Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2010, 12:30   #1
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

Pozdrav svima. Vec duže vreme planiram da kupim nov monitor. Posle dužeg surfovanja po netu izbor je pao na Dell ultrasharp U2410, jeste da je skup al vredi te pare. Bio sam na njihovm sajtu i po karakteristikama je stvarno najbolji. E sad citajuci njegove karakteristike na Dell-ovom sajtu naleteo sam na problem koji ne mogu da rešim. Naime na stranici monitora piše da ima "6-Millisecond Response Time2 (Typical): Discover responsive, lifelike video playback with minimal ghosting and streaking." Naime pošto imam kuci philips-ov monitor koji ima opciju "SmartResponse", koja je philips-ova verzija Response Time Compensation i predstavlja najveci problem na celom monitoru. SmartResponse postiže nižak response time tako što aktivno menja boju piksela( ako se približite monitoru videcete kako pikseli trepere). Pošto je ova opcije bila ukljucena po defaltu u prva dva-tri dana korišcenja monitora hteo sam da ga vratim i tražim pare nazad. Svaki text je bio mutan, sajtovi su bili necitljivi, jednom recju blagi užas. Naravno po iskljucivanju SmartResponsa sve se vratilo u normalu i na igricama i filmovima nisam imao nikavih problema i ghostova. Tako da je cela ova prica sa aktivnim menjanjem
response time-a jedan ogroman marketinški trik i nema nikakvu primenu. Tako da bih bio jako isfrustriran ako i ovaj Dell ima neki vid Response Time Compensation i još ne daj bože ako ne može da se iskljuci. Nigde na netu nisam mogao da nadjem taj podatak samo na sajtu piše ono što sam gore naveo 6-Millisecond Response Time2 (Typical). Sad ja se nadam da je to stvarno staticki i ohrabrijuca stvar je da na wiki nisam našo ništa o tome da Dell razvija neki vid Response Time Compensation, a piše za ostale "Terms such as ClearMotiv (Viewsonic), AMA (BenQ), MagicSpeed (Samsung) and ODC (LG/Philips) are widely used to identify RTC enabled displays."
Tako da bi mi svaki podatak o tome bio važan i ako neko vec ima ovaj monitor da podeli iskustva.
Hvala

Poslednja ispravka: IGRACH (11.10.2010 u 18:26)
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2010, 23:13   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

Ta "serija" Dell-ovih monitora je vec godinama best-buy za sve koji traze dobar kvalitet slike. Ako se bavis grafickim dizajnom ili fotografijom apsolutna preporuka. Medjutim ako samo trazis veliki monitor za gaming ovo nije monitor za tebe, ima mnogo jeftinijih modela sa brzim odzivom panela i pristojno dobrim kvalitetom slike...

Poslednja ispravka: Chivan (12.10.2010 u 11:20) Razlog: typo
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 10:36   #3
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

Hvala druže. Pa ja planiram da radim sve na njemu: igrice, filmovi, photoshop,word... i sve ostale stvari . samo me zanima ako možda znaš ovo za Response Time Compensation, to jest da li je odziv od 6 ms stvarno tipical ili je aktivan (to mi je bitno kod kucanja i čitanja). A znam da je monitor najbolji zato i planiram da ga uzmem
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2011, 16:40   #4
Gillette
Novi član
 
Član od: 12.12.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

zašto da uzima tn monitore kada je ips bolji? TN monitori sa odzivom "od 2ms" su više marketing, jer ispod 6ms "golo oko" ne može da primeti razliku.

A razlike oko uglova gledanja, bele ili crne boje, svakako su uočljive, što u2410 ima bolje rešeno.
Gillette je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2011, 17:36   #5
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

Zato da ne bi bacio pare za nesto sto mu u sustini nije bitno ili ne primecuje razliku. Zasto bi neko kupovao mobilni telefon od 500e ako je sve sto ce s njim raditi telefonski razgovor? To moze i telefon od 50e.
Ako ima para na bacanje ili zeli da se pokaze u drustvu je nesto drugo...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2011, 19:15   #6
Gillette
Novi član
 
Član od: 12.12.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

slažem se, u tom slučaju može da se pazari i neki polovni monitor za 20 Eu..

ipak..

http://www.youtube.com/watch?v=DP7C0...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Dw0acUxMaKo&NR=1
Gillette je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 0:18   #7
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

Eh sad ti ides u drugu krajnost. Znam koje su prednosti IPS panela ali nikad ne bih dao 500e za monitor koji ce sluziti samo za igranje kad to isto moze sasvim dobro da se radi i na monitoru od 200e.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 1:09   #8
Gillette
Novi član
 
Član od: 12.12.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

ali on bi hteo monitor koji nije samo za igranje
Gillette je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 1:11   #9
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

Pa, hm, ako bash prelazimo iz krajnosti u krajnost... sve zavisi od budzeta.

Ako imam 1200e koje moram da potroshim na rachunar koji nemam (chudna situacija, znam ), svakako bih sebe pre chastio monitorom od 500e i slabijom Core i5 konfiguracijom i prosechnom grafom, nego da "zveketnem" Core i7 950 i ostatak azhdaje uz 22" Benq od 120e (). Ni ja se ne bavim profesionalnim grafichkim ili montazhnim radom na rachunaru.

Inache takodje spadam u cepidlake koji ce uvek da trazhe par procenata performansi pre svega ostalog, ali daleko je od toga da ce on razliku izmedju takvih panela primetiti samo u profesionalnom radu...

@IGRACH - shto se tiche samog monitora, chini mi se da je ovaj review prilichno zhivopisan i merodavan. Nisam imao prilike da koristim monitor iz teme, ali jesam HP LP2475W, a test kazhe sledece:

Citat:
In the best case images, it remained pretty comparable to the HP LP2475W, which you would expect given the panel part is only slightly different (same part, different revision). It could be said that the responsiveness is slightly better on the U2410 in fact, since there is no obvious sign of any dark or light trailing, relating to overshoot of the RTC mechanism.
...shto znachi da ce biti sasvim upotrebljiv za igranje igara jer HP to jeste, ali i da monitor poseduje RTC.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 1:20   #10
Gillette
Novi član
 
Član od: 12.12.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation

ma ovaj Dell je toliko funkcionalan da je to sjajno.
Te se podešava i po visini i po osi i obrće i okreće, kači na zid, ima sve moguće priključke i pored svega toga ips panel..500 evra nije mnogo za takvu stvar
Gillette je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Instalacija Joomle Nikola petric Web razvoj 13 11.6.2010 6:39
Achron prva Meta-time strateska igra rogehpelb Strateške igre 8 19.4.2009 4:04
Dell 27" 2709W UltraSharp Sasa90 ŠDK - Grafika 4 19.3.2009 20:00
Dell E228WFP ili Dell UltraSharp 2208WFP? dukeStepa ŠDK - Grafika 0 16.8.2008 8:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com