Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2009, 22:11   #1
Mickie
Deo inventara foruma

Član od: 22.11.2005.
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Beli ekran na YouTubeu

Sta da radim sa ovim glupim Ubuntuom. Vise uopste ne radi fles pljer, nemogu uopste vise da gledam you tube. Uvek beli ekran umesto snimka. Nijedan snimak se nije ucitao vec tri dana, i svaki put kad treba nesto da gledam moram da prelazim u windoz. Jel uspeo neko da resi ovaj problem? Ako nije, ovo njesra leti sa mog harda. Koji ce mi djavo kad stalno moram u vindoz kad mi treba you tube. Evo sad pokusavam sto pedeseti put, i nece da otvori ni jedan snmak. Pre je bio dovoljan reload stranice, sada nista nepomaze.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2009, 22:53   #2
stesha
Član

Član od: 27.9.2006.
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 69 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Beli ekran na you tube

Pretpostavljam da surfujes sa Firefox-om. Probaj da vidis da li imas fles medju instaliranim plugin-ovima sa komandom about : plugins. Ako ih ima, a ocigledno ne rade posao, mozes iz Synaptic-a da ih deinstaliras i da probas verziju koju mozes da preuzmes sa Adobe sajta (mozes da biras .deb paket koji se lako instalira). Mozda je do verzije flash-a (nemam pojma koja je na Ubuntu-u)...
stesha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 0:16   #3
Mickie
Deo inventara foruma

Evo proradilo, samo od sebe. Nista nisam pokusavao sa reinstalacijom fles plejera. Izem ti takav linux sto radi kad on oce.
Stara 12.4.2009, 0:41   #4
lijenština
Starosedelac

Član od: 7.12.2005.
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka

Imaš li ubuntu 64 bit?
Ako koritiš alfa 64-bitni flash zna on da ponekad zakuca i operu (uglavnom kada se resizuje player ili posle otvaranja x puta kada može da je uspori- mada uglavnom dobro radi. I nije odbijao da otvori you tube do sada.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 1:05   #5
bvitnik
Starosedelac

Član od: 27.12.2005.
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 436 puta na 326 poruka

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Evo proradilo, samo od sebe. Nista nisam pokusavao sa reinstalacijom fles plejera. Izem ti takav linux sto radi kad on oce.
Flash player, česta boljka na Linux-u. Meni se dešava da puca kada imam upaljeno nekoliko tabova sa flash sadržajem ili kad otvorim tab sa YouTube snimkom, ostavim da se video kešira, upalim još koji tab samo da bi kasnije popio praznu stranicu kada se vratim na tab sa snimkom. Ovo se dešava i u Firefox-u i u Operi. Firefox se nekad sroka skroz. 32-bitni sistem je u pitanju. Ni Windows verzija flash player-a nije operisana od problema. U Windows-u mi redovno nestane zvuka ako otvorim stranicu koja ima veliki broj embedded YouTube snimaka. Treba Adobe vući za uši, ne krivi Linux.
bvitnik je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 11:46   #6
Mickie
Deo inventara foruma

Ja nemam nikakve probleme na vindozu. A linux koristim 64-bitni Ubuntu 8.10. Sad ce da izadje ovaj 9.04 pa ce da vidimo. Taj bug sa belim ekranom se pojavljuje na svim debian based distroima. I na samom debianu. Nadam se da ce da rese to. Nije samo do fles plejera, ima tu udela i linux.
Stara 12.4.2009, 12:55   #7
na12
Veteran

Član od: 4.10.2008.
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka

Citat:
Ja nemam nikakve probleme na vindozu. A linux koristim 64-bitni Ubuntu 8.10. Sad ce da izadje ovaj 9.04 pa ce da vidimo. Taj bug sa belim ekranom se pojavljuje na svim debian based distroima. I na samom debianu. Nadam se da ce da rese to. Nije samo do fles plejera, ima tu udela i linux.
Upravo tako,meni na windows xp-u firefox sa flash-om vuce 5-10% procesora,a na linux-u 20-40%.
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 13:52   #8
lijenština
Starosedelac

Član od: 7.12.2005.
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka

Citat:
Probaj onda Operu + 64 bit flash plugin. Kopiraš u /usr/lib/opera/plugins/ fajl je libflashplayer.so . Barem mi je YT nije nikad pravio probleme. Znam da sam batalio FF zbog fleša koji je radio po metodu slučajnog uzorka (skinut sa zvaničnog sajta -32 bit i iz Synaptica uz prateću skalameriju. U odnosu na hustle sa zvaničnim iz repozitorijuma i i muvanjima s wrapperima a ovo je jednostavno za install i radi na Ubuntu 8.10 64 bit uz prethodne ograde.

A i bvitnik nisi baš u pravu što se Adobea tiče. Potrude se oni i oko linuxa ponekad
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
Mickie (12.4.2009)
Stara 12.4.2009, 14:16   #9
Mickie
Deo inventara foruma

Nisam probao jos dali ce da radi, ali posto imam nesto slobodnog vermena, oducio sam da promenim linux distribuciju. Ubuntu mi pravi probleme sa mrezom, nikako nemogu da podesim da i brat na drugom kompu ima interner konkcijiju kad sam ja u linux-u (zbog cega on vrsi pritisak na mene da ne koristim linux ), pa sam zato odlucio da predjem... na Mandrivu Prvi pik je bio PCLOS, ali on ne postoji u 64-bit verziji , tako da cu da probam Mandrivu. E sad me zanima koja je Mandiva 64-bitna... Na glavnom sajtu ima Mandriva ONE u GNOME i KDE verziji, pa Mandriva Free, i Mandiva PowerPack koja se placa Nigde ne pisa koja je 64-bitna, a na DistroWitch-u pise da ima 64-bitna

Znaci koju da skinem?

PS: A ocu da ima i KDE i GNOME, o'ma iz momenta a ne da budzim
PS2: Svuda pise i586 kad pocnem da skidam... izgleda da je samo power pack 64-bitan...

Poslednja ispravka: Mickie (12.4.2009 u 14:30)
Stara 12.4.2009, 14:51   #10
na12
Veteran

Član od: 4.10.2008.
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka

Citat:
Nisam probao jos dali ce da radi, ali posto imam nesto slobodnog vermena, oducio sam da promenim linux distribuciju. Ubuntu mi pravi probleme sa mrezom, nikako nemogu da podesim da i brat na drugom kompu ima interner konkcijiju kad sam ja u linux-u (zbog cega on vrsi pritisak na mene da ne koristim linux ), pa sam zato odlucio da predjem... na Mandrivu Prvi pik je bio PCLOS, ali on ne postoji u 64-bit verziji , tako da cu da probam Mandrivu. E sad me zanima koja je Mandiva 64-bitna... Na glavnom sajtu ima Mandriva ONE u GNOME i KDE verziji, pa Mandriva Free, i Mandiva PowerPack koja se placa Nigde ne pisa koja je 64-bitna, a na DistroWitch-u pise da ima 64-bitna

Znaci koju da skinem?

PS: A ocu da ima i KDE i GNOME, o'ma iz momenta a ne da budzim
PS2: Svuda pise i586 kad pocnem da skidam... izgleda da je samo power pack 64-bitan...
http://www.mirrorservice.org/sites/c...al/iso/2009.0/
ftp://ftp.proxad.net/mirrors/ftp.man...al/iso/2009.0/
http://distrib-coffee.ipsl.jussieu.f...al/iso/2009.0/
http://planet64bit.de/node/3048
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2009, 0:14   #11
Beagle
Drug Član

Član od: 12.7.2006.
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka

Citat:
Izem ti takav linux sto radi kad on oce.
Da, najlakse je okrivti Open Source zajednicu shto glupi Adobe nece da odradi taj flash player kako treba, ili (ne daj Boze) pusti u javnost source kod plejera.

I ja imam taj problem, FLP puca posle par minuta gledanja (Mandriva + FireFox), ali Konqueror bez ikakvih problema pusta Flash video, sto je krajnje zanimljivo.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2009, 21:32   #12
Mickie
Deo inventara foruma

Nisam okrivio celu Open Source zajednicu, okrivio sam Ubuntu
Stara 15.4.2009, 12:39   #13
Salito
Član

Član od: 8.10.2007.
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka

Shto se tiche kochenja kada se otvori sajt sa previshe flasha tipa itsvet.com, spas je instalirati flashblock addon za mozillu. on sav flash pretvara u ikonu i onda samo kliknesh na onaj koji TI zelis da vidis. isti problem i sa vidozom i sa Linuxom. 64bitni linux josh uvek nije kvalitetan kao 32bitni brat, isto vazi i za vindoz. u sushtini su krivi programeri koji i dalje pishu uglavnom programe za 32bitni mod a danas velika vecina ima procesore koji su able ti perform 64bit instructions. Ja cu se bar josh jedno godinu dana zadrzati na 32bitnom sistemu. Flash na Ubuntu mi radi extra (32bitni), na 64bitnom zeza i flash i mnoge druge stvari...
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Nema zvuka na Youtubeu i Skypeu daliborns Zvuk na računaru 1 14.6.2009 3:35
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:52.