Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2013, 18:32   #21
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Probaj Wireless LAN_Atheros_9.2.0.439_W7x86W7x64_A verziju da nađeš.

LAN_Atheros_9.2.0.439
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2013, 19:25   #22
megatronserbia
Član
 
Član od: 5.2.2011.
Poruke: 71
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

ma nema sanse ista stvar
megatronserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2013, 20:30   #23
PowerPC
Član
 
Član od: 19.1.2013.
Poruke: 194
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 46 puta na 46 poruka
Post Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Pozdrav , moja prva poruka

megatronserbia, moguce je da je hardverski problem u pitanju tj. WLAN kartica da je pokvarena. Ako ti je W7 32-bit , probaj prvo da odes u driver menager pa tu deinstaliraj driver koji sada imas , pa idi na ovaj sajt pa skroluj skroz dole i instaliraj ponudjeno za WLAN Drivers.http://www.odrivers.com/2012/05/acer...-7-32-bit.html
proveri samo koju karticu imas na laptopu, dali je Atheros ili Boardcom pa kad to utvrdis onda preuzmi odgovarajuci driver za tvoju karticu .

Poslednja ispravka: PowerPC (20.1.2013 u 20:40)
PowerPC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PowerPC na korisnoj poruci:
megatronserbia (21.1.2013)
Stara 20.1.2013, 20:54   #24
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

http://download2.dvd-driver.cz/ather...0.221-whql.zip evo ti link
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pucko na korisnoj poruci:
megatronserbia (21.1.2013)
Stara 20.1.2013, 21:00   #25
megatronserbia
Član
 
Član od: 5.2.2011.
Poruke: 71
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Citat:
PowerPC kaže: Pregled poruke
Pozdrav , moja prva poruka

megatronserbia, moguce je da je hardverski problem u pitanju tj. WLAN kartica da je pokvarena. Ako ti je W7 32-bit , probaj prvo da odes u driver menager pa tu deinstaliraj driver koji sada imas , pa idi na ovaj sajt pa skroluj skroz dole i instaliraj ponudjeno za WLAN Drivers.http://www.odrivers.com/2012/05/acer...-7-32-bit.html
proveri samo koju karticu imas na laptopu, dali je Atheros ili Boardcom pa kad to utvrdis onda preuzmi odgovarajuci driver za tvoju karticu .
u pitanju je 64bit w7 . Atheros ar5B125 pise na nalepnici iza baterije.
megatronserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2013, 21:10   #26
megatronserbia
Član
 
Član od: 5.2.2011.
Poruke: 71
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Skinuo probao i nista. Sistem ga u device manager tvrdi da je sve ok ali Wi mreza nece da se ukljuci
megatronserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2013, 21:25   #27
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Stisni Fn i drži ga. Drugom rukom stisni F3 tačno 3 puta.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
megatronserbia (21.1.2013)
Stara 20.1.2013, 23:14   #28
PowerPC
Član
 
Član od: 19.1.2013.
Poruke: 194
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 46 puta na 46 poruka
Smile Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Citat:
megatronserbia kaže: Pregled poruke
Skinuo probao i nista. Sistem ga u device manager tvrdi da je sve ok ali Wi mreza nece da se ukljuci
Jesi li probao ovo sto ti Bokile kaze, da resetujes konekciju?
A možes i ovako : Start | Control Panel | View Network Status and Tasks | Change Adapter Settings pa desni klik na Wireless Network Connection(pod uslovom ako imas ovu ikonicu) i izaberi Disable. Kada ikonica postane siva klikni ponovo desni klik pa Enable da ponovo uspostaviš konekciju
PowerPC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PowerPC na korisnoj poruci:
megatronserbia (21.1.2013)
Stara 21.1.2013, 13:44   #29
megatronserbia
Član
 
Član od: 5.2.2011.
Poruke: 71
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Cool Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Citat:
PowerPC kaže: Pregled poruke
Jesi li probao ovo sto ti Bokile kaze, da resetujes konekciju?
A možes i ovako : Start | Control Panel | View Network Status and Tasks | Change Adapter Settings pa desni klik na Wireless Network Connection(pod uslovom ako imas ovu ikonicu) i izaberi Disable. Kada ikonica postane siva klikni ponovo desni klik pa Enable da ponovo uspostaviš konekciju
Probao sam sve, reset i instalacije razlicitih verzija drivera i nista. Ovlasceni servis je resenje pa neka ga oni ispituju jer notebook je star 2 nedelje i golgota zivaca je resena. Dizao sam sisteme na notebook-ovima Asus,Dell,Fujitsu i Samsung i nijedan nije pravio probleme ali Acer nikom ne preporucujem kad moze da se kupi uvek bolja masina za vrednost od 35.000. RSD. Hvala ljudi na pomoci jer ovime sto ste mi pomagali pomazete drugima oko izbora prave masine.
megatronserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 17:48   #30
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

PAzi coveka ne preporucuje acer,zato sto mu nije palo na pamet,da detaljno istrazi koji je cip unutra,a onda skine sa sajta proizvodjaca(ne laptopa) vec tog cipa i onda isproba hoce l ida radi. ISto sma ja imao sa toshibom c855,pa sam otisoa na sjat proizvodjaca cipa,skinuo drajver i voila. Takodje,ima i jos jedan program koj ije zaduzen za konekicju ako se dobro secam,a pored toga acer je uvek imao i posebno dugme za konkeicju.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 19:55   #31
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Znam ljude koji rade laptopove, servis i kazu da je acer jedan od gorih, ako je firma dobra, omogucice i drajvere, U MOM SLUCAJU NIJE BIO DRAJVER NA STRANI DATOG LAPTOPA, VEC SAM SKINUO DRAJVER ZA DRUGI LAPTOP U KOJEM SE NALAZIO ISTI WIFI CIP ...
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 20:49   #32
megatronserbia
Član
 
Član od: 5.2.2011.
Poruke: 71
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
PAzi coveka ne preporucuje acer,zato sto mu nije palo na pamet,da detaljno istrazi koji je cip unutra,a onda skine sa sajta proizvodjaca(ne laptopa) vec tog cipa i onda isproba hoce l ida radi. ISto sma ja imao sa toshibom c855,pa sam otisoa na sjat proizvodjaca cipa,skinuo drajver i voila. Takodje,ima i jos jedan program koj ije zaduzen za konekicju ako se dobro secam,a pored toga acer je uvek imao i posebno dugme za konkeicju.
Slusaj Acer je poslat u servis i ceka na popravku i sto se tice kvara nisu zeleli da komentarisu ipak je hardwer u pitanju.
megatronserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 21:47   #33
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

0.0 au,izvini nisam znao. I sta nisu ti ni rekli sta je? Bas me zanima sad sta ce reci.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 6:19   #34
sasa022
Veteran
 
Član od: 19.7.2008.
Poruke: 840
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 167 puta na 160 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Postoje Power ili Wi-Fi/Bluetooth menadzeri za koje ponekad ne postoji vidljiva ikonica i koji se aktiviraju kombinacojom FN + neki of F tastera.


http://acer.custhelp.com/app/answers...my-acer-iconia

http://www.youtube.com/watch?v=QF1WiXor7mU

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-...SD/ta-p/489665

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...n&cc=uk&dlc=en
sasa022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 14:37   #35
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Nikada mi nece biti jasno zasto veliki proizvodjaci, cast izuzetcima ne mogu da urade DVD sa drajverima, nego mora sve da se skida sa interneta. Malo je to bezobrazno.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 16:00   #36
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Zapravo, kada nema sistem instaliran, mislim da nece ni davati jer ocekuju da prodaju advanced user-ima svoje masine, ali kada prodaju masinu sa instaliranim windows-om, na tim fabrickim windowsima se nalaze programi koji omogucavaju backup vec postojeceg sistema i sve sto treba jeste da se reinstalira, tako da ti ne trebaju drajveri.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2013, 14:53   #37
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Citat:
Pucko kaže: Pregled poruke
Znam ljude koji rade laptopove, servis i kazu da je acer jedan od gorih, ako je firma dobra, omogucice i drajvere, U MOM SLUCAJU NIJE BIO DRAJVER NA STRANI DATOG LAPTOPA, VEC SAM SKINUO DRAJVER ZA DRUGI LAPTOP U KOJEM SE NALAZIO ISTI WIFI CIP ...
Dell isto ne daje drajvere uz laptop (Acer se nekad i zezne, inače), i umeju da imaju par radikalno različitih revizija istog modela, pa se ti snađi da nađeš drajvere. Umeo sam da se patim satima u servisu sa novim laptopom. A Dell je velika firma u odnosu na Acer, jelte.
I Toshiba nije bolja, doneo mi jednom čovek 3 identična njihova jako kvalitetna laptopa iz inostranstva, neki iz Quosmio serije, sećam se da sam tražio razne drajvere 100 godina.
A logika im je jednostavna, ako nema originalnog OS-a uz laptop, oni ne žele ni da misle koji ćeš ti instalirati, pa neće ni da potroše tih nekoliko destina centi na disk sa drajverima za Windows koji ti možda neće ni trebati jer ćeš možda koristiti recimo neku Linux disktribuciju.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2013, 15:55   #38
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Ja imam toshiba qosmio f55 q502 i imam samo drajvere za vistu i 7. Jer nisu napravili drajvere za druge sisteme. Debili. Isto moj cali ima qosmia ali x770 i posto ga je kupio u australiji, samo na sajtu koji je tamo mogu da nadjem drajvere i naravno samo za win7. Tosibina mana je to sto ogranicavaju sisteme na laptopovima. Meni je trebao xp na laptop-u. Svako imao svoje mane. I sada iskreno ne znam ko zaista vredi. Ne znam kakvi su asus po pitanju kvaliteta ako bi morao da menjam laptop. Jer znam da im je ostali hardver odlican.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2013, 22:29   #39
megatronserbia
Član
 
Član od: 5.2.2011.
Poruke: 71
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
0.0 au,izvini nisam znao. I sta nisu ti ni rekli sta je? Bas me zanima sad sta ce reci.
Vratili su ga sredjenog sa objasnjenjem kako su morali da mu rade Bios u sta sumnjam ali vazno je da radi. Drugar je kupio isti takav netbook u drugoj renomiranoj prodavnici i u opste nije imao problem sa instalacijom drajvera za wireless sto me dovodi do onoga: kupuj kod proverenih prodavaca a ne kod prodavaca bele tehnike. Pozz
megatronserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2013, 23:44   #40
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: acer aspire e1-531 WLAN DRIVER NE POSTOJI

Citat:
Pucko kaže: Pregled poruke
Ja imam toshiba qosmio f55 q502 i imam samo drajvere za vistu i 7. Jer nisu napravili drajvere za druge sisteme. Debili. Isto moj cali ima qosmia ali x770 i posto ga je kupio u australiji, samo na sajtu koji je tamo mogu da nadjem drajvere i naravno samo za win7. Tosibina mana je to sto ogranicavaju sisteme na laptopovima. Meni je trebao xp na laptop-u. Svako imao svoje mane. I sada iskreno ne znam ko zaista vredi. Ne znam kakvi su asus po pitanju kvaliteta ako bi morao da menjam laptop. Jer znam da im je ostali hardver odlican.
Ne ogrnaicava toshiba vec sve marke,jer jel te,xp je i makrosoft ugasio tehnicki,jos malo traje podrska o njemu i gotovo. A i nema smisla na noviji hardver,stavljati star sistem.

Svaka marka ima za svaki sloj korisnika razlicite serije,prilagodjene nameni,potrebama i zeljama kupca. Da doamo tome i mogucnost licne konfiguracije laptopa putem sajta,sto kod nas nema,niti ce ikada biti,tako da ne treba osudjivati.

Sto se tice diskova sa drajveriam i slicno,vecina laptopova,imaju malu skrivenu particiju,koja se ne vidi,na kojoj je ili recovery particija sa osom,ili skup drajvera.

Ja sam reicmo nedavno patio prilicno sa toshibom od komsije,pokusavaljuci dam u instaliram wifi,ni jedna nije odgovarao,sa ni manej ni vise sjata proizvodjaca laptopa od 4 ponudjenih,plus dva neka usko povezana sa tom linijom,i na kraju odem na sam sajt proizvodjaca wifi cipa,prethodno naravno sznam koji je,i skinem odatle i voila proradilo.


Ni jedan proizvodjac nije savrsen,ali mnogi od njih ipak vode raucna o svojim vodecim linijama,kada to kazme mislim na one koje su prodavane,i koje imaju podrsku. Takodje primetio sam da sto se drajvera tice tj diska sa njima,zavisi puno i gde kupujes,jer u nekim radnjama vole da 'provere' sve,pa maznu i disk sa drjaverima,primer za to je moj komsija koj ije dobio prakticno goli laptop upakovan u torbu koaj je isla uz njega kao poklon,bez ikakvog celfoana,zastite,folije,i kutije,i drajvera logicno.


E sad da vas pitam,a sta cemo sa ultrabook i netbook racunarima,koji zamisli nemaju dvd drajv,kako ondam islite da instalirate disk sa drajverima? Da necete da trazite usb od proizvodjaca?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Pucko (11.2.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
windows7 na acer aspire 3050 ucitelj paracin Operativni sistemi 5 24.6.2010 23:07
Acer Aspire One punjač? Otherside Ostale komponente 4 29.9.2009 22:44
ACER Aspire 5738ZG-424G32Mn love2spooge Prenosni računari 0 26.9.2009 19:17
Dobri ljudi, treba mi mala pomoc oko laptopa, Acer Aspire 5633... *Pav-le* ŠDK - Prenosni računari 5 4.10.2007 13:20
FJS Amilo PA 1510 ili ACER Aspire 5633WLMi Projectlord ŠDK - Prenosni računari 15 25.2.2007 16:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com