Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2012, 14:04   #1
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Sistem zamrzava

Zbunjen sam jer su simptomi raznoliki, ali pokusacu da objasnim koliko mogu. Kompjuter ponekad zakoci, nekad u toku igrica, nekad kad ne radi nista i nema opterecenja. Nekad sistem odbija da se digne, cesto prvi put u toku dana, kompjuter samo zuji jako ali je ekran crn. Nekad se pojavi plavi ekran, a najcesce ne. Jednom se kad sam probao pokrenuti kompjuter javio mali prozorcic sa porukom o nekompatibilnoj rezoluciji kao da je nesto do monitora. Simptomi su previse nedosledni i raznoliki. Ja ga restartujem vise puta ili sasvim iskljucim iz struje pa onda pritegnem kablove, onda kao opet proradi mada ko zna dal je zbog toga. Jednom je cak odbijao da ucita windows, inace xp je u pitanju, i pisalo je da je neki od sistemskih fajlova corrupt. Posle ga ja ugasio i on opet proradio. Promene su nastale iz cistog mira, nista nisam instalirao, menjao hardver niti drajvere. Upravo ga cistim od virusa, vidim da je nasao par sitnih. Znam da to sad niko ne moze pogoditi sta je, ali me vise interesuje da li to ukazuje na hardverski ili softverski problem. A da jednom, kad je odbio da se podigne bila je poruka kao da bios nesto sam sebe popravlja. Jbs me ako znam sta mu je. Temperature su normalne inace.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 14:20   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Sistem zamrzava

Izgleda da je sistem zreo za reinstal, tj obaranje sistema ti ne gine, znaci u pitanju je softwerski kvar, najgore vrste uzrok -S.I.S.T.E.M.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 20:34   #3
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Sistem zamrzava

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Izgleda da je sistem zreo za reinstal, tj obaranje sistema ti ne gine, znaci u pitanju je softwerski kvar, najgore vrste uzrok -S.I.S.T.E.M.
Sad mislim da definitivno nije do Windowsa jer mi se desava, a evo i sad malo pre se desilo da upalim racunar a ne pojavljuje se nista iako racunar radi i sve zuji, kao da ne detektuje graficku? Da li je to do graficke ili ploce sad je pitanje.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 20:38   #4
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Sistem zamrzava

Citat:
Anson kaže: Pregled poruke
Sad mislim da definitivno nije do Windowsa jer mi se desava, a evo i sad malo pre se desilo da upalim racunar a ne pojavljuje se nista iako racunar radi i sve zuji, kao da ne detektuje graficku? Da li je to do graficke ili ploce sad je pitanje.
Resices tu dilemu, tako sto ces probati tu svoju grafu, kod nekog drugara ako radi, onda nije do nje nego verovatno do ploce, a jako mala verovatnoca je, da je problem do rama, jer niko nije toliki maler da mu dve ram memorije crknu odjednom npr.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Anson (13.8.2012)
Stara 13.8.2012, 20:59   #5
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Sistem zamrzava

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Resices tu dilemu, tako sto ces probati tu svoju grafu, kod nekog drugara ako radi, onda nije do nje nego verovatno do ploce, a jako mala verovatnoca je, da je problem do rama, jer niko nije toliki maler da mu dve ram memorije crknu odjednom npr.
Da. A sta ako sam maler pa je do maticne? Sad sam izvadio pa pritegao graficku. Videcu dal ce biti promena. Setih se da su problemi poceli jedan dan posle grmljavine. Znam da sam sutradan cackao slotove i namestao modem jer mi bezicni nije radio. Sad ili sam nesto tad ispomerao graficku ili je u grmljavini maticna pretrpela neka ostecenja, mada opet ne bi tako dolazilo i odlazilo.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Windows 7 zamrzava Duscos Kvarovi 10 26.9.2010 13:23
Ne mogu da biram koji sistem BMWM5 Kvarovi 2 16.9.2010 19:40
Upomoc, ljudi, sistem mi je nacisto odlepio! Fibonacci Kvarovi 7 16.9.2010 12:04
Zlostavljaju mi tastaturu (ploca ili sistem, a mozda i zajedno) Suhoj Kvarovi 11 25.8.2008 9:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com