Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2019, 3:06   #1
>NEO<
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Stolica(ispred monitora...):-)
Poruke: 100
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 15 puta na 4 poruka
Određen forumom HyperX slušalice

Ljudi u velikoj sam dilemi koje slušalice da uzmem.

Naime, izbor su mi par komada HyperX slušalica. A to su:

HyperX Cloud
HyperX Cloud Pro
ili
HyperX Cloud II

Radim na računaru i dosta često komuniciram preko skype-a, te mi je bitno da mogu što je laganije moguće da nekada ugasim mikrofon i da ga aktiviram po potrebi, što na primer ne nudi HyperX Cloud II, tj. nema kontrolu zvuka i mikrofona na kablu (sem kada mu je nakačen 7.1 virtual usb) ili ja nisam našao taj podatak za ovaj model.

Sve u svemu, zanima me da li neko ima iskustva sa ovim slušalicama i da li se isplati dati još par hiljada za najskuplji HyperX Cloud II?

Naravno, ako neko ima bolji predlog, koji zadovoljava slične kriterijume koje zadovoljavaju HyperX modeli slušalice, rado ću pogledati. Još ako je po nižoj ceni

Budžet je oko 100ak €, ali je bitno da se isplati dati toliki novac.
>NEO< je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 20:34   #2
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: HyperX slušalice

Kupio sam HyperX Cloud II pre mesec dana, evo review:

Nisu baš najlaganije ali nisam imao problema ni umora posle dužeg korišćenja. Ako nameravaš da koristiš mikrofon, moraćeš da koristiš USB dongle koji ti omogućava pojačavanje/smanjivanje slušalica i mikrofona, (de)aktivaciju 7.1 sistema (ovo ni ne koristim a iskreno sam izdvojio dodatan novac da bih imao ovo kao neku eto "plus opciju"...) kao i isključivanje mikrofona (mali prekidač sa strane dongle-a).

Druga varijanta je da kupiš onaj Y spliter da bi mogao da koristiš i sluške i mik bez donglea (nisam probao, samo sam čitao na netu). Prednost ovoga je što ćeš moći da "vozaš" headset kroz svoje EQ-ove i slično, ali nema gašenja mikrofona onda. Kad smo već kod EQ-ova, za dongle je preporučen Equalizer APO sa nekim podešavanjima (https://steamcommunity.com/discussio...8401679409289/) ali sam ja posle par sati sve vratio na nulu.

Dva problema u vezi ovog headseta su jako tih mikrofon i to što ako ti dongle ispadne, povući će kabl iz sluški za sobom - po nekim review-ovima sam video da prvo strada taj deo gde kabl ulazi u sluške. Rešenje za tih mikrofon je da instaliraš Equalizer APO sa dodatkom pod imenom Peace u kom ćeš napanjiti input mikrofona (https://www.reddit.com/r/HyperX/comm...et_mic_solved/). I sigurno ćeš se cimati dok ne podesiš mik pod idealnim uglom kako ne bi disanjem odbio većinu ljudi da pričaju s tobom
Rešenje za ispadanje dongle-a je štipaljkica na njegovoj poleđini.

Equalizer APO i Peace su nekako neintuitivni, ja iskreno ne znam kad su aktivni a kad ne, kad se resetuju podešavanja a kad ne... Ne postoji nikakav softver za ovaj headset, samo možeš da uradiš update firmware-a kako bi mogao i u Windowsu da podešavaš glasnoću mikrofona (iz nekog razloga slajder u Win opcijama stoji na nuli i ne može da se menja dok se ne sredi firmware), ali iskreno ne znam da li i koliko to uticaja ima jer svakako koristim APO + Peace kombo pa znam da li sve šljaka ako me drug čuje normalno preko Discorda

Kvalitet zvuka je odličan (ne najbolji), iskreno sam bio oduševljen, mada imaj u vidu da ja nemam skoro pa nikakvog iskustva sa sluškama i headsetovima.

Moja preporuka je ili da uzmeš jeftiniji HyperX ako baš želiš tu marku ili čak da možda zaobiđeš celu Hyper priču i nađeš neke sluške koje bar imaju svoj softver.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Palitreks na korisnoj poruci:
>NEO< (17.3.2019)
Stara 17.3.2019, 4:01   #3
>NEO<
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Stolica(ispred monitora...):-)
Poruke: 100
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 15 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: HyperX slušalice

Hvala na iscrpnom odogovoru

Ipak sam na kraju uzeo HyperX Cloud Alpha.

Nisam hteo da kupujem Cloud II, jer svakako neću koristiti onaj 7.1 emulator, niti mi se dopadalo što je kontrola zvuka i mikrofona moguća samo uz pomoć njega. (Jednom drugu je i stradao, pa su mu, nemajući Cloud II, dali Cloud I model).

Što se tiče Cloud Alpha modela, zvukom sam prezadovoljan (mada nisam neki audofil da bih ocenio to sa stručne strane).

Pošto drug već ima Cloud I, uporedili smo ih i generalno nismo našli neke prednosti ili mane, možda malo puniji zvuk Cloud Alpha, mada je moguće i da je do podešavanja na našim računarima ili subjektivnog osećaja.

Zvuk na mikrofonu je odličan i tokom razgovora su svi potvrdili da me čuju verovatno najbolje od svih učesnika. Dobra stvar je i to što je kabl moguće totalno odvojiti od slušalica, pa je pakovanje i transport slušalica dosta lagano.

Što se tiče udobnosti, malo su laganije od ova druga dva modela, ali ne bih rekao da je to neka značajna razlika, niti da bi predstavljalo neku razliku nakon dužeg nošenja. Izolacija spoljnih zvukova je odlična i ako se malo pojača ton, nećete čuti ništa sa strane.

Evo i jedna slika.
https://drive.google.com/open?id=11U...WbJ1dRdos3HJ8V
>NEO< je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2019, 9:37   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: HyperX slušalice

Sada da nabavis DAC, ili mozda neku polovnu Xonar DGX karticu i da izvuces vise iz njih.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2019, 12:01   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX slušalice

U narednih par dana dobijam HyperX Cloud Alpha na slušanje od poznanika, pa mogu da javim kako reaguju kada se zakače na jače izvore (DAC, pojačalo...). Mada je meni matična totalno budžetska pa nečije integrisane zvučne možda zvuče solidno bolje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2019, 17:32   #6
>NEO<
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Stolica(ispred monitora...):-)
Poruke: 100
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 15 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: HyperX slušalice

Nemam neku potrebu za DAC-om, bar za sada. Možda se i predomislim, ali to tek kada završim sa nabavkom neke druge opreme, koja mi je potrebnija.

Sve u svemu ove slušalice u potpunosti zadovoljavaju moje potrebe. Jedino što bi mi još značilo je da su wireless, zbog gomile kablova kojima sam okružen, ali nisam bio spreman da dodam još 60ak € za Flight model.

Od mene velika preporuka za ove slušalice.

Poslednja ispravka: >NEO< (18.3.2019 u 18:11)
>NEO< je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2019, 3:40   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX slušalice

Stigle i meni danas na slušanje i mogu reći da su stvarno odlične slušalice, kvalitetna izrada i udobnost. Bas je malo napumpaniji ali opšta čistina i količina detalja je odlična a pritom je i boja zvuka baš prijatna i topla.

Oko izvora, nisu previše zahtevne, zvuče korektno i na integruši ali naravno da se tu ipak ne čuje šta sve umeju. Spojio sam ih na DAC FX-Audio X6 i zvuče bolje ali meni najveće iznenađenje kada sam ih spojio na telefon Mi 5 da vidim da li može da ih gura... Kad ono sa njim hladno zvuče najbolje, izuzetno čist i prostran zvuk, stvarno fenomenalno, X6 ne može da postigne taj nivo. Pitam se samo kako bi sa nekim još boljim izvorom/pojačalom za slušalice to bilo... ali nemam trenutno ništa drugo.

Sve u svemu odlične slušalice.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hyperx cloud, hyperx cloud alpha, hyperx cloud ii, hyperx cloud pro

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HyperX Cup: takmičenje u CS:GO u Beogradu Tihomir Dešavanja i događaji 0 20.10.2017 13:26
Slušalice bez mikrofona coukd Prenosni računari 2 26.1.2016 17:04
Slušalice Presonus HD7 (Superlux HD681) - Filter mod qryak Zvuk na računaru 11 25.4.2013 20:56
In-ear slušalice zeuk Zvuk na računaru 1 21.4.2011 20:43
Slušalice - problem? kowalsky Zvuk na računaru 16 7.12.2008 14:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com