Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2015, 23:42   #1
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Mobilni (problem)...

Gotovo da mi je glupo sto i postavljam ovo pitanje jer ima vec ocekivan odgovor,ali moram da ga postavim jer ne mogu da verujem da sam unistio moju vrlo koristenu Nokia N82.
Sticajem idiotskih okolnosti stavio sam ga u ves masinu zajedno sa podjaknom,farkama i jos nekim stvarima tog tipa koje su isle na pranje,cuo sam pomalo lupkanje,ali kapirao to je od raznih cipzara i tek nocu vidim da ga nema-u momentu mi je bio hladnije nego napolju,a jos sam morao na spavanje znajuci da sam verovatno unistio fon.Rastavio sam ga i danas malo pokusao da upalim,tek je na tren sevnuo kad sam stisnuo tipku za ukljucivanje i to je to. Na kabel ne reaguje. Ne znam da li ce i posle par dana biti takav jer jedan SE905 je izvestan lik ostavio u vodi na putu (ali samo je stojao i ne toliko dugo) i kad se vratio posle posle 6 dana ga je sklopio i,uz izvesne poteskoce u pocetku,ipak uspeo ukljuciti i jos i radi.

Da li je moguce da se obnovi funkcionalnost mobilnog jer imam prilicno vazne i podatke i fotke i jos dosta stvari,a sam fon je vrlo koristan i potreban u svakodnevnom zivotu....

Inace,vec sam gledao neke potencijane zamene i svuda samo ovi "pipkajuci" mobilni blokovi koje stvarno ne volim,od ovih normalnih (sada takozvanih "obicnih" ili "starih") nema nista,sem onih najjadnijih-to svakako necu.
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 1:22   #2
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Tesko da na to moze neko da ti odgovori ovako. Sacekaj da se skroz osusi pa vidi, rasklopi koliko mozes i ostavi na toplom mestu barem jedan dan. Ako ne bude nista, a podaci su ti neophodni, nosi u servis.
BTW, SIM i memorijska kartica bi trebalo da su u redu. Tako da ako imas podatke na njima, lako mozes da prebacis na drugi telefon.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 10:24   #3
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Одг: Mobilni (problem)...

Možes ga 1-2 dana držati u pirinču , provereno suši do zadnje kapi.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 10:53   #4
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Stavi ga u pirinac kao sto rece zajchik , pa onda pokusaj da ga upalis. Takodje proveri napon baterije, ako nemas sa cim nadji nekog ko ima unimer. Vrlo moguce da se ona ispraznila previse i da nece da krene punjenje zbog toga, a samim tim i rad telefona.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 20:58   #5
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Zaista,nisam znao to za pirinac,probacu... Inace,vec sam ga sklopio i pokusao da upalim,drzeci duze vreme taster za ukljucivanje-samo mi sevne ,mozda par puta i to je to,onda sa prilicno slabim osvetljenjem se pokaze "nokia,test" i iznad sifra aparata. Buduci da to ne mogu da iskljucim,opet izvadim bateriju,odnosno rasklopim ga i ostavim da stoji. Ne znam da li mi rade kartice,nisam ih probao jos.

Nista drzacu ga jos par dana,samo sta da radim bez mobilnog...
I naravno,pitanje koje se samo namece- da li cu morati da ga zamenim?

Izgleda da je tako,a to je trosak koji mi nikako nije trebao,uzevsi u vidu situaciju u kojoj sam sad i u kojoj moram imati troskove za druge stvari,i to prilicne,za sta sam vec namenio neku lovu.

Opet,mobilni mi je zaista potreban,a kao sto rekoh ne volim ove pipkajuce blokove,ipak vise volim telefon,a ne palmtop ili omanji lap,sto sam takodje vidjao. Sto je jos gore,skoro svi uzimaju jer je to sad "in","svi imaju", "oni" su zastareli,prevazidjeni,"ovo" je moderno -mora biti da si zato i ti takav (takva,pogotovo) onda,itd.
Bicu pomalo subjektivan,pa cu postaviti ovako pitanje- koji od normalnih telefona je dobro nabaviti,ako budem morao?
Znam da ima tema za to ,malo iznad ove,sigurno cu biti tamo,ali kad sam tu,ipak bih pomenuo par njih polovnih i novih koje sam primetio u potencijalnoj potrazi na netu,a relativno su slicni mom- to su Nokia 515 dual (nov) ,nema nijedan od slicnih da je nov ,a dobar (pa makar i na papiru),a od polovnih bili bi E72 i SE 905 (moja zelja odavno,ipak uzeo sam tada N82,problem je sto je taj SE jako iskoriscen,ako ga ima polovnog). Kao sto je jasno,kamera mi je jako bitna,mozda neke funkcije sa kojima je laksi rad,ali kamera i snimanje mi je bitna stvar kod telefona,pa cak i ako to bas mora biti neki od ovih "novih" vrsta. Sta bi bilo bolje nabaviti.....
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 21:49   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Kao sto sam kazes jako subjektivno, i tesko da ti neko moze reci da je neki telefon bas ono sto tebi treba. Sto se mene tice android, i tačskin od 5" su nezanenjivi i tu je za mene trenutno kraj.

E sad, za tebe bi mozda mogla biti neka novija asha nokia, sa qwertz tastaturom. Nisam odavno video neki asha telefon, ali ako te bas zanimaju "obicni telefoni" mozes da bacis pogled na mobilni svet, KP, kupindo i vidis sta se nudi od tih nokia asha telefona.To mi je nekako najbolje za teba, a recimo asha 302 (mislim da se zove tako), moze biti dobar izbor zbog jako dobre zavrsne izrade, i bas lepog rekao bih zenskog ili homosexualnog isgleda. Ovo se ne odnosi na tebe naravno, nego na izgled telefona hehehe . Kamera mu je vrlo solidna,ekran dosta slab baterija 5-6 dana....

Ima jos modela tih asha pa ti pogledaj i vidi da li ti se svidjaju.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 22:53   #7
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Znas kako,dosta dugo sam bio rezervisan prema Nokia fonu jer je upravo takvog izgleda,a i osnovnih funkcija i nacina funkcionisanja (da ne zalazimo u potencijalnu komparativnu psiholosku analizu ovde),te je bio vise posmatran kao "zenski" fon. Ja sam voleo Ericsson,kasnije Sony Ericsson jer je bio jak,cvrst,pouzdan,dobrog izgleda i dobrih perfomansi. Ipak,Nokia ga je presla u odredjenom momentu i N82 je bio dobro resenje tada,a i sada jer je radio kao zmaj,dobro izgleda a i cvrst je. Nije sve kao na papiru,funkcije neke koje nisu bas najbolje se ne mogu izmeniti ,a i kamera mu je solidna (ne i odlicna),ali je sasvim izuzetan.

Ne bih nikako uzimao Asha fon,ne znam zasto si mi to i rekao,a mozda ti volis homosexualni zavrsni rad,ja nikako. Pre bih uzeo E72,koji je svakako bolji,ako bih uzimao nesto tako-dobre performanse,a jednom sam ga probao i od tih modela sa "sto" tastera taj najbolje lezi u ruci i koristi se.

Inace,zaboravio sam na N8 za koji,iako na papiru ima 12Mp,ima oprecne komentare i utiske sa testova po pitanju zaista takvog kvaliteta slike,sve funkcije su sasvim u redu,a touch screen je.

Svakako bih opet uzeo SE,ali bas zbog njegovih karakteristika skoro uvek je zesce izraubovan,te bas i ne bih,a od novih (a klasicnih modela) nema nijedan sem K770.
Kad si pomenuo Asha,od novih ima ovaj 515 model sa klasicnim izgledom,a dobrim karakteristikama (opet na papiru),ali nemam iskustva sa njime- da li je neko dolazio u dodir sa tim fonom,da li zaista vredi....
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 12:54   #8
wolf 87
Član
 
Član od: 11.4.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 353
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 56 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wolf 87
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Iskreno mislim da je kasno za pirinac metodu jer ga je on nedovoljno osusenog pokusao upaliti. To sto je sevnuo na sekund i ugasio se veerovatno je doslo do kratkog spoja,utepo ga je ko zeca. Posto je telefon opran u deterdzentu trebalo je da ga dobro ispere u hladnoj vodi(isti postuoak i u slucaju upadanja telefona u slanu vodu), zatim u teglu sa pirincrm par dana pa na sunce.Tek onda sklapanje i pokusaj paljenja. Inace iako uspe nesto bolje da se resi telefona u roku od odmah, korodirace to vremenom i onda nikakve popravke nece dolaziti u obzir zbog neisplativosti.
wolf 87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 15:36   #9
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Bogte Wolf,ti ga utopio skroz... Zezam se,i ja tako mislim,ali sve kao mozda nesto i ostane dobro. Znas kako je kad se,uslovno receno ,vezes ili naviknes na nesto,iako to ne bi trebalo. U svakom slucaju stalno ga koristim,potreban je,pomalo i zato.
Dobar nacin postupka,ali ko bi ga znao sta i kako postupiti u ovom slucaju,sad je tako kako je.
Tako cu i uraditi kako si prokomentarisao,ako ga budem ostavio u servisu i,ako eventualno moze,bude popravljen (sad u kom procentu ce biti funkcionalan,to je jos jedno pitanje). Resiti ga se sto pre dok radi i gledati da uzmem neki drugi ili novi-to mi svakako nije trebalo sad,ali ako se mora,mora se.
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 16:58   #10
wolf 87
Član
 
Član od: 11.4.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 353
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 56 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wolf 87
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Stavi ga u teglu sa pirincem par dana.Naravno rasklopljenog. Od nekog vidi pozajmi drugu bateriju,testa radi. Posle pirinca ostavi ga neko vreme na suncu,da se prosusi. Fen i topao vazduh nisu preporucljivi. Onda ga sklopi i posto tek sad vidim da je N82 u pitanju mozda i proradi. Ali to nikad nece biti isti fon. Ili ga prodaj ili koristi i stekaj polako pare za drugi fon. Ova druga varijanta je mozda i bolja i sigurnija ,sem ako nisi teskas od 130kg,da ne objasnjavam sad zbog cega
wolf 87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2022, 17:06   #11
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Pozdrav svima. Kupio sam memorijsku karticu za Samsung j1 mini, da bi mu prosirio skladiste. Pokusao sam da prebacim VIber na SD kartici (jer je on sa slikama napunio memoriju telefona), ali i dalje mi pokazuje zauzece unutrasnje memorije, a SD kartica i dalje prazna? resenje????
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2022, 17:40   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Najlakše da kupiš nov telefon sa više memorije, kad nema dovoljno memorije ni za viber vreme je za penziju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (5.6.2022)
Stara 5.6.2022, 20:26   #13
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Najlakše da kupiš nov telefon sa više memorije, kad nema dovoljno memorije ni za viber vreme je za penziju
To je najbolje rešenje. Uvek. Ali za privremeno moram premostiti....
Inače rešenje???? 😁😄
Hvala
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2022, 22:07   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

jel si probao brisanje keša?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2022, 23:12   #15
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
jel si probao brisanje keša?
Jesam ć, ali i dalje stoji čak oko 8gb podataka cela aplikacija???!!!! Mnogo čudno
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2022, 0:13   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

ne znam, meni 80 i 230mb, možda čuva slike
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2022, 22:13   #17
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Citat:
Nikola Stankovic kaže: Pregled poruke
Jesam ć, ali i dalje stoji čak oko 8gb podataka cela aplikacija???!!!! Mnogo čudno
Povezi ga na komp, prebaci bitne slike sa vibera, uradi backup poruka, onda na telefonu obrisi viber komplet i opet ga instaliraj i nece ti zauzimati toliko prostora
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2022, 21:05   #18
Zokins
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 45
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Mobilni (problem)...

Imam problem sa samsung galaxy A21S telefonom . Bio sam napolju nešto poslom i držao telefon u džepu.Kada sam došao kući telefon je počeo da pali i gasi ekran. Uzgred napolju je bilo dosta vlage u vazduhu zbog kiše . To isto mi se desilo i pre godinu dana pa sam reklamirao telefon i čekao mesec dana da mi kažu da je problem u softveru. Ekran se sam ali i gasi.Da li močuće da je to od vlage ?
Zokins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 64bit mouse problem MiljanX Ostale komponente 3 1.7.2014 14:36
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com