Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2011, 15:02   #201
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Sad videx, sorry, mada siguran sam Exalted-u nikad nije previse
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 15:05   #202
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Bilo je vec. Stvarno ljudi imaju fantasticne uslove za rad..
Stvarno imaju vrhunske uslove za rad - sta bi tek pravi developeri koji znaju da naprave vrhunsku igru do samog kraja uradili da imaju takve uslove.
Steta sto Bethesda i pored takvih uslova ne zna da zavrsi do kraja ono sto zapocne u par prethodnih igara vec drugi moraju da im pokazuju kako se to radi.
Nadam se da ce sa Skyrimom konacno napraviti nesto sto ce da valja od pocetka do kraja.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 15:31   #203
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Tes 5

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Mozda cu da otkrijem vrucu vodu ali smatram da se sistem levelovanja u TES V: Skyrim po nekim pitanjima definitivno mora menjati jer je sistem levelovanja u kome se i protivnici leveluju paralelno sa tobom ili gde mozes laganica zavrsiti igru sa likom koji je lvl 1 kao sto je to bio slucaj kod prethodnika bio sve samo ne savrsen!
Taj sistem levelovanja je nešto što je u skladu sa "Open World" igrom, a kome to odgovara ili ne, zavisi od ukusa igrača. Naprimer, ako je reč o ovoj igri, neko bi voleo da krene odmah u štrapacirung uzduž i popreko Skyrim-a i, odjednom, sačeka ga na nekoj vukojebini pacov 7. nivoa koji ga iskasapi za tren oka. Sad treba da se igrač taslači ko zna gde da dođe do 7. nivoa da bi mogao da krene tim putem?? Mislim, u redu je to, meni lično se to sviđa (mislim da je tako nešto bilo u Two Worlds, ako se ne varam), ali guši slobodu. Šta ako bih voleo da se šetkam predelima, uživajući u "pogledu" (kao što sam PONEKAD radio u Oblivionu) i taman kad se popnem na vr` neke planine treba da naiđe meda koji jednim zamahom male kandže raspori kao džak mog 2 ipometarskog baju, oklopljenog i naoružanog kao Konan u bunilu?? Istog trenutka bih batalio igru.
Jeste problem to što kompanije prilagođavaju igre što širem krugu korisnika, tojest zatucanim američkim klipanima, ali ne shvatam što se mi, ovde u Srbiji, žalimo na to, kad od svih posetilaca foruma ne možeš da napabirčiš ni pet originala. Ljudi (razvojni timovi i izdavači) prave igre onima kojima to prodaju, a hardcore, old-school gejmeri to odavno nisu (već "no-brain-fast-button-mash-COD-is-greatest-game-ever" klinčadija). Pogotovo ne oni koji znaju kako da skinu igru sa torenta i krakuju je. Ako se Skyrim pojavi za PC već je premija, kakva god da je, pojaviće se moderi koji će to doterati. A što će se pojaviti kritičari (a već jesu iako izuzev dve-tri slike ništa drugo videli nisu) pre nego što igra izađe govori više o njima nego o samoj igri. Naravno, naći će se kritičari i ovog mog posta, ali ovo je samo MOJE LIČNO mišljenje, što ne znači da sam u pravu, niti da treba neko da me ubeđuje u suprotno...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Darko-ns (11.1.2011)
Stara 11.1.2011, 15:33   #204
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Pa sad stvarno imaju sve uslove, em su se nagrabili para od FNV, em im je pokazano kako se pravi "pravi" rpg, mada sumnjam da ce biti nesto od ovoga jer imaju oni "svoje trziste". Ne sumnjam ja da oni znaju da naprave dobru igru ali im to nije interes, zasto menjati sistem koji dobija. Da su bar 98% para od FNV dali Obsidianu, al malo sutra .
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 15:56   #205
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Taj sistem levelovanja je nešto što je u skladu sa "Open World" igrom, a kome to odgovara ili ne, zavisi od ukusa igrača. Naprimer, ako je reč o ovoj igri, neko bi voleo da krene odmah u štrapacirung uzduž i popreko Skyrim-a i, odjednom, sačeka ga na nekoj vukojebini pacov 7. nivoa koji ga iskasapi za tren oka. Sad treba da se igrač taslači ko zna gde da dođe do 7. nivoa da bi mogao da krene tim putem?? Mislim, u redu je to, meni lično se to sviđa (mislim da je tako nešto bilo u Two Worlds, ako se ne varam), ali guši slobodu. Šta ako bih voleo da se šetkam predelima, uživajući u "pogledu" (kao što sam PONEKAD radio u Oblivionu) i taman kad se popnem na vr` neke planine treba da naiđe meda koji jednim zamahom male kandže raspori kao džak mog 2 ipometarskog baju, oklopljenog i naoružanog kao Konan u bunilu?? Istog trenutka bih batalio igru.
Ja tu problem vidim u necem sasvim drugom a to je da po meni uopste nije normalno da naletis na pacova koji je lvl 7 ili veci!!!
Mislim, budimo realni, ipak je to pacov i zasto bi postojali pacovi od lvl 1 pa do lvl 50 (teoretski)? Lepo stavis da ti pacov bude odredjeni level plus-minus 1 i to ti je to i kada dodjes do na neki veci level vise neces da se zlopatis sa jednim obicnim pacovom. A da bi sve bilo teze stavis da lvl 7 bude neka veca i opasnija zivotinjka i to je to. Strasno je glupo da kada dodjem do lvl 14 ja i dalje trebam da razmisljam kako cu da skenj*m pacova koji je istog ili slicnog nivoa.
A to sto bi ti trebao da se setas svim predelima bez ikakve opasnosti je lepo ali ni u stvarnom zivotu ne mozes da se setas bezbedno bas svuda pa zasto bi tamo mogao da se setas bez ikakvih problema, kao da si na izletu? Neke predele i treba ostaviti takvim tj. opasnijim od drugih da ne mozes da odes u njih bas odmah. Inace to sto pricas za medveda i tvog baju samo dodatno pokazuje neoptimizovanost igre po tom pitanju jer taj medved uvek treba da bude odredjeni level i ako odes tamo na pocetku igre napravice froncle od tebe ali ako odes kao 2 ipometarski baja, oklopljen i naoružan kao Konan u bunilu - e to ce vec biti druga prica. Nemojmo bas sad u potpunosti pojednostavljivati i banalizovati taj pojam open world.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ako se Skyrim pojavi za PC već je premija, kakva god da je, pojaviće se moderi koji će to doterati. A što će se pojaviti kritičari (a već jesu iako izuzev dve-tri slike ništa drugo videli nisu) pre nego što igra izađe govori više o njima nego o samoj igri.
Slazem se sa tobom, ali nije do modera da ispravljaju krive drine zbog neke firme koja je trebala da napravi zaokruzen proizvod a to nije, ali zato zna da ubira novac od iste. Moderi mogu da nesto poprave, nesto poboljsaju ali ne da to bude pola igre.
Sto se tice ovoga sto si pomenuo vezano za dve-tri slike, slozicu se za kriticare, ali isto tako imas i drugu stranu na kojoj se nalaze oni koji tvrde da ce grafika da bude fenomenalna i nesto nevidjeno a isto tako ni oni izuzev dve-tri slike ništa drugo videli nisu. Ne treba kritikovati igru ali ne treba ni dizati toliki hajp na osnovu samo par slicica koje su btw. ipak samo slike i nista vise.

Citat:
DacUF kaže: Pregled poruke
Pa sad stvarno imaju sve uslove, em su se nagrabili para od FNV, em im je pokazano kako se pravi "pravi" rpg, mada sumnjam da ce biti nesto od ovoga jer imaju oni "svoje trziste". Ne sumnjam ja da oni znaju da naprave dobru igru ali im to nije interes, zasto menjati sistem koji dobija. Da su bar 98% para od FNV dali Obsidianu, al malo sutra .
Zato ja sve vereme i pricam da oni jesu mufljuzi koji samo gledaju svoj interes a za korisnike/igrace ih apsolutno boli uvo! Bitno je samo da se pare strpaju u dzep i to je to. Samo sto ni to ne traje vecno - eto sta se desilo sa JoWood-om koji je razmisljao na slican nacin.
Kad vec pomenusmo JoWood - setite se kakve su sve najave bile za Arkaniu pocevsi od slika sa fotorealisticnim predelima i izrazima lica, kako ce sve da funkcionise besprekorno i kako ce da uvedu razne stvari koje ce da poboljsaju gameplay i sta na kraju bi od svega toga kada se igra pojavila? Nista - igra je bila promasaj sto je i dovelo do bankrota JoWood-a.
Naravno ne kazem da ce isto da se desi i sa Skyrimom ali bih ipak vise voleo da manje pricaju, reklamiraju sve i svasta i vestacki dizu hajp, bar dok ne budu sigurni da ce sve to da bude bas tako kako kazu ili bar priblizno tako.
A sto kazes za FNV - razumem ih u potpunosti. Zamisli da time sto bi uradili to sto kazes odaju priznanje Obsidianu koji ih je klepio po usima i koji im je pokazao kako se pravi igra i kako je u stvari FO3 trebao da izgleda.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (11.1.2011 u 16:06)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 15:59   #206
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nadam se da ce sa Skyrimom konacno napraviti nesto sto ce da valja od pocetka do kraja.
Eno ti Morrowind

@NastyB: Poenta je izazov zar ne? U Morrowindu se lepo zna, ako napadnes Dremoru/Ogrea/Ordinatora bices samleven ako si slab. Zna se gde smes da ides sa kojim levelom molicu lepo, a ne da gde god odem svi budu uvek isto jaki ko ja nece da moze. Dynamic leveling bi bio dobar kada bi igra odredjene kripove levelovala samo do odredjene male granice, i kada bi spawnovala sve kripove nezavisno od tvog levela (a ne lich se tek pojavljuje na 20 levelu pazi sad).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 16:06   #207
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Tes 5

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Taj sistem levelovanja je nešto što je u skladu sa "Open World" igrom, a kome to odgovara ili ne, zavisi od ukusa igrača. Naprimer, ako je reč o ovoj igri, neko bi voleo da krene odmah u štrapacirung uzduž i popreko Skyrim-a i, odjednom, sačeka ga na nekoj vukojebini pacov 7. nivoa koji ga iskasapi za tren oka. Sad treba da se igrač taslači ko zna gde da dođe do 7. nivoa da bi mogao da krene tim putem?? Mislim, u redu je to, meni lično se to sviđa (mislim da je tako nešto bilo u Two Worlds, ako se ne varam), ali guši slobodu. Šta ako bih voleo da se šetkam predelima, uživajući u "pogledu" (kao što sam PONEKAD radio u Oblivionu) i taman kad se popnem na vr` neke planine treba da naiđe meda koji jednim zamahom male kandže raspori kao džak mog 2 ipometarskog baju, oklopljenog i naoružanog kao Konan u bunilu?? Istog trenutka bih batalio igru.
A koji je onda smisao razvoja tvog lika? Zar da me posle 100 sati igranja, mog baju 50lv maltretira isti taj pacov s pocetka igre. I sta si radio citavu igru osim "uzivao u pogledu" i bio neki akter u dosadnoj oblivionskoj prici. Pa ni u stvarnom zivotu ne mozes da se setkas gde hoces. Stavi sajkacu na glavu pa probaj da se setkas po Pristini ( dace bog jednog dana ). Taj sistem levelovanja je nesto najgluplje sto se pojavilo u istoriji RPG-a!
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 12 korisnika se zahvaljuje korisniku DacUF na korisnoj poruci:
Aibo (12.1.2011), Asmodeus (11.1.2011), Djordje Turjacanin (11.1.2011), efil82 (11.1.2011), evil_geko (11.1.2011), Flash91 (11.1.2011), Mali Mrav (11.1.2011), Mare911 (11.1.2011), Marti Misterija (11.1.2011), nameless1 (11.1.2011), Vulee (11.1.2011)
Stara 11.1.2011, 16:08   #208
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Eno ti Morrowind
Mislio sam otkad su se komercijalizovali i du*e je zinulo za parama.

A kamo srece da Skyrim krene stopama Morrowinda, tj. nastavi gde je ovaj stao sa sitnijim izmenama i dodacima.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 18:28   #209
Dudicaa
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 108
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

U poslednje vreme reklamiranje igara sve vise podseca na reklame za filmove. U cetrdesetak sekundi se nabije toliko zanimljivosti i akcije da naprosto morate da ga pogledate, a kada ga pogledate shvatite da je zapravo reklama najbolji deo filma. Tako je i sa Skyrimom, osim par kratkih filmica nista drugo nismo ni videli.. Sve ostalo sto je najavljeno kroz razne razgovore sa glavonjama iz Bethesde nije nista drugo nego sve ono sto su proteklih gotina igraci zeleli da se ubaci u igru, promeni, poboljsa, unapredi..
..hoce li se sve te silne inovacije zaista i videti u igri i hoce li raditi kako treba, ili je sve to zapravo jedna velika reklama videcemo!? Ono sto je (cini mi se) sigurno, je da nikakva revolucionarna ideja nije predstavnjena (osim ako neko ne misli da su graficka unapredjenja i mlataranje sa dva maca istovremeno revolucionarni), a da ce se igra prodati u ogromnom broj primeraka to je sigurno. Zao mi je ako smaram pesimizmom, ako je za utehu, stvarno se nadam da ce na kraju igra ispasti kako treba
Dudicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 19:15   #210
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Videli smo trailer u kome su najavili igru, i onda je stiglo nekoliko informacija (medju kojima ja ne vidim nista negativno) o samoj igri, i nekoliko slicica (koje izlgedaju dobro). Kako to oni preteruju sa reklamiranjem meni nije jasno

I oblivion sistem lvlovanja protivnika zajedno sa igracem je napusten. Tako da ne vidim neki razlog za pesimizam.

Prica deluje interesantno, bar interesantnije od Obliviona,sad kakva ce biti ,znace se kad igra izadje. Cheer up
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
nameless1 (11.1.2011), vukodav (11.1.2011)
Stara 11.1.2011, 22:22   #211
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Tes 5

Citat:
DacUF kaže: Pregled poruke
Taj sistem levelovanja je nesto najgluplje sto se pojavilo u istoriji RPG-a!
Kako kome. Meni level scaling u Oblivionu recimo uopšte nije smetao. Slažem se sa onim što je napisao NastyB. To što igrač zna da dok je na niskom levelu ne mora da brine da će ako skrene na pogrešnom mestu možda naleteti na neku uber jaku kreaturu protiv koje nema nikakve šanse samo dodatno ohrabruje igrača da slobodno istražuje svet.
Kod level scalinga je najbolje to što održava izazov i težinu tokom cele igre. Kako igrač jača jačaju i neprijatelji i pojavljuju se zaebanije kreature. Ali zato je igrač poboljšao skillove, ima jače magije i napade i bolju opremu. Svakome ko dobro razvije lika jači protivnici i nisu toliki problem. Takođe, sviđalo mi se to što se u Oblivion-u oružja i oklopi od boljih materijala otključavaju tek kada igrač pređe određeni level. Ne možete kao u nekim RPG-ovima da vrlo rano i relativno lako dođete do nekog prejakog oružja/oklopa i posle isto to oružje ne menjate do kraja igre.
Ja bih zato voleo da je level scaling ostao i u Skyrim-u. Naravno, bilo je problema ali da su oni ispravljeni, npr. da se kao što je spominjano ranije odredi maksimalni level za neke kreature preko koga ne mogu dalje da jačeju, ili da se recimo ne dešava da da kada se otključa jači tip oklopa odjednom na sve strane može da se naiđe na takve oklope itd. Ali OK. Likovi iz Bethesde znaju šta rade. Samo se nadam da za Skyrim naći neki način da održe težinu bez level scalinga tako da svi budu zadovoljni.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Videli smo trailer u kome su najavili igru, i onda je stiglo nekoliko informacija (medju kojima ja ne vidim nista negativno) o samoj igri, i nekoliko slicica (koje izlgedaju dobro). Kako to oni preteruju sa reklamiranjem meni nije jasno
Da. Jedan jedini preview u jednom časopisu (koji i nije otkrio baš puno detalja o igri) i teaser. Ali dobro, kome smeta Bethesda bilo što od njih mu je previše.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 23:03   #212
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ti si jedini kome se taj lvl scaling dopao
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 23:03   #213
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Tes 5

Što bi reko kolega voodoo, nigga please.
Level Scaling je nešto najgore što se može sresti u RPG-ovima koji imaju mogućnost slobodnog istraživanja. U tome je draž neizvjesnosti, ne trebaš ići na mjesta koja nisu za tebe, mislim onda ne moram se uopšte levelovati i oni neće povećati svoju jačinu i sl.
To me takođe smara i u mom omiljenom Witcheru (nema nekih djelove i ne tako otvorene mape gdje se nalaze protivnici koje ne možeš sa malim lvl-om ubiti, jedino mi je naj cocadicium predstavljao problem ali Witcher i nije pravi open-world RPG)
Iskreno sa nadam da znaju šta rade jer su im FO3 i Oblivion i nisu odlični RPG-ovi.
I ne treba uopšte tražiti kompromis kod level scalinga, treba ga ukloniti, podijeliti mapu na level zone u kojima postoje neprijatelji kojima možeš nešto uraditi tek kad pređeš određeni lvl.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
Marti Misterija (11.1.2011), Nash Knight (12.1.2011), Vulee (11.1.2011), Yanosh (12.1.2011)
Stara 11.1.2011, 23:10   #214
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Tes 5

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Kako kome. Meni level scaling u Oblivionu recimo uopšte nije smetao. Slažem se sa onim što je napisao NastyB. To što igrač zna da dok je na niskom levelu ne mora da brine da će ako skrene na pogrešnom mestu možda naleteti na neku uber jaku kreaturu protiv koje nema nikakve šanse samo dodatno ohrabruje igrača da slobodno istražuje svet.
Meni to uopste nije normalno. Kao sto sam vec napisao, a isto je rekao i DacUF ni u slobodnom zivotu ne mozes da setas kad hoces i kako hoces, a izazova svakako ima pa zasto bi mogao i ovde da se setkas kako hoces i gde hoces. Niko ti ne brani da istrazujes svet ali ti trebas da se prilagodis tom svetu i kreaturama koje su u njemu a ne on tebi da bi mogao da se prosetas kroz njega kao da sei na izletu.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Kod level scalinga je najbolje to što održava izazov i težinu tokom cele igre. Kako igrač jača jačaju i neprijatelji i pojavljuju se zaebanije kreature. Ali zato je igrač poboljšao skillove, ima jače magije i napade i bolju opremu. Svakome ko dobro razvije lika jači protivnici i nisu toliki problem.
Normalno je da kako igrac jaca a kraj igre se priblizava tako se pojavljuju i za*ebanije kreature i tome niko nije nista prigovorio ali je zato apsolutno nenormalno i glupo i da kreature sa pocetka igre leveluju paralelno sa tobom pa da se sa pojedinim zlopatis i na kraju igre. Aman pacova sa kojim se zlopatis na pocetku trebas da pri kraju samo pogledas i on da se use*e od straha i padne a ne da se i dalje mlatis sa njim. A nije tu samo pacov problem...

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Takođe, sviđalo mi se to što se u Oblivion-u oružja i oklopi od boljih materijala otključavaju tek kada igrač pređe određeni level. Ne možete kao u nekim RPG-ovima da vrlo rano i relativno lako dođete do nekog prejakog oružja/oklopa i posle isto to oružje ne menjate do kraja igre.
Pa i u ostalim RPG-ovima ona najbolja oruzija mozes da nadjes tek u kasnijim delovima igre, a u vecini njih nije cak dovoljan ni odredjeni nivo vec moras da ispunis jos neke uslove, bilo da se radi o odredjenim skills ili necem drugom (str, dex etc.) ili se moze desiti da ti njih ne mozes uopste ni da koristis do kraja igre.
Ono sto je mozda izrazenije kod drugih igara (pretezno novijih DnD) jeste daleko veci izbor oruzija ali da bas tako lako dolazis do njih kao sto ti kazes - ne bih bas rekao.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Ja bih zato voleo da je level scaling ostao i u Skyrim-u. Naravno, bilo je problema ali da su oni ispravljeni, npr. da se kao što je spominjano ranije odredi maksimalni level za neke kreature preko koga ne mogu dalje da jačeju, ili da se recimo ne dešava da da kada se otključa jači tip oklopa odjednom na sve strane može da se naiđe na takve oklope itd. Ali OK. Likovi iz Bethesde znaju šta rade.
Jeste, bilo je problema.
Jeste, dobar deo problema je otklonjen.
Ali zasto bar jednom ne budes realan i ne kazes da su problemi koji su nastali kod Bethesde otklonjen od strane nekog drugog vec uporno pripisujes njoj zasluge i govoris da oni znaju sta rade? Ma ne znaju, jer da znaju sta rade ne bi te probleme, za koje vidim da ti nisu strani, otklanjali drugi vec bi ljudi iz Bethesde ili napravili ovu igru bez njih ili bi ih otklonili i sami.


Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Ali dobro, kome smeta Bethesda bilo što od njih mu je previše.
Ne moze nikome Bethesda da smeta (pa ni meni) koliko si ti bezrazlozno zaljubljen u njih i koliko si u stanju da ih velicas i za sve ono sto oni nisu uradili (Gamebryo engine, perkovi etc.).
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
DacUF (12.1.2011), Djordje Turjacanin (11.1.2011), Vulee (11.1.2011), Yanosh (12.1.2011)
Stara 11.1.2011, 23:13   #215
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ti si jedini kome se taj lvl scaling dopao
Nije bitno da li valja ili ne valja - bitno je samo da je od Bethesde.

U stvari ne mora da bude ni od Bethesde - on ce ionako reci da su to oni izmislili, napravili, uveli...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 23:22   #216
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Iako je sve već rečeno ( Marti), dodao bih sledeće:
Level scaling ubija realnost igre, i onemogućava ti da se udubiš u nju.
U dobrom RPG-u, ti si onaj koji se prilagođava pravilima sveta, not vice versa.
Svaki pravi role player se zgrozi kada vidi ovako nešto, ali munchkine i ostalu bratiju baš briga.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 23:57   #217
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Level scaling nije bas najbolja stvar,sa par izuzetaka.Npr. ici po mapi slobodno je ok,nista te ne ubija,lepo je.Ali ubija car igre.Sta,istrazim celu mapu,i nema nikakvog izazova?Mada,ako se lepo iskoristi,moze cak i da bude dobro.Npr. imas slobodu kretanja po mapi,ali do odredjene granice,gde su vec jaci neprijatelji,i ne mozes da prodjes.Tada te i dalje drzi neizvesnost,sta je iza te granice,ali si i dalje istrazio ono sto si mogao...Ja iskreno,sam protiv toga,ali moze i ovako da se gleda...A sto se tice Bethesde-nisu losi,ali ,brate, najbanalnije stvari umeju da zaiebu...
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 1:08   #218
animusu
Veteran
 
Član od: 14.7.2010.
Poruke: 647
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 100 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Epic Gamer kaže: Pregled poruke
Level scaling nije bas najbolja stvar,sa par izuzetaka.Npr. ici po mapi slobodno je ok,nista te ne ubija,lepo je.Ali ubija car igre.Sta,istrazim celu mapu,i nema nikakvog izazova?Mada,ako se lepo iskoristi,moze cak i da bude dobro.Npr. imas slobodu kretanja po mapi,ali do odredjene granice,gde su vec jaci neprijatelji,i ne mozes da prodjes.Tada te i dalje drzi neizvesnost,sta je iza te granice,ali si i dalje istrazio ono sto si mogao...Ja iskreno,sam protiv toga,ali moze i ovako da se gleda...A sto se tice Bethesde-nisu losi,ali ,brate, najbanalnije stvari umeju da zaiebu...
Da tu se slažem; level scalling nije najlošija stvar što se desila u Oblivion-u, nego činjenica da sam leveling nisu "uslovili". Kao što je i mnogo puta do sada rečeno, druge RPG igre do sada su tražile level progresiju ne samo zbog "monster encounter"-a, nego i zbog progresije opreme i veština; a toga u Oblivion-u nema nigde... Docnije, (da sada ne iskopavam citate, ali mislim da je @Marti to napisao) glavni quest možeš bukvalno pretrčati u onoj zatvorskoj odeći (znam da preterujem, ali ilustracije radi), bez ikakve prepreke, ili zastoja tipa "čekaj malo, da ti nešto ne fali možda?" od strane igre...

Verovatno se svi sećate situacije u Morrowind-u, kada Caius Cosades kaže "dobro si do sada učinio, ali idi još uči po svetu, i vrati se kada budeš bio (određena titula, a titulu dobijaš kroz određene skill level kombinacije, koje u takođe utiču na character level; mada nisam igrao odavno da bih znao tačno, ali sam taj "uslov" vrlo dobro zapamtio)", gde jednostavno moraš raditi sporedne questove da bi dobio odgovartajući status da napreduješ u main quest-u; te "kvake" u Oblivion-u nema...

Što se opreme tiče u Oblivion-u, i ona je mogla da se nosi na lvl1; bez ikakvog "uslova". A sam način levelovanja je... ne bih da kažem "upropašćen", ali je "besmislen" za ovakav tip igre (tera te da spavash, da bi se sutra probudio sa osveženim znanjem... mislim, to može da pali u P&P/D&D, gde postoji narativni "downtime"; ali ovde, to stvara nepotrebni "downtime" i muči igrača besmislicama; ili ti "neuspelom simulacijom fizioloških potreba").

Zato donekle i narativne igre bolje prolaze; ti se izigraš u "scenama", a ono nebitno ostaje "nebitno", dok igre sa open, ili presistent, world-ovima su osuđene da vode brigu o "blago retardiranim Sims-ima, i svojim potrebama u kvazi realnom vremenu", gde igrač tu treba da koegzistira...

No da ne verbalno-dija*khm-khm* po mnogo, TLDR:
Level scaling nije toliko loš loliko i ne-iziskavanje levelovanja lika od strane same igre, bilo kroz ograničenja u opremi (ostatak RPG sveta), ili plot hook-ova (konkretno Morrowind); a o tome da ne pričamo da sam svet je bio dizajniran na nivou tech demo-a.

Pa se iz gore sve navedenog nadamo, da Skyrim, sada bude malo više "igra", a ne samo "simulacija igre"...

P.S. Da iskoristim priliku da pitam sada... Šta se desilo na kraju sa Imperijom kroz tih 200 godina između Oblivion-a i Skyrim-a? Jedino što znam za sada je da knjiga "The Infernal City" govori o imperiji 45 god posle Oblivion-a, i da ima imperatota; dok sem toga nema puno informacija (sem nagađanja za tes mmo QQ)...

=)
animusu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 7:15   #219
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
animusu kaže: Pregled poruke
P.S. Da iskoristim priliku da pitam sada... Šta se desilo na kraju sa Imperijom kroz tih 200 godina između Oblivion-a i Skyrim-a? Jedino što znam za sada je da knjiga "The Infernal City" govori o imperiji 45 god posle Oblivion-a, i da ima imperatota; dok sem toga nema puno informacija (sem nagađanja za tes mmo QQ)...
Ako pravimo paralelu Tamrijelska Imperija/Bivsa Juga, Tamriel posle smrti Urijela VII Septima, je nesto kao Srbija posle Tita. . Prvo ti dodje Titus Mede, sto bi bio Milosevic, onda se Black Marsh i bese Elsewyer, ili Morrowind, ne mogu da se setim, odvoje, znaci Hrvatska i Bosna pa mu onda raznorazni potkopavaju vlast, rasparcavaju imperiju jos vise dok ne ostane samo Cyrodiil, tj. efekat koji je DOS imao na Jugu, tj. ostastke nje, na Srbiju prvenstveno, a onda nastane kursluc i anarhija. I onda tu ti kao "dragonborn" stupas na scenu.... Hmmm, kad ovako razmisljam o tome, ideja o tome da cu da budem "Izabrani" po XYZ put uopste nije losa...

Poslednja ispravka: vukodav (12.1.2011 u 7:23)
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vukodav na korisnoj poruci:
Nash Knight (12.1.2011)
Stara 12.1.2011, 11:04   #220
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
animusu kaže: Pregled poruke
Šta se desilo na kraju sa Imperijom kroz tih 200 godina između Oblivion-a i Skyrim-a?
Izgleda da je imperija pala, osvojili su je elfovi.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com