Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2012, 11:02   #1061
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

I treba da ljudi ne prihvate ovaj novi OS...imali si sistem koji je toliko godina super radio i zavrsavao posao a sad se nasli pametni da prave gluposti i zaebancije ...
neddd je offline  
Stara 14.6.2012, 14:20   #1062
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Sve se to dotera podesavanjima u svetlini prozora, sta hvali ovom izgledu isti kao kod win 7 samo da ublaze ostrinu prozora na uglovima i sve ok !
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image 000.png
Viđeno:	92 puta
Veličina:	83,7 KB
ID:	43432

meni je sad win 8 primarni OS odusevljava me brzina rada svega pa i browsera osetna je razlika samo napred MICROSOFT !
Aleksic01 je offline  
Stara 14.6.2012, 14:36   #1063
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
Sve se to dotera podesavanjima u svetlini prozora, sta hvali ovom izgledu isti kao kod win 7 samo da ublaze ostrinu prozora na uglovima i sve ok !
Prilog 43432

meni je sad win 8 primarni OS odusevljava me brzina rada svega pa i browsera osetna je razlika samo napred MICROSOFT !
Microsoft je izbacio transparentne prozore iz finalne verzije windows 8,takodje ce da izbaci i kod za omogucavanje ubacivanja drugih tema kao i start menija.
Sasa012 je offline  
Stara 14.6.2012, 15:22   #1064
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sasa012 kaže: Pregled poruke
Microsoft je izbacio transparentne prozore iz finalne verzije windows 8,takodje ce da izbaci i kod za omogucavanje ubacivanja drugih tema kao i start menija.
Start dugme mi ne nedostaje za mene nije uklonjeno nego samo skriveno. Druge teme i ne koristim, menjam boot screan i logo screan, videcemo kakav ce biti interface u finalnoj verziji za sad mi je skroz ok
Aleksic01 je offline  
Stara 14.6.2012, 17:03   #1065
seyo71
Član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows 8

pomoc ,nemogu ugasiti windows 8....izbaci mi "winlogon.exe-no disk" i da stavim disk u drive H....skeniro sam komp nista nije nasao. Malo sam i googlao i nasao sam sljedece resenje


1) From the Metro "Start" page type "Shutdown Settings"
2) Click the "Settings" Icon on the right of the screen.
3) Click "Change what the power buttons do" on the left of the screen.
4) Click "Change settings that are not currently available"
5) Scroll to bottom of Dialog box.
6) Uncheck the box titled "Turn on fast startup (recommended)."
7) Click "Save Changes" button.
8) Exit Power Options Dialog box.

Ali nikako da se snadjem,dalje od koraka 1. neide...kako da nadjem ovo dalje:2) Click the "Settings" Icon on the right of the screen. itd
ako moze neko objasnjenje na nasem jeziku (preveo sam ali se nemogu snaci...)
seyo71 je offline  
Stara 14.6.2012, 18:05   #1066
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
seyo71 kaže: Pregled poruke
pomoc ,nemogu ugasiti windows 8....izbaci mi "winlogon.exe-no disk" i da stavim disk u drive H....skeniro sam komp nista nije nasao. Malo sam i googlao i nasao sam sljedece resenje


1) From the Metro "Start" page type "Shutdown Settings"
2) Click the "Settings" Icon on the right of the screen.
3) Click "Change what the power buttons do" on the left of the screen.
4) Click "Change settings that are not currently available"
5) Scroll to bottom of Dialog box.
6) Uncheck the box titled "Turn on fast startup (recommended)."
7) Click "Save Changes" button.
8) Exit Power Options Dialog box.

Ali nikako da se snadjem,dalje od koraka 1. neide...kako da nadjem ovo dalje:2) Click the "Settings" Icon on the right of the screen. itd
ako moze neko objasnjenje na nasem jeziku (preveo sam ali se nemogu snaci...)
udji u contol panel,system and security,power options,onda levo Require a password on wake up, oda idi na Change settings that are currently unavailable, i zatim odcekiraj dole Turn on fast startup (recommended). To ti ovo sto si guglao !
Aleksic01 je offline  
Stara 14.6.2012, 18:09   #1067
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

to sto ti trazi da ubacis disk H dao si komandu za rezanje a nisi ubacio disk ili si izvadio cd/dvd tokom instaliranja necega ili usb, moras da ponistis tu komandu ili iskljucis obavestenja.
Aleksic01 je offline  
Stara 14.6.2012, 23:42   #1068
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows 8

Gledam ove slike i nesto razmisljam, sta je sa dizajnerima Microsoft-a? Ne znam za vas ali ovo stvarno izgleda tako jadno, i prosto ne mogu da verujem na koje niske grane je spao MS. Iskren da budem debelo sam razocaran. Moze neko da prica sta hoce, ali ja koristim win otkad znam za komp tako da nisam fan nekog drugog OS-a i skroz realno i iskreno govorim. Ovo je takva beda da sam se samo uhvatio za glavu i pitao se da li je moguce. Sta je bre ovo, vracamo se na DOS jos malo!? Da su bankrot pa nemaju para da plate dizajnere pa da razumem al jok. Ovako nesto ni na tetris ne bi stavio a kamo li na desktop, laptop ili tablet.
Aleksandar1987 je offline  
Stara 15.6.2012, 1:51   #1069
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ju kukala im majka kako je ružan. Ne verujem da će ono ostaviti kao finalnu verziju, neko se tu sprda...
SirDuck je offline  
Stara 15.6.2012, 2:26   #1070
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ju kukala im majka kako je ružan. Ne verujem da će ono ostaviti kao finalnu verziju, neko se tu sprda...

sprdaju se oni, al ce da placu cini mi se...
nicpid je offline  
Stara 15.6.2012, 3:09   #1071
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
sprdaju se oni, al ce da placu cini mi se...
Balmer očekuje 500 milona prodatih win 8 licenci za godinu dana :rolle yes::icon_s tud
Njemu nije dobro
Win 7 nije imao ni upola toliko...
U svakom slučaju win 8 je potpuno podredjen tabletama i prestavlja hazadersku kocku kakvu microsoft nikad nije ni pokušao..veću od win 95 ili windowsa milenijum
Rekoh dve sumnje me muči 1)Ogromno petljanje u korisničkom interfejsu koje zahteva vreme za adaptaciju i ružniji win
2)Windows RT koji zapravo treba da se takmiči sa Ipad i android tabletama ..
Meni nešto miriše da (možda grešim ) da će ovo biti katastrofa..
Nema sredine pri ovakvim promenama ili će biti najveća propast microsofta koja je potencijalno smrtonosna ili totalni uspeh...

Taktički par zadnjih poteza mi deluju gotovo samubilački u ovoj opasnoj kocki(osustvo kompromisa nema aera po svaku cenu ni opcionalno i cena za windows RT 85$ TREBA ZNATI da OEM licenca za win 7 home premium je 50$ )
Novi WIN 95 ili vista i milenijum zajedno na kvadrat videćemo...
DAKINS je offline  
Stara 15.6.2012, 10:26   #1072
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Balmer očekuje 500 milona prodatih win 8 licenci za godinu dana :rolle yes::icon_s tud
Njemu nije dobro
Win 7 nije imao ni upola toliko...
U svakom slučaju win 8 je potpuno podredjen tabletama i prestavlja hazadersku kocku kakvu microsoft nikad nije ni pokušao..veću od win 95 ili windowsa milenijum
Rekoh dve sumnje me muči 1)Ogromno petljanje u korisničkom interfejsu koje zahteva vreme za adaptaciju i ružniji win
2)Windows RT koji zapravo treba da se takmiči sa Ipad i android tabletama ..
Meni nešto miriše da (možda grešim ) da će ovo biti katastrofa..
Nema sredine pri ovakvim promenama ili će biti najveća propast microsofta koja je potencijalno smrtonosna ili totalni uspeh...

Taktički par zadnjih poteza mi deluju gotovo samubilački u ovoj opasnoj kocki(osustvo kompromisa nema aera po svaku cenu ni opcionalno i cena za windows RT 85$ TREBA ZNATI da OEM licenca za win 7 home premium je 50$ )
Novi WIN 95 ili vista i milenijum zajedno na kvadrat videćemo...
Pre bih reko da ce da bude katastrofa ko sto si sam reko ovo nema sredinu...Kad ljudi koji se iole razumeju u Windows OS imaju poteskoca sta ce da bude sa ljudima koji samo znaju da ukljuce winamp puste film i odu na net...
neddd je offline  
Stara 15.6.2012, 11:58   #1073
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows 8

Kad se vrati nekoliko strana unazad, kad je win8 prvobitna verzija tek ugledala svetlost dana rekao sam da se metro nikako ne uklapa u dizajn desktopa i da je to cist promasaj, ali sam ziveo u nekoj nadi da ce se srediti do finalne verzije. Medjutim, kako je vreme sve vise odmicalo win je poceo da postaje sve ruzniji i ruzniji, a iz majkrosofta samo sibaju novine za koje oni misle da ce biti hit. Sve je to lepo, sprdnja na tabletu, vrtim metro s jednog kraja na drugi itd. ali sta da radimo mi ozbiljniji korisnici kojima racunar ne sluzi samo za sprdnju? Na tabletu nikako ne mogu ozbiljne stvari da se rade, sem da se ugovori neki poslic preko neta ili tako nesto. Ne znas dal da se smejes ili da places. Mozak koji je bio glavni za ovu verziju win-a ima nesto gadno protiv MS-a, ja kad vam kazem. Ne plasim se da ce MS propasti, vec molim boga da propadnu. E sad, postoji jos nesto u svemu ovome, to su oni koji ce lagano progutati ovo sto ce im MS servirati. Jedina jaka tj najjaca strana ovog OS-a jeste brzina. Za to necemo da se lazemo, realno izuva koliko je brz. To ce privuci neke korisnike. Bilo bi lepo otvoriti jednu anketu da vidimo ko ce preci na osmicu a ko ce ostati na sedmici i starijim OS-ovima, cisto da vidimo koliko nas ovde ima, tacnije kako ljudi kod nas razmisljaju, barem na ovom forumu kad smo vec poceli i da se sprdamo na ovu vest.
Aleksandar1987 je offline  
Stara 15.6.2012, 12:08   #1074
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ne znam sta vi hocete funkcionalnost,brzinu ili izgled ? nabolje da Microsoft napravi OS sa takvim interfejsom pa da svi u njega gledamo ko tele u sarena vrata
Ovaj aero je sasvim OK nema monogo razlike od Win 7 samo da se jos malo ispegla:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image 000.jpg
Viđeno:	77 puta
Veličina:	27,1 KB
ID:	43437
Aleksic01 je offline  
Stara 15.6.2012, 12:15   #1075
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
Ne znam sta vi hocete funkcionalnost,brzinu ili izgled ? nabolje da Microsoft napravi OS sa takvim interfejsom pa da svi u njega gledamo ko tele u sarena vrata
Ovaj aero je sasvim OK nema monogo razlike od Win 7 samo da se jos malo ispegla:
Prilog 43437
Ja tebe uopste ne razumem,jesi li video slike novog metro interfejsa sa prethodne strane?
Aero transparenicja ne postoji u finalnoj verziji.To sto ti prikazujes je iz RP verzije.
Sasa012 je offline  
Stara 15.6.2012, 12:45   #1076
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Uopste mi niste jasni,do pre nekog vremena kad je prvi put aero ugledoa vetlost dana,jao ne sta ce taj aero,jao ne radi ovo ono,i i u win7 edicijama koje nemaju aero transparenciju pa se niko ziv niej bunio a sad odjednom nece biti aero u win8 i sad propast sveta. Mnogo preterujete,obzirom da vecina nece ni da plati taj os da bi sad nesto kukala oko njegove unutrasnjosti.
flamingos je offline  
Stara 15.6.2012, 12:50   #1077
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sasa012 kaže: Pregled poruke
Ja tebe uopste ne razumem,jesi li video slike novog metro interfejsa sa prethodne strane?
Aero transparenicja ne postoji u finalnoj verziji.To sto ti prikazujes je iz RP verzije.
postojace u finalnoj verziji i ovde ne postoji kada se odabere prva tema: evo kako kod mene izgleda
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image 002.png
Viđeno:	40 puta
Veličina:	63,9 KB
ID:	43440
Ali kada odabers bilo koju drugu boju prozora dobijes Enable transparency i podesis po zelji evo kako je kod mene. i ja vas sad pitam opet Šta mu hvali ?:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image 003.png
Viđeno:	33 puta
Veličina:	80,7 KB
ID:	43441
Aleksic01 je offline  
Stara 15.6.2012, 13:04   #1078
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Uopste mi niste jasni,do pre nekog vremena kad je prvi put aero ugledoa vetlost dana,jao ne sta ce taj aero,jao ne radi ovo ono,i i u win7 edicijama koje nemaju aero transparenciju pa se niko ziv niej bunio a sad odjednom nece biti aero u win8 i sad propast sveta. Mnogo preterujete,obzirom da vecina nece ni da plati taj os da bi sad nesto kukala oko njegove unutrasnjosti.
Potpisujem i to je tako što se mene tiče ...Sa tačke prosečnog korisnika medjutim tu ima jedna bitna caka on kad vidi win 8 treba da se adaptira na njega i to na rešenje koje objektivno za laptop/deskop korisnike nije logično bolje(nije ni gore mnogo) ako mu pored totalno izmenjenog interfejsa koji tu 17god i jedino je njega koristio mu bude još ružan ..psihološka odbojnost će biti nesavladaiva sem ako neće dobiti preinstaliran win 8 pa mora da se navikne..

Pored običnih korisnika postoje i poslovni korisnici njima je metro neupotrebljiv i tako ostaje sigurno duže vreme a treba radnike prevesti na novo rešenje a to prvi put zahteva izvesnu obuku

Windows RT je a ne win 8 je taj koji će targirati većinu tableta imam utisak da microsoft praveci isti izgled za win 8 i windows RT pokušava proboj po svaku cenu u nadi da će kombinovani napad uz medjusobnu kompatibilnost u metru biti dovoljno da se izbori za dominaciju.. u prevodi win 8 mora da radi dobro na tabltama ma koliko presreo deskop korisnicima..Njih razumem i totalan fijasko ih neće koštati ništa jer tu je win 7 još kad izadje sp2 .Njima se isplati katastrofa na deskop/laptop tržištu samo da izvrše proboj na tablet jer uvek mogu kasnije u win 9 napraviti dve edicije...Ako zaživi na svim segmentima win 8 onda je to totalna pobeda ako propadne na tabletu e onda su ogromnom problemu tako da razumem ja microsoft jer na tabletama moraju uspeti bez obzira na deskop/laptop tržište..

Aleksic01 microsoft kaže da neće biti aera nije to još 100% sigurno jer se javila snažna opozicija u samom microsoftu)
DAKINS je offline  
Stara 15.6.2012, 14:31   #1079
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Pa evo ja,licno vrlo lako i brzo radim na win 8,cak sta vise u metrou bro skolujem do odredjene apliakcije imam ih sortirane kako ja hocu i onda tacno znam raspored igde mi je koaj aplikacija slicno kao sortiranje na telefonu. Sto se biznis korisnika tice,evo moja majka zena je bukvalno prosla sve edicije windowsa,i za jedna dan je lagano presla i na win8 bez ikakvih problema,da ne pominjem komsiku arhitektu. Dakle sto bi rekli: ko hoće nađe način,ko neće nađe izgovor.
flamingos je offline  
Stara 15.6.2012, 15:35   #1080
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Meni licno ne smeta Metro. Vrlo jednostavno i brzo se prilagodjava licnim potrebama korisnika. Moj problem sa Win 8 je jednostavno pitanje, zasto bih ja (ili bilo ko drugi) presao sa 7 na 8? Nekog sumanutog povecanja performansi nema, radikalno novih tehnologija nema. Jedan moj poznanik (koji inace radi u Microsoft-u) je to objasnio cinjenicom da su gramzivi i zapeli da imaju sve "igracke" koje i druga deca (Apple, Google...) imaju. Ja mogu da predjem na novi sistem bez velikih problema. Vecina ljudi s ovog foruma, takodje. Medjutim, imate firmu sa par hiljada zaposlenih, nekome prelazak nije problem, a nekome jeste. Prilikom zamene sistema pojavljuju se troskovi zamene, doobuke, period navikavanja svih korisnika na novi sistem... Ponavljam, da li Win 8 opravdava sve ovo. Licno mislim da ne, ali me slobodno ubedite u suprotno.

Sto se Windows RT tice, ovo moze da bude gadan "arrow to the knee":

http://www.tomshardware.com/news/Win...dia,15992.html
mvasic je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fail, nefunkcionalno, ruzno, surface, tablet, windows

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com