Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2009, 3:51   #1
Milolos
Član
 
Član od: 14.8.2006.
Poruke: 248
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milolos
Određen forumom Program za "zaključavanje" računara?

Zdravo svima, interesuje me da li ima ovakva vrsta programa, znaci da kad ga pokrenem da mora password da se ukuca da bi moglo normalno da se nastavi sa radom na racunaru ali da taj program ne prekida npr. winamp ili tako nesto sto se vec radi, vec samo da ga "zakljuca".
Hvala.
Milolos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 4:01   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Program za "zakljucavanje" racunara??

To ti je prost user password.
Control Panel > User Accounts > i tu dodaj password. Sa svakim paljenjem ce ti traziti password.

Inace, za ne prekidanje rada ces morati da koristis opciju "Sleep". Posle samo mrdni misa (ili sta vec) i kada ti se pojavi slika na monitoru ti unesi pass. Kada dodjes do radnog okruzenja Windows-a sve ce biti isto kao i kada si kliknuo na Sleep.

Koristan link.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 5:26   #3
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Program za "zakljucavanje" racunara??

Hm, mozda da jos malo opises situaciju. Da li ti zelis da se prilikom blokiranja racunara muzika i dalje cuje (ako ne onda poslusaj dzonija)? A ako zelis, recimo da pustas muziku na nekoj zurci, pa da ti ne cackaju komp, najjednostavnije je da tako podesis screensaver da za njegovo iskljucivanje bude potreban password. Jednostavno namestis playlistu pa pokrenes "rucno" screensaver (napomena: ovo ce neki malo bezobrazniji uzurpator resiti restarom sistema. No da bi i to resio namestis password kako ti je dzoni objasnio).

EDIT: Ne znam na sta je tacno dzonihsv mislio pod opcijom "Sleep", pretpostavljam da je mislio na Stand by. Opcija kad se kompjuter ne ugasi skroz vec koristi veoma malo struje da bi odrzavao RAM u "zivotu". Ako slucajno dodje do prekida struje, gubis podatke, ali svi masovno koristimo tu opciju. Druga varijanta je Hibernate. Tada se svi podaci sacuvaju na hardu (automatski) i kompjuter se ugasi skroz. Dakle ako dodje do nestanka struje, nece uticati na nastavak rada. Kod ove opcije se sistem dize dosta sporije i potrebno ja da hardver bude ACPI kompatibilan, ali u teoriji rad mozes nastaviti na istom mestu bilo kad. U oba slucaj kad se sistem digne trazice ti password ako si namestio kao sto je gore opisano

Poslednja ispravka: Eddy (1.3.2009 u 5:43)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 6:32   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Program za "zakljucavanje" racunara??

Ja sam mislio na Sleep a.k.a. Stand by, isto (da ne kazem sta) drugo pakovanje...

Sto se tice situacije, ja sam je shvatio kao prosto zakljucavanje racunara i sprecavanje "nezeljenih osoba" da dodju do Windows Explorer-a.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 8:24   #5
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Program za "zakljucavanje" racunara??

Ma opusteno. Cepidlacio sam, jer sam jos ranije na nekoliko mesta procitao da se pod Sleep-om misli i na jedno i drugo.
Evo kako to wikipedia definise: http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_mode

Jos bolji clanak je http://en.wikipedia.org/wiki/Advance...ower_Interface . <-- System states.

Sorry, ako si mislio da te ispravljam (nisam).

Poslednja ispravka: Eddy (1.3.2009 u 8:32)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 14:42   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Program za "zakljucavanje" racunara??

Ma uzivaj.
Nego ja to da razjasnim na sta sam mislio...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 23:24   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Program za "zakljucavanje" racunara??

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
A ako zelis, recimo da pustas muziku na nekoj zurci, pa da ti ne cackaju komp, najjednostavnije je da tako podesis screensaver da za njegovo iskljucivanje bude potreban password.
Moze i jednostavnije - win (start) dugme (na tastaturi) + L. Ista stvar kao i kod screensavera samo sto ne mora da ceka da se aktivira. Winamp ce raditi bez problema, ali recimo xmplay zbog nekog glupog baga secka kad je komp zakljucan.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
Eddy (1.3.2009), zomg (7.3.2009)
Stara 11.4.2009, 2:47   #8
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Program za "zaključavanje" računara?

sto se tice na zakljucavanje pojedinih programa mozete se igrati i sa pravima odredjenih user-a!!!!! Jednostavno kreirate usera sa osnovnim pravim i preko njega pustate muziku(smrt) u diskoteci! A ako hocete jos nesto da startujete mozete ga otvoriti pomocu desni klik run as/pa onda unesete ime user-a sa full pravima i njegov password!!!! Doticne stvari se mogu podesavati sto se usera tice u Computer Management-u, a dodjeljivanje prava mozete uraditi desnim klikom na zeljeni fajl pa kartica security! Da bi se pojavila kartica security treba i iskljuciti simple file sharing.... control panel/folder option/view/use simple file sharing...
Nadam se da ce nekome ovo koristiti, ja sam tako zabrani ostalim user-ima na mom racunaru da cackaju po mojim folderima itd!!!! Inace ove stvari se drugacije podesavaju ako je racunar clan domena!!!!!!
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 14:42   #9
Primarijus
Novi član
 
Član od: 3.2.2010.
Lokacija: Baranda
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Primarijus
Question Re: Program za "zaključavanje" računara?

Meni je potreban bas program, koji radi ovako. Ukuca se na primer....2 sata, 30 minuta i kad istekne vreme, racunar se zakljucava. Koristi se u igraonicama a neznam kako se zove. Ako neko moze da mi pomogne, bio bih mu puno zahvalan.
Primarijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 15:45   #10
vaskotv
Član
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: Na_moru_Plavom
Poruke: 444
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 203 puta na 85 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vaskotv Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaskotv
Određen forumom Re: Program za "zaključavanje" računara?

Citat:
Primarijus kaže: Pregled poruke
Meni je potreban bas program, koji radi ovako. Ukuca se na primer....2 sata, 30 minuta i kad istekne vreme, racunar se zakljucava. Koristi se u igraonicama a neznam kako se zove. Ako neko moze da mi pomogne, bio bih mu puno zahvalan.
Antamedia internet cafe software koji se placa, al mozes ga naci i na drugi nacin .
vaskotv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vaskotv na korisnoj poruci:
Primarijus (31.7.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za snimanje videa u igri bakalakadaka Video/TV softver 16 22.2.2013 19:38
Program autotestovi za vozacki ispit rgdrajko Programiranje 27 30.9.2007 14:13
Ne instalirati!!! Program nCleaner ForceWare Aplikativni softver 11 29.8.2007 10:36
Kako pokrenuti spoljni program iz delfija? Deusdies Programiranje 3 28.6.2006 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com