Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2017, 21:18   #61
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Underrail

Citat:
WARNING: may contain minor spoilers. This is some gameplay footage from the recent internal testing of the upcoming expansion for an old-school isometric RPG Underrail (www.underrail.com).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2017, 22:45   #62
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Underrail

Bice strava kad izbace ovo:
Dev Log #55: Global Map
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2019, 19:57   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Underrail

Underrail konačno dobio DLC - Expedition.

https://store.steampowered.com/app/6...il_Expedition/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
voodoo_ (22.7.2019)
Stara 9.9.2019, 11:16   #64
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Underrail

Sseth uradio review igre u svom stilu https://www.youtube.com/watch?v=SgAn68Uy2jQ i već je u top selling na steamu

Poslednja ispravka: nigrutin87 (9.9.2019 u 11:46)
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nigrutin87 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (9.9.2019)
Stara 3.11.2019, 23:05   #65
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Underrail

Stoji mi na hardu vec godinama, kupio da podrzim domacu privredu, i realno nije me privukla na prvu loptu.

Jako sporo kretanje sa dosta setnje, problematican UI, dosta losih reakcija a i slab prijem na ovom forumu gde sam ocekivao hvalospeve ako je makar i do kolena ne legendama zanra nego ovim novijim bledunjavim kopijama.

Svoj prvi achievement sam zaradio pocetkom septembra. Pecevi i ekspanzija su resili sve probleme (da ne kazem lose dizajnerske odluke) vezane za brzinu, precice i UI. Trenutno mi je play time 350 sati.

U kategorji RPG igara sa velikim fokusom na borbu i istrazivanje Underrail je bez premca. Char developement sistem je fenomenalan. Nisam verovao da je moguce odraditi 1vsALL poteznu borbu koji moze da bude takticna i teska bez velikog fokusa na rng, hp bloat i ostale stat barijere. Mrzeo sam crafting dok nisam poceo da igram Underrail. Sve mehanike u igri su odradjene savrseno.

Underrail iako nije nista spektakularno napisan i nema fenomenalne dijaloge je smesten u jako uverljiv i dobro reziran svet, ljudi nisu pobegli u metro pre 50ak godina vec zive u dubokom podzemlju vec milenijum. Niko vise nije ni siguran kako je do toga doslo, a vecina i ne veruje niti moze da shvati koncept otvorenog neba. To sto je igra post-apokalipticni svet koji ne mora ni na koji nacin da se osvrne, vuce paralele ili moralne poruke kako je do toga doslo i moze potpuno da se odrekne proslosti je odlicno iskorisceno, Underrail nije post-apokalipsa vec pakao u kom ljudi ne znaju za bolje.

Underrail ima jednu poprilicno veliku manu za ovakvu igru, nepostojece ili jako lose uradjene reakcije NPCeva na igraca i njegove odluke. Najpopularniji (i jedini) sport je arena sa borbama na smrt u kojoj naravno igrac moze da ucestvuje. Nikakva reakcija fanova i NPCeva po gradu kad osvojis turnir, ili na to sto si im upravo ubio omiljenog gladijatora. Ima i mnogo gorih primera, npr pomognes bandi da unisti suparnike i preuzme apsolutnu vlast i u razgovoru sa clanovima svi ignorisu sta se upravo desilo i nastavljaju da se ponasaju se kao da se politicka situacija nije drasticno promenila.

Uprkos ovom poprilicno velikom (i neshvatljivom propustu, napisati jos par dijaloga stvarno nije mnogo posla) igra je fenomenalna i obavezna za svakoga ko voli istrazivanje, dobru poteznu borbu i zanimljiv svet. Cak i ako vam je glavna motivacija za igranje zanimljivi NPCevi i dijalozi kojih u Underrailu i nema u nekim kolicinama ostali elementi su toliko kvalitetni da je vredna igranja.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2019, 0:28   #66
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Underrail

Ja sam osnovnu igru igrao sa uzivanjem i presao vise puto.

Nazalost nisam imao vremena da jos igram ekspanziju.

Meni licno je jedina mana ekonomija loota, gde sam primetio da mi mnogo vremena treba da skupim sam loot, stavim u neki kontejner blizu prodavaca i cekam dok se ne osvezi njihov intentar da mogu da ga prodam.

Uz to sve, belezim sta koji prodavac moze da kupuje od loota, i updejtujem wiki sa tim informacijama, da meni i drugim igracima bude lakse.

Iskreno, moglo je i bez ovog, mada pretpostavljam da je ideja da se doda na realizmu, sto nemozes sve da poneses, i nece svako sve sto imas da kupi.

.

Mada, ako ako se vec ide tako na hiper realizam, mogao je da se ubaci sistem pomocnika kojima bi dao zatadak da transportuju tvoju opremu za proviziju i prodaju je trgovcima. Mislim... sa parama koje moze da skupi igrac, sasvim je razumno da moze da plati radnu snagu, umesto da igra simulaciju trgovca.

Isto tako cuvanje viska opreme u raznim kontejnerima ko zna gde na mapi bi trebalo da je nebezbedno, ali trenutno nije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2019, 1:04   #67
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Underrail

Mislim da glavna motivacija nije realizam vec ekonomija i progres, nema RPG igre u kojoj ne plivas u parama posle nekog vremena. Meni se svidja ovo resenje, ispunjava funkciju i ima smisla.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
underrail

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Underrail, indie RPG Styg Pravljenje igara 14 12.12.2015 12:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com