Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2009, 23:47   #1
Lord Vucko
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Lepom Novom Sadu ;D
Poruke: 200
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Vucko
Određen forumom ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

Moj problem je sledeci:

Pre 2 godine,moja devojka je kupila laptop marke ASUS;
A6M seruju:
cpu-TURION MK36
memorija-1 Gb rama DDR2 na 800 mhz(tj,kada je kupljen imao je samo 512mb,pa sam mu ja pre pola godine stavio jos 512mb)
grafika-GeForceGo 6100
HDD-80 GB(ATA)

Pre oko 8 meseci,poceo je jako da se pregrejava,temperatura procesora i graficke je dostizala oko 80-tak stepeni,i posle pola sata rada,nije se mogao vise drzati....
A pre toga je lepo radio.Sta cu,rastavio sam ga,izvukao sam brdo prasine iz kulera i hladjenja,i posle je lepo radio,temperatura je bila oko 50-tak stepeni.Glavni problem se javio pre par dana,kada ga je pokusala da ga upali jednostavno nije hteo,ali ni da pokaze Bios,ni ekran da upali,samo se popale dugmici(kao kada se dize sistem) i nista,crn ekran i svi dugmici ugaseni.Zackoljica je u tome sto se to desilo 15.3,a garancija je trajala do 13.3...
I kada sam malo bolje pogledao garantni list,video sam da joj vazi samo na jednu godinu,a ne na 2 koje je standard za sve Asusove laptopove!

Pre dva dana sam ga odneo u servis,i kada sam danas dosao po njega,kazu mi da nisi ni hteli da ga uzmu,da je jako slozeno i da je najverovatnije otisao procesor!
Ja sam posle prvog problema sa pregrevanjem,postavio u Biosu kada temperatura stigne 80 stepeni da se sam iskljuci,i instalisao sam speedfan koji je stalno radio u pozadini,ali temperatura nikada nije dostizala predhodne i opasne vrednosti.Tako danas kada sam dosao sa njim kuci,rastavio sam ga,izvadio procesor i nigde nisam video nikakve znak da se procesor pregrejao!Probao sam da izvadim bateriju i da ga stavim na struju da radi,ali ista prica,nece pa nece....
Znaci da je otisao naponski deo,jako me je to zabrinulo kako sam mogao da vidim,taj deo se nalazio odmah iza kulera i cevi za hladjenja.....Pa se mozda istopio neka zicica.....
Sledece nedelje ga nosim u Ns,u drugi servis.Ja retko trazim pomoc,ali me je jako namucio i iznervirao....
Plasim se ako ga poprave,ako je do napajanja,da se to ne ponovi,jer su mi rekli da novi naponski deo kosta oko 120 evra,ako nije jos nesto otislo.....
Da nije to neka greska u Asusovim dizajnu ovog modela?
I da li bi postolje za hladjenje pomoglo da se bolje hladi,posto kada je stajao na stolu,jedva da je mogao da usisava hazduh u njega....
Ili postoji jos neko drugo resenje,za koje ja neznam?
Hvala unapred.
Lord Vucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 1:03   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

Pa po meni bi to moglo da bude (mada me nemoj drzati za rec) i do graficke,ako je radila duze vreme na povisenim temperaturama,pa se u medjuvremenu graficki cip ostetio i na kraju crkao, jer kao sto si i sam napisao ne pali se ekran , ustvari komp uopste ne reaguje. MOguce je i da je napajanje , mada ako je ono verovatno je povuklo jos nesto sa sobom tako da budes spreman za malo jaci izdatak. A sto se tice postolja za hladjenje naravno da ce pomoci jer ce njegovi ventilatori odvlaciti svu tu suvisnu toplotu od komponenti sto je otezano ili cak nemoguce ako je lap top na stolu duze vreme.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Lord Vucko (22.3.2009)
Stara 22.3.2009, 1:59   #3
*SNP*
Član
 
Član od: 19.3.2009.
Lokacija: Skopje Makedonija
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku *SNP* Slanje poruke preko Skypea korisniku *SNP*
Određen forumom Re: ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

Mislim da ne bi trebalo da bude napajanje zato sto kazes da su se popalile diode. Kad napajanje rikne* ondak komp uopste ne reaguje. Moze biti da kad si ga otvarao, nesto slucajno zakacio zato sto kada se radi nesto na kompjuteru (na hardverskom bazom) treba jaka opreznost. Spored mom misljenu trebalo bi biti ili ekran ili ako uopste ne radi tj ne cujes nikakav zvuk ondak to bi trebalo da bude neka komponenta kao sto je rom, procesor, graficka... bez koje komp nikako ne moze da se startuje. Ja bi dao naglasak na rom memoriju zato sto u nje je smesten BIOS (Basic Input Output System) sto bi znacilo srce softwer-skom delu kopjutera.
*SNP* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku *SNP* na korisnoj poruci:
Lord Vucko (22.3.2009)
Stara 22.3.2009, 2:58   #4
Lord Vucko
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Lepom Novom Sadu ;D
Poruke: 200
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Vucko
Određen forumom Re: ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

Cuju se zvukovi kada ga palim,taman kada treba da izbaci za graficku on se ugasi,zaboravio sam da napomenem,da je temperatura gradicke uvek bila za oko 10-tak stepeni vise i od samog procesora,a kada sam ga otvarao,bio sam izuzetno pazljiv.A i radio sam to pre,tako da mi nije bio prvi put.
Graficka mi nije pala na pamet,a mozda je i procesor....A moze biti i sve....da se jednostavno sve pregrejalo....
Lord Vucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 8:15   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

možda je laptop bio na struji, pa je došla jača struja i s*****a nešto,a laptopovi su vrlo nezgodni za popravke
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 11:10   #6
Lord Vucko
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Lepom Novom Sadu ;D
Poruke: 200
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Vucko
Određen forumom Re: ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

2 kvara su na kraju bila:
prvi-2 zice su se odvojile kod napajanja
drugi-otisao je cip od biosa.....
uspe da se upali iz pedesetog puta......
Lord Vucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 18:07   #7
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

Sto ne uzme Cooler Master Choiix air-trough postolje koje je ujedno i usb hub(ima 4usb port-a).
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2011, 20:51   #8
dane
Novi član
 
Član od: 26.12.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ASUS-A6M razlog moje glavobolje....

da li taj model podrzava 2 x 1gb ram memorije ?
dane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nema Interneta, a razlog niko ne zna Marti Misterija Internet usluge 11 8.1.2009 18:20
X1600pro vs Asus EN8500GT – koja je bolja i brža? miregrobar Grafika 10 23.11.2008 22:06
pomoc Asus EN8600GT Silent 512MB DDR3 stasa06 Grafika 2 2.12.2007 21:12
mrtvi asus Marko.zli Prenosni računari 5 2.4.2007 8:03
Core 2 Duo E6700. Asus P5WDG2 WS Pro ili ATI RD600 Dzigi ŠDK - Osnovne komponente 48 6.11.2006 15:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com