Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2011, 10:18   #1
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Pozdrav ljudi,
da li ima mogucnosti da moj 64-bitni legalan Win7 prebacim na 32bit a da ostane legalan.
Imam laptop LENOVO G560.
CPU i3-350M 2.27GHz
4GB ram
intel integrisana VGA
HD WD 500GB

Naime imam CIVIL 3D 32bit na kojem mi rade neki alati a njega ne mogu instalirati na 64bitnu verziju,pokusao i ne ide nikako,pa bi mi prebacivanje na 32bitni WIN resilo problem.
PSa li ce sistem biti brzi na 32bita,jer mi je jako spor na 64(proveravam redovno viruse i spajvere,i sredjujem komp CCleanerom)!
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 10:27   #2
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Imas OEM Windows verovatno? Onaj sto si dobio sa racunarom? Ako je tako to ti je sto ti je. Nece biti brzi, samo ce trositi nesto manje RAM-a kojeg imas i inace dovoljno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 11:43   #3
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Imas OEM Windows verovatno? Onaj sto si dobio sa racunarom? Ako je tako to ti je sto ti je. Nece biti brzi, samo ce trositi nesto manje RAM-a kojeg imas i inace dovoljno.
Da,imam OEM WIN7,
znaci nema mogucnosti da ga legalno prebacim na 32bit?
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 12:03   #4
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Taj operativni sistem je stigao sa racunarom "as is" i ne mozes ga zameniti nekom drugom kopijom. Mislim da je Dell davao takvu mogucnost za Vistu a u vezi sa Lenovom ne znam - verovatno nema sanse da zamenis taj operativni sistem sada za drugi legalni. Pitaj i u radnji gde si kupio racunar mada verujem da ces dobiti negativan odgovor.Mozda bi mogao da trazis Lenovoov backup disk (pitanje je od koga) za win koji ti treba ali to je vec u domenu naucne fantastike. Pogledaj npr ovu temu, tesko ce to ici.Lenovo bi ti mogao dati backup disk za win koji vec imas, a mogao bi ga downloadovati legalno i sa neta i ukucati kljuc koji imas vec ali to nije ono sto ti treba naravno.

Poslednja ispravka: Laskaris (26.7.2011 u 12:11)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Butke (26.7.2011)
Stara 26.7.2011, 14:42   #5
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Uz lap-top ide program za pravljenje instalacionog diska, naravno, samo za verziju OS-a koji imas, to ti preporucujem da odradis. Sistem ti verovatno radi sporo jer uz OS ide brdo Lenovo softvera koji je mahom nepotreban (ista je situacija kod mene) i koji dosta usporava rad. Taj problem se resava reinstalacijom sistema pri kojoj deselektujes sve dodatke i onda dobijes cist sistem sa instaliranim samo drajverima i par sistemskih Lenovo programa. Sve daleko brze radi. Takodje, ako instaliras sistem sa hard-a ne gubis podatke (samo sa Win particije), ako instaliras sa diska vracas ga u fabricko stanje (sve se brise).

P.S. Ako ti Civil 3D nije legalan, jednostavno nabavi verziju koja podrzava x64.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
Butke (26.7.2011)
Stara 26.7.2011, 16:00   #6
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Uz lap-top ide program za pravljenje instalacionog diska, naravno, samo za verziju OS-a koji imas, to ti preporucujem da odradis. Sistem ti verovatno radi sporo jer uz OS ide brdo Lenovo softvera koji je mahom nepotreban (ista je situacija kod mene) i koji dosta usporava rad. Taj problem se resava reinstalacijom sistema pri kojoj deselektujes sve dodatke i onda dobijes cist sistem sa instaliranim samo drajverima i par sistemskih Lenovo programa. Sve daleko brze radi. Takodje, ako instaliras sistem sa hard-a ne gubis podatke (samo sa Win particije), ako instaliras sa diska vracas ga u fabricko stanje (sve se brise).

P.S. Ako ti Civil 3D nije legalan, jednostavno nabavi verziju koja podrzava x64.
Hvala,
a reci mi molim te, koji je to program imas li neki link za tutorijal pravljenja instalacionog diska?
Da li sam te dobro razumeo da ako instaliram sa diska gubim SVE podatke,cak i sa D particije?
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 16:22   #7
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Nije mi lap pri ruci, cini mi se da bese Rescue and Recovery ili Create a set of Product Recovery Discs, imas je iz Start menija.

Da, kad instaliras sa CD/DVD-a gubis sve podatke, bar je tako na mom, mozda su nesto menjali u medjuvremenu. Kod mene se sve vrati na fabricko, posluzi ako ostetis/obrises instalacionu particiju na kompu. Kad ides preko harda mozes da odaberes da sacuvas podatke.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 12:00   #8
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

A zasto jednostavno ne deinstalirati sve te lenovo trash programe iz add/remove programs? Ima totalno neotrebnih poput onoga koji pravi stalni backup SVIH podataka kojima manipulises na racunaru u realnom vremenu (to mu je default setovanje ). Racunar se uspori drasticno. Na jednom Lenovo laptopu sam deinstalirao sav taj krs (osim mozda aplikacije za touchpad) i racunar je bukvalno poleteo.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 12:06   #9
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Zato sto sistem najcesce postane neupotrebljiv posle deinstalacija programa, nije da nisam probao. Mnogo je bolje reinstalirati, a sam proces nije ni mnogo duzi. Cista instalicaja (plus drajveri i osnovni Lenovo softver) traje nepunih 15 minuta kada se instalira sa harda.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 12:18   #10
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Sve je islo bez problema na XP SP3 pa ne vidim zasto ne bi na Win 7. Samo malo treba ukljuciti mozak pri citanju liste instaliranog Lenovo softvera.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 12:24   #11
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Za XP ne znam, ali za Vistu i Sedmicu je definitivno bolji reinstall. Nema tu mnogo da se ukljucuje mozak, sem drajvera i propratnog softvera za odredjene komponente sve ostalo je vecini nepotrebno. Dobar deo softvera i ne mozes na klasican nacin da obrises.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 13:47   #12
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Za XP ne znam, ali za Vistu i Sedmicu je definitivno bolji reinstall. Nema tu mnogo da se ukljucuje mozak, sem drajvera i propratnog softvera za odredjene komponente sve ostalo je vecini nepotrebno. Dobar deo softvera i ne mozes na klasican nacin da obrises.
Taj Lenovo softver nije "hard coded" u Windowsu vec verovatno instaliran sa nekog njihovog sklepanog imidz fajla. Oni i nemaju prava da menjaju bilo sta na windowsu jer taj win i nije njihov vec Microsoftov a oni su samo distributeri tog OEM Windowsa koji ispurucuju sa racunarom za sta i oni i Microsoft dobijaju pare koje naravno daje kupac. Da ne bude zabune, verujem da si imao probleme i lose iskustvo sa tim metodom, ali zamisli da korisnik deinstalira Lenovo trash softver pa trazi podrsku Microsofta kada nesto ne radi? Pa ovi iz Redmonda bi korisniku rekli da "dodje juce po pomoc". J..be im se bas da resavaju probleme nastale menjanjem njihovog operativnog sistema od strane proizvodjaca hardvera. Sasvim sam siguran da bezbolno sve moze da se zavrsi bez nove instalacije a da su tvoji tadasnji problemi izuzetak koji ne potvrdjuje pravilo. Tako je bilo na XP-u, tako je i kod svih drugih proizvodjaca hardvera pa ne vidim da bi Lenovo sada smeo da pravi svoja "resenja".
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 14:31   #13
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Primer. Diskceeper je kod mene na Visti ne moguce deinstalirati (osim ako ga pri instalaciji izostavis), ne postoji uninstall, nema svoj folder (u Program Files-u), a programi za deinstalaciju ga ne mogu u potpunosti obrisati. Jedino da se petljas sa Registry-jem ceeo dan. To nije jedini slucaj, a nije samo sa Vistom, sredjivao sam jos 2 slicna Lenova sa Sedmicom i opet ista prica.

Kad pozoves MS podrsku i kazes da imas brendirani racunar uz koji dolazi Win, oni ti lepo kazu da zoves podrsku tog proizvodjaca, dobijes i broj.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 15:13   #14
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Kad pozoves MS podrsku i kazes da imas brendirani racunar uz koji dolazi Win, oni ti lepo kazu da zoves podrsku tog proizvodjaca, dobijes i broj.
A kad nazoves ove, oni ti kazu da reinstaliras Windows . A ti onda lepo dobijes zelju da snimis "Teksaski masakr motornom testerom" bez filmskih trikova
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 11:54   #15
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
A zasto jednostavno ne deinstalirati sve te lenovo trash programe iz add/remove programs? Ima totalno neotrebnih poput onoga koji pravi stalni backup SVIH podataka kojima manipulises na racunaru u realnom vremenu (to mu je default setovanje ). Racunar se uspori drasticno. Na jednom Lenovo laptopu sam deinstalirao sav taj krs (osim mozda aplikacije za touchpad) i racunar je bukvalno poleteo.
A koje programe da deinstaliram?
Ovo su mi procesi u idle rezimu:
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 13:17   #16
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Pa pogledas i sam opis procesa - nemas ti mnogo aktivnog lenovo softvera. Bez svog tog softvera zapravo mozes ali ne smeta ti da ga imas. taj lenovo batery management i energy management ti i ne treba bas ali ako si zapeo da ti ostane na racunaru moze ostati - win 7 ima vec sam sasvim dobar power management. Onekey theater od Lenova moze u svakom slucaju da ostane. Vise i nemas od Lenova nista a da se vidi u procesima. Umesto AVG antivirusa instaliraj npr Avast - mnogo je laksi za racunar iako ti ovde u procesima AVG izgleda skroz lagano.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 14:36   #17
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Ne vidi se bas nesto u Task Manager-u.
Mozes da obrises ovaj HP ePrint (predpostavljam da ga ne koristis). IAStoreIcon je Intel-ov program za brzo vracanje sistema u operativno stanje, Sedmica vec ima slican program, a ovaj moze da dovede do usporenja kompa. Ne znam sta je ovaj ModemListener. Sigurno ima jos necega sto nije prikazano. Nista ne brisi rucno, samo Uninstall. Obrati paznju i na defragmentatore, ima onih koji stalno rade i usporavaju.

Taj programcic za bateriju je dosta koristan, ima neke fine opcije. Generalno, nije problem Lenovo softver (uglavnom su dosta dobre sistemske aplikacije), vec onaj koji ide uz njega.

AVG ni meni nije nesto siguran, Avast je dosta bolji (pre ubacivanja obavezno izbrisi AVG). Takodje, mozes komp da iskeniras i Malwarebytes-om, mozda se nesto provuklo.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 18:57   #18
johny88
Veteran
 
Član od: 24.7.2008.
Poruke: 500
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 38 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Citat:
Butke kaže: Pregled poruke
A koje programe da deinstaliram?
Ovo su mi procesi u idle rezimu:
USERNAME: ZEMLJOMER!!!
johny88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 19:04   #19
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

Citat:
johny88 kaže: Pregled poruke
USERNAME: ZEMLJOMER!!!
Sta,moj se zove HEPEK...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 13:05   #20
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Prebacivanje Win7 64bit na 32bit?

To mi je ime firme,papani.
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
sa 32bit na 64bit

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com