Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2006, 2:18   #1
supastar
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Fuji S5600 - Trazim savet :)

Planiram da se onako chisto za sebe bavim fotografijom, a nazalost nemam para za neki SLR model digitalnog foto-aparata.
Trenutno imam canon A60, koji je fenomenalan aparat za tu klasu, i pravi dosta dobr slike, za taj cenovni rang aparata, i to godishte aparata.
Medjutim razmishljam da se malo unapredim uskoro, bar za stepenicu vishe.
Nekako listajuci i gledajuci po netu, primetio sam na prvi pogled da je Fuji S5600 odlichan izbor za te pare.
Rezolucija slika je dobra, optichki zum odlichan....
Zanima me da li neko ovde poseduje taj aparat, ili radi mozda sa foto opremom, pa da moze malo detaljnije da mi kaze i da me posavetuje oko ovog modela.
Naravno u uzi izbor pada i S5500 koji je malo stariji model, ali ne zaostaje za mnogim stvarima za novijim bratom.
Pozdrav, i hvala unapred.
supastar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2006, 23:32   #2
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

Radio sam i sa jednim i drugim, konkretno 5600 ima novi ccd, sto se na fotkama neznatno primecuje, po meni najveca je mana sto i dalje pored tolike optike nisu stavili zoom na video modu, ali u svakom slucaju ces da ostavis tog canona deci da se igraju.
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 14:02   #3
supastar
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

Pa da, tako sam i rpetpostavio.
Jedino me je pokolebalo, zashto sma i pisao topic, shto sma chuo da se Fuji kvati. Tachnije da se kvari automatika za podesavanje ekspozicije, pa da se onda dolazi u situaciju da uvek mora manuelno da se podeshava.
Neznam koliko je to tachno, pa zato i pitah ljude koji se razumeju, i eventualno imaju ovaj model.
Malo mi zvuchi chudno za firmu kao shto je Fuji da dozvole tako neshto !?!?!?
Hvala josh jedno. Nadam se da ima josh neko ko ima iskustva sa ovim makinama, pa da da neki koristan savet.
p0z
P.S. video mod mi je praktichno skroz nebitan, jer do sada u Video imam snimljeno 2 minuta materijala, i to je sve manje vishe iz zezanja. Treba mi u principu fotoaparat solidnih mogucnosti, semi-pro, jer SLR varijanta mi nije povoljna iz razloga shto slikam chisto za sebe i svoju dushu. NIje mi bitno da je kvalitet na SLR pro nivou, kao shto je glupo uzeti Carrera i voziti ga 50km/h

Poslednja ispravka: supastar (22.2.2006 u 14:32)
supastar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 23:01   #4
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

Citat:
supastar kaže:
Pa da, tako sam i rpetpostavio.
Jedino me je pokolebalo, zashto sma i pisao topic, shto sma chuo da se Fuji kvati. Tachnije da se kvari automatika za podesavanje ekspozicije, pa da se onda dolazi u situaciju da uvek mora manuelno da se podeshava.
Neznam koliko je to tachno, pa zato i pitah ljude koji se razumeju, i eventualno imaju ovaj model.
Ko ti je to rekao? Znam 20-tak srećnih vlasnika 5,5k i ni jedan nije imao problem, pretpostavljam da ti što su ti to rekli znaju za šta služi dugme AF/MF na vrhu koje ima pored znak lock
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2006, 19:18   #5
supastar
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

hahaha, pa da, valjda
Raspitao sam se josh po radnjama i svi imaju samo rechi hvale, tako da je to najverovatnije moj sledeci aparat . A A60 ide kao poklon, kao shto si i rekao (samo ne deci, mlad sam josh^^)
P.S. da li mozda imash neku sliku sa ovih aparata (5600 ili 5500), chisto da vidim kvalitet u nekim uslovima osvetljenja?
supastar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 2:52   #6
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

vrlo rado kada ne bi bilo restrikcije sa kilama, a za foto sešne mi se javi na priv
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 14:41   #7
supastar
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

Nashao sam dosta slika sa testova camera, tako da nema potrebe da mi shaljesh.
U svakom sluchaju hvala.
supastar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 23:34   #8
Iluminator
Član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

s5600 je odlican aparat. Ima sasvim dobru rezoluciju slike, ostru kroz ceo opseg zuma, sa dobim bojama, stabilnim objektivom, jer ne *izlazi* vec je u telu. Ima i dobar movie mod, ali, kako neko lepo rece, bez zumiranja u toku snimanja.
Ono sto kod njega evidentno ne valja je to sto nema sistem za stabilizaciju slike. Zato ga siju sony h2, panasonic fz5, pa cak i canon s2is.
Ipak, treba imati u vidu da je on znatno jeftiniji, approx 285 evra, i nudi dosta za tu cenu.
Sto se tice kvarova, za takve nisam cuo ,a pratim forume...
Ako dodje to toga, to nije kvar optike, nego softvera, i moze da se ubaci novi. Osim ako ne crnkne kod senzora svetlomer, to je druga stvar.
Iluminator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 17:05   #9
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Fuji S5600 - Trazim savet :)

I ja razmisljam o kupovini ovog aparata. Da li neko moze da mi posalje fotke, narocito one slikane pod vestackim svetlom na
Kod:
miloske85@gmail.com
. Hvala unapred.

Poslednja ispravka: Magneto (5.5.2006 u 18:30)
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com