Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2012, 20:39   #121
Parafraz
Novi član
 
Član od: 14.2.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Заврших прву туру. Кренуо сам са Србијом од оне тачке 1189. год и одиграо до краја. Освојио сам Београд, целу Бугарску, Карвуну, Охрид и Далмацију. Последњих 100ак година имао сам профит у парама око 40-45 по месецу, и могао да дигнем војску од 70000 ратника. Победио сам Свето Римско Царство у рату за круну Србије, и то без већих проблема.

Проблема, међутим, има. Компјутер мало вара. Ратовао сам са Византијом два пута и оба пута био на правом путу да победим, а онда се рат без икаквог повода завршио. Потпуно безразложно. С друге стране, компјутер је варао и у једном мом грађанском рату - неки гроф се побунио против мене, а онда у току рата постао вазал Сицилији. То је немогуће, јер да би постао нечији вазал мораш да будеш у миру. Но...
Још једна варка противника - као и људски играч, не би требало да види оно што му је 2 територије далеко. А овде може итд.

Све у свему, мана има, неки наредни печеви ће то, верујем, исправити. Игра је и поред свега сјајна. Играо сам не варајући и не едитујући, јер сам се тако зарекао, али мислим да ћу наредног пута мало другачије. Мислим, Византија је била огромна, држала пола Русије, нешто у Африци, јужној Италији, отерала Рум у три лепе... мало претерано.
Али добро. Чекам печ да кренем изнова. А можда и наместим да Византија и ХРЕ не буду толико моћни, па онда узмем и кренем полако са неким.
За сада, игра је сјајна. Кад се мало уходаш, није ни јако тешка. Највише треба обратити пажњу на дипломатију и удају/женидбе потомака.
Parafraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 20:44   #122
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Mene jedino za sad sto nervira je kada se koljete sa nekom drzavom i odjednom sakupi jedno 7 000 vojnika, a do pre mesec dana ta provincija jedva 100 vojnika da je mogla da mobilise.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 11:54   #123
Parafraz
Novi član
 
Član od: 14.2.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mene jedino za sad sto nervira je kada se koljete sa nekom drzavom i odjednom sakupi jedno 7 000 vojnika, a do pre mesec dana ta provincija jedva 100 vojnika da je mogla da mobilise.

To ti je zbog lojalnosti tvog vazala. Iz njegove provincije možeš da regrutuješ neki broj vojnika, ali taj broj će biti mali ako te vazal ne voli. Kada je provincija u potpunosti tvoja, podižeš maksimalan broj vojnika.
Parafraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 12:01   #124
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Parafraz kaže: Pregled poruke

Проблема, међутим, има. Компјутер мало вара. Ратовао сам са Византијом два пута и оба пута био на правом путу да победим, а онда се рат без икаквог повода завршио. Потпуно безразложно. С друге стране, компјутер је варао и у једном мом грађанском рату - неки гроф се побунио против мене, а онда у току рата постао вазал Сицилији. То је немогуће, јер да би постао нечији вазал мораш да будеш у миру. Но...
Још једна варка противника - као и људски играч, не би требало да види оно што му је 2 територије далеко. А овде може итд.
Neki ratovi su vezani za likove i mogu da se zavrse naprasno ako likovi umru. Koji je bio razlog tog rata?

Sto se tice drugog primera za varanje, ne mora da se bude u miru da bi se postao vazal, moze ratom. Znaci ako se grof Zete pobuni protiv vizantije a ti si vojvoda Duklje, mozes ga napasti i ratom ga naterati da postane tvoj vazal (ukoliko ne potpise mir sa Vizantijom pre toga) sto ce dovesti do instant zavrsetka rata sa Vizantijom. Ukoliko potpise mir sa Vizantijom pre onda je instant kraj rata sa tobom.

Kompjuter vara ali ne na tim stvarima. Vara na tome sto nema penale kad dize vojsku vazala ofanzivno itd... i to samo iz razloga zato sto AI nije dovoljno razvijen da moze da zna koliko mu objektivno treba da pobedi i koliko dugo koju vojsku sme da drzi podignutu. Nije savrseno resenje ali je bolje nego da imas cepanje velikih igraca u svakom drugom ratu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 13:25   #125
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Parafraz kaže: Pregled poruke
To ti je zbog lojalnosti tvog vazala. Iz njegove provincije možeš da regrutuješ neki broj vojnika, ali taj broj će biti mali ako te vazal ne voli. Kada je provincija u potpunosti tvoja, podižeš maksimalan broj vojnika.
E vidis, razumem ja kad me ne vole, ali recimo meni treba jedno 20 godina dok ne skupim potrebnu vojsku, a recimo Bugarska koja je samo 5 godina pre toga ratovala sa Vizantijom, odjednom skupi 3 puta vise vojske od mene iz tri provincije. Vazali nisu toliki problem.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 14:09   #126
Yanosh
Član
 
Član od: 30.3.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 77
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

@pentreksil

Kada su se neki ljudi zbog toga bunili na paradox forumu, developeri su im odgovorili da kompjuter ne vara, vec da koristi marshala i train troops.
Yanosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 15:33   #127
Parafraz
Novi član
 
Član od: 14.2.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
sarmatian kaže: Pregled poruke
neki ratovi su vezani za likove i mogu da se zavrse naprasno ako likovi umru. Koji je bio razlog tog rata?

Sto se tice drugog primera za varanje, ne mora da se bude u miru da bi se postao vazal, moze ratom. Znaci ako se grof zete pobuni protiv vizantije a ti si vojvoda duklje, mozes ga napasti i ratom ga naterati da postane tvoj vazal (ukoliko ne potpise mir sa vizantijom pre toga) sto ce dovesti do instant zavrsetka rata sa vizantijom. Ukoliko potpise mir sa vizantijom pre onda je instant kraj rata sa tobom.

Kompjuter vara ali ne na tim stvarima. Vara na tome sto nema penale kad dize vojsku vazala ofanzivno itd... I to samo iz razloga zato sto ai nije dovoljno razvijen da moze da zna koliko mu objektivno treba da pobedi i koliko dugo koju vojsku sme da drzi podignutu. Nije savrseno resenje ali je bolje nego da imas cepanje velikih igraca u svakom drugom ratu.
Није било везано за лика. Имао сам исфабриковани клејм на територију (Стримон). Нико није умро - ни мој владар нити византијски - а рат се окончао. Тако два пута.
Можда је баг, можда и није варање, али тако изгледа.
Parafraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 15:37   #128
Parafraz
Novi član
 
Član od: 14.2.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
e vidis, razumem ja kad me ne vole, ali recimo meni treba jedno 20 godina dok ne skupim potrebnu vojsku, a recimo bugarska koja je samo 5 godina pre toga ratovala sa vizantijom, odjednom skupi 3 puta vise vojske od mene iz tri provincije. Vazali nisu toliki problem.
То је тачно. Има на парадоксовом форуму окачен начин да се то едитовањем спречи. Потпуно си у праву - у историји народи су губили читаве градове и провинције када изгубе неку преломну битку. Овде тога нема.
Али мислим да ће наредни печ и то да среди. Ако не - погледај на парадокс форуму како се то едитује.
Узгред, ја сам почео са Боемијом 1186. и издејствовао независност од Немаца за 30ак година. Поента је да често распушташ своје трупе и поново их дижеш, као што то АИ ради. То ти је као фора са тактитом у пит стопу у Ф1. Из неког безвезе разлога не можеш да подигнеш одмах све трупе код куће док не распустиш оно што имаш...
Parafraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 16:53   #129
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Odigrao sam do sada jedno 10-ak partija, svaku sam kretao sa manjim drzavicama i polako se sirio po africi, siciliji i sl. dok ne ojacam da izborim nezavisnost od Francuske, Vizantije ili HRE. Nijednu nisam zavrsio, odigram po 150-200 god.

Problem je u tome sto jedan ogranak moje familije, npr kada sam igrao sam prapradedom trenutnog vladara dao sam nekom mladjem sinu county. U sadasnjoj partiji sa Srbijom drzim Hrvatsko, Srpsko, Africko, Sicilijako de jure kraljevstvo i sever evropskog dela Vizantijskog Carstva. Dao sam nekom rodjaku jedan county u Tunisu. Za dve-tri generacije on je Duke Tunisa, Tripolija, Duklje i ima provincije u Hrvatskoj, Siciliji, Calabriji itd, maltene 80% onoga sto drzim kontrolise on. Ako imam veliki crown autority pa ne moze da ratuje sa ostalim vazalima on to uradi preko brakova, plotova i assasina. Ako ne onda jednostavno poosvaja.

I onda nastaju problemi, assasin spam da se resi vazala, plotuje ko nenormalan, ubija mi sinove, dize bune itd. I ja nista ne mogu da uradim, mogu da ga zarobim, ali ako mu povucem bilo koju titulu dobijam -20 na odnose sa svima, a on titula ima jedno 30ak. Ako ga banish postajem tiranin i to je onda prakticno game over kad se ovoliko rasiris. Ako ga samo drzim zarobljenog dok ne umre i sin ga ne nasledi krece sve ispocetka, posto njegov sin kao i on hoce Africko kraljevstvo posto sada ima vecinu provincija tamo, hoce da bude Duke of sicily posto ima dve provincije tamo, itd. sto znaci da sam zakucan na -100 odnose sa njim.

Ne znam sta da radim, ovako se zavrsava svaka moja partija, cak i u partiji sa HRE posle 180 godina ceo HRE sem mog domesne je drzao Duke of Brandenburg.

Cak sam i probao da u ovoj partiji sa srbijom podelim carstvo, dao sam jednom sinu Sicilijansko kraljevstvo i Africko kraljevstvo onom Duke of Tunis koji mi i pravi probleme. Za 10 god Duke of Tunis je assasinovao nekih 10 naslednika Sicilijanskog kraljevstva i nasledio i onda je poceo da ubija moje ljude posto je bio neki 100 po redu da nesledi.

U cemu je fora? Da ne dajem clanovima moje dinastije provincije uospte? To bi i radio da svaki sin bez teritorija ne daje -0.8 na prestiz? da li jos neko ima slicne probleme ili ja samo nemam srece?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 17:38   #130
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Odigrao sam do sada jedno 10-ak partija, svaku sam kretao sa manjim drzavicama i polako se sirio po africi, siciliji i sl. dok ne ojacam da izborim nezavisnost od Francuske, Vizantije ili HRE. Nijednu nisam zavrsio, odigram po 150-200 god.

Problem je u tome sto jedan ogranak moje familije, npr kada sam igrao sam prapradedom trenutnog vladara dao sam nekom mladjem sinu county. U sadasnjoj partiji sa Srbijom drzim Hrvatsko, Srpsko, Africko, Sicilijako de jure kraljevstvo i sever evropskog dela Vizantijskog Carstva. Dao sam nekom rodjaku jedan county u Tunisu. Za dve-tri generacije on je Duke Tunisa, Tripolija, Duklje i ima provincije u Hrvatskoj, Siciliji, Calabriji itd, maltene 80% onoga sto drzim kontrolise on. Ako imam veliki crown autority pa ne moze da ratuje sa ostalim vazalima on to uradi preko brakova, plotova i assasina. Ako ne onda jednostavno poosvaja.
Slobodno ga proteraj. Ako on drzi 80% kraljevstva a u zatvoru ti je najbolje sto mozes da ga uradis je da ga proteras. Na taj nacin ti dobijas sve njegove titule i njegovo bogatstvo. Najlepse od svega je sto tyranny koji dobijas vazi samo za trenutne vazale, sto znaci da ti 80% kraljevstva mozes da razdelis kome hoces i da napravis lep balans snaga. Obzirom da ce ti svi ti novi grofovi i vojvode biti zadovoljni sto si ih postavio na ta mesta, svi ce imati sa tobom od 40 to 100 odnose. Na taj nacin ces lako moci da pobedis ostalih 20%, oduzmes titule i opet podelis lojalnim vazalima i odrzis balans snaga.

Citat:
I onda nastaju problemi, assasin spam da se resi vazala, plotuje ko nenormalan, ubija mi sinove, dize bune itd. I ja nista ne mogu da uradim, mogu da ga zarobim, ali ako mu povucem bilo koju titulu dobijam -20 na odnose sa svima, a on titula ima jedno 30ak. Ako ga banish postajem tiranin i to je onda prakticno game over kad se ovoliko rasiris. Ako ga samo drzim zarobljenog dok ne umre i sin ga ne nasledi krece sve ispocetka, posto njegov sin kao i on hoce Africko kraljevstvo posto sada ima vecinu provincija tamo, hoce da bude Duke of sicily posto ima dve provincije tamo, itd. sto znaci da sam zakucan na -100 odnose sa njim.
Onda automatski ovaj problem nemas, jer nece ubijati tvoje naslednike ako nemaju nesto da dobiju.
Citat:
Ne znam sta da radim, ovako se zavrsava svaka moja partija, cak i u partiji sa HRE posle 180 godina ceo HRE sem mog domesne je drzao Duke of Brandenburg.
CEO Hre? Licno on je drzao sve grofovije?

Citat:
Cak sam i probao da u ovoj partiji sa srbijom podelim carstvo, dao sam jednom sinu Sicilijansko kraljevstvo i Africko kraljevstvo onom Duke of Tunis koji mi i pravi probleme. Za 10 god Duke of Tunis je assasinovao nekih 10 naslednika Sicilijanskog kraljevstva i nasledio i onda je poceo da ubija moje ljude posto je bio neki 100 po redu da nesledi.
Ne radi to, druge i trece sinove u primogenituri ozeni i drzi na dvoru. Eventualno neku funkciju u councilu (nikako spymaster!) i to je to.
Citat:
U cemu je fora? Da ne dajem clanovima moje dinastije provincije uospte? To bi i radio da svaki sin bez teritorija ne daje -0.8 na prestiz? da li jos neko ima slicne probleme ili ja samo nemam srece?
Pa sta? Ako dodjes do toga da drzis Srbiju, Siciliju, deo Vizantije, Afrike itd... imaces prestiza da ne znas sta ces sa njim, jedan ili dva sina bez poseda ti nece nista znaciti. Drugo, nemoj se zeniti previse mlad. U tridesetim je najbolje. Imaces manje sinova i manje problema a vladari ce ti vladati duze pa ces dobijati vise bonusa na long reign. I jos nesto vrlo vazno - drzi samo jednu titulu kralja. Mnoooogo manje muke nego da si kralj Srbije, Hrvatske, Sicilije, Afrike itd...

Moja prva partija je bila sa Ryazanom, stvorio rusko kraljevstvo i kako sam se sirio delio sam titule lojalnim vojvodama. Sve je bilo super dok kralj nije umro i dosao njegov naslednik. Odmah su se dvojica vojvoda koje su zajedno drzali 9 vojvodstava udruzili i bio je game over.

Drugi put sam bio pametniji - 5 grofovija u vojvodstvu, svakom grofu po jedna i jednom od njih vojvodstvo. Zavrsio kao ubedljivo najjaci, uz jednu ili dve pobune preko 300 godina. Realm levy my je bio oko 120,000 (personal oko 20,000), Zlatna Horda unistena, mogao sam da radim sta sam hteo...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Apostrof (26.2.2012)
Stara 25.2.2012, 18:59   #131
Kutuzov
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 36
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

dugo sam vladao sa pocetnim vladarom, on mi umire, na prijesto dolazi njegov sin, zenim ga za madjaricu, medjutim greskom kliknem na onaj brak tipa da svi moji sinovi i cerke pripadaju njenoj madjarskoj lozi..imam 2 sina i dvije cerke, i nemam nasljednika...kako da se spasim gejm overa?
Kutuzov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 19:24   #132
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

kad sinu dodelish da bude bishop on gubi bilo kakvo pravo na nasledstvo tako mozesh da se otarasish nepozeljnih sinova sa negativnim osobinama cak je i pozeljno najstarijeg sina poslati za svestenika kako bi ti naslednik bio sto mladji i vladao duze
pozeljno je da ti vladar ima sto veci stevardship ako zadrzavash novoosvojene teritorije za sebe zato sto to ubrzava promenu kulture u provincija pod sopstvenom kontrolom to vazi i za vazale takodje mislim da zelous osobina ubrzava promenu vere u provinciji ali nisam siguran u to 100 posto
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 20:38   #133
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

http://www.youtube.com/watch?v=bEs63...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=3Tt8g...eature=related

Evo i ratnog tutoriala, meni je dosta pomoglo da shvatim kako ostvarujem zakonsko pravo na teritoriju i sta da radim.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku _Maximus_ na korisnoj poruci:
dulezmaj (25.2.2012), Marko (26.3.2012)
Stara 25.2.2012, 22:37   #134
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Kutuzov kaže: Pregled poruke
dugo sam vladao sa pocetnim vladarom, on mi umire, na prijesto dolazi njegov sin, zenim ga za madjaricu, medjutim greskom kliknem na onaj brak tipa da svi moji sinovi i cerke pripadaju njenoj madjarskoj lozi..imam 2 sina i dvije cerke, i nemam nasljednika...kako da se spasim gejm overa?
Tesko. Trazi razvod, izvrsi atentat na ona dva sina, ozeni se ponovo normalno i pravi nove.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 15:37   #135
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ono sto meni malo smeta dok igram, kao i kod svih paradoksovih strategija, su poruke koje iskacu, narocito kada se udubim u neki problem ume da mi razbije koncentraciju. I informacije o selektovanim trupama zauzmu dobar deo leve strane ekrana, a ne postoji opcija da se spusti ili minimizira, sto je iritantno, kada treba da naredis pokret na neku od teritorija koju pokriva panel sa informacijama, onda moras da mrdas misa, to malo zamara.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 17:46   #136
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Isti problem imam sa tim privikavanjem.

Koju kombinaciju zakona koristite?

Onaj crown authority ako se tako bese zove mi je na max.

Ne znam samo sta da izaberem od ostalih po pitanju nasledjivanja. Najbolje mi deluje onaj gde najstarije dete dobija presto, sto moze biti i lose jer kada nema dece, nema ni naslednika, a opet mi se ne svidja da najstariji u porodici nasledjuje.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 17:48   #137
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ja uglavnom idem na Med Crown Authority, mada i high nije lose. Maksimalni po meni nije vredan truda.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 19:50   #138
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ja za sad isprobavam jos uvek, nisam isao preko low krown authoruty, ali moracu da podignem bar na medium, posto ovi moji vazali izludese sa licnim ratovima.
Definitivno prvo sto radim je prelazak na slobodnu investituru, zbog para a i da se ratosiljam suvisnih pretendenata, a i nekako ako to ne uradim uvek imam los odnos s popovima. Pad u odnosima s Papom nije strasan (igram s Poljskom) ako posaljete kapelana da poboljsa religiske odnose odnose, a pride se jos i cesto borim s paganima tako da je jos lakse. Ne znam kako ide to s investiturom za pravoslavna kraljevstva.
Ostali zakoni su mi na drugom stepenu, dakle umereni, osim broja vojnika koje feudalci treba da daju. To je na trecem stepenu. Mislim da cu moci da podignem authority na medium i da sacuvam mir u kuci, ali za high cu vec verovatno morati da cinim neke ustupke. Mada Svedjani na svakih pet minuta imaju gradjanski rat za snizavanje vladarevog autoriteta sa high na medium, zena mi je njina kraljica kraljica, pa me stalno zove upomoc.
Drzim za sad Agnatic Gavelekind, to mi je trenutno najbolje od dostupnih, elective i seniority mi se ne dopadaju, nekako bih najradije primogenituru, ali to nece u skorije vreme.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 21:21   #139
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Kod mene ja Agnatic-Cognatic Primogeniture.
Ostali zakoni su mi generalno na normal, osim Feudal taxation koji drzim na None i Feudal levies koji mi je na max...
Crown authority mi je medium...
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 22:05   #140
Parafraz
Novi član
 
Član od: 14.2.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Kod mene ja Agnatic-Cognatic Primogeniture.
Ostali zakoni su mi generalno na normal, osim Feudal taxation koji drzim na None i Feudal levies koji mi je na max...
Crown authority mi je medium...
Slobodno stavi gradske takse na high. Negde sam pročitao da se niko od vazala ne buni oko toga i to je tačno. Preporučujem.

Da li neko ima iskustva sa feudalnim taksama na normal ili high?
Parafraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com