Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2011, 23:48   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Odgledao malopre prvu epizodu serije Games of Thrones i na osnovu vidjenog stekao sam utisak da ce, ako nastave ovako, ovo biti jedna djavolski dobra serija!

Najteze je napraviti jako dobru prvu/pilot epizodu ali moram priznati da su vec prvom epizodom u kojoj nas tek upoznaju sa glavnim i sporednim igracima u igri za presto uspeli da ptevazidju i moja najsmelija ocekivanja tako da, iskreno govoreci, jedva cekam drugu epizodu.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011)
Stara 18.4.2011, 23:50   #2
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Da li neko ima potvrdu za ovo...
Danas sam odgledao prvu epizodu serije Game of Thrones koja je juce imala svetsku premijeru.

Cim sam saznao za seriju potrcao sam da je pogledam zaintrigiran epskom fantazijom iako ne poznajem knjige uopste. Neko je u sali napisao da je ovo "Sopranovi u srednjem veku" i nije toliko daleko od istine. Naime, ako je sudeci po prvoj epizodi, akcenat ce dosta biti bachen na odnose izmedju likova, spletkarenja, afere i sl., i ono sto je verovatno osnova cele priche - borba za prevlast u mitskom kraljevstvu.

Ambijent je mnogo vise klasicni srednjevekovni nego fantazijski za sada, i to u nesto mracnijem tonu. Iako za sada i nema nekih spektakularnih scena u maniru Gospodara Prstenova, briga o detaljima je vidljiva koja doseze od scenografije utvrdjenja ili gradskog trga do najsitnijeg zareza na streli.

Kad smo kod "Gospodara", dobar deo hajpa koji je okruzivao seriju je naravno i zbog "Boromira" koji predvodi glumacku postavu kao vodja neke severnjacke pokrajine u kraljevstvu i daje potrebnu dozu harizme seriji. Pored Shona Bina, za sada niko nije posebno upecatljiv osim solidne mladje postave, a treba i spomenuti "novog Konana" u dolazecem filmu, koji bas ovde i ima ulogu vodje nekog varvarskog plemena pa mu ovo dodje i kao "generalna proba".

Posto nemam pojma o knjigama, ne mogu da sudim koliko je sve to verno preneseno, ali generalno "ako se po jutru dan poznaje", mozda sam malo vise ocekivao "Gospodare" a manje "Dinastiju", iako ne tvrdim da spoj ne moze biti ok i da nece naci svoju publiku, pogotovu jos kad se dodaju i obnazene grudi koje po pojavljivanju u prvoj epizodi ozbiljno konkurisu broju maceva i strela

Zakljucak: Iako me prva epizoda nije odusevila, ispraticu u kom pravcu ce se serijal razviti.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011), Pjanovic (27.6.2011)
Stara 19.4.2011, 0:39   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ako ocekujes nesto u stilu Gospodara sigurno te nece oduseviti ni kasnije jer je serija uradjena u sasvim drugom maniru, kao sto se uostalom i Martinova knjizevnost razlikuje od Tolkinove.

Ako neko mene pita, meni se obe svidjaju pa mi se tako i sama serija jako dopsla a mozda pre svega jer sam u globalu i znao sta da ocekujem.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011)
Stara 19.4.2011, 3:03   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Kad vec govorimo o ovoj seriji, grehota je ne postaviti video clip intro-a, koji je fantasticno uradjen:

Game of Thrones - Intro
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Doomche (3.5.2011), Iris (19.4.2011), milos538 (17.5.2011), Skenderevo (14.10.2012), zone2403 (20.4.2011)
Stara 19.4.2011, 11:55   #5
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

^ slazem se, intro je veom zanimljiv.

kao velikom fanu Martina i Pesme Leda i Vatre ja sam veoma zadovoljan kvalitetom prve epizode.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011)
Stara 19.4.2011, 15:35   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Nesto nisam odusevljena pilot epizodom "Igre prestola".

Razumem da su scenaristi odmah morali da pocnu da jurcaju da predju sto vise materijala, obzirom na gigantsku kolicinu koja ih tek ceka, ali sam ocekivala bar nesto detaljniji prikaz setinga, likova i njihovih odnosa. Ovako imamo utisak da gledamo bilo koju tipicnu srednjevekovnu pricu (cak su i oklopi vojske Winterfella skoro isti kao engleske vojske u 14. veku), a originalna prica je daleko od tipicne. Nadam se da ce se to nadoknaditi u buducim epizodama, inace cemo svi ostati uskraceni za tu specificnost radnje i okolnosti, koja krasi ovo Martinovo delo.

Sto se likova tice, karakterizacija je uradjena ocajno! Jedino su klinci sjajni, svaka cast, tu su "uboli" bas kako treba... od ostalih, Imp i Daenerys deluju kao da ce imati sta da kazu u buducnosti... Ali je Sean Bean po milioniti put ponovio svoj prikaz turobnog ratnika,
Spoiler za SPOILER ALERT!:
sva sreca pa ce ga ubiti uskoro
Jon Snow-a i njegovo portretisanje je potpuno off-mark,
Spoiler za tjah:
sto rece jos jedan citalac knjiga - pi*kica, a inace je sjajan i dinamican lik
a nekako su tako ispali i likovi Cercei i Jaimea -
Spoiler za spoiler:
znate da treba da ocekujete Pandorinu kutiju, a dobijete kafu sa mlekom umesto toga. Ukoliko ne postanu odvratno podmukli, mrski i opasni uskoro, bas kakve ih i volimo, dizem ruke od serije.


Ne ocekujte Gospodara ali ni Dinastiju - ocekujte, recimo, Bordzije u fantazmagoricnom svetu. Bice krvi, bice spletki, bice seksa, bice fantasticnih prevrata i preokreta, samo se nadam da ce HBO sve to umeti da nam prenese kako treba Ako ne, uvek imate knjige
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 15:41   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Sto bi se reklo, HBO-ov "Rim" u fanstazijskom settingu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bokela (15.5.2011)
Stara 19.4.2011, 16:08   #8
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Zapravo, Showtime-ova serija The Tudors u fantazijskom setingu... mada cemo za taj fantazijski deo, izgleda, da se nacekamo.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 16:10   #9
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Pogledah i ja sad prvu epizodu Game of Thrones-a. (nastavak sadrzi sitnije spojere )

Meni se generalno svidelo. Mada mislim da osoba koja nije procitala knjige ne moze da pokupi sve vazno iz serije. Ja sam knjige citao izmedju 2004 i 2007, pola sam pozaboravljao i sada mi ovo dodje super kao podsetnik Ali mislim da je iskustvo gledanja serije na suvo znacajno losije jer se mnogo informacija propusta. Doduse, podloska je stvarno pregolema, a i videli smo tek prvu epizodu (koja doduse pokriva prva 3 poglavlja knjige), otom potom. Za sada mi se svidja to sto je u seriju ulozena gomila novca, cesto na prave stvari (vecina scena mi se svidela, narocito Zid, Zimovrel manje - vise), to sto se skripta prati poprilicno verno (opet kazem za sada xD) i glumci su mi manje vise okej.

Meni je Serseji skroz okej za sada, mislim videli smo je tek u 2 scene i izgleda mi sasvim fino. Ja sam je (ako se dobro secam XD) uvek zamisljao kao otrovnu, lukavu, snaznu, nadmenu ali i ranjivu zenu (i lepu ^^). Za sada smo je videli samo na veceri gde mi se okej pokazala, Iris ne znam zasto si TOLIKO razocarana. Na samom kraju epizode je pokazala svoju ranjivu stranu, ali ona i jeste uvek ranjiva pored svog brata (u knjizi, barem u prvom delu).

E brat me vec nervira XD Dzejmi je zalizanko, ali i mocan lik. Ovaj je samo zalizanko.

I Dzon Snezni je mega puss.y..

A "Boromir" u ulozi Ned-a mi je okej, Ned i jeste Boromir, turobni ratnik zarobljen u tradiciji. Jedino me je sa njim nervirala ona prekich scena sa Kat na jednoj strani i Piselijem (ako se tako zove XD) na drugoj strani ramena. Ali ajde, kad vec planiraju da snime bog zna koliko sati programa za ocekivati je i kic scene s'vremena na vreme.

Tirion, Deneris, Bren, Ajra su mi najgotivniji. Viseris je bas divno iritantan. Etc. etc.


Nisam oooodusevljen, ali meni je fino legla. Ipak me plasi da je ovo previse za bilo koga da odradi valjano. Previse posla ima, previse. Zivi bili pa videli. Sve u svemu, sa nestrpljenjem cekam nedeljnu epizodu

Poslednja ispravka: Ocelot (22.4.2011 u 16:30) Razlog: spojler
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2011, 12:05   #10
Zapdog
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Roscoe Street Station
Poruke: 94
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

^
po meni serija je ispala bolje nego sto sam ocekivao. Radnja prati knjigu i glumci su dobro odabrani (osim Pseta naravno, koji je totalno promasen). U pravu si da se nekome ko nije citao knjigu nece nesto svidjeti ali i njima ce biti zanimljivije u sledecim epizodama.

sve u svemu meni je serija ok
Zapdog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 16:49   #11
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Odgledao upravo i drugu epizodu Game of Thrones i ostajem pri svom misljenju da je serija prilicno zanimljiva.

Nekako, sve je jos uvek uvod u desavanja i jos uvek bez fantazijske komponente no dobro...

Doduse nisam zamisljao da ce makar i mladuncad dire wolfa da izgledaju kao neki kucni psi (barem izgledom) ali hajde sad - preci cu preko toga.

I dalje mi najgotivniji lik ostaje Ayra dok ulogu najmanje gotivnog cvrsto drzi mladi princ - jbg nikad nisam voleo one koji su rodjeni sa zlatnom kasikom u du*etu i ciji je to jedini "kvalitet".
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 16:52   #12
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Inace, uvodna spica se razlikuje za drugu epizodu. Zadnja etapa prikazuje Dotracki kamp (umesto Pentos-a).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 18:03   #13
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

@Marti: Džofrijev glumac je, po meni, odradio odličan posao, čim sam ga video zamrzeo sam ga.
Džona su najviše promašili, IMO.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 18:40   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Džona su najviše promašili, IMO.
Za sada izgleda tako, mada videcemo kako ce izgledati u narednim epizodama u nesto drugacijem okruzenju.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 19:25   #15
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Posle gledanja druge epizode moje blago razočarenje prvom se samo povećalo. Očigledno da HBO nije kuća koja će dopustiti fantastiku, pa su 'ladno izbacili sve "natprirodne" delove.

Nemam ništa protiv blagog prilagođavanja scenarija kakvo smo videli u prvoj epizodi, takve knjige jednostavno je nemoguće preneti doslovno, ali sad u drugoj se vidi da pokušavaju da preprave priču. Martin je jasno i detaljno oblikovao likove, a autori serije se ubijaju da gledaoci ne omrznu Kejtlin. Ne želim da kvarim "užitak" ovima što još nisu pogledali drugu, ali izgleda da ćemo o nekim stvarima čuti samo kroz prepričavanje likova, ako i tako...

Spoiler za hint:
Three-eyed crow


Kako bi bilo super videti
Spoiler za šta:
borbu Rheagara i Roberta na trozupcu, u sred ogromnog sudara dve vojske, onako u maniru otvaranja dnevne straže... uh... al' šipak!

Poslednja ispravka: Eni (25.4.2011 u 19:33)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Iris (25.4.2011)
Stara 26.4.2011, 1:51   #16
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Odgledao sam obe epizode GoT i mislim da cu zadrzati konacan sud za sebe dok ne odgledam celu sezonu, tek onda mislim da cemo imati pravu pretstavu o kvalitetu ekranizacije, jer cemo onda imati celu prvu knjigu pred nama. Slazem se da mi je karakterizacija nekih likova slaba (meni je pre Pseto najveci promasaj zasad, a ne Dzon), mada svi oni imaju vremena da se razviju, tako da mislim da treba pokazati malo strpljenja.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2011, 15:43   #17
Alex
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Najgora zemlja na svetu
Poruke: 171
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Igra Prestola je definitivno nesto najbolje sto se desilo televiziji posle dugo vremena.
Kome se ne svidja ili je "razocaran" (sta god to znacilo), nek se prepusti bogatoj ponudi retardiranih realiti sou programa. Ili dosadnih americkih pandursko-advokatsko-doktorskih serija koje su prezvakane milijardu puta.

HBO rules.
Alex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2011, 16:35   #18
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

ne znam sto se zalite na 'Game of Thrones' toliko... pa ne mogu svaku stranu knjige da vam snime. i kako nema 'natprirodnog'? a jaja od zmajeva, a utvare na severu u provoj epizodi? Martinove knjige su low fantasy, tako da ni serija nece biti nesto mnogo 'fantasticna'... a i tek su dve epizode izasle, tek treba da se zakuva corba - za sada je odlicno.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (29.4.2011), Nash Knight (10.5.2011), nixma (20.6.2014)
Stara 29.4.2011, 14:58   #19
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Obzirom da je i sam Martin deo producentskog tima ne znam koliko ima smisla žaliti se na pojedine stvari. Ukusi su različiti naravno, neko bi nešto uradio ovako a neko onako, svako zamišlja stvari na svoj način.
Svjetu se ne može ugoditi.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2011, 19:31   #20
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Nekako slična situacija kao sa Kristoferom Tolkinom i LOTR trilogijom...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com