Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2007, 0:21   #41
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Razredjivac ne bi nikako, marker da ali farbu ne.
Mislio sam nesto kao da predjem jednom i da skine sloj farbe. Gledao sam one manijake sto sklapaju kola na discoveryju i slicno pa rekoh kako to rade?
Oni nesto kao kompresorom nekim skidaju.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 0:43   #42
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Farbanje kućišta?

Ako je farba pečena ...onda jedino šmirglom ...a ako nije možeš probati nitro razređivačem ... A možeš i da odes do neke farbare i da se raspitaš dali imaju nešto jače od nitro razređivača , nešto što bi moglo da skida bilo koju vrstu farbe .. u principu trebalo bi da tako nešto postoji ali nisam siguran.. najbolje da pitaš ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 2:14   #43
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Gledao sam one manijake sto sklapaju kola na discoveryju i slicno pa rekoh kako to rade?
Oni nesto kao kompresorom nekim skidaju.
Misliš na peskarenje? http://en.wikipedia.org/wiki/Sand-blasting
Uopšte nije bitno da se farba skine, nego kao što je Simke već pomenuo, bitno je napraviti ogrebotine na površini farbe da bi se nova imala uhvatiti za nešto. Lagano šmirglanje će odraditi posao, sa laganim pritiskom, ne morate skidati boju . Što više ogrebotina na površini, bolje hvatanje nove boje. Sa nepripremljene površine boja ce se ubrzo početi ljuštiti. Za plastiku je potreban primer, jer se boja lakše skida sa plastike, a i neke farbe sadrže u sebi razdredjivače koji su vrlo korozivni za plastiku, koja će se u nekim slučajevima početi topiti...
@Freško - postoji tečnost specijalno namenjena za skidanje farbe, mislim da je helios ima u ponudi... -
http://hometips.com/articles/paint/paint_removal.html
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Lord na korisnoj poruci:
Nicolas (30.6.2007), Simke (30.6.2007)
Stara 30.6.2007, 2:57   #44
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Citat:
Lord kaže: Pregled poruke
Misliš na peskarenje? http://en.wikipedia.org/wiki/Sand-blasting
Uopšte nije bitno da se farba skine, nego kao što je Simke već pomenuo, bitno je napraviti ogrebotine na površini farbe da bi se nova imala uhvatiti za nešto. Lagano šmirglanje će odraditi posao, sa laganim pritiskom, ne morate skidati boju . Što više ogrebotina na površini, bolje hvatanje nove boje. Sa nepripremljene površine boja ce se ubrzo početi ljuštiti. Za plastiku je potreban primer, jer se boja lakše skida sa plastike, a i neke farbe sadrže u sebi razdredjivače koji su vrlo korozivni za plastiku, koja će se u nekim slučajevima početi topiti...
@Freško - postoji tečnost specijalno namenjena za skidanje farbe, mislim da je helios ima u ponudi... -
http://hometips.com/articles/paint/paint_removal.html
Nisam siguran da je peskarenje, jer su ovi to koristili za kola, mislim da je bilo mozda skidanje vazduhom cak, ili u krajnjem slucaju mlazom vode.

Vidis probacu s tom tecnoscu heliosa bas.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 3:14   #45
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Thumbs up Re: Farbanje kućišta?

Citat:
Lord kaže: Pregled poruke
@Freško - postoji tečnost specijalno namenjena za skidanje farbe, mislim da je helios ima u ponudi... -
http://hometips.com/articles/paint/paint_removal.html
Pa ko , nisam ni sumnjao da tako nešto postoji , zato sam i rekao da nije loše da se raspita o tome u nekoj frabari
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 4:29   #46
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Nisam siguran da je peskarenje, jer su ovi to koristili za kola, mislim da je bilo mozda skidanje vazduhom cak, ili u krajnjem slucaju mlazom vode.

Vidis probacu s tom tecnoscu heliosa bas.
Zašto insistiraš na skidanju boje?
Ako ćeš ponovo farbati kućište logično je da ta boja ostane a da je samo površinski predješ vodobrusnom šmirglom teko toliko da bi boja kojom ćeš se ti poslužiti bolje legla.

Ima više načina skidanja boje a da to nije šmirglanje, koje nije baš uvek poželjno baš zbog toga što je vrlo teško postići neku ravnomernost a osim toga sam postupak uklanjanja boje je duži.

Postoje fenovi za skidanje boje, koji služe još za neke namene.

Zadnjih godina popularna je hemija i mislim da ima nekoliko proizvoda koji se mogu naći po prodavnicama boja. Nisam siguran o čemu se tu radi ali podigne boju sa raznih površina. Koliko se sećam mislim da taj efekat daje i ono ulje za menjač od kola.

Nikolas, da li si razmišljao o tome da u slučaju ako skineš svu boju sa kućišta treba kasnije da radiš sa više vrsta boje. Prvi sloj bi u tom slučaju morao biti osnovna boja a tek potom neki završni premaz ... naravno uz sve ono što ide uz to: odmašćivanje i čišćenje podloge od sredstva koje si upotrebio ako je hemija i sl. potom blagog šmirglanja osušene podloge pre nanošenja završnog sloja itd. a sve to već imaš gotovo, samo je potrebno da blago, blago i ravnomerno sve predješ vodobrusnom i da potom ofarbaš.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 4:34   #47
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

@ Simke
Samo nemojte da me flejmujete zbog ovoga, bicu samo iskren. Ne treba mi za kuciste, vec treba da farbam neku ogradu pred kucom, nikako da se nakanim jer nema dosta ravnih povrsina, ima okruglih elemenata, dosta nedostupnih mesta i poneke sitnice koje nije bas lako ismirglati pa rekoh da vidim da nekako ubrzam taj smarajuci proces.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 5:04   #48
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Farbanje je farbanje, svi mi imamo po nešto što treba ofarbati ...
pa iako je ovo tema za farbanje kućišta pretpostavljam da će nam istolerisati ovo skretanje, ako ništa drugo zahvaljujući tvojoj iskrenosti koju pozdravljam.

Pa pošto si ti naš drugar sa foruma kome ne možemo tamo na licu mesta da pomognemo, takodje ne možemo doći da te provociramo i smaramo dok se mlatiš i svadjaš sa ogradom možemo se bar postarati da ne visiš na ogradi danima bez potrebe.

Preporučio bih ti za sve nepristupačne delove da potražiš hemiju o kojoj je bilo reči.
Naročito obrati pažnju na sve delove koje je načela korozija koju obavezno moraš ukloniti, na ravnim površinama ide dovoljno brzo i šmirglom a za one nepristupačne takodje ima hemija, neka vrsta kiseline koja se nanese, sačeka pa potom dobro ispere vodom.
U oba slučaja koristi rukavice.
Svu boju za koju primetiš da se podiže, da se naduvala i sl. moraš da ukloniš do kraja ... a delove gde je boja otpala i gde su ivice vidljive moraš šmirglom da ujednačiš.
Osnovni postupak znaš, da na golo željezo ne ide završna boja.



PS.
Da li je to način da se ubije neki ekstra džeparac za more, moja ljubav je u doba studiranja na roditeljskoj kući premazala spolja 4 - 5 prozora i ulazna vrata sadolinom da bi dobila kintu za more ... jes' da je bila plaćena kao da je sam Rembrant farbao ali je posao odradila ...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Nicolas (30.6.2007)
Stara 30.6.2007, 5:34   #49
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

E hvala na tutorijalu Simke. E vec sam tokom prvog pohoda premazao neke zardjale povrsine tom tecnoscu za rdju. Mada cu sada morati ponovo. Odustao sam bio kada sam video da treba da smirglam samo nedelju dana. Ali evo sada cu kada nadjem tu tecnost zavrsiti posao nadam se 100% za dva popodneva. Bio ranije u dve prodavnice farbe i ljudi nisu culu za to a eto ima.

@PS Nije za dzeparac, nema ko drugi, ali dao si dobru ideju.

Hvala jos jednom Simke.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 9:22   #50
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Skidanje farbe je mozda negde zgodno uuraditi busilicom.Svojevremeno sam resio da farbam bajs pa sam lepo uzeo busilicu i ima da se kupi onaj nastavak kao okrugla celicna cetka koji se stavi umesto burgije i udri po farbiJedna jos bolja stvar koju koristim trenutno za sredjivanje drvenarije mada moze i tebi da posluzi je fen koji greje vazduh na 550 stepeni celzijusa i topi farbu.Kod nas ga ima po ceni od nekih 1500din.
Na onaj vrh se stavljaju nastavci koji podsecaju na spaklu i samo topis i skidas farbu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Nicolas (30.6.2007)
Stara 30.6.2007, 10:27   #51
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Citat:
Mario Pavicevic kaže: Pregled poruke
Skidanje farbe je mozda negde zgodno uuraditi busilicom.Svojevremeno sam resio da farbam bajs pa sam lepo uzeo busilicu i ima da se kupi onaj nastavak kao okrugla celicna cetka koji se stavi umesto burgije i udri po farbiJedna jos bolja stvar koju koristim trenutno za sredjivanje drvenarije mada moze i tebi da posluzi je fen koji greje vazduh na 550 stepeni celzijusa i topi farbu.Kod nas ga ima po ceni od nekih 1500din.
Na onaj vrh se stavljaju nastavci koji podsecaju na spaklu i samo topis i skidas farbu.
Te četke koje se dodaju u bušilicu znaju da budu veoma, veoma opasne! Brzina kojom se one vrte je velika i postaji opasnost da ispadaju pojedine žice usled sile kojom radimo. Mislim da je neophodno imati naočare.

Ovo pišem iz ličnog iskustva, nisam ni jednu žičicu prilikom rada dobio u facu ali je uvek po koja završila u zoni tela a one koje izlete okolo ni ne registrujemo.

Znam da ne bi smele da ispadaju.


PS.
Na ovaj tip fena, kao sa tvoje slike, sam mislio.

Poslednja ispravka: VojaM (1.7.2007 u 22:56) Razlog: Da ne dupliramo sliku
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 19:29   #52
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kučišta?

Citat:
KIBLA`s kaže: Pregled poruke
ja sam moje farbao kod auto lakilera u komori
evo fotki na nadresi
http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...dovano+kuciste
Brate moj izvini, al ljepše je bilo 3x gad ga nisi ofarbao...

Mene zanima dal onaj sprej u boci (znate onaj za grafite ) može fino da ofarba kućište?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2007, 23:21   #53
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

farbao sam i ja kuciste ali samo bocnu stranu mrzelo me gornju kad budem mogao i nju cu... evo slika kako je sve islo... koristio sam neki auto lak od 200 din, prvo sam nacrtao sta hocu, posle nalepio krep traku i samo ofarbao...vasa misljenja?
edit: prva slika je samo strana kucista pre ikakvog rada, druga slika je sta sam koristio za farbanje, a treca je posle zavrsenog crtanja...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	kako je sve pocelo.JPG
Viđeno:	69 puta
Veličina:	62,1 KB
ID:	9465   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	''oprema''.JPG
Viđeno:	38 puta
Veličina:	94,1 KB
ID:	9466   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	posle crtanja.JPG
Viđeno:	116 puta
Veličina:	60,8 KB
ID:	9467  

Poslednja ispravka: steve89 (21.7.2007 u 23:26) Razlog: slike
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2007, 23:22   #54
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

evo jos slika... prva je posle prvog sloja farbe, hteo sam da se vidi kako izgleda sa nalepljenom krep trakom ali sam zaboravio da slikam ali se jasno vidi i ovde, druga slika je posle 3. ili 4. sloja farbe nisam siguran, a poslednja je kako izgleda finalni proizvod... zaboravio sam da slikam kuciste sa ovakvom stranicom ali sutra cu pa cu da okacim sliku...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	posle 1 sloja farbe.JPG
Viđeno:	40 puta
Veličina:	40,1 KB
ID:	9468   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	posle 3 ili 4 sloja farbe.JPG
Viđeno:	34 puta
Veličina:	75,2 KB
ID:	9469   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	finalni proizvod2.JPG
Viđeno:	130 puta
Veličina:	72,7 KB
ID:	9470  
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2007, 23:48   #55
~Jandra~
Član
 
Član od: 8.6.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 176
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ~Jandra~
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Malo ti ove linije nisu bas ravne, ali nema veze, lepo izgleda
~Jandra~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 0:10   #56
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Citat:
~Jandra~ kaže: Pregled poruke
Malo ti ove linije nisu bas ravne, ali nema veze, lepo izgleda
ne znam na sta mislis? nisu ravne ili to sto se malo skinula boja po ivicama???
verovatno se nije bila osusila dobro farba kad sam skidao krep traku pa se malo skinula boja po ivicama... neka stoji ovako neko vreme, ova farba moze da se skine lako razredjivacem i necim jos, ne znam tacno, pise na njoj, pa cu sledeci put kad budem farbao da uradim bolje...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 0:16   #57
~Jandra~
Član
 
Član od: 8.6.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 176
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ~Jandra~
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
ne znam na sta mislis? nisu ravne ili to sto se malo skinula boja po ivicama???

Ravne su. mislio sam na to sto ti se skinula farba po ivicama.
~Jandra~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 8:47   #58
cpu.cpu
Novi član
 
Član od: 29.8.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Lightbulb Treba tanje...

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
evo jos slika... prva je posle prvog sloja farbe, hteo sam da se vidi kako izgleda sa nalepljenom krep trakom ali sam zaboravio da slikam ali se jasno vidi i ovde, druga slika je posle 3. ili 4. sloja farbe nisam siguran, a poslednja je kako izgleda finalni proizvod... zaboravio sam da slikam kuciste sa ovakvom stranicom ali sutra cu pa cu da okacim sliku...
Problem sa "neravnim ivicama" se javlja zato sto je sloj farbe koju si naneo predebeo = naneo si isuvise farbe i kada si skidao traku farba se jednostavno prelomila tako kako vec izgleda.
Po mom iskustvu 2-3 TANKA sloja su sasvim dovoljna da se pokrije osnovna boja kucista. Osim toga nisi napisao da li si pripremio lim/podlogu za farbanje? U svakom slucaju bilo bi bolje da jesi da ne bi usisivachem sakupljao farbu po sobi
cpu.cpu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cpu.cpu na korisnoj poruci:
steve89 (31.8.2007)
Stara 31.8.2007, 10:52   #59
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Treba tanje...

Citat:
cpu.cpu kaže: Pregled poruke
Problem sa "neravnim ivicama" se javlja zato sto je sloj farbe koju si naneo predebeo = naneo si isuvise farbe i kada si skidao traku farba se jednostavno prelomila tako kako vec izgleda.
Po mom iskustvu 2-3 TANKA sloja su sasvim dovoljna da se pokrije osnovna boja kucista. Osim toga nisi napisao da li si pripremio lim/podlogu za farbanje? U svakom slucaju bilo bi bolje da jesi da ne bi usisivachem sakupljao farbu po sobi
znam hvala nisam pripremao podlogu ali se sad farba uopste ne skida. ovo je vise bilo kao proba sledeci put cu mnogo bolje da uradim...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 10:01   #60
cpu.cpu
Novi član
 
Član od: 29.8.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Farbanje kućišta?

Da pitam da li neko ima neki predlog cime da skinem osnovnu boju (plastifikaciju) sa lima a da nije peskarene=smirgla?
Mislim...ubicu se od smirglanja celih stranica

Da ne bude zabune, ja cu posle da PLASTIFICIRAM sve povrsine kucista tako da nema frke oko skidanja spreja itd.

Poslednja ispravka: VojaM (5.9.2007 u 20:34)
cpu.cpu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com