl.... procesor nisam menjao vec tri godine i jos me verno sluzi (1700+).

ustvari moj bi redosled bio:
- nova ploca a7v8x-x (presao na ddr uz malu doplatu, kt133a->kt400, kad sam uzimao komp ddr je bio 2x skuplji od sdr-a)+512ddr
- cd-rw (do tada imao samo citac)
- zvucna kartica sb live!
- zvucnici 5.1 genius
- graficka HIS 9600 (pre toga gf4mx)
- dvd-rom asus
- zamena 512ddr333 -> 2x512ddr 400
- nova ploca MSI k7n2-delta L (kt400->nf2)
- dvd-rw nec (pre toga asus dvd-rom)

uglavnom se trudim da menjam kad je trenutak povoljan, tj. kad cene padnu (jedino sam graficku preplatio 113e u januaru ove godine ). trudim se da kupujem stvari koje se nece menjati tako cesto, znaci da ulazem u onom pravcu koji malko sporije napreduje. Npr. zvucnike sam platio 7500din kad su bili najeftinij u kg-u, sada bih mozda mogao da ih prodam za 6-7000din
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 19:12   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Strategija nadogradnje

Ja kupim plocu, procesor, memoriju, graficku...
... pa onda jedno 2-3 godine dodajem memorije i menjam samo graficke...
... pa onda opet kupim ceo racunar... i tako u krug.

DVD rezac sam cekao da kupim dok mu cena nije bila smesna i dok mi bas bas bas nije zatrebao. Tako je isto bilo i za CD rezac.

Kod mene je bag sto strasno volim da kupujem sitnice... tipa misevi, tastature, podloge, kuleri, a na to ume da ode dosta para.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 15:35   #8
Sagittarius
Novi član
 
Član od: 26.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Strategija nadogradnje

Pa vidi ovako: moja trenutna "makina" je celeron na 400MHz (Pentium 2 oskrn) koji radi na 500MHz posto je podignut takt magistrale (ASUSove ploce sa LX cipsetom, ako se iko ovde seca sta je to...) sa 66 na 83.33MHz. Graficku sam kupio pre par meseci posto sam se zazeleo TV izlaza - ATI Radeon 7000. I jedva sam nasao koji je cip na njoj - to je oprastari Radeon VE. Sve u svemu - bogu plakati, s obzirom da PC imam jos od 1991 godine, vidite kako dobro napredujem (ne, NISAM imao P2 1991, nego 286/16MHz...). Jedino se mogu podiciti monitorom - Samsung 959NF 19'' sa Trinitron cevi. Tako da Quake II prosto leti na 40fps na veeelikom monitoru u 1152x864 . A i heroji III rade, ju kako rade...
A tako mi i treba kad taman da skupim para, a ja slupam drugu auto, pa imam stete 530E... A i koji ce mi nov komp, nikad fakultet ne bi zavrsio...
No, imam planova. Izlaze HeroesOM&M V, to moja starudija poterati nece, zato cu da se obnovim: kuciste sam vec kupio, 2/3 kompa imam u starom (vozice neko vreme), jos ploca, procesor i RAM i da me vidi 3DO (SiliconBOG da mu SiliconDusu prosti...) I tako cu da kupujem komp parce po parce.

Masala (nije sala).

Famous last words: Dragon, what dragon?!?
Sagittarius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja strategija i pucacina? PeTkO O igrama uopšte 22 11.2.2006 13:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com