Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2005, 0:24   #1
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom AutoCAD 2005

Ljudi,pocetnik sam u ovoj oblasti i skoro sam nabavio knjigu i CD sa programom.Da li neko ovde prisutan ima iskustva sa ovim programom?Interesuju me stvari need to know tipa ili neke stvari kojima se mnogo olaksava crtanje(masinskih crteza).Tnx anyway.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ACHTUNG na korisnoj poruci:
stevann (2.4.2011)
Stara 11.11.2005, 0:41   #2
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Pa ima nas... Jednostavno pocni sam da istrazujes. AutoCad nije komplikovan kao so izgleda. Trudi se da dobro koristis lejere i blokove da bi se lakse i brze snalazio. Svako ima neki svoj stil konstruisanja. Jedan objekat, da ga tako nazovem, mozes konstruisati pomocu razlicitih alata razlicitim metodama da bi dobio isti rezultat...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 23:26   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Da li stvarno postoji opcija u ACAD koja omogucava automatsko crtanje navoja ili neceg drugog samo uz unos osnovnih mera?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 19:57   #4
Blackmore
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Karanovac kod Doboja
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Naravno da postoji. Nabavi AutoCAD Mechanical 2005. Ima ogromnu bazu standardnih dijelova (vijci, navrtke, rupe, navoji, lezajevi, profili, ...), materijala, profila. Sve je sortirano po standardima i u mnogo cemu olaksava rad. Pored toga postoji jos korisnih stvarcica kao Shaft Generator koji sluzi za brzo crtanje vratila i osovina. Imas mogucnosti i proracuna lezajeva, vratila, greda, odredjivanja glavnih momenata inercije poprecnih presjeka, crtanja lancanika ...

Naravno, prvo je potrebno da savladas obicni AutoCAD, a potom ces ovo ostalo lako koristiti. Potrebno je da malo znas engleski i da pratis komandnu liniju, odnosno sta program trazi da zadas pri izvodjenju ovih naprednih opcija koje sam naveo.

Ako mislis ozbiljno da se bavis konstruisanjem u masinstvu preporucio bi ti da preskocis AutoCAD i pocnes sa ucenjem nekog paketa za parametarsko 3D modelovanje. Kao najbolji namecu se Catia, ProEnginer, Uni Graphics i Ideas, a pored njih jos su tu i Solid Works, Inventor (on je Autodeskov kao i AutoCAD) i drugi.

Ako mislis da radis 3D modele u AutoCAD-u napatices se, jer modelovanje u njemu nije parametarski rijeseno. Banalan primjer: ako hoces neku rupu da premjestis moras prvo staru da "zacepis" pa da busis novu. U programima koje sam naveo bitno je samo promjeniti koordinate centra rupe.
Postavicu neke svoje radove iz Catia pa se opredijeli.
Blackmore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 12:46   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Ma mene za sad,na studijama,interesuje samo 2D.I zato sam ja to i pitao za navrtke,...Imam obicnu verziju AutoCAD-a 2005,nisam znao za taj Mechanical.Komadna linija mi nije toliki problem,radim smo sa njom.Imas li neka gotova zaglavlja?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 16:15   #6
_I_V_I_C_A_
Novi član
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: mirno_mesto_za_odmor
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Veoma dobar sajt o programima AutoCad i Catia je upravo u povoju, vec ima dosta toga za download...http://www.crocatia.com
_I_V_I_C_A_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 18:34   #7
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Ja sam se ucio na 2000 verziji i ucio sam dosta 2D a AutoCAD nije program za 3D stvari makar verzija 2000... a da bi crtao 2D treba da znas nekoliko komandi i da se dobro snalazis u kordinatnom sistemu... evo mojih omiljenih kojih se secam:
l - line
z - zoom
c - circle
rec - rectangle
round
chamfer (kako se ovo pise?) - obaranje ivica
offset
copy
mirror
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 14:00   #8
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Auto Cad je prost ko pasulj za decu, dok je katia daleko teza. radio sam god dana katiu 15% sam je naucio
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 8:12   #9
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: AutoCAD 2005

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Auto Cad je prost ko pasulj za decu, dok je katia daleko teza. radio sam god dana katiu 15% sam je naucio
Dali neko zna kako se iz AutoCAD-a izvoze vektorske fotografije (wmf).Problem je što kad se posle uvezu u neki drugi program, dimenzije nebudu kako treba.Konkretno,u pitanju je šema vodovodne instalacije.Kad se uveze u EpaNet radi raznih proračuna, horizontalne linije budu OK ali vertikalne budu iskošene umesto da budi pod pravim uglom tako da dimenzije nedudu tačne.Sve vertikalne linije budu iskošene.U čemu je problem?Isto se dešava i kad se uveze u ArCon ili bilo koji program.Jedino u AutoCaAD-u budu kako treba.Gde je greška?
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cross racing championship 2005 Shonkas Simulacije vožnje 5 1.11.2013 13:14
SiSoft Sandra 2005 SR3 Magneto Aplikativni softver 0 28.10.2005 15:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com