Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koju muziku najviše slušate / preferirate?
Metal 337 18,54%
Rock 561 30,86%
Punk 63 3,47%
Rap/Hip-Hop 211 11,61%
Narodna 79 4,35%
Techno/Electro 315 17,33%
Ostalo 167 9,19%
Ono što puštaju na radiju 85 4,68%
Glasova: 1818. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2005, 21:20   #221
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Smile Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Neko je pominjao gore...
Rammstein nije metal vec industrial rock......
Pre sam ih voleo,ali sada bas i ne-teska komercijala su postali....
Od Nightwish-a imam sve u mp3-u+dva koncerta(DivX)
By the way,ima mnoooogo boljih i ozbiljnijih stvari u industrial-u od Rammstein-a-recimo Nine Inch Nials ili Ministry(zakon!),a tu je i Laibach......
Industrial rock se cesto naziva industrial metal,to dodje isto,onaj ko voli Rammstein(u najvecem broju slucajeva) voli i ostale metal bendove tj. metalac je.Rammstein je skrenuo ka komercijali sa albumom Reise,reise,ali je novi Rosenrot ponovo vrhunski.Verujem da si vec odlusao Mutter i Sehnsucht,to su remek-dela!
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 21:23   #222
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Ako ćemo da cepidlačimo, Rammstein (barem stari radovi) je čist industrial, znači bez metal i rock sufiksa, al nema veze
I industrial se ubraja u vrste metala(trash,doom,gothic,black,death,epic,power... ).Rammstein je uvek bio metal bend,to mozes da pitas bilo kog metalca.Nema nas bas mnogo da bi smo se delili na industrial metalce,black metalce,punkere,hard-corovce...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 21:26   #223
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Ja industrial posmatram kao nezavisan žanr... ko što recimo postoji gothic, a gothic metal je njegova podvrsta (isto kao i electo-gothic, gothic rock itd.)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 21:44   #224
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Ja industrial posmatram kao nezavisan žanr... ko što recimo postoji gothic, a gothic metal je njegova podvrsta (isto kao i electo-gothic, gothic rock itd.)
nemoj molim te da spominjesh gotik i sve shto je vezano za to...
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 21:47   #225
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
cetnik kaže:
Sta ce cetnik da slusa..pa cetnicke pesme! Mada slusam trance, Astral projection, Astrix...Dobar je i evropski trance Uglavnom sve sto izaziva neke emocije...
kad sam procitao ovaj post hteo sam da te ispljujem... ali kada sam procitao ostale postove shvatio sam da bi to bila greshka.... RISPEKT!
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 21:49   #226
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
cetnik kaže:
covek treba da saslusa sve, a ne da se drzi jednog pravca kao pijan plota, pa da pljuje sve ostalo
totalno se slazem!
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 22:17   #227
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
GaVrA kaže:
kad sam procitao ovaj post hteo sam da te ispljujem... ali kada sam procitao ostale postove shvatio sam da bi to bila greshka.... RISPEKT!
A zasto molim te?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 22:47   #228
cetnik
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

ok tnx za reispekt...
nego, ako hocete da cujete ok ziku...http://www.internetdj.com/artists.php?op=show&id=38096
To je napravio moj ortak, ja sam mu davao savete...He cak je mene spomenu u textu. Sve je radio u Q base-u... pa recite onda
cetnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 22:58   #229
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
SuperG kaže:
A zasto molim te?


cetnik a rejver????


GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 23:10   #230
cetnik
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Sta slusate od muzike...

eeee....urbani cetnik!
ps: ne idem cesto po rejvovima, skupo brate
cetnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 23:17   #231
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
GaVrA kaže:
nemoj molim te da spominjesh gotik i sve shto je vezano za to...
Što, ima lepih grupa, kao što su na primer, i tako dalje

Elem, ni ja ne volim tu kulturu, al Within Temptation i Theatre of Tragedy su dobri, ponajviše zbog tananih ženskih glasića
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 23:45   #232
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
cetnik kaže:
E kada ste vec kod narkomana... To da su svi rejveri narkomani nije tacno, to mu dodje vise kao neki mit...Ako se neko i ,,uradi,, pre odlaska na neku zurku to je zato sto je dileja, ne shvata trance pa misli da ce shvatiti na taj nacin...I dileja je verovatno pun kesa. A sto se tice lakih droga, likovi koji slusaju rege se ne skidaju sa marihuane...,,Metalci,, ili likovi koji se nazivaju tako uglavnom to kombinuju sa pivom... A fenseri, tipa pink i ta ****** njima ni ne treba neka droga...obicno imaju kesa, seljaci su i volje da se kur*e... znas me znam te... Aj recite sad da nisam u pravu
Slažem se Čedo! Narkomani su posebna vrsta ljudi - IDIOTI! I ja sam dugo bio u tripu da su ljudi koji slušaju elektroniku najgore narkomančine. Valjda zato što ja ne mogu da smislim bilo kakvu el. mjuzu (sem da me neko toliko nadrogira pa da ne čujem ništa). Za*ebo sam se. Moj naj ortak sluša elektroniku a ne znam da li je dvaput u životu prbao džok a kamoli nešto jače. Droga nema veze sa muzikom, svi muzičari koji su je otvoreno propagirali (pa čak i neki fensići) su brzo propali. To što neko priča da su metalci, rokeri i ostala ekipa koja ima specifičan stil oblačenja (od koga "normalni" ljudi padaju u nesvest) narkomani, to jednostavno nije istina. Ja sam pravi "zadrti" roker (kožna jakna, kožne čizme...) pa se nikad nisam drogirao niti sam to podržavao. Neke dobre ljude koje sam poznavao, odnela je droga. A niko od njih se nije "radio" zbog muzike! Pozdrav!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 1:08   #233
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

I ja smatram da su sve to predrasude, međutim većina ljudi koje znam a sluša elektroniku se stvarno drogira... doduše nije to neka zavisnost već samo zgutavaju nešto kad odu na žurke (tzv. "drogoljubi"), ali svi koji su se time bavili što vole su postali didžejevi, a ostali samo, što kaže Rambo, "šuknu dva komada i sve im lepo u P.M."...
čas' izuzecima...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 1:09   #234
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Sta slusate od muzike...

Ja sam totalni muzicki freek! Odusevio sam se kad sam video ovu temu! Inace ne postujem, ali ovde evo moram!

Trenutno, dok ovo pisem, slusam najnoviji album Steve Vai-a(boze, kako je bio dobar koncert u SKC-u!), pre toga sam slusao najopakiji instrumentalni progressive rock/jazz/fusion sastav u do sada poznatom univerzumu, Planet X!
Obozavam, recimo, i sledece bendove: Dream Theater, Death, Fates Warning, Satriani-a, Evergrey i da ne nabrajam dalje ima ih bezbroj!
Ne shvatam zasto ljudi slusaju sve i svasta kad postoji sve ovo!
Podjednako slusam i klasiku, jazz(hail to Pat Metheny!, Billy Cobham(ciji je koncert na jazz festu bio mega ultra mocan!), rock, blues...

Ma, toliko je dobre mjuze na ovom svetu da ne mogu da stignem sve jednom da preslusam, a kamoli vise puta...A neki slusaju narodnjake(respect!...not!) ...

Odlicna tema, stvarno...
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 2:14   #235
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom A sad malo ja...

Cemu tolika prica o industrialu(prvenstveno mislim na Rammstein)?
Licno mislim da je to mjuza koja se vrlo malo razlikuje od techno-a, u nekom koncepcijskom smislu. Cista komercijala. To sto su oni kao nesto ljuti na nekoga i zrace tim neiskrenim besom, krajnje je smesno. Da bi izbegli pitanja, plasiraju i neku pricicu, kao album im je konceptualan, i sta ti ja znam... Malo cemo se rugati Americi, malo debelim ljudima a u pozadini tra-la-la... Ocito se radi o surovom marketingu i jadnim nacinima da se zarade pare. Ti likovi imaju toliko para da ne znaju bre sta ce sa njima!
Izvinjavam se ovom prilikom industrijalcima, ni sam ne mogu da verujem sta ispusta moja tastatura, izgleda da sam mnogo ogorcen na moderni kapitalizam...
Sto se tice gothic-a, mislim da je situacija slicna kao i malocas; vrlo je malo onih koji su iskreni u svemu tome.
Nije mi bila namera da pljujem, a eto ovaj text se pretvori u upravo to.
Sto se tice rasprave o drogama i techno-u/metal-u:
Imam druga koji je povremeno, bar tako on kaze, na heroinu, studira filozofiju nadprosecno je inteligentan i pichi metal all day long. Drogira se iz chiste dosade.Vrlo je imucan, roditelji ga ne zlostavljaju, devojke kazu da je lep i zgodan... Nema to veze sa odredjenom vrstom muzike, vec sa drustvom u kome si (konformizam je cudo) i stepenom nezadovoljstva i nervnog rastrojstva u kome si. U ovoj zemlji, nije tesko doci na ivicu ocaja. Kad upalim TV, koji inace opste ne gledam(ma ne znam bre ni koje budale su na vlasti!), i vidim nafrakane babe kao silikonske larve koje gmizu marginama ljudskog strpljenja i ispustaju nekakve neartikulisane zvuke koje licemerno nazivaju pesmom, dodje i meni da, bar nakratko, otplovim morima besmisla...Onoga ko ima mu*a da razmislja, depresija strefi cas posla.
Da se razumemo, ja nikad nisam i nikad necu probati bilo sta od droge.
Vrlo je jadno cuti od likova da je RAVE muzika, i da oni to slusaju .
I pored sve moje zaludjenosti svim onim sto JA nazivam dobrom muzikom, ponekad pustim i Astral Projection, recimo. Oni su skroz OK, nisu toliko prazni kao drugi techno "umetnici" . Napominjem da to uradim kad recimo pokrenem PES5, dakle kad pustim mozak na otavu i koncentrisem se na totalno drugu stvar...Pa sad vi saberite 2 i 2!
Pozdrav za Rocker-a i sve ostale rockere i metalce, te jazz-ere itd.
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 2:33   #236
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

@Cortex
RESPECT za Dream Theater-zaista cu sjajni......
Pa sto se tice industrial-a nije Rammstein jedini bend,a ni najbolji(sve je to,naravno,individualno)-daleko ozbiljniji i mracniji su Ministry i Nine Inch Nails,Laibach(koji je bio jedan od glavnih uzora Rammstein-u),Die Krups,Revolting Cocks itd.
Ali da su postali komercijala(i to losa)slazem se.....
@Gavra,Voodoo
Ako hocete da cujete dobar gotik metal batalite Within Temptation i Theatre Of Tradegy i poslusajte jedan od mojih omiljenih bendova-svedski Opeth-sjajni su,iako su neka mesavina death-a i gothica
Ili My Dying Bride-vaze za sinonim doom metala-a meni je to jedan od najgoticnijih bendova koje sam slusao-previse je to mracno za doom
Pa Paradise Lost,Solstice,Therion(samo prvi albumi),Agalloch,Saturnus,pa i meni veoma drage Merciful Fate i King Diamond-a,iako je u pitanju heavy-metal sa dark tematikom.....
Je'l slusao neko?
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 2:36   #237
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: A sad malo ja...

Citat:
Cortex kaže:
Imam druga koji je povremeno, bar tako on kaze, na heroinu, studira filozofiju nadprosecno je inteligentan i pichi metal all day long. Drogira se iz chiste dosade.Vrlo je imucan, roditelji ga ne zlostavljaju, devojke kazu da je lep i zgodan... Nema to veze sa odredjenom vrstom muzike, vec sa drustvom u kome si
Tvoj drug je vrlo razmazen.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 2:36   #238
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question I da, to je taj decko...

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
doduše nije to neka zavisnost već samo zgutavaju nešto kad odu na žurke (tzv. "drogoljubi)
Covece boziji, pa kakva je to muzika za koju ti je potrebno da se nadjes u posebnom stanju da bi je mogao slusati?! I to kakvom stanju...

Sve to neodoljivo podseca na budizam i njihovu mantru. Neprestano ponavljanje jednih istih fragmenata(nesto na cemu se sva elektronska muzika zasniva, pri cemu pod elektronska ovde ne spadaju Vangelis, Jarre i sl.), dovodi do praznjenja mozga, kako bi on mogao da primi i shvati vecnu dobrotu i svemocnost transcedentnog... A ovde ni to nije dovoljno, pa su neki (slobodno me nazovite paranoicnim) resili da rasturaju i droge po rave-ovima i popularisu techno kao brand koji u sebi podrazumeva i konzumaciju iste, cime se dobija ultimativni efekat: horde zombija koje po budjenju iz, nametnutog im umnog holokausta, a pod pritiskom, neprestano uzvikuju kako im je bilo fenomenalno sinoc i kako skoro nije bilo tako do ja*a!
Kad se samo setim bezumnika iz srednje koji su se takmicili u tome ko ce pre da se "ubije" i vise puta da povrati! Mislim da je rekord bio 7 puta za vece, ako nekoga zanima...crni humor, nego sta...
Ama ima toga i u metal-u, samo sa pivom, retki su ti nesrecnici koji se drogiraju. A sto Rocker rece nesto o svom oblacenju, pitam se zasto se on tako oblaci? Ja nikad nisam nosio kozu, niti sam imao dugu kosu. Apsolutno me je bas briga za to. Ko je cool lik, bice cool nosio on Adidas ili martinke sa metalnim vrhom. Samo sto je u tom slucaju teze prepoznati ko je alternative a ko mainstream.

Stvarno sam preterao sa postovima
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 2:40   #239
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Da

Citat:
bobi kaže:
Tvoj drug je vrlo razmazen.
Kako ti to mozes znati?

Nema veze, to je samo jedan primer. A i nije mi neki drug, bolje da sam stavio poznanik. Eto ispravljam se.
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 2:46   #240
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Covenant, sinko...

Naravno da sam slusao King Diamond i Mercyful Fate.

Dobri su, samo posle par pesama, Kingov glas krene da mi ide na zivce!

Nije ti los izbor za gothic, koji ja uopste ne slusam. Opeth je strasan bend!
Ako to volis probaj i Pain of Salvation, pogotovo album "The perfect element", on je bas goth. Mozda Wolverine?
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
metalsucks, muzika, satana, \m/

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
Kazna od 222.000$ zbog skidanja muzike Bryan Fury Opšta kultura 23 13.11.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com