Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2008, 14:42   #1
nindza52
Novi član
 
Član od: 5.4.2006.
Poruke: 24
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nemam sadržaj na sajtu

Pre nekoliko dana sam pretposlednji put bio na sajtu..objavio vesti.. Nakon 36 sati ponovo sam pristupio sajtu ali sam dobio skroz belu stranu. Pomislio sam da je u pitanju .htaccess koji sam vec prosirivao na 64 pa sam prepravio na php_value memory_limit 128M sa zeljom da to kad tad sredim i vratim na normalu. Medjutim jedino sto sam dobio bilo je da se pojavi heder sajta i nista vise. Probao sam da iskljucim poslednje vesti koje sam pisao , nije pomoglo. Iskljucio sam SVE vesti, nije pomoglo. Iskljucio sam top menu i dobio da se u newsflash poziciji pojavljuje skroler vesti koji je inace i bio tu. Iskljucio sam i main manu i dobio da se vidi i footer sajta. E sad kontam da imam ogroman problem jer je gotovo sve iskljuceno da bi se bilo sta videlo. Naglasavam da nista nisam radio 36 sati a da je pre toga bilo sve normalno i da nista nisam instalirao ni deinstalirao pre toga.
Koristim 1.0.15 verziju joomle, radio sam skoro backup..

adresa sajta je http://www.namestuvoljno.com pa mozete pogledati na sta konkretno mislim... Ovo sto je sada vidljivo je maximum koji sam ja izvukao iskljucivanjem i ukljucivanjem modula komponenti i menija.

Global php mi je iskljucen
nindza52 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2008, 21:12   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Nemam sadrzaj na sajtu

Imas problem sa memory_limitom, php vrednost, tebi je trenutno na 128, pokusaj kroz php.ini da manuelno povecas kvotu.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2008, 21:36   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Nemam sadrzaj na sajtu

Za šta 128MB memorije Za jedan PHP ciklus? To bi bilo isto kao kada bi bubregu u loju dodali još malkice svinjske masti da ručka

Elem... Vrednost parametra memory_limit ne služi za dodeljivanje maksimalno dozvoljene memorije od strane servera za kompletan set zahteva jednog korisnika već za samo jedan zahtev. Drugim rečima svaka vrednost memory_limit-a preko 32MB je čisto gubljenje resursa osim u par slučajeva kada je potrebno 64MB-a za skripte koje baaaaš vole serversku memoriju. Postoji verovatnoća da si nekako uspeo da nateraš glupu Džumlu da zakuje par Apache-ovih thread-ova tako da su praktično ti threadovi tebi dodeljenu memoriju iskasapili. Ne bih se čudio ni da je server load u tom slučaju skočio što bi administracija (jesi li to ti?) ipak trebala da primeti. Najlakše ćeš ovo primetiti ako se iznenada stranica vidno sporije učitava u odnosu na to kako se učitavala pre. U tom slučaju pomogao bi restart a ako možeš ne bi bilo loše da rečeš administraciji da pogleda Apache logove da proveri da nešto drugo ne zakivlja Džumlu. Ako poseduješ recimo cPanel možeš to i sam da skineš tako što ćeš da skineš raw log fajlove i analaiziraš ih na greške.

Što se tiče konkretnog problema. Probaj da potpuno ukloniš ceo .htaccess fajl jer iz nekih razloga stranica ti nije dostupna za servere koji ne idu preko keš poksija (za korisnike koji ti nisu pre pristupali). Ah ta Džumla...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
B@NE (28.11.2008)
Stara 29.11.2008, 0:51   #4
nindza52
Novi član
 
Član od: 5.4.2006.
Poruke: 24
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nemam sadrzaj na sajtu

ta vredsnost 128 je poslednje postavljena .. mislio sam da imam trenutni problem pa sam je postavio sa 64 na 128. Sa vrednoscu 64 sajt je radio dugo vremena i bez problema. php.ini ne mogu da vidim jer nemam taj fajl, moj root je nekako ispod njega, a takodje nemam ni Cpanel jer hostujem kod Eutelneta.
Ja jesam admin ali ne znam gde da gledam te logove i ne secam se da je sajt naglo usporio. Naglasio bih da je u roku od 36 sati u kojima nisam bio na netu doslo do tog preokreta jer od trenutka kada sam poslendji put pisao vesti do trenutka kada sam uocio problem proslo je toliko vremena. Uklanjanjem .htaccess fajla gubim mogucnost iskljucivanja register_globals funkcije a i onako ga ne vidim kroz FTP
nindza52 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2008, 1:28   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Nemam sadrzaj na sajtu

Register_globals nije preduslov za instalaciju Džumle nego samo preporuka da se iste isključe Sve to lepo piše kada instaliraš pomenuti "ime mu se više nikad ne spomenulo" produkt U trenutku najverovatnije pozitivne inspiracije neko od autora Džumle se setio da u kod ubaci i rutine za funckionisanje i u slučaju kada su globalne promenjljive isključene Dakle slobodno isključi .htaccess tj. možeš da ga i preimenuješ što je isto ko da si ga malko killnuo

BTW, da sam ja ti a očigledno je da ja nisam ti inače bi ti bio ja što ti nikako ne možeš biti jer ja sam ja (ROFL) ja bi već odavno kontaktir'o tehničku zadršku... Ovaj podršku
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2008, 13:27   #6
nindza52
Novi član
 
Član od: 5.4.2006.
Poruke: 24
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nemam sadrzaj na sajtu

Pokušavam da rešim problem kako bih znao i za, ne daj bože, neki sledeći put...

Poslednja ispravka: VojaM (29.11.2008 u 16:00) Razlog: Malko sredio štamparske greške, da se zna šta je pisac hteo da kaže
nindza52 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2008, 16:03   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nemam sadrzaj na sajtu

Citat:
nindza52 kaže: Pregled poruke
Uklanjanjem .htaccess fajla gubim mogucnost iskljucivanja register_globals funkcije a i onako ga ne vidim kroz FTP
Ako FTP-uješ preko Total Commandera, onda moraš da uključiš prikaz fajlova sa tačkom na početku imena, jer ih on po defaultu ne prikazuje.

Meni Net, opcija FTP Show Hidden Files.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2008, 0:01   #8
nindza52
Novi član
 
Član od: 5.4.2006.
Poruke: 24
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nemam sadržaj na sajtu

pazi stvarno..radi ali to svakako opet nije resilo moj problem sa sajtom
nindza52 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Blokirane slike na sajtu! jelenica Web dizajn 3 3.9.2008 13:32
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com