Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2013, 23:26   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Da ne bi smo vise pricali o knjigama na temi o seriji Game of thrones i da ne bi osecao krivicu ako jedinog zenskog moderatora zbog toga strefi srcka, resio sam da otvorim jednu posebnu temu o Martinovom remek delu - Pesma leda i vatre (A song of ice and fire) u kojoj bi smo mogli da slobodno diskutujemo o samoj knjizi uz, sto se mene tice, slobodno i neizbezno poredjenje sa desavanjima u seriji!

Smatram da jedna ovakva knjiga, s obzirom na popularnost, a i radi lakse preglednosti i diskusije, treba da ima zasebnu temu a ne da se o njoj diskutuje u okviru teme "Knjige" koja je uopstena.

WARNING:
Kao sto sam napisao u naslovu teme ova tema bice apsolutno spoiler free tako da preporucujem, stavise savetujem one koji nisu citali knjige da ne zalaze ovde jer mogu da procitaju stvari koje ne zele da saznaju i koje ce im unistiti zadovoljstvo gledanja serije!

Svako citanje komentara rade na sopstvenu odgovornost, tako da ne krive mene ako saznaju stvare koje nikako ne bi zeleli.
Marti Misterija je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Ekiman (11.6.2013)
Stara 12.6.2013, 0:01   #2
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

Ovo je verovatno da prvi I poslednji put ulazim u ovaj deo podforuma ali stvarno,nepotrebno preterivanje I forsiranje od strane jeddnog moderatora...Podseca me na King Jofreja u svakom slucaju Good luck
Ekiman je offline  
Stara 12.6.2013, 0:08   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

Ne znam sta da ti kazem - ako je nesto bilo napisano u spoileru i jos jasno naznaceno da se radi o spoileru iz knjige, pa onda stvarno ne vidim razlog za dizanje tolike guzve i brisanje komentara, narocito jer je jos naznaceno da se radi o poslednjem spoileru vezanom za knjigu, ali dobro...

Anyway, mozda je i bolje ovako jer niko nece morati da se buni da mu je unisten ugodjaj gledanja serije jer sam jasno naznacio i u prvom postu i u naslovu da je tema spoiler free i da svako ko nije citao knjige cita postove na svoju licnu odgovornost.

Btw. nemoj da kazes da je prvi i poslednji put - savet ti je da procitas knjige jer ih svakako vredi procitati pa da diskutujemo o njima skupa.
Marti Misterija je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Ekiman (12.6.2013), Lich_king2 (12.6.2013)
Stara 12.6.2013, 0:32   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

Verujem da postoji već tema o ovom serijalu knjiga. Možda grešim. Usput, "spoiler free" znači bez spoilera, a ne sa njima. Kontam da si mislio da se neće pisati u okviru spoiler tagova, već otvoreno, ali nisi to napisao...
Eni je offline  
Stara 12.6.2013, 0:52   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Verujem da postoji već tema o ovom serijalu knjiga. Možda grešim. Usput, "spoiler free" znači bez spoilera, a ne sa njima. Kontam da si mislio da se neće pisati u okviru spoiler tagova, već otvoreno, ali nisi to napisao...
Nisam je nasao, niti sam do sada video da postoji te sam je zato i postavio.

Znam da "spoiler free" znaci bez spoilera i upavo sam na otvoreno pisanje i mislio - zato sam i stavio u naslovu "spoiler free" jer sam mislio na pisanje bez koriscenja spoiler tagova, ali sam se izgleda po malo nesrecno izrazio...

OK, tacno je da sam mogao da objasnim i u prvom postu ali nadam se da ce svi da razumeju sta to "spoiler free" znaci... Jedino da se ispravi u naslovu i da se stavi - "bez pisanja sa spoilerima" ili da jednostavno stavim "SPOILERS!" kao upozorenje da se mogu procitati spoileri.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2

Poslednja ispravka: Marti Misterija (12.6.2013 u 1:08)
Marti Misterija je offline  
Stara 12.6.2013, 0:42   #6
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ne znam sta da ti kazem - ako je nesto bilo napisano u spoileru i jos jasno naznaceno da se radi o spoileru iz knjige, pa onda stvarno ne vidim razlog za dizanje tolike guzve i brisanje komentara, narocito jer je jos naznaceno da se radi o poslednjem spoileru vezanom za knjigu, ali dobro...

Anyway, mozda je i bolje ovako jer niko nece morati da se buni da mu je unisten ugodjaj gledanja serije jer sam jasno naznacio i u prvom postu i u naslovu da je tema spoiler free i da svako ko nije citao knjige cita postove na svoju licnu odgovornost.

Btw. nemoj da kazes da je prvi i poslednji put - savet ti je da procitas knjige jer ih svakako vredi procitati pa da diskutujemo o njima skupa.
Da veruj mi da sam se sada preispito I mislim se da krenem da citam posebno preko leto imacu dosta vremena ,velike sanse da cu nabaviti knjige mozda ipak nije kasno,tj za dobru knjigu nikad nije kasno
Ekiman je offline  
Stara 12.6.2013, 9:02   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Одг: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

Obavezno da se ispravi. Ja sam bas doasao na temu misleci da nema spojlera.

Nista, begam ja sa unsubscribe-om.
player1 je offline  
Stara 12.6.2013, 9:23   #8
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

I ja sam otvorio temu misleći da je poenta diskusija bez spojlovanja sadržaja. Taj deo u zagradi promeniti u [SPOILERS!] ili [SPOILERS INCLUDED!] ili [IMA SPOILERA!] ili tako nešto.
Maladikt je offline  
Stara 12.6.2013, 16:40   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Одг: Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER FREE]

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
I ja sam otvorio temu misleći da je poenta diskusija bez spojlovanja sadržaja. Taj deo u zagradi promeniti u [SPOILERS!] ili [SPOILERS INCLUDED!] ili [IMA SPOILERA!] ili tako nešto.
To i kazem. Naslov uopste ne odgovara onome sto je autor hteo da kaze.
player1 je offline  
Stara 12.6.2013, 17:18   #10
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

OK, rekao/priznao sam da je naslov nesrecno i pogresno stavljen, sada je ispravljeno i svi su upozoreni na spoilere.

U svakom slucaju, zamislio sam da diskusija o knjigama bude otvorena gde ce da se diskutuje o tome sta se dogodilo u svih 5 knjiga ili o pretpostavkama sta moze da se desi, a da se ne pazi na svaku rec i da 2/3 teme cine spoileri. Time bi se "ocistila" tema o seriji u kojoj bi se diskutovalo samo o vidjenom u seriji a svima koji su citali knjige je data mogucnost da ovde diskutuju slobodno i bez bojazni da ce nekome da uniste ugodjaj gledanja serije time sto bi otkrili nesto pre vremena.

Mislim da je to sasvim posteno.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
Marti Misterija je offline  
Stara 12.6.2013, 19:52   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

U brojnim temama sam izneo da je Martinov plan zapravo da pokrade šta može i zaradi što više kinte. Ne bih da povaljam odakle je šta uzeo (ne kao inspiraciju, već bukvalno promenio imena pa prilagodio svojim likovima i okruženju).

Ono što bih rekao jeste da je jednom prilikom pomenuo da je njegova prvobitna zamisao da na kraju sve bude ledom i snegom prekrivena pustoš u kojoj se nalaze samo grobovi. To i jeste jedino rešenje koje američki čitaoci ne očekuju - svi se nadaju da će kad-tad sitne zavade da se ostave po strani, da će neko da "trgne svet" i organizuje odbranu od Othersa, ali šta ako lik ide k tome da se to ne dogodi, da se budale pobiju međusobno, da ne bude otpora ili da on dođe prekasno... I onda gledamo uzaludne bitke gde ginu jedni po jedni, dok se na kraju ne povuku svi u Dornu ili preko mora i prepuste ovaj kontinent Othersima, koji su ga možda i držali pre dolaska prvih ljudi i kasnije Andala.

Nigde se ne kaže da nisu, a velike zime dolaze do King's Landinga, iako ne idu dalje na jug (Highgarden, Dorne).

Usput...
Eni je offline  
Stara 12.6.2013, 21:07   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Savrseno se slazem da je Martinu cilj da zaradi sto vise novca sto se apsolutno vidi po svakom njegovom potezu i cinjenici da umesto da nastavi da pise i da to cini malo brze on je maksimalno angazovan na marketingu.
Opet, kako sam vec jednom pomenuo da se Martin, narocito u poslednja dva dela, toliko zapleo da sam siguran da ni sam nema neku ideju kako da razmrsi sopstveno klupko, a obzirom na ono sto si izneo po pitanju zgrtanja para - uopste me ne bi cudilo da on promeni pricu postavljenu na pocetku i da ASOIAF ima i osmu knjigu...
Elem, sto se tice tvoje ideje o samom kraju mislim da, iako sam i sam procitao da je Martin rekao da ce ostati samo pustos i grobovi, to manje verovatna opcija i to prevashodno zbog Martinove gramzivosti za novcem.
Publika mu je oprostila skidanje glave Nedu, crvenu svadbu, oprostice mu verovatno i eventualnu Jonovu smrt i sto sta jos ocekujuci neki logican kraj, ali ako zavrsi u skladu sa svojom objavom mislim da ce to biti neki kraj i da ce dobar broj citalaca prestati da cita njegova dalja dela, jer ce skontati da ih je debeli samo zamajavao... Verujem da bi takav kraj uticao i na dalju popularnost i kupovinu knjiga iz ASOIAF serijala a to je nesto sto debeli najmanje zeli jer je to odmah manje kinte i verujem da ce oslusnuti zelje citalaca i napraviti kraj koji bi mu osigurao more hvalospeva (manje bitno) i puuuno love.
Marti Misterija je offline  
Stara 13.6.2013, 14:59   #13
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
U brojnim temama sam izneo da je Martinov plan zapravo da pokrade šta može i zaradi što više kinte. Ne bih da povaljam odakle je šta uzeo (ne kao inspiraciju, već bukvalno promenio imena pa prilagodio svojim likovima i okruženju).

Ono što bih rekao jeste da je jednom prilikom pomenuo da je njegova prvobitna zamisao da na kraju sve bude ledom i snegom prekrivena pustoš u kojoj se nalaze samo grobovi. To i jeste jedino rešenje koje američki čitaoci ne očekuju - svi se nadaju da će kad-tad sitne zavade da se ostave po strani, da će neko da "trgne svet" i organizuje odbranu od Othersa, ali šta ako lik ide k tome da se to ne dogodi, da se budale pobiju međusobno, da ne bude otpora ili da on dođe prekasno... I onda gledamo uzaludne bitke gde ginu jedni po jedni, dok se na kraju ne povuku svi u Dornu ili preko mora i prepuste ovaj kontinent Othersima, koji su ga možda i držali pre dolaska prvih ljudi i kasnije Andala.

Nigde se ne kaže da nisu, a velike zime dolaze do King's Landinga, iako ne idu dalje na jug (Highgarden, Dorne).

Usput...
Problem sa takvim serialom je sto su svi krajevi vec ispucani po raznim diskusijama i jednostavno ne moze da zavrsi serijal da to bude neocekivano. Ovo za zaledjeni svet je mozda najcesca i najlogicnija mogucnost od pominjanih, ali sumnjam da ce Martin tek tako pobiti svoje likove jer sta god pricali o njemu ipak je previse konzervativan po tom pitanju, ne secam se kad je zadnji put ubio jednog POV lika (Jon se ne racuna on se dize 100%), naravno da kad imas milion likova mozes ucestalije da smices one bitnije ali nije on toliko radikalan (da i dalje sam razocarna sto Bran nije poginuo u kecu pri padu, jer je momenat njegovog pada bio najuzbudljiviji i najneocekivaniji dogadjaj u serijalu, i propustanje da ga eliminise for good je Martinu veliki minus), tako da mozda i dodje do neke zime ali ce tipa Arya, Deneris i ekipa protagonista nekako doakati velikom zlu. Sa druge strane koliku prepreku Tudjini i Utvare mogu predstavljati zmajevima, zaista apokalipsa je krajnje nerealan ishod.

Sa druge strane ako preokrene pricu i napravi neki hepi end uz dosta zrtva (ala Hari Poter) licno po meni bi opet bilo glupo i nelogicno ali ne vece razocarenje od nekog drugog kraja, jer realno ne verujem da trenutno postoji nacin da on ovo zavrsi i da to bude dobro, sokantno ili inovativno.

Licno meni bi neki blagi Skubi Du kraj najbolje legao, na severu je neki Valirijanski nekromanser koji rezerektuje i pravi haos (ala Kiburn) da su svi mitovi i legende ustvari samo to i da po pacifikaciji Witch Kinga Vesteros pobednici paraleleno sa borbom protiv zla (ili posle, po uzoru na Tolkinovu bitku za Okrug) razdele Vesteros nekim krvavim ratom, slabom koalicijom i labavim dogovorom koji obecava dogadjaja bar za jos jednu trilogiju, obiman extended universe ili toliko fanfiksna da internet prestane da radi.

Jer ako je Martin ista naucio iz onolike istorije iz koje je prepisivao to je da apokalipse nikad nije bilo ma koliko je ocekivali, zlo nikad nije pobedjeno i da su odnosi vlastodrzaca uvek daleko od borbe dobra i zla tako da se sledeca generacija uopste ne pridrzava saveznistava proslih i da rat nikad ne prestaje.

Inace jos mi tu nismo sveta videli ko zna koliko, u sestoj knjizi mu se jos moze oprostiti ako bude uvodio bitne likove i prica ne samo da bi smela nego bi bilo veoma inovativno da skrene sa celog tog Others aspekta (skrajne ga, zanemari ili ocas posla privede kraju) i uputi se u sasvim novom pravcu gde ragnaroka nema i drugi problemi izbijaju u prvi plan.

Poslednja ispravka: Equilibrium (13.6.2013 u 15:18)
Equilibrium je offline  
Stara 3.8.2013, 0:42   #14
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Zavrsio Oluju Maceva, najbolji deo do sad

Cujem da Gozba za Vrane (a ni Ples sa Zmajevima) nisu na nivou prva tri dela?
Mada procitacu ih bez obzira na sve, previse sam se zapalio za ASOIAF.
Skenderevo je offline  
Stara 3.8.2013, 6:54   #15
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Zavrsio Oluju Maceva, najbolji deo do sad

Cujem da Gozba za Vrane (a ni Ples sa Zmajevima) nisu na nivou prva tri dela?
Mada procitacu ih bez obzira na sve, previse sam se zapalio za ASOIAF.
Uvek kada meno neko to pita u vezi gozbr za vrane i ples sa zmajevima, kazem da postoje dve odgovora na pitanje.
Ako ih gledas zasebno(mimo celine), onda nisu na nivou prethodnih knjiga, jer su eto vise politicke i nema toliko krljanja, kao i manjak nekih likova, koji su nam se (verovatno) svideli.
Ako ih gledas u sklopu celine onda itekako jesu na nivou, jer ne moze uvek da bude samo ratovanje, nego moraju nekad da se srede stvari i posledice predjasnih knjiga.
ovo je naravno moje vidjenje stvari, ali kao sto sam rekao, ovo je serijal i ne moze uvek samo krljanje. po meni su knjige dobre, jedino sto ne mogi da prezalim Neda.

Nego, ko je procitao sve knjige, sta mislite o cliffhangeru na kraju zmajeva, jel prezivi decko? ipak da ne spojlujem za one sto nisu procitali.
Dzajo5 je offline  
Stara 12.6.2013, 20:48   #16
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Knjige sam pročitao. I ne mogu da dočekam nastavke....
DragonSlayer je offline  
Stara 3.8.2013, 10:20   #17
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Ovo je tema o knjigama, i pozeljni su spojleri ..... tako da, podseti me na sta mislis .... davno sam citao ....

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2
DragonSlayer je offline  
Stara 3.8.2013, 13:27   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Citat:
Dzajo5 kaže: Pregled poruke
... ipak da ne spojlujem za one sto nisu procitali.
Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Ovo je tema o knjigama, i pozeljni su spojleri .....
U stvari ova tema je zamisljena da bude bez spojlera, znaci potpuno otvoreno pisanje za one koji su citali knjige.

Sto se tice AFFC i ADWD definitivno mislim da kvalitet knjiga ide silaznom putanjom cemu je ponajvise kriv sam GRRM koji je knjige napravio tako konfuznim za pracenje u vodjenjem mora likova a zatim mnoga poglavlja i izuzetno dosadnim...

Sto se tice klifhengera na kraju zmajeva, pretpostavljam da si mislio na Dzona i misljenja sam da ce svakako preziveti i igrati bitnu ulogu i u nastavcima - pitanje je samo da li ce stvarno preziveti ili ce crvena carobnica tu umesati svoje prste kao sto je to cinio Toros iz Mira sa Berikom Donderionom.
Marti Misterija je offline  
Stara 3.8.2013, 14:50   #19
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Sto se tice 4. i 5. dela ne moze se reci da je kvalitet ujednaceo spao i da debeli ne pise kao nekad, dok gomila likova i nebulozno zapetljana radnja moze biti samo plus. Sa druge strane kvalitet knjiga u celini opada zbog nekih ne toliko losih koliko dosadnih ili razvucenih poglavlja 4. kniga pati od nedostatka nekih od najzanimljivijih likova, dok u 5. ima gomila nepotrebnih stvari (Celo Tirionovo putesestvije a pogotovo ljubav prema girl dwarfu je ako ne nepotrebno onda makar razvuceno i stavljeno u centar paznje way too much) dok su Denerisina poglavlja ne samo sveprisutna i nepotrebno duga nego i toliko dosadna sa onim njenim emo dilemama da polako prestizu Kejtlinina poglavlja po dosadi.

Sve u svemu sta god reci za 4. i 5. deo mora se priznati da na kraju petog dela, kad dogadjaji opet poprime momentum i kad se fokus vrati na sve likove, svari postaju prilicno zanimljive i forecastuju obecavajuc nastavak.

Sto se tice Dzona smatram da bi Martin najlakse zacementirao ugled kad bi veliki pateticar i ratnik, kog su svi citali kao ispunjenje svih prorocanstava, ostao mrtav ili jos bolje postao nemrtav, da to sigurno niko ne bi ocekivao.
Equilibrium je offline  
Stara 11.9.2013, 22:48   #20
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dz.R.R.Martin - Pesma leda i vatre - tema o knjizi [SPOILER ALERT!!!]

Da li se ispalti uzeti prvu knigu za 1200,dinara,nudi neki trgovac na poslu,a kaze da ceo koplet kosta 8hijada
Ekiman je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com