Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2006, 18:03   #1
riddik
Novi član
 
Član od: 17.12.2005.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Pomoc oko muzike?

Imam brdo audio kaseta i hocu da ih prebacim na CD i trazim neki program za to.Sta preporucujete?
riddik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2006, 5:03   #2
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko muzike?

Mogao bi to da uradiš u Sound Forge-u 6, 7, npr u wav format, pa da narežeš na CD. Ali ne znam koliko ti se isplati. Nisam baš stručnjak u ovoj oblasti, neka me drugi isprave:
Naime, audio-kasete "hvataju" frekvencijski opseg otprilike od 8 kHz do 12 kHz, a ljudsko uho čuje opseg od 16 Hz do 20 kHz. CD (pa i gramofonske ploče) registruju frekvencijski opseg najblaže rečeno blizak opsegu čujnosti ljudskog uha, zato imaju daleko kvalitetniji zvuk - bolju rezoluciju basova, srednjih i visokih tonova, i vrlo malo ili nimalo "šuma".
Dakle, na trakama su frekvencije sabijene u uzak opseg i zato je zvučni zapis na njima "lošiji" i sa mnogo "šuma" (noise), uz to sve više slabi vremenom.
Ako uz to radiš amaterskom opremom (loši kablovi, konektori, audio-uređaj, zvučna kartica), ono što presnimiš s trake biće višestruko osakaćeno.
I koliko god truda uložio u "prečišćavanje" snimaka, krajnji rezultat te neće zadovoljiti. Možda vredi digitalizovati snimke razgovora i uopšte govorne zapise koji znače uspomene, kako bi ih spasao propadanja na "tejpu".
Ipak, pričekaj još malo i nemoj se odmah obeshrabriti, možda će neko oboriti moje tvrdnje i pružiti ti dobre razloge da ipak pokušaš. A možda ćeš u međuvremenu nabaviti i CD zapis ili dobre mp3 ripove.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2006, 16:15   #3
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko muzike?

mmmm, nisam to radio al kako sam ja skontao, zar to nebi trebalo ici preko "ulaza" na zvucnoj karti, i snimas onda zvuk u kojem hoces programu na racunaru
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PREY ddak Akcione igre 105 30.10.2015 10:01
Pomoc za kupovinu graficke do 110 e Ivan milovanovic ŠDK - Grafika 53 29.12.2007 4:58
Pomoc oko softwera za snimanje (Winfast Tv kartica) Milos Bozic Video/TV softver 3 28.9.2006 11:13
Pomoc: Samsung 940BF 2ms fragman Grafika 5 4.7.2006 16:34
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com