Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2010, 18:14   #1
Woohooo
Novi član
 
Član od: 3.6.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Softver za IP video nadzor sistem

Poštovani, ukoliko neko ima iskustava sa softverom za video menadžment i video analitiku, molim da ista podeli sa nama.

Moja kompanija je u procesu kupovine sistema IP video nadzora i mnoge instalaterske firme se utrkuju sa ponudama. Ono što čini srce sistema - video menadžment softver - o tome retko ko od ponuđača zna nešto više od onog što piše na data sheetu.

Dvoumimo se između Netavis Observer-a ili Milestone-a. Da li neko zna ima li bitnih razlika između ova dva i koje su? Hvala.
Sistem koji nabavljamo brojaće 24 kamere.

_____________________



Poslednja ispravka: GoranSTX (3.6.2010 u 19:38) Razlog: uklonjen reklamni link
Woohooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 18:44   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Softver za IP video nadzor sistem

Ima ovde ljudi koji se razumeju u tu problematika. A ja što mogu da ti pomognem je sistem GeoVision i njegov softver koji takođe vrlo dobro obavlja taj deo posla, ali mislim da je ograničen do 16 kamera za jednu karticu. ja imam isti sa 4 kamere. Ti bi mogao da uzmeš 2 x po 12, sa dva monitora od 4 : 3 u glavnom kontrolnom centru, a u mobilnom je dovoljan i laptop. Za njega (laptop) nemoj da štediš pare. Jer sedećeš u kafani i kontrolisati firmu, a uvek možeš da prospeš nešto po njemu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2010, 12:09   #3
Ivan T
Novi član
 
Član od: 21.6.2010.
Lokacija: Copenhagen
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan T
Određen forumom Re: Softver za IP video nadzor sistem

IP video nadzor je mnogo kompleksniji i zahtevniji sistem od bilo kojeg analognog sistema (ukljucujuci i Geovision) pa su tako, tehnicka kao i softverska resenja u poslednjih nekoliko godina odmakla daleko ispred tradicionalnih CCTV resenja. Milestone je bez sumnje najbolji i najnapredniji Video Menadzment softver na svetu (podrzava najveci broj opreme i podesavanja, automatizaciju i implementaciju sa drugim sistemima) te u skladu sa tim drzi svoju poziciju na trzistu ali i cenu. Netavis je jedini VM softver koji radi na Linux platformi ali je po mom misljenju mnogo manje user friendly od Milestone platforme i poseduje svoja ogranicenja.
Takodje postoje i drugi manje poznati i kod nas manje prisutni softveri za IP video nadzor koji u zavisnosti od zahteva korisnika mogu isto tako dobro da odrade posao za manje para. Ukoliko Vam je potreban savet ili pojasnjenje za konkretan slucaj koji imate, slobodno me kontaktirajte na PM.
Ivan T je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uključivanje Direct 2D ubrzanja za vlasnike ATI kartica Deusdies Slobodni softver 14 18.4.2010 21:25
Softver potreban za video prismotru Lupus Foto i audio/video 2 22.1.2009 8:51
Program za video editovanje? plazma Video/TV softver 43 4.8.2008 14:27
(ima)nema video fajla Selver Kvarovi 4 12.4.2008 1:57
Video obrada mov. formata stojanovic Video/TV softver 9 25.3.2006 0:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com