Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2006, 2:07   #1
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Angry Licemeri kakvih nema...

Eto skoro sam kupio DVD i primetio nesto krajnje zanimljivo.....
Pozajmio sam od drugara neke filmove koje je on kupio na trafici-Van Helsing i Peti Element-znate ona neponovljiva ponuda u lepoj kutiji za 99din....
Kada,posle soka,imam sta i da vidim-pojedini chapter-i u filmu su CRNO-BELI!
Da upravo tako-kao divX-ovi koji su skinuti sa DVD retail izdanja,do kojih su se pirati docepali,i koji imaju pojedine deonice u monocoloru...
Kod druga sam video fenomenalni dokumentarni DVD ORGINAL o grupi Who-koji je papreno placen-nekih 1800din,ali evo sta sam jos primetio-na orginalu je slika cista kao kristal,dok mi filmovi koje sam naveo izgledaju kao dobar divX!Da li je moguce,pitam se ja,da oni ustvari prodaju PIRATSKE DVD-ove,koji su samo lepo nasminkani-a na sav glas podsticu legalizaciju
Mesetari poput Tuck-a i Pro vision-a koji su za vreme Slobe i do skora bili najveci pirati u Srbiji,i koji su VHS kasete i cd-ove stancovali na kilo....
Sto li to kosta 99din(kod dilera na ulici DVD je oko 150-200din)-sad se zapitajte vi,kao sto sam i ja posle svega ovoga
Srbijo majkooooo!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 2:11   #2
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Ne diraj mi Tuck! Emotivno sam vezan za isti, a i proveo sam mnoge lepe i nezaboravne sate uz filmove koje su oni nabavljali.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 2:23   #3
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Ne vredi tako ti je to, ja odem u M2, i umalo nepadoh na teme kad videh komplet od 4 DVD Indiana Jones, a tek kad videh cenu, obli me hladan znoj, 4800 din. pa ti vidi, ali je zato to kvalitet, bar znas sta si uzeo... nedavno sam kupio Alpinistu, naravno za 99, ali sam umesto kvaliteta dobio 28 epizodu Pokemona, sta da se radi...
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 11:18   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Nije mi jasno, da li ste vi zaista očekivali da ćete za 99 ili 250 dinara dobiti film punog kvaliteta slike i zvuka ? Svašta. To je više za običnu raju koja pokupovala DVD playere, pa im sad treba nešto da uguraju u njega i kojima kvalitet nije mnogo bitan. Zaboga, pa ja sam imao kvalitetnije DIVX-ove od većine ovih DVD izdanja. No, kako kaže naš narod "Dok ima ovaca, biće i šišanja" ili u prevodu većina ljudi koji pazare te DVD-eve za male pare i nema pojma da postoji nešto bolje. Recimo, jednom mom komšiji sam nosio original disk sa koncertom Scorpions-a koji mi je poslao ortak iz Švedske, a plaćen je 39$, on nije mogao da veruje kakva promena. Prvo me je pitao kako sam to podesio, pa onda uzeo neki film koji je kupio za 99 dinara, pa tražio da i njega tako podesim. Pola sata nisam mogao da mu objasnim da je razlika u snimljenom materijalu, a ne u podešavanjima plejera
Znači kome je bitan kvalitet kupiće original za 1000 ili više dinara, ili će otići kod pirata za koga sigurno zna da filmove skida sa originala, dok će ovi drugi kupovati te fuševe za 99 dinara.
Nego kad smo već kod ove teme, jeste li viđali možda za novu godinu ove koje kakve novogodišnje video igrice za najmlađe za 200 dindži po CD-u. Da vidite koja je to tek prevara. Ja kupio jedan da vidim čisto o čemu se radi, i umalo se nisam šlogirao. Na njemu se dobija 4 flash igrice koje dete od 3 godine završi za ne više od 3 minuta. Sve 4 zauzimaju jedva 5MB na cd-u. Mene bi bilo sramota to da prodajem uopšte, ali kao što rekoh "Dok ima ovaca..."
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 14:54   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Nista neobicno, vecina ljudi ne razlikuje kvalitet izmedju dvx i DVD ili mp3 i CD... ili im nije ni vazno...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 17:30   #6
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Znas,nije ovde pitanje toliko kvaliteta,vec toga sto oni prodaju legalno piratske DVD-ove
Zato je se javlja i taj monocolor,prilikom reprodukcije...
I sto je u Bg-otvoren onaj budjavi store sto pocinje sa M-a ja bi ga pre nazvao,na osnovu ovih iskustava,legalizovanim piratskim leglom....
A pirate koji prodaju na ulici i koji uglavnom zive o toga,vijaju uzduz i popreko....
Uvek najebu sitni kao oni jadnici ispred SKC-a,a glavne ajkule poput onih sto sam naveo gore,mirno lade guzicu u nekoj fotelji i broje milionsku zaradu....
Rasterali panduri sacicu ljudi s ulice i na sav glas vicu "Veliki udarc je to za pirateriju" i keze se kao neke budale u svim medijima....
Sure thing!
P.S. Izvinjavam se zbog ruznih reci
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 18:43   #7
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Licemeri kakvih nema...

Ono što je mene do skoro nerviralo, više me ne nervira.
Odem klepo u dvd klub, iznajmim dva, tri filma, dođem kući, kad imam šta i da vidim. To uopšte nije ni prići dvd filmu, već prebačen vhs na dvd. Razumljivo je i to donekle ako film možeš da gledaš normalno, ali to je katastrofa i užas! Nije mi jasno kako ih nije sramota da ljudima uzimaju 80 dinara za "filmove"...Po toj logici, mogu bukvalno za džabe da nabavim neki bioskopski dvx u komšiluku, ili da jednostavno iznajmim kasetu i ubacim u video rekorder... Ali, onu sramotu nazivati dvd filmovima je ništa drugo neko skrnavljenje naziva dvd.
A zašto sam rekla da se više ne nerviram oko toga?
Pa prvi razlog je što više filmove ne iznajmljujem u dvd klubu (osim ako mi je baš frka da gledam neki poseban film), a drugo - jednostavno neću da im platim kad naletim na tako nešto... Ako im se ne to ne sviđa, neka me slobodno tuže. Poslednji put sam se sa devojkom koja tamo radi prepirala oko toga, dok nije i sama pustila taj glupavi bioskopsko-prebačeni vhs na kome slika non - stop "drhti" i dok se nije i sama uverila kakvu uslugu nude.
Kad sam to videla, toliko sam se razočarala da sam shvatila da mi je ponekad i bolje da odgledam pristojno odrađeni dvx... sad but true...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 21:01   #8
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Citat:
Znas,nije ovde pitanje toliko kvaliteta,vec toga sto oni prodaju legalno piratske DVD-ove
Vidi se da ne poznaješ zakon dovoljno. Kvalitet, vrsta medija, i uopšte izvor materijala uopšte nisu bitni, tj. ne određuju da li je nešto piratsko ili ne, već isključivo to da li poseduješ autorska prava na taj materijal. Znači ako ja imam autorska prava za neki film. ja taj film mogu da smestim gde hoću, VHS-u, CD-u, DVD-u, u tegli sa krastavcima... i kvalitetu kakvom hoću.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 22:20   #9
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Da,ali ako imaju/su otkupili,autorska prava zasto su pojedine deonice filma crno-bele?
Sa autorskim pravima dolazi i verzija u "punom" koloru,a ne ovo ovako...
Na sta su otkupili prava-na retail DVD?
Please
Kao sto rekoh-u pitanju su kopirana izdanja DVD retail verzija koju dobijaju vlasnici bioskopa i reziseri pre premijere,koja su ko zna kako nabavljena i iskopirana-eto objasnjenja za nesto losiji kvalitet...
I ko je sad tu pirat?
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:00   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Pa opet to nije piraterija. Piraterija je kada kopiraš, prodaješ, deliš ili na bilo koji drugi način koristiš materijal za koji nemaš autorska prava ili licencu. Hoću da kažem da uopšte nije bitno odakle ti materijal ako imaš autorsko pravo na njega. Ne ulazim u priču koliko je to moralno prodavati takav osakaćen materijal, ali to piraterija nije.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:17   #11
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Citat:
oluja kaže:
Nista neobicno, vecina ljudi ne razlikuje kvalitet izmedju dvx i DVD ili mp3 i CD... ili im nije ni vazno...
Ne *****avaj :P

Ipak je razlika izmedju dobrog MP3 i Audio CD-a tesko slusljiva, posebno na losoj opremi kakvu ima prosecni Mika/Zika/Laza.

Bioskop, TS i slicni krsevi sto ukljucuje i DVD pravljen od screenera se provale na kilometar i na cemu hoces, SkyVision/Triotec/Xoro/Neo i ostali su uz bilo kakav televizor, cak i crno beli vise nego dovoljni da primetis da li je u pitanju snimak iz bioskopa, divx ili kvalitetan DVD.

Razlika izmedju dobrog divxa i DVD-a je lako uocljiva, ali izmedju 320kbps MP3ke i Audio CD je vrlo tesko cuti razliku. Nije za poredjenje.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:17   #12
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Nema vecih pirata od onih koji trube kako piraterija ubija filmske distributere i bioskope...
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:19   #13
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Citat:
Covenant kaže:
Da,ali ako imaju/su otkupili,autorska prava zasto su pojedine deonice filma crno-bele?
Sa autorskim pravima dolazi i verzija u "punom" koloru,a ne ovo ovako...
Na sta su otkupili prava-na retail DVD?
Please
Kao sto rekoh-u pitanju su kopirana izdanja DVD retail verzija koju dobijaju vlasnici bioskopa i reziseri pre premijere,koja su ko zna kako nabavljena i iskopirana-eto objasnjenja za nesto losiji kvalitet...
I ko je sad tu pirat?
Otkud ti znas kakav si i kako oni materijal otkupili.
Ali je sigurno u dilu sa vlasnikom autorskih prava ili nekim ko njima u ovoj drzavi raspolaze jer cak i u dragoj nam Srbiji vise ne moze tako lako da se prodaje piraterija. Svakako ne legalno na trafici uz fiskalni isecak.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:28   #14
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Citat:
Marko_L kaže:
Pa opet to nije piraterija. Piraterija je kada kopiraš, prodaješ, deliš ili na bilo koji drugi način koristiš materijal za koji nemaš autorska prava ili licencu. Hoću da kažem da uopšte nije bitno odakle ti materijal ako imaš autorsko pravo na njega. Ne ulazim u priču koliko je to moralno prodavati takav osakaćen materijal, ali to piraterija nije.
Poenta je da oni koriste ta izdanja za koje nemaju licencu.....
Nemaju tacnije licencu oni nizasta,te stoga i koriste pomenuta PIRATSKA retail izdanja,koja kopiraju na euro-silver disk udare sito-stampu i deklarisu ga kao orginal za 99din-aha...
Poenta je da oni kopiraju i prodaju ono za sto nemaju prava-piraterija samo takva....
I to na visem nivou....
I sve sto sam rekao gore ukazuje na to
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:29   #15
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

eee, imam ideju, ajde lepo da pakujemo vutru u pakovanja, pa da prodajemo po trafikama, procenat cemo dati nekome iz vlade, tako da bude legalno, sto da ne? Misi`m svodi se na to
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:32   #16
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Citat:
Sasa kaže:
Otkud ti znas kakav si i kako oni materijal otkupili.
Ali je sigurno u dilu sa vlasnikom autorskih prava ili nekim ko njima u ovoj drzavi raspolaze jer cak i u dragoj nam Srbiji vise ne moze tako lako da se prodaje piraterija. Svakako ne legalno na trafici uz fiskalni isecak.
O moze jos kako,ako imas brdo love,i uz to ide i dobra veza i vezica-sve se samo od sebe sredi....
Moze u Srbiji sve na vezu!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:41   #17
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

@Marko L

Neznam kako je SiCg, ali u Sloveniji se nesme u vidoklubu snimiti VHS na DVD pa onda iznajmljivati. Isto tako se nesme iznajmljivati presnimljene VHS kasete na VHS, nego mora svaki primerak imati originalnu plombu. A da smes da dajes screener na DVD i prodajes, to jos nitko nije ni pokusao

Tako da sumnjam, da to nije kršenje autorkih prava.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 0:50   #18
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Meni je licemerstvo bilo, kada sam hteo da kupim org. Matrix Reloaded dvd u metrofilmu. Nisu hteli da obore cenu na 'iljadu dinara, ni nakon 8 meseci (cena je bila 1400), a primetio sam da je to bilo nekakvo pravilo, vec nakon par meseci.
Da, tada sam bio dovoljno lud da dam 1000 dindzi za matrix, al eto ako sam morao da dajem hiljadu, nisam hteo da im dam i 1400!
Film ni dan danas nisam kupio, ni sam ne znam zbog chega, a mogli su da zarade jos tih hiljadu dinara, nije kao da ce da propadnu bez toga, al zar musterija nije uvek u pravu?
(i dalje mi je omiljen film)
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 2:33   #19
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs down Re: Licemeri kakvih nema...

Imao sam par prilika da gledam takve uboji/crno/bele filmove.

Povremeno ide tekst koji kaŽe da je snimak samo za ... prikazivanje
i da se ne sme prodavati i iznajmljivati... pa kaže pozovite neki broj xxxNOCOPY
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 8:23   #20
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Licemeri kakvih nema...

Neki DVD klubovi su posebna, stara priča.
Primetio sam u jednom da su imali sve originale iskopirane i samo su kopije izdavali, originali su uvek ostajali u klubu. Vlasnik je pričao kako to ima prava po zakonu jer čuva od oštećenja skupe originale. E sad koliko je imao kopija po jednom originalu to niko nije znao. Druga fora je u tome što je postojalo i masa piratskih kopija koje se čuvaju u posebnim pregradama pulta i izdaju se samo poznatim likovima koji nisu iz neke inspekcije. Klube je posle oko godinu dana zatvoren pošto i tako nije bio nešto profitabilan, barem po merilima vlasnika.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com